VoltArc Elektro s. r. o.
Bratislava - Rača · Elektrická inštalácia
370 980 €tržby 2024 ▲ 25 %+25 342 €zisk 2024aktívna 6 rokov6 zamestnancov (2024)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 4. 11. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 19 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia neuvedený
- 20 : tržby 540 011 €, výsledok hospodárenia 179 727 €
- 21 : tržby 341 342 €, výsledok hospodárenia 73 813 €
- 22 : tržby 278 156 €, výsledok hospodárenia 10 171 €
- 23 : tržby 297 095 €, výsledok hospodárenia 38 115 €
- 24 : tržby 370 980 €, výsledok hospodárenia 25 342 €
VoltArc Elektro s. r. o. (IČO 52887731) mala v roku 2024 tržby 370 980 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2024, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci VoltArc Elektro
V roku 2024 mala VoltArc Elektro priemerne 6 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 118 597 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 1 174 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Stavebníctvo v okrese Bratislava III bola v roku 2024 2 842 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6 | 118 597 € | 84 562 € |
| 2023 | — | 120 042 € | 87 618 € |
| 2022 | — | 121 396 € | 86 147 € |
| 2021 | — | 139 861 € | 95 174 € |
| 2020 | — | 179 416 € | 130 555 € |
Mesačne na zamestnanca v roku 2024 a priemerná hrubá mzda
- VoltArc Elektro, mzdové náklady na zamestnanca1 174 €
- Stavebníctvo v okrese Bratislava III2 842 €
- Všetky odvetvia v okrese Bratislava III2 261 €
- Stavebníctvo na Slovensku1 549 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2024, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Stavebníctvo, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2024
- Mzdy 71 % 84 562 €
- Odvody zamestnávateľa 25 % 29 854 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2024 (PDF), výkaz 2024 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2024 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2024 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konatelia VoltArc Elektro
Podľa Registra právnických osôb konajú za VoltArc Elektro 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 4. 11. 2026.
Spoločníci VoltArc Elektro
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Martin Števica50,0 %
- Róbert Lőrincz50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Martin Števicaod 5. 6. 2025 | 2 500 € | 50,0 % |
| Róbert Lőrinczod 5. 6. 2025 | 2 500 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok VoltArc Elektro
Za rok 2024 má VoltArc Elektro v závierke tržby 370 980 €, o 24,9 % viac než v roku 2023, a výsledok hospodárenia +25 342 €. Závierky máme za 6 rokov (2019 až 2024), najvyššie tržby sú z roku 2020: 540 011 €.
Výkaz ziskov a strát VoltArc Elektro
Najvyššie tržby: rok 2020, 540 011 €. Najnižšie: rok 2022, 278 156 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2024 | 370 980 € |
| 2023 | 297 095 € |
| 2022 | 278 156 € |
| 2021 | 341 342 € |
| 2020 | 540 011 € |
| 2019 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 5 rokoch, strata v 0 rokoch z 5 rokov. Súčet za celé obdobie: 327 168 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2024 | 25 342 € |
| 2023 | 38 115 € |
| 2022 | 10 171 € |
| 2021 | 73 813 € |
| 2020 | 179 727 € |
| 2019 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- VoltArc Elektro
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +6,8 %, medián odvetvia +3,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | VoltArc Elektro | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2024 | +6,8 % | +3,0 % |
| 2023 | +12,8 % | +2,0 % |
| 2022 | +3,7 % | +1,7 % |
| 2021 | +21,6 % | +1,6 % |
| 2020 | +33,3 % | +1,7 % |
| 2019 | — | +1,9 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 2 z 4 roky, najviac v roku 2024 (+24,9 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2024 | +24,9 % |
| 2023 | +6,8 % |
| 2022 | −18,5 % |
| 2021 | −36,8 % |
| 2020 | — |
| 2019 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha VoltArc Elektro
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2024 mala súvaha majetok 427 451 €, vlastné imanie 295 245 € a záväzky 132 206 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2024 | 427 451 € | 295 245 € | 132 206 € |
| 2023 | 380 705 € | 269 903 € | 110 802 € |
| 2022 | 307 308 € | 212 099 € | 95 209 € |
| 2021 | 293 887 € | 258 540 € | 35 347 € |
| 2020 | 255 224 € | 183 727 € | 71 497 € |
| 2019 | 4 400 € | 4 000 € | 400 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok VoltArc Elektro (6 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 370 980 € | 25 342 € | 427 451 € | 295 245 € | 132 206 € | 167 390 € | +6,8 % |
| 2023 | 297 095 € | 38 115 € | 380 705 € | 269 903 € | 110 802 € | 189 841 € | +12,8 % |
| 2022 | 278 156 € | 10 171 € | 307 308 € | 212 099 € | 95 209 € | 152 785 € | +3,7 % |
| 2021 | 341 342 € | 73 813 € | 293 887 € | 258 540 € | 35 347 € | 229 233 € | +21,6 % |
| 2020 | 540 011 € | 179 727 € | 255 224 € | 183 727 € | 71 497 € | 404 398 € | +33,3 % |
| 2019 | — | — | 4 400 € | 4 000 € | 400 € | — | — |
Riziko: zaplatí VoltArc Elektro?
VoltArc Elektro a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom VoltArc Elektro z roku 2021.
