Biomass commodity s. r. o.
Bratislava - Rača · Výroba vrchného ošatenia
564 725 €tržby 2025 ▼ 97 %−1 631 €strata 2025aktívna 4 roky
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 28. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 22 : tržby 5 892 374 €, výsledok hospodárenia -3 006 €
- 23 : tržby 10 402 553 €, výsledok hospodárenia 0 €
- 24 : tržby 17 822 351 €, výsledok hospodárenia -3 840 €
- 25 : tržby 564 725 €, výsledok hospodárenia -1 631 €
Biomass commodity s. r. o. (IČO 54377561) mala v roku 2025 tržby 564 725 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci Biomass commodity
V roku 2025 mala Biomass commodity priemerne 0 zamestnancov.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF).
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026.
Konatelia Biomass commodity
Podľa Registra právnických osôb konajú za Biomass commodity 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 28. 10. 2026.
Spoločník Biomass commodity
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Daniel Běhálek100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Daniel Běhálekod 21. 9. 2022 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Biomass commodity
Za rok 2025 má Biomass commodity v závierke tržby 564 725 €, o 96,8 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −1 631 €. Závierky máme za 4 roky (2022 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 17 822 351 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 3 840 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Biomass commodity
Najvyššie tržby: rok 2024, 17 822 351 €. Najnižšie: rok 2025, 564 725 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 564 725 € |
| 2024 | 17 822 351 € |
| 2023 | 10 402 553 € |
| 2022 | 5 892 374 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 0 rokoch, strata v 3 rokoch z 4 roky. Súčet za celé obdobie: −8 477 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −1 631 € |
| 2024 | −3 840 € |
| 2023 | 0 € |
| 2022 | −3 006 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Biomass commodity
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −0,3 %, medián odvetvia +3,5 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Biomass commodity | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −0,3 % | +3,5 % |
| 2024 | 0,0 % | +2,6 % |
| 2023 | 0,0 % | +1,6 % |
| 2022 | −0,1 % | +1,6 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 2 z 3 roky, najviac v roku 2023 (+76,5 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −96,8 % |
| 2024 | +71,3 % |
| 2023 | +76,5 % |
| 2022 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Biomass commodity
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 463 172 €, vlastné imanie −3 477 € a záväzky 466 649 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 463 172 € | −3 477 € | 466 649 € |
| 2024 | 2 919 978 € | −1 846 € | 2 921 824 € |
| 2023 | 13 253 115 € | 1 994 € | 13 192 023 € |
| 2022 | 12 522 025 € | 1 994 € | 12 503 249 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Biomass commodity (4 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 564 725 € | −1 631 € | 463 172 € | −3 477 € | 466 649 € | −256 € | −0,3 % |
| 2024 | 17 822 351 € | −3 840 € | 2 919 978 € | −1 846 € | 2 921 824 € | 94 888 € | 0,0 % |
| 2023 | 10 402 553 € | 0 € | 13 253 115 € | 1 994 € | 13 192 023 € | 237 029 € | 0,0 % |
| 2022 | 5 892 374 € | −3 006 € | 12 522 025 € | 1 994 € | 12 503 249 € | 66 685 € | −0,1 % |
Riziko: zaplatí Biomass commodity?
Peniaze od štátu: Biomass commodity
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy Biomass commodity
Dátum vzniku Biomass commodity je 26. 3. 2022, teda pred 4 rokmi. Skoršie obchodné meno: SALAMONA s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2022. Na časovej osi je spolu 12 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/175594/B
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121700614
- Nový štatutár: Daniel BěhálekKonateľ
- Zmena obchodného menaPredtým SALAMONA s.r.o., odvtedy Biomass commodity s. r. o.
- Nový spoločník: Daniel BěhálekSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2022tržby 5 892 374 € · majetok 12 522 025 €
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 4, posledné tržby 564 725 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Biomass commodity
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod),
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Prenájom hnuteľných vecí,
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájom
- Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- Vedenie účtovníctva
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov,
- Administratívne služby
- Činnosť podnikateľský, organizačných a ekonomických poradcov
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky,
- Verejné obstarávanie,
- Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnoty
- Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práce
- Skladovanie a pomocné činnosti v doprave
- Poskytovanie služieb v poľnohospodárske a záhradníctve,
- Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctve
- Prevádzkovanie čistiarne a práčovne
- Čistiace a upratovacie služby
- Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností
- Dizajnérske činnosti
- Textilná výroba
- Odevná výroba
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 28. 10. 2026.
