PRAKTICOM, s. r. o.
Bernolákovo · Výroba lekárskych a dentálnych nástrojov a potrieb
406 399 €tržby 2022 ▲ 18 %+2 007 €zisk 2022aktívna 9 rokov1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 3. 11. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 17 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia neuvedený
- 18 : tržby 108 226 €, výsledok hospodárenia -10 765 €
- 19 : tržby 313 164 €, výsledok hospodárenia 2 035 €
- 20 : tržby 392 183 €, výsledok hospodárenia 425 €
- 21 : tržby 343 027 €, výsledok hospodárenia 2 530 €
- 22 : tržby 406 399 €, výsledok hospodárenia 2 007 €
PRAKTICOM, s. r. o. (IČO 50813871), sídlo Bernolákovo, je v registri zapísaná od 1. 4. 2017 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 3. 11. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2022.
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci PRAKTICOM
PRAKTICOM má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2022 boli 19 259 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2022 | — | 19 259 € | 14 072 € |
| 2021 | — | 24 195 € | 18 082 € |
| 2020 | — | 16 949 € | 12 365 € |
| 2019 | — | 23 493 € | 17 230 € |
| 2018 | — | 10 271 € | 7 637 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2022
- Mzdy 73 % 14 072 €
- Odvody zamestnávateľa 26 % 4 951 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2022 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2022 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ PRAKTICOM
Podľa Registra právnických osôb koná za PRAKTICOM 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 3. 11. 2026.
Spoločník PRAKTICOM
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Jozef Pojezdala100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Jozef Pojezdalaod 14. 12. 2021 | 6 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok PRAKTICOM
Za rok 2022 má PRAKTICOM v závierke tržby 406 399 €, o 18,5 % viac než v roku 2021, a výsledok hospodárenia +2 007 €. Závierky máme za 6 rokov (2017 až 2022), najvyššie tržby sú z roku 2022: 406 399 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 960 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát PRAKTICOM
Najvyššie tržby: rok 2022, 406 399 €. Najnižšie: rok 2018, 108 226 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2022 | 406 399 € |
| 2021 | 343 027 € |
| 2020 | 392 183 € |
| 2019 | 313 164 € |
| 2018 | 108 226 € |
| 2017 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 4 rokoch, strata v 1 roku z 5 rokov. Súčet za celé obdobie: −3 768 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2022 | 2 007 € |
| 2021 | 2 530 € |
| 2020 | 425 € |
| 2019 | 2 035 € |
| 2018 | −10 765 € |
| 2017 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- PRAKTICOM
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +0,5 %, medián odvetvia +2,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | PRAKTICOM | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2022 | +0,5 % | +2,2 % |
| 2021 | +0,7 % | +2,4 % |
| 2020 | +0,1 % | +2,4 % |
| 2019 | +0,6 % | +1,3 % |
| 2018 | −9,9 % | +1,7 % |
| 2017 | — | +2,9 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 3 z 4 roky, najviac v roku 2019 (+189,4 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2022 | +18,5 % |
| 2021 | −12,5 % |
| 2020 | +25,2 % |
| 2019 | +189,4 % |
| 2018 | — |
| 2017 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha PRAKTICOM
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2022 mala súvaha majetok 120 275 €, vlastné imanie 2 240 € a záväzky 118 035 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2022 | 120 275 € | 2 240 € | 118 035 € |
| 2021 | 99 578 € | 233 € | 99 345 € |
| 2020 | 134 460 € | −2 298 € | 136 758 € |
| 2019 | 101 445 € | −2 721 € | 104 166 € |
| 2018 | 89 893 € | −4 765 € | 94 658 € |
| 2017 | 6 000 € | 6 000 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok PRAKTICOM (6 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 406 399 € | 2 007 € | 120 275 € | 2 240 € | 118 035 € | 40 237 € | +0,5 % |
| 2021 | 343 027 € | 2 530 € | 99 578 € | 233 € | 99 345 € | 45 806 € | +0,7 % |
| 2020 | 392 183 € | 425 € | 134 460 € | −2 298 € | 136 758 € | 28 178 € | +0,1 % |
| 2019 | 313 164 € | 2 035 € | 101 445 € | −2 721 € | 104 166 € | 37 048 € | +0,6 % |
| 2018 | 108 226 € | −10 765 € | 89 893 € | −4 765 € | 94 658 € | 1 135 € | −9,9 % |
| 2017 | — | — | 6 000 € | 6 000 € | — | — | — |
Riziko: zaplatí PRAKTICOM?
Peniaze od štátu: PRAKTICOM
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy PRAKTICOM
Dátum vzniku PRAKTICOM je 1. 4. 2017, teda pred 9 rokmi. Skoršie obchodné mená: PP - Ortopedické pomôcky, s.r.o., VOLITA SLOVAKIA, s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2017. Na časovej osi je spolu 12 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/183896/B
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120490119
- Nový štatutár: Jozef PojezdalaKonateľ
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2017majetok 6 000 €
- Zmena obchodného menaPredtým PP - Ortopedické pomôcky, s.r.o., odvtedy VOLITA SLOVAKIA, s.r.o.
