Sal-x s.r.o.
Zvolen · Reštauračné činnosti
109 870 €tržby 2025 ▼ 10 %−3 833 €strata 2025aktívna 7 rokov5 zamestnancov (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 11. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 19 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia neuvedený
- 20 : tržby 25 370 €, výsledok hospodárenia -15 399 €
- 21 : tržby 47 973 €, výsledok hospodárenia -3 478 €
- 22 : tržby 98 366 €, výsledok hospodárenia 20 187 €
- 23 : tržby 121 302 €, výsledok hospodárenia 23 998 €
- 24 : tržby 122 362 €, výsledok hospodárenia 14 493 €
- 25 : tržby 109 870 €, výsledok hospodárenia -3 833 €
Sal-x s.r.o. (IČO 52695182) mala v roku 2025 tržby 109 870 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Sal-x
V roku 2025 mala Sal-x priemerne 5 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 19 830 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 5 | 19 830 € | — |
| 2024 | — | 17 635 € | — |
| 2023 | — | 14 119 € | — |
| 2022 | — | 9 327 € | — |
| 2021 | — | 8 723 € | — |
| 2020 | — | 5 339 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 2. 10. 2026.
Konateľ Sal-x
Podľa Registra právnických osôb koná za Sal-x 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026.
Spoločník Sal-x
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Vratislav Bobor100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Vratislav Boborod 12. 10. 2019 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Sal-x
Za rok 2025 má Sal-x v závierke tržby 109 870 €, o 10,2 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −3 833 €. Závierky máme za 7 rokov (2019 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 122 362 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 960 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Sal-x
Najvyššie tržby: rok 2024, 122 362 €. Najnižšie: rok 2020, 25 370 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 109 870 € |
| 2024 | 122 362 € |
| 2023 | 121 302 € |
| 2022 | 98 366 € |
| 2021 | 47 973 € |
| 2020 | 25 370 € |
| 2019 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 3 rokoch, strata v 3 rokoch z 6 rokov. Súčet za celé obdobie: 35 968 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −3 833 € |
| 2024 | 14 493 € |
| 2023 | 23 998 € |
| 2022 | 20 187 € |
| 2021 | −3 478 € |
| 2020 | −15 399 € |
| 2019 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Sal-x
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −3,5 %, medián odvetvia +2,9 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Sal-x | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −3,5 % | +2,9 % |
| 2024 | +11,8 % | +2,0 % |
| 2023 | +19,8 % | +1,0 % |
| 2022 | +20,5 % | −0,1 % |
| 2021 | −7,2 % | −2,5 % |
| 2020 | −60,7 % | −4,3 % |
| 2019 | — | 0,0 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 4 z 5 rokov, najviac v roku 2022 (+105,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −10,2 % |
| 2024 | +0,9 % |
| 2023 | +23,3 % |
| 2022 | +105,0 % |
| 2021 | +89,1 % |
| 2020 | — |
| 2019 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Sal-x
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 136 290 €, vlastné imanie 70 966 € a záväzky 65 324 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 136 290 € | 70 966 € | 65 324 € |
| 2024 | 160 239 € | 74 800 € | 85 439 € |
| 2023 | 75 838 € | 60 307 € | 15 531 € |
| 2022 | 58 369 € | 36 310 € | 22 059 € |
| 2021 | 40 674 € | 16 122 € | 24 552 € |
| 2020 | 39 760 € | 19 601 € | 20 159 € |
| 2019 | 5 000 € | 5 000 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Sal-x (7 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 109 870 € | −3 833 € | 136 290 € | 70 966 € | 65 324 € | 34 539 € | −3,5 % |
| 2024 | 122 362 € | 14 493 € | 160 239 € | 74 800 € | 85 439 € | 44 582 € | +11,8 % |
| 2023 | 121 302 € | 23 998 € | 75 838 € | 60 307 € | 15 531 € | 52 283 € | +19,8 % |
| 2022 | 98 366 € | 20 187 € | 58 369 € | 36 310 € | 22 059 € | 37 903 € | +20,5 % |
| 2021 | 47 973 € | −3 478 € | 40 674 € | 16 122 € | 24 552 € | 12 448 € | −7,2 % |
| 2020 | 25 370 € | −15 399 € | 39 760 € | 19 601 € | 20 159 € | −3 496 € | −60,7 % |
| 2019 | — | — | 5 000 € | 5 000 € | — | — | — |
Riziko: zaplatí Sal-x?
Sal-x a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom Sal-x z roku 2022.
História firmy Sal-x
Dátum vzniku Sal-x je 12. 10. 2019, teda pred 7 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2019. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/37483/S
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2019majetok 5 000 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121108825
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen. Firma vznikla 12. 10. 2019.
