VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o obci

Nová Ves nad Váhom: rozpočet obce, príjmy a výdavky 2025

Obec · Okres Nové Mesto nad Váhom · Trenčiansky kraj

‹ Profil

Ďalšie sekcie

Obec Nová Ves nad Váhom mala v roku 2025 podľa rozpocet.sk (Ministerstvo financií SR, RIS SAM, zber 25. 9. 2026) skutočné príjmy 454 760 € a výdavky 252 502 €, teda 812 € príjmov a 451 € výdavkov na obyvateľa. Na investície, teda kapitálové výdavky, išlo 39 787 €.

Rozpočet obce

Skutočné príjmy a výdavky obce za celý rok, vrátane finančných operácií a vrátane rozpočtových organizácií obce (škôl) na oboch stranách.

454 760 €príjmy 2025, 812 € na obyvateľa
252 502 €výdavky 2025, 451 € na obyvateľa
39 787 €kapitálové výdavky 2025, teda investície

2025

Príjmy
454 760 €
Výdavky
252 502 €
z toho bežné
212 716 €
z toho kapitálové
39 787 €

2024

Príjmy
407 660 €
Výdavky
239 978 €
z toho bežné
214 235 €
z toho kapitálové
17 740 €

Zdroj: rozpocet.sk (Ministerstvo financií SR, RIS SAM), skutočnosť za rok · aktualizované 25. 9. 2026
Výdavky sú spolu bežné, kapitálové a splátky úverov, preto súčet bežných a kapitálových nemusí dať celok.

Príjmy a výdavky po rokoch

Príjmy a výdavky obce Nová Ves nad Váhom po rokoch
RokPríjmyVýdavkyBežné výdavkyKapitálové výdavkyVýdavky na obyvateľa
2025454 760 €252 502 €212 716 €39 787 €451 €
2024407 660 €239 978 €214 235 €17 740 €425 €

Zdroj: rozpocet.sk (Ministerstvo financií SR, Rozpočtový informačný systém pre samosprávu RIS SAM), skutočnosť za rok, obec aj jej rozpočtové organizácie, zber 25. 9. 2026. Súčet bežných a kapitálových výdavkov nemusí dať celok, výdavky sú aj so splátkami úverov.

Časté otázky

Aké príjmy a výdavky mala obec Nová Ves nad Váhom v roku 2025?

Podľa rozpocet.sk (Ministerstvo financií SR, RIS SAM) boli skutočné príjmy 454 760 € a výdavky 252 502 €, z toho bežné výdavky 212 716 € a kapitálové 39 787 €. Údaje sú vrátane finančných operácií.

Prečo sa príjmy a výdavky obce Nová Ves nad Váhom nerovnajú?

Príjmy aj výdavky sú vrátane finančných operácií, teda úverov, ich splátok a prevodov z fondov a do fondov. V roku 2025 boli príjmy o 202 257 € vyššie ako výdavky. Rozdiel preto nie je zisk ani strata, časť peňazí sa môže presúvať medzi rokmi.

Koľko obec Nová Ves nad Váhom investovala?

Kapitálové výdavky, teda investície do majetku, boli v roku 2025 39 787 €, v roku 2024 17 740 €.

Nová Ves nad Váhom v číslach ›Plat starostu ›Okres Nové Mesto nad Váhom ›

Dáta: rozpocet.sk (Ministerstvo financií SR). Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálO násMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk