AsPa trade s. r. o.
Banská Štiavnica · Reštauračné činnosti
48 444 €tržby 2025−12 104 €strata 2025aktívna 2 roky2 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 2. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 24 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -1 078 €
- 25 : tržby 48 444 €, výsledok hospodárenia -12 104 €
AsPa trade s. r. o. (IČO 56311664) mala v roku 2025 tržby 48 444 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci AsPa trade
V roku 2025 mala AsPa trade priemerne 0 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 6 436 €.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 4. 10. 2026.
Konateľ AsPa trade
Podľa Registra právnických osôb koná za AsPa trade 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 2. 10. 2026.
Spoločník AsPa trade
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Slavomír Adamský100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Slavomír Adamskýod 21. 8. 2025 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok AsPa trade
Za rok 2025 má AsPa trade v závierke tržby 48 444 €, a výsledok hospodárenia −12 104 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 340 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát AsPa trade
Zisk v 0 rokoch, strata v 2 rokoch z 2 roky. Súčet za celé obdobie: −13 182 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −12 104 € |
| 2024 | −1 078 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha AsPa trade
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 19 571 €, vlastné imanie −8 182 € a záväzky 27 753 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 19 571 € | −8 182 € | 27 753 € |
| 2024 | 7 817 € | 3 922 € | 3 895 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok AsPa trade (2 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 48 444 € | −12 104 € | 19 571 € | −8 182 € | 27 753 € | 1 411 € | −25,0 % |
| 2024 | — | −1 078 € | 7 817 € | 3 922 € | 3 895 € | −1 011 € | — |
Riziko: zaplatí AsPa trade?
Peniaze od štátu: AsPa trade
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy AsPa trade
Dátum vzniku AsPa trade je 15. 6. 2024, teda pred 2 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2024. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/49527/S
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2024majetok 7 817 €
- Nový spoločník: Slavomír AdamskýSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 2, posledné tržby 48 444 €.
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2122275947
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti AsPa trade
- Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál určených na priamu spotrebu mimo prevádzkových priestorov
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výroby
- Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Čistiace a upratovacie služby
- Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravy
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných nez základných služieb spojených s prenájmom
- Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecí
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 2. 10. 2026.
AsPa trade v odvetví reštaurácie a pohostinstvá
AsPa trade je v registri v odvetví Reštaurácie a pohostinstvá (SK NACE 56), činnosť reštauračné činnosti. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 78 725 € (6 728 závierok), AsPa trade má 48 444 €, čo je 62 % mediánu. V okrese Banská Štiavnica je v tomto odvetví 75 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je AsPa trade 7. z 17.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 28 815 €, polovica do 78 725 €, tri štvrtiny do 274 476 €; 10 % firiem má viac než 681 454 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 711 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 28 815 € |
| medián | 78 725 € |
| horný kvartil | 274 476 € |
| 10 % firiem má viac než | 681 454 € |
| AsPa trade | 48 444 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- AsPa trade
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby AsPa trade s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | AsPa trade | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 48 444 € | 78 725 € |
| 2024 | — | 78 524 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| AsPa trade | 48 444 € |
|---|---|
| medián okresu Banská Štiavnica | 47 662 € |
| medián kraja | 77 735 € |
| medián Slovenska | 78 725 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Ogara, s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 119 281 € (2024)
- LAMBA, s.r.o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 119 145 € (2023)
- KTI, s.r.o.Martin · tržby 119 123 € (2025)
- KPM Group s.r.o.Senica · tržby 119 073 € (2018)
- GLG group s.r.o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 119 067 € (2023)
- Pohostinstvo Popelka s. r. o.Hájske · tržby 119 025 € (2025)
- profi.free.gastro s.r.o.Pažiť · tržby 118 993 € (2025)
- MaXXo, s. r. o.Malacky · tržby 118 946 € (2025)
- SKYNET energy, s. r. o.Turčiansky Peter · tržby 118 937 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb AsPa trade, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo AsPa trade: Banská Štiavnica
AsPa trade sídli na adrese Námestie svätej Trojice 6/2, 969 01 Banská Štiavnica, okres Banská Štiavnica. V obci Banská Štiavnica je 1 929 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 2 896.
Banská Štiavnica: obyvatelia a dáta ›Okres Banská Štiavnica ›Adresár firiem v okrese Banská Štiavnica ›
AsPa trade: IČO, sídlo a základné údaje
AsPa trade s. r. o. (IČO 56311664) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Banská Štiavnica, okres Banská Štiavnica. Dátum vzniku je 15. 6. 2024, na trhu je 2 roky a štatutárom je Slavomír Adamský. Za rok 2025 sú v závierke tržby 48 444 € a výsledok hospodárenia −12 104 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 2. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Reštauračné činnosti (SK NACE 5611) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 15. 6. 2024 |
| Obec | Banská Štiavnica |
| Okres | Okres Banská Štiavnica |
| Vyrubená daň z príjmov | 340 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 2 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví reštaurácie a pohostinstvá (SK NACE 56) AsPa trade s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 48 444 €, typická firma odvetvia 78 725 € (medián z 6 728 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Banská Štiavnica ›Reštaurácie a pohostinstvá: tržby a mzdy ›Reštaurácie a pohostinstvá v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Banská Štiavnica ›
Sieť prepojení firmy AsPa trade
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu AsPa trade
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu AsPa trade
- Tendre12súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 210 tis. €
- Granty a dotácie82výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 196 tis. €
- Končiace zmluvy102zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 1 400 €
- Výhry konkurentov78firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 35 tis. €
- Diery na trhu4odvetvia chýbajú v meste Banská Štiavnicatypický nepokrytý dopyt 230 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava983 zmlúv za 3 roky · 12 982 637 € · naposledy 8. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.248 zmlúv za 3 roky · 403 913 € · naposledy 22. 9. 2026Hotelová akadémia Ľ. Wintera, Stromová 34, 921 01 Piešťany 1153 zmlúv za 3 roky · 174 € · naposledy 1. 9. 2026 Všetkých 1 332 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Banská Štiavnica
COMBIN BANSKÁ ŠTIAVNICA, s.r.o.Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom a Banská…SITTRANS s.r.o.FALCO SK, s.r.o.THE HOLSTERS COMPANY s.r.o.Všetky firmy v obci Banská Štiavnica ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 56.10) v okrese Banská Štiavnica
Divná pani s.r.o.Bona Nutricia s.r.o.Moja Marína s. r. o.NexumReal s. r. o.DOLIKE s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.