IK metal, s. r. o.
Liptovský Mikuláš · Výroba náradia
12 844 €tržby 2025 ▲ 62 %−2 505 €strata 2025aktívna 6 rokov1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 15. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 19 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 0 €
- 20 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 0 €
- 21 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 0 €
- 22 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 0 €
- 23 : tržby 11 232 €, výsledok hospodárenia -999 €
- 24 : tržby 7 906 €, výsledok hospodárenia 395 €
- 25 : tržby 12 844 €, výsledok hospodárenia -2 505 €
IK metal, s. r. o. (IČO 52751660) mala v roku 2025 tržby 12 844 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci IK metal
IK metal má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 1 914 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 1 914 € | — |
| 2024 | — | 1 158 € | — |
| 2023 | — | 521 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 7. 10. 2026.
Konateľ IK metal
Podľa Registra právnických osôb koná za IK metal 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 15. 10. 2026.
Spoločník IK metal
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Igor Koreň100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Igor Koreňod 20. 11. 2019 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok IK metal
Za rok 2025 má IK metal v závierke tržby 12 844 €, o 62,5 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −2 505 €. Závierky máme za 7 rokov (2019 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 12 844 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 340 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát IK metal
Najvyššie tržby: rok 2025, 12 844 €. Najnižšie: rok 2024, 7 906 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 12 844 € |
| 2024 | 7 906 € |
| 2023 | 11 232 € |
| 2022 | — |
| 2021 | — |
| 2020 | — |
| 2019 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 1 roku, strata v 2 rokoch z 7 rokov. Súčet za celé obdobie: −3 109 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −2 505 € |
| 2024 | 395 € |
| 2023 | −999 € |
| 2022 | 0 € |
| 2021 | 0 € |
| 2020 | 0 € |
| 2019 | 0 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- IK metal
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −19,5 %, medián odvetvia +4,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | IK metal | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −19,5 % | +4,0 % |
| 2024 | +5,0 % | +3,1 % |
| 2023 | −8,9 % | +2,4 % |
| 2022 | — | +2,4 % |
| 2021 | — | +2,3 % |
| 2020 | — | +1,9 % |
| 2019 | — | +2,1 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha IK metal
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 3 223 €, vlastné imanie 1 891 € a záväzky 1 332 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 3 223 € | 1 891 € | 1 332 € |
| 2024 | 5 424 € | 4 396 € | 1 028 € |
| 2023 | 4 182 € | 4 001 € | 181 € |
| 2022 | 5 000 € | 5 000 € | — |
| 2021 | 5 000 € | 5 000 € | — |
| 2020 | 5 000 € | 5 000 € | — |
| 2019 | 5 000 € | 5 000 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok IK metal (7 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12 844 € | −2 505 € | 3 223 € | 1 891 € | 1 332 € | 990 € | −19,5 % |
| 2024 | 7 906 € | 395 € | 5 424 € | 4 396 € | 1 028 € | 2 200 € | +5,0 % |
| 2023 | 11 232 € | −999 € | 4 182 € | 4 001 € | 181 € | 1 153 € | −8,9 % |
| 2022 | — | 0 € | 5 000 € | 5 000 € | — | — | — |
| 2021 | — | 0 € | 5 000 € | 5 000 € | — | — | — |
| 2020 | — | 0 € | 5 000 € | 5 000 € | — | — | — |
| 2019 | — | 0 € | 5 000 € | 5 000 € | — | — | — |
Riziko: zaplatí IK metal?
Peniaze od štátu: IK metal
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy IK metal
Dátum vzniku IK metal je 20. 11. 2019, teda pred 6 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2019. Na časovej osi je spolu 5 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/73593/L
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2019majetok 5 000 €
- Nový spoločník: Igor KoreňSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 7, posledné tržby 12 844 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti IK metal
- Nástrojárstvo
- Výroba a hutnícke spracovanie kovov
- Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovu
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účely
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Prenájom hnuteľných vecí
- Administratívne služby
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosť
- Fotografické služby
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Sťahovacie služby
- Skladovanie a pomocné činnosti v doprave
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 15. 10. 2026.