- Zmena obchodného menaPredtým VOLITA SLOVAKIA, s.r.o., odvtedy PRAKTICOM, s. r. o.
- Nový spoločník: Jozef PojezdalaSpoločník v.o.s. / s.r.o.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti PRAKTICOM
- Čistiace a upratovacie služby
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výroby
- Prenájom hnuteľných vecí
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávok
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Diagnostika a opravy cestných motorových vozidiel
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 3. 11. 2026.
PRAKTICOM v odvetví iná výroba
PRAKTICOM je v registri v odvetví Iná výroba (SK NACE 32), činnosť výroba lekárskych a dentálnych nástrojov a potrieb. Medián tržieb odvetvia za rok 2022 je 34 124 € (1 201 závierok), PRAKTICOM má 406 399 €, čo je 12-násobok mediánu. V okrese Senec je v tomto odvetví 132 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je PRAKTICOM 4. z 49.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 10 940 €, polovica do 34 124 €, tri štvrtiny do 101 537 €; 10 % firiem má viac než 353 296 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 1 950 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 10 940 € |
| medián | 34 124 € |
| horný kvartil | 101 537 € |
| 10 % firiem má viac než | 353 296 € |
| PRAKTICOM | 406 399 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 4. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- PRAKTICOM
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby PRAKTICOM s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | PRAKTICOM | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2022 | 406 399 € | 34 124 € |
| 2021 | 343 027 € | 30 526 € |
| 2020 | 392 183 € | 28 473 € |
| 2019 | 313 164 € | 30 728 € |
| 2018 | 108 226 € | 29 548 € |
| 2017 | — | 28 960 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2022.
Čísla v tabuľke
| PRAKTICOM | 406 399 € |
|---|---|
| medián okresu Senec | 48 020 € |
| medián kraja | 30 381 € |
| medián Slovenska | 34 124 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- LIMAKO, s.r.o.Baloň · tržby 969 539 € (2025)
- Mayoly Slovensko s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 946 942 € (2025)
- Artline Slovakia s. r. o.Trenčín · tržby 946 043 € (2025)
- Z investment s. r. o.Košice - mestská časť Sídlisko KVP · tržby 932 900 € (2020)
- ZUBGA s.r.o.Galanta · tržby 922 322 € (2025)
- LAGANO s.r.o.Žilina · tržby 893 570 € (2025)
- Anatomic, s.r.o.Žilina · tržby 891 499 € (2025)
- SLOVENSKÁ CHRÁNENÁ DIELŇA s.r.o.Piešťany · tržby 825 779 € (2025)
- Santo group s.r.o.Turčianske Kľačany · tržby 808 348 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb PRAKTICOM, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo PRAKTICOM: Bernolákovo
PRAKTICOM sídli na adrese Moravská 69B, 900 27 Bernolákovo, okres Senec. V obci Bernolákovo je 1 831 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 588.
Bernolákovo: obyvatelia a dáta ›Okres Senec ›Adresár firiem v okrese Senec ›
PRAKTICOM: IČO, sídlo a základné údaje
PRAKTICOM, s. r. o. (IČO 50813871) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bernolákovo, okres Senec. Dátum vzniku je 1. 4. 2017, na trhu je 9 rokov a štatutárom je Jozef Pojezdala. Za rok 2022 sú v závierke tržby 406 399 € a výsledok hospodárenia +2 007 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 3. 11. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výroba lekárskych a dentálnych nástrojov a potrieb (SK NACE 3250) |
| Základné imanie | 6 000 € |
| Vznik | 1. 4. 2017 |
| Skoršie názvy | PP - Ortopedické pomôcky, s.r.o. VOLITA SLOVAKIA, s.r.o. |
| Obec | Bernolákovo |
| Okres | Okres Senec |
| Vyrubená daň z príjmov | 960 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 6 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví iná výroba (SK NACE 32) PRAKTICOM, s. r. o. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2022 mala 406 399 €, typická firma odvetvia 34 124 €, čo je 12-násobok mediánu (medián z 1 201 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 4. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Senec ›Iná výroba: tržby a mzdy ›Iná výroba v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Senec ›
Súvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Bernolákovo
TEAS, spol. s r.o.HERZ, spol. s r.o.Robert Bosch Production Slovakia, s.r.o.SEW-EURODRIVE SK s.r.o.KASTL s.r.o.Všetky firmy v obci Bernolákovo ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 32.50) v okrese Senec
Podotech s. r. o.Podotech - Ružinov, s.r.o.Pegleg s.r.o.ŠEFPROT s. r. o.Podiomet s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.