COVS s. r. o.
Zákamenné · Pilovanie a hobľovanie dreva
3 562 €tržby 2024 ▲ 42 %+770 €zisk 2024aktívna 6 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 30. 10. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 20 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -2 013 €
- 21 : tržby 1 550 €, výsledok hospodárenia -1 563 €
- 22 : tržby 1 870 €, výsledok hospodárenia -182 €
- 23 : tržby 2 500 €, výsledok hospodárenia -590 €
- 24 : tržby 3 562 €, výsledok hospodárenia 770 €
COVS s. r. o. (IČO 52828221) mala v roku 2024 tržby 3 562 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2024, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 10
Konateľ COVS
Podľa Registra právnických osôb koná za COVS 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 30. 10. 2026.
Spoločník COVS
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Juraj Konkoľ100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Juraj Konkoľod 6. 5. 2020 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok COVS
Za rok 2024 má COVS v závierke tržby 3 562 €, o 42,5 % viac než v roku 2023, a výsledok hospodárenia +770 €. Závierky máme za 5 rokov (2020 až 2024), najvyššie tržby sú z roku 2024: 3 562 €.
Výkaz ziskov a strát COVS
Najvyššie tržby: rok 2024, 3 562 €. Najnižšie: rok 2021, 1 550 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2024 | 3 562 € |
| 2023 | 2 500 € |
| 2022 | 1 870 € |
| 2021 | 1 550 € |
| 2020 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 1 roku, strata v 4 rokoch z 5 rokov. Súčet za celé obdobie: −3 578 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2024 | 770 € |
| 2023 | −590 € |
| 2022 | −182 € |
| 2021 | −1 563 € |
| 2020 | −2 013 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- COVS
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +21,6 %, medián odvetvia +2,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | COVS | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2024 | +21,6 % | +2,2 % |
| 2023 | −23,6 % | +1,3 % |
| 2022 | −9,7 % | +1,5 % |
| 2021 | — | +1,3 % |
| 2020 | — | +1,1 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 3 z 3 roky, najviac v roku 2024 (+42,5 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2024 | +42,5 % |
| 2023 | +33,7 % |
| 2022 | +20,6 % |
| 2021 | — |
| 2020 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha COVS
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2024 mala súvaha majetok 3 643 €, vlastné imanie 1 164 € a záväzky 2 479 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3 643 € | 1 164 € | 2 479 € |
| 2023 | 1 607 € | 652 € | 955 € |
| 2022 | 2 479 € | 1 242 € | 1 237 € |
| 2021 | 2 770 € | 1 424 € | 1 346 € |
| 2020 | 4 915 € | 2 987 € | 1 928 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok COVS (5 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3 562 € | 770 € | 3 643 € | 1 164 € | 2 479 € | 945 € | +21,6 % |
| 2023 | 2 500 € | −590 € | 1 607 € | 652 € | 955 € | −465 € | −23,6 % |
| 2022 | 1 870 € | −182 € | 2 479 € | 1 242 € | 1 237 € | 386 € | −9,7 % |
| 2021 | 1 550 € | −1 563 € | 2 770 € | 1 424 € | 1 346 € | −1 049 € | −100,8 % |
| 2020 | — | −2 013 € | 4 915 € | 2 987 € | 1 928 € | −1 628 € | — |
Riziko: zaplatí COVS?
Peniaze od štátu: COVS
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy COVS
Dátum vzniku COVS je 6. 5. 2020, teda pred 6 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2020. Na časovej osi je spolu 5 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/84982/L
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2020majetok 4 915 €
- Nový spoločník: Juraj KonkoľSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2024Závierok máme 5, posledné tržby 3 562 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti COVS
- Faktoring a forfaiting
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Prenájom hnuteľných vecí
- Poskytovanie služieb osobného charakteru
- Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla
- Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržba
- Skladovanie a pomocné činnosti v doprave
- Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva
- Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctve
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Čistiace a upratovacie služby
- Administratívne služby
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 30. 10. 2026.
COVS v odvetví spracovanie dreva a výrobky z dreva
COVS je v registri v odvetví Spracovanie dreva a výrobky z dreva (SK NACE 16), činnosť pilovanie a hobľovanie dreva. Medián tržieb odvetvia za rok 2024 je 54 256 € (4 085 závierok), COVS má 3 562 €, čo je 7 % mediánu. V okrese Námestovo je v tomto odvetví 874 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je COVS 97. z 99.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 20 080 €, polovica do 54 256 €, tri štvrtiny do 222 642 €; 10 % firiem má viac než 658 351 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 5 043 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 20 080 € |
| medián | 54 256 € |
| horný kvartil | 222 642 € |
| 10 % firiem má viac než | 658 351 € |
| COVS | 3 562 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 3. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- COVS
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby COVS s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | COVS | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2024 | 3 562 € | 54 256 € |
| 2023 | 2 500 € | 51 601 € |
| 2022 | 1 870 € | 49 748 € |
| 2021 | 1 550 € | 48 430 € |
| 2020 | — | 45 082 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2024.
Čísla v tabuľke
| COVS | 3 562 € |
|---|---|
| medián okresu Námestovo | 111 746 € |
| medián kraja | 65 896 € |
| medián Slovenska | 54 256 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- YELLA interiér s.r.o.Pezinok · tržby 8 385 € (2025)
- LES – REMESLO, s. r. o.Piešťany · tržby 8 357 € (2025)
- DMnábytok, s. r. o.Horná Streda · tržby 8 353 € (2025)
- ROMAN KRPELAN s. r. o.Nitrianske Rudno · tržby 8 346 € (2025)
- ABD Trade s. r. o.Tomášov · tržby 8 295 € (2019)
- SLOVAK-STOL, s.r.o.Ďurďošík · tržby 8 252 € (2025)
- GAMALL, s.r.o.Trenčín · tržby 8 245 € (2025)
- CHYOSLA s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 8 224 € (2023)
- DrevoMasiv, s. r. o.Púchov · tržby 8 221 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb COVS, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo COVS: Zákamenné
COVS sídli na adrese Športová ulica 1497/3, 029 56 Zákamenné, okres Námestovo. V obci Zákamenné je 1 114 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 14 382. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Zákamenné: obyvatelia a dáta ›Okres Námestovo ›Adresár firiem v okrese Námestovo ›
COVS: IČO, sídlo a základné údaje
COVS s. r. o. (IČO 52828221) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Zákamenné, okres Námestovo. Dátum vzniku je 6. 5. 2020, na trhu je 6 rokov a štatutárom je Juraj Konkoľ. Za rok 2024 sú v závierke tržby 3 562 € a výsledok hospodárenia +770 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 30. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Pilovanie a hobľovanie dreva (SK NACE 1611) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 6. 5. 2020 |
| Obec | Zákamenné |
| Okres | Okres Námestovo |
| Účtovných závierok v registri | 6 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví spracovanie dreva a výrobky z dreva (SK NACE 16) COVS s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2024 mala 3 562 €, typická firma odvetvia 54 256 € (medián z 4 085 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 3. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Námestovo ›Spracovanie dreva a výrobky z dreva: tržby a mzdy ›Spracovanie dreva a výrobky z dreva v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Námestovo ›
Súvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Zákamenné
Anton Klimčík, s.r.o.MIPAV s.r.o.GORBAU, s.r.o.Glekalena, s.r.o.CIC SERVICE, s.r.o.Všetky firmy v obci Zákamenné ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 16.10) v okrese Námestovo
Píla Vasilov, s.r.o.HOLZLES, s.r.o.Montage-Group, s.r.o.KRIMAR, spol. s r.o.JM Stav-Sk, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.