IK metal v odvetví výroba kovových konštrukcií a výrobkov
IK metal je v registri v odvetví Výroba kovových konštrukcií a výrobkov (SK NACE 25), činnosť výroba náradia. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 101 405 € (5 799 závierok), IK metal má 12 844 €, čo je 13 % mediánu. V okrese Liptovský Mikuláš je v tomto odvetví 273 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je IK metal 53. z 58.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 31 001 €, polovica do 101 405 €, tri štvrtiny do 465 315 €; 10 % firiem má viac než 1 758 948 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 10 071 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 31 001 € |
| medián | 101 405 € |
| horný kvartil | 465 315 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 758 948 € |
| IK metal | 12 844 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- IK metal
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby IK metal s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | IK metal | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 12 844 € | 101 405 € |
| 2024 | 7 906 € | 107 696 € |
| 2023 | 11 232 € | 108 953 € |
| 2022 | — | 110 929 € |
| 2021 | — | 107 911 € |
| 2020 | — | 98 550 € |
| 2019 | — | 117 881 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| IK metal | 12 844 € |
|---|---|
| medián okresu Liptovský Mikuláš | 109 771 € |
| medián kraja | 130 146 € |
| medián Slovenska | 101 405 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- MIKOVO s.r.o.Popudinské Močidľany · tržby 29 494 € (2025)
- KORWELD s.r.o.Želiezovce · tržby 29 472 € (2025)
- BAMAKA s.r.o.Čierny Balog · tržby 29 422 € (2025)
- MADEM s.r.o.Pata · tržby 29 414 € (2025)
- Mrija-Dream s. r. o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 29 377 € (2022)
- MAXIMUS JOBS s.r.o.Trebišov · tržby 29 316 € (2024)
- KEPEX s.r.o.Žilina · tržby 29 309 € (2025)
- MK - KOMA s.r.o.Košice - mestská časť Západ · tržby 29 219 € (2025)
- COBRA-METAL s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 29 210 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb IK metal, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo IK metal: Liptovský Mikuláš
IK metal sídli na adrese Vrbická 1883/32, 031 01 Liptovský Mikuláš, okres Liptovský Mikuláš. V obci Liptovský Mikuláš je 6 099 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 13 396. Na tej istej adrese je zapísaných 3 aktívnych subjektov.
Liptovský Mikuláš: obyvatelia a dáta ›Okres Liptovský Mikuláš ›Adresár firiem v okrese Liptovský Mikuláš ›
IK metal: IČO, sídlo a základné údaje
IK metal, s. r. o. (IČO 52751660) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Liptovský Mikuláš, okres Liptovský Mikuláš. Dátum vzniku je 20. 11. 2019, na trhu je 6 rokov a štatutárom je Igor Koreň. Za rok 2025 sú v závierke tržby 12 844 € a výsledok hospodárenia −2 505 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 15. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výroba náradia (SK NACE 2563) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 20. 11. 2019 |
| Obec | Liptovský Mikuláš |
| Okres | Okres Liptovský Mikuláš |
| Vyrubená daň z príjmov | 340 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 7 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výroba kovových konštrukcií a výrobkov (SK NACE 25) IK metal, s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 12 844 €, typická firma odvetvia 101 405 € (medián z 5 799 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Liptovský Mikuláš ›Výroba kovových konštrukcií a výrobkov: tržby a mzdy ›Výroba kovových konštrukcií a výrobkov v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Liptovský Mikuláš ›
Sieť prepojení firmy IK metal
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu IK metal
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu IK metal
- Tendre12súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 13 tis. €
- Granty a dotácie71výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 358 tis. €
- Končiace zmluvy77zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 14 tis. €
- Výhry konkurentov63firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 3 900 €
- Diery na trhu8odvetví chýba v meste Liptovský Mikuláštypický nepokrytý dopyt 9,3 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Stropkov13 zmlúv za 3 roky · 102 413 € · naposledy 22. 7. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.8 zmlúv za 3 roky · · naposledy 14. 9. 2026Stredná priemyselná škola, Ul.SNP 413/8, Myjava6 zmlúv za 3 roky · · naposledy 23. 7. 2025 Všetkých 36 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Liptovský Mikuláš
Tatry mountain resorts, a.s.COOP Jednota Liptovský Mikuláš, spotrebné…CBA VEREX, a.s.COOP LC SEVER, a.s.Savencia Fromage & Dairy SK, a. s.Všetky firmy v obci Liptovský Mikuláš ›
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.