Biomass commodity v odvetví výroba odevov
Biomass commodity je v registri v odvetví Výroba odevov (SK NACE 14), činnosť výroba vrchného ošatenia. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 41 347 € (1 163 závierok), Biomass commodity má 564 725 €, čo je 14-násobok mediánu. V okrese Bratislava III je v tomto odvetví 165 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Biomass commodity 7. z 77.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 14 165 €, polovica do 41 347 €, tri štvrtiny do 147 177 €; 10 % firiem má viac než 583 807 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 3 500 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 14 165 € |
| medián | 41 347 € |
| horný kvartil | 147 177 € |
| 10 % firiem má viac než | 583 807 € |
| Biomass commodity | 564 725 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 2. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- Biomass commodity
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Biomass commodity s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Biomass commodity | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 564 725 € | 41 347 € |
| 2024 | 17 822 351 € | 41 765 € |
| 2023 | 10 402 553 € | 37 887 € |
| 2022 | 5 892 374 € | 35 119 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Biomass commodity | 564 725 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava III | 41 311 € |
| medián kraja | 39 792 € |
| medián Slovenska | 41 347 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- LINDITEX s.r.o.Vozokany · tržby 1 279 987 € (2025)
- Tempus - Invest s.r.o.Košice - mestská časť Juh · tržby 1 274 938 € (2025)
- Slovak business solution, s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 1 266 709 € (2015)
- VIGNONI SK s.r.o.Hencovce · tržby 1 257 870 € (2025)
- Casa TS s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 1 231 180 € (2020)
- Toferer Textil East k.s.Zlaté Klasy · tržby 1 225 483 € (2025)
- BORTEX BOBROV, spol. s r.o.Bobrov · tržby 1 219 929 € (2025)
- STOMEX, s.r.o.Ľubotice · tržby 1 173 597 € (2025)
- PROTOSERVIS, s.r.o.Most pri Bratislave · tržby 1 164 309 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Biomass commodity, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Biomass commodity: Bratislava - Rača
Biomass commodity sídli na adrese Karpatské námestie 10A, 831 06 Bratislava - mestská časť Rača, okres Bratislava III. V obci Bratislava - Rača je 21 065 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 47 379. Na tej istej adrese je zapísaných 3 570 aktívnych subjektov.
Bratislava - Rača: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava III ›Adresár firiem v okrese Bratislava III ›
Biomass commodity: IČO, sídlo a základné údaje
Biomass commodity s. r. o. (IČO 54377561) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Rača, okres Bratislava III. Dátum vzniku je 26. 3. 2022, na trhu je 4 roky a štatutármi sú Daniel Běhálek a Ján Lovás. Za rok 2025 sú v závierke tržby 564 725 € a výsledok hospodárenia −1 631 €, počet zamestnancov podľa registra je 0.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 28. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výroba vrchného ošatenia (SK NACE 1421) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 26. 3. 2022 |
| Skoršie názvy | SALAMONA s.r.o. |
| Obec | Bratislava - Rača |
| Okres | Okres Bratislava III |
| Vyrubená daň z príjmov | 3 840 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 4 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výroba odevov (SK NACE 14) Biomass commodity s. r. o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 564 725 €, typická firma odvetvia 41 347 €, čo je 14-násobok mediánu (medián z 1 163 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 2. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava III ›Výroba odevov: tržby a mzdy ›Výroba odevov v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava III ›
Súvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
TeHo Topoľčany, s.r.o.Biomass Trading s. r. o.TeHo Bardejov, s.r.o.TOMA, s. r. o.BARDENERGY, s.r.o.
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Rača
PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie, a.s.Slovenská Grafia a.s.TURAN TRADE s.r.o.Automobilové opravovne Ministerstva vnútra…Blaguss Slovakia s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Rača ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 14.19) v okrese Bratislava III
ŠK SLOVAN facility services s. r. o.MRK Corp s.r.o.Bicorn, s. r. o.Ragnarok trade, s.r.o.SWOF s.r.o. v konkurze
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.