Lejstav s. r. o.
Jalovec · Nákladná cestná doprava
33 154 €tržby 2025 ▼ 12 %+5 429 €zisk 2025aktívna 3 roky2 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 13. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 23 : tržby 8 238 €, výsledok hospodárenia 4 309 €
- 24 : tržby 37 531 €, výsledok hospodárenia -1 795 €
- 25 : tržby 33 154 €, výsledok hospodárenia 5 429 €
Lejstav s. r. o. (IČO 55327176) mala v roku 2025 tržby 33 154 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Lejstav
Lejstav má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 2 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 8 346 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 8 346 € | — |
| 2024 | — | 7 367 € | — |
| 2023 | — | 2 510 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 5. 10. 2026.
Konateľ Lejstav
Podľa Registra právnických osôb koná za Lejstav 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
Spoločník Lejstav
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Jaroslav Rybanský100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Jaroslav Rybanskýod 4. 4. 2023 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Lejstav
Za rok 2025 má Lejstav v závierke tržby 33 154 €, o 11,7 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +5 429 €. Závierky máme za 3 roky (2023 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 37 531 €.
Výkaz ziskov a strát Lejstav
Najvyššie tržby: rok 2024, 37 531 €. Najnižšie: rok 2023, 8 238 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 33 154 € |
| 2024 | 37 531 € |
| 2023 | 8 238 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 2 rokoch, strata v 1 roku z 3 roky. Súčet za celé obdobie: 7 943 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 5 429 € |
| 2024 | −1 795 € |
| 2023 | 4 309 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Lejstav
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +16,4 %, medián odvetvia +2,8 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Lejstav | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +16,4 % | +2,8 % |
| 2024 | −4,8 % | +2,0 % |
| 2023 | +52,3 % | +1,5 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Lejstav
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 22 531 €, vlastné imanie 12 943 € a záväzky 9 588 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 22 531 € | 12 943 € | 9 588 € |
| 2024 | 21 503 € | 7 514 € | 13 989 € |
| 2023 | 10 954 € | 9 309 € | 1 645 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Lejstav (3 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 33 154 € | 5 429 € | 22 531 € | 12 943 € | 9 588 € | 16 649 € | +16,4 % |
| 2024 | 37 531 € | −1 795 € | 21 503 € | 7 514 € | 13 989 € | 14 480 € | −4,8 % |
| 2023 | 8 238 € | 4 309 € | 10 954 € | 9 309 € | 1 645 € | 7 666 € | +52,3 % |
Riziko: zaplatí Lejstav?
Peniaze od štátu: Lejstav
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy Lejstav
Dátum vzniku Lejstav je 4. 4. 2023, teda pred 3 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2023.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/81800/L
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2023tržby 8 238 € · majetok 10 954 €
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 3, posledné tržby 33 154 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Lejstav
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Skladové, pomocné a prepravné služby v doprave
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecí
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Prípravné práce k realizácii stavby
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
Lejstav v odvetví pozemná doprava
Lejstav je v registri v odvetví Pozemná doprava (SK NACE 49), činnosť nákladná cestná doprava. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 93 647 € (6 933 závierok), Lejstav má 33 154 €, čo je 35 % mediánu. V okrese Liptovský Mikuláš je v tomto odvetví 236 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Lejstav 70. z 108.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 27 960 €, polovica do 93 647 €, tri štvrtiny do 412 029 €; 10 % firiem má viac než 1 495 681 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 812 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 27 960 € |
| medián | 93 647 € |
| horný kvartil | 412 029 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 495 681 € |
| Lejstav | 33 154 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Lejstav
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Lejstav s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Lejstav | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 33 154 € | 93 647 € |
| 2024 | 37 531 € | 96 345 € |
| 2023 | 8 238 € | 100 425 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Lejstav | 33 154 € |
|---|---|
| medián okresu Liptovský Mikuláš | 49 271 € |
| medián kraja | 100 810 € |
| medián Slovenska | 93 647 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- KTP Autodoprava s. r. o.Trnava · tržby 78 336 € (2022)
- Segra s. r. o.Ivanka pri Dunaji · tržby 78 306 € (2025)
- PE.TI trans s.r.o.Bratislava - mestská časť Dúbravka · tržby 78 273 € (2025)
- JURA TRANS s. r. o.Martin · tržby 78 258 € (2025)
- AT-Trans autodoprava, s.r.o.Ladce · tržby 78 239 € (2025)
- PSS stav, s.r.o.Žilina · tržby 78 222 € (2024)
- DOVOZ VOZIDIEL s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 78 210 € (2025)
- Bakras s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 78 167 € (2023)
- KRAB - SK s. r. o.Krasňany · tržby 78 082 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Lejstav, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Lejstav: Jalovec
Lejstav sídli na adrese 68, 032 21 Jalovec, okres Liptovský Mikuláš. V obci Jalovec je 49 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 13 397.
Jalovec: obyvatelia a dáta ›Okres Liptovský Mikuláš ›Adresár firiem v okrese Liptovský Mikuláš ›
Lejstav: IČO, sídlo a základné údaje
Lejstav s. r. o. (IČO 55327176) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Jalovec, okres Liptovský Mikuláš. Dátum vzniku je 4. 4. 2023, na trhu je 3 roky a štatutárom je Jaroslav Rybanský. Za rok 2025 sú v závierke tržby 33 154 € a výsledok hospodárenia +5 429 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Nákladná cestná doprava (SK NACE 4941) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 4. 4. 2023 |
| Obec | Jalovec |
| Okres | Okres Liptovský Mikuláš |
| Účtovných závierok v registri | 3 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví pozemná doprava (SK NACE 49) Lejstav s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 33 154 €, typická firma odvetvia 93 647 € (medián z 6 933 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Liptovský Mikuláš ›Pozemná doprava: tržby a mzdy ›Pozemná doprava v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Liptovský Mikuláš ›
Sieť prepojení firmy Lejstav
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Lejstav
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Lejstav
- Tendre36súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 294 tis. €
- Granty a dotácie80výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 1,5 mil. €
- Končiace zmluvy90zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 14 tis. €
- Výhry konkurentov183firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 5 000 €
- Diery na trhu0odvetví chýba v obci Jalovec
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen362 zmlúv za 3 roky · 3 671 430 € · naposledy 9. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.296 zmlúv za 3 roky · 917 926 € · naposledy 18. 9. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.144 zmlúv za 3 roky · 26 066 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 988 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Jalovec
PPS Bobrovec, s.r.o.ZK INTERIER s.r.o.DANCOV, s.r.o.Kmetech s. r. o.VAJS s.r.o.Všetky firmy v obci Jalovec ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 49.41) v okrese Liptovský Mikuláš
Multimodal international service s.r.o.AF-CAR, s.r.o.Hoško, a.s.DOPRAVIA, s.r.o.LAS - IMEX spol. s r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.