História firmy VoltArc Elektro
Dátum vzniku VoltArc Elektro je 17. 1. 2020, teda pred 6 rokmi. Skoršie obchodné meno: KBL ELEKTRO s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2019. Na časovej osi je spolu 10 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2019majetok 4 400 €
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/189001/B
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121160701
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Lučenec. Firma vznikla 17. 1. 2020.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2024Závierok máme 6, posledné tržby 370 980 €.
- Nový spoločník: Róbert LőrinczSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Nový štatutár: Martin ŠtevicaKonateľ
- Zmena obchodného menaPredtým KBL ELEKTRO s.r.o., odvtedy VoltArc Elektro s. r. o.
- Nový spoločník: Martin ŠtevicaSpoločník v.o.s. / s.r.o.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti VoltArc Elektro
- inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení
- výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastok
- výroba strojov a zariadení pre všeobecné účely
- vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolí
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- skladovanie a pomocné činnosti v doprave
- prenájom hnuteľných vecí
- administratívne služby
- čistiace a upratovacie služby
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Poskytovanie služieb osobného charakteru
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Služby požičovní
- Prevádzkovanie úschovní
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 4. 11. 2026.
VoltArc Elektro v odvetví špecializované stavebné práce
VoltArc Elektro je v registri v odvetví Špecializované stavebné práce (SK NACE 43), činnosť elektrická inštalácia. Medián tržieb odvetvia za rok 2024 je 79 060 € (13 710 závierok), VoltArc Elektro má 370 980 €, čo je 4,7-násobok mediánu. V okrese Bratislava III je v tomto odvetví 3 342 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je VoltArc Elektro 162. z 681.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 26 216 €, polovica do 79 060 €, tri štvrtiny do 293 657 €; 10 % firiem má viac než 882 077 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 649 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 26 216 € |
| medián | 79 060 € |
| horný kvartil | 293 657 € |
| 10 % firiem má viac než | 882 077 € |
| VoltArc Elektro | 370 980 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 6. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- VoltArc Elektro
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby VoltArc Elektro s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | VoltArc Elektro | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2024 | 370 980 € | 79 060 € |
| 2023 | 297 095 € | 84 776 € |
| 2022 | 278 156 € | 86 359 € |
| 2021 | 341 342 € | 76 829 € |
| 2020 | 540 011 € | 75 525 € |
| 2019 | — | 85 982 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2024.
Čísla v tabuľke
| VoltArc Elektro | 370 980 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava III | 79 087 € |
| medián kraja | 76 434 € |
| medián Slovenska | 79 060 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Andiamo Group, s.r.o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 843 887 € (2025)
- KP Mont Nitra, s.r.o.Nitra · tržby 843 568 € (2025)
- B-T-P, s. r. o.Vavrečka · tržby 843 472 € (2025)
- VÝŤAHY ZEMPLÍN s.r.o.Michalovce · tržby 843 454 € (2025)
- KLAMPIARSTVO - ČAPÓ s.r.o.Rudná · tržby 841 896 € (2025)
- ARGENT Europe s.r.o.Banská Bystrica · tržby 840 947 € (2024)
- HORVÁT servis, s. r. o.Žilina · tržby 840 927 € (2025)
- EPOTEX s.r.o.Považská Bystrica · tržby 840 639 € (2025)
- PP-energy s. r. o.Malý Šariš · tržby 840 459 € (2024)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb VoltArc Elektro, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo VoltArc Elektro: Bratislava - Rača
VoltArc Elektro sídli na adrese Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava - mestská časť Rača, okres Bratislava III. V obci Bratislava - Rača je 21 070 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 47 361. Na tej istej adrese je zapísaných 8 617 aktívnych subjektov.
Bratislava - Rača: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava III ›Adresár firiem v okrese Bratislava III ›
VoltArc Elektro: IČO, sídlo a základné údaje
VoltArc Elektro s. r. o. (IČO 52887731) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Rača, okres Bratislava III. Dátum vzniku je 17. 1. 2020, na trhu je 6 rokov a štatutármi sú Martin Števica a Róbert Lőrincz. Za rok 2024 sú v závierke tržby 370 980 € a výsledok hospodárenia +25 342 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 4. 11. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Elektrická inštalácia (SK NACE 4321) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 17. 1. 2020 |
| Skoršie názvy | KBL ELEKTRO s.r.o. |
| Obec | Bratislava - Rača |
| Okres | Okres Bratislava III |
| Účtovných závierok v registri | 7 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví špecializované stavebné práce (SK NACE 43) VoltArc Elektro s. r. o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2024 mala 370 980 €, typická firma odvetvia 79 060 €, čo je 4,7-násobok mediánu (medián z 13 710 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 6. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava III ›Špecializované stavebné práce: tržby a mzdy ›Špecializované stavebné práce v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava III ›
Súvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
VoltArc s.r.o.Stevia Slovakia s. r. o.Employ s.r.o.NS Bau s. r. o.VoltArc Group s. r. o.
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Rača
PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie, a.s.Slovenská Grafia a.s.TURAN TRADE s.r.o.Automobilové opravovne Ministerstva vnútra…Blaguss Slovakia s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Rača ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 43.21) v okrese Bratislava III
ELZA - Elektromontážny závod Bratislava a…OTNS, a. s.Vision1 s.r.o.AktivPersonal s. r. o. v konkurzeLEAN KOMPLEX, s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.