- Nový spoločník: Vratislav BoborSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 7, posledné tržby 109 870 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Sal-x
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- Prevádzkovanie výdajne stravy
- Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiach
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahy
- Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Mimoškolská vzdelávacia činnosť
- Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností
- Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecí
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výroby
- Čistiace a upratovacie služby
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Skladové, pomocné a prepravné služby v doprave
- Poskytovanie služieb osobného charakteru
- Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedky
- Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla
- Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Výroba potravinárskych a škrobových výrobkov
- Verejné obstarávanie
- Vedenie účtovníctva
- Finančný lízing
- Faktoring a forfaiting
- Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
- Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
- Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom
- Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvo
- Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných vied
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026.
Sal-x v odvetví reštaurácie a pohostinstvá
Sal-x je v registri v odvetví Reštaurácie a pohostinstvá (SK NACE 56), činnosť reštauračné činnosti. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 78 685 € (6 740 závierok), Sal-x má 109 870 €, čo je 1,4-násobok mediánu. V okrese Zvolen je v tomto odvetví 236 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Sal-x 44. z 89.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 28 731 €, polovica do 78 685 €, tri štvrtiny do 274 546 €; 10 % firiem má viac než 682 043 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 694 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 28 731 € |
| medián | 78 685 € |
| horný kvartil | 274 546 € |
| 10 % firiem má viac než | 682 043 € |
| Sal-x | 109 870 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Sal-x
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Sal-x s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Sal-x | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 109 870 € | 78 685 € |
| 2024 | 122 362 € | 78 424 € |
| 2023 | 121 302 € | 71 990 € |
| 2022 | 98 366 € | 59 132 € |
| 2021 | 47 973 € | 44 924 € |
| 2020 | 25 370 € | 47 466 € |
| 2019 | — | 59 884 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Sal-x | 109 870 € |
|---|---|
| medián okresu Zvolen | 101 916 € |
| medián kraja | 77 735 € |
| medián Slovenska | 78 685 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- BREJKO s.r.o.Dravce · tržby 275 960 € (2025)
- Giorgio’s Bistro s.r.o.Dunajská Streda · tržby 275 513 € (2025)
- MIA SAN MIA s.r.o.Selice · tržby 275 363 € (2025)
- Kysucká koliba s.r.o.Žilina · tržby 275 280 € (2025)
- Trigonomy s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 275 211 € (2025)
- EUROJUAN s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 275 202 € (2025)
- Vegeviet s. r. o.Trnava · tržby 275 140 € (2025)
- VIVE FENCING s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 275 010 € (2025)
- TUSI s. r. o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 274 748 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Sal-x, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Sal-x: Zvolen
Sal-x sídli na adrese Školská 281/15, 960 01 Zvolen, okres Zvolen. V obci Zvolen je 7 365 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 11 367.
Zvolen: obyvatelia a dáta ›Okres Zvolen ›Adresár firiem v okrese Zvolen ›
Sal-x: IČO, sídlo a základné údaje
Sal-x s.r.o. (IČO 52695182) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Zvolen, okres Zvolen. Dátum vzniku je 12. 10. 2019, na trhu je 7 rokov a štatutárom je Vratislav Bobor. Za rok 2025 sú v závierke tržby 109 870 € a výsledok hospodárenia −3 833 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Reštauračné činnosti (SK NACE 5611) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 12. 10. 2019 |
| Obec | Zvolen |
| Okres | Okres Zvolen |
| Vyrubená daň z príjmov | 960 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 7 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví reštaurácie a pohostinstvá (SK NACE 56) Sal-x s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 109 870 €, typická firma odvetvia 78 685 € (medián z 6 740 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Zvolen ›Reštaurácie a pohostinstvá: tržby a mzdy ›Reštaurácie a pohostinstvá v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Zvolen ›
Sieť prepojení firmy Sal-x
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Sal-x
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Sal-x
- Tendre8súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 177 tis. €
- Granty a dotácie78výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 196 tis. €
- Končiace zmluvy104zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 1 400 €
- Výhry konkurentov77firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 35 tis. €
- Diery na trhu15odvetví chýba v meste Zvolentypický nepokrytý dopyt 949 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava999 zmlúv za 3 roky · 13 585 144 € · naposledy 13. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.250 zmlúv za 3 roky · 407 517 € · naposledy 22. 9. 2026Hotelová akadémia Ľ. Wintera, Stromová 34, 921 01 Piešťany 1153 zmlúv za 3 roky · 174 € · naposledy 1. 9. 2026 Všetkých 1 335 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Zvolen
AUMOVIO Slovakia s. r. o.KRONOSPAN, s.r.o.SKOIL s.r.o.ML consortio s.r.o.Nemocnica AGEL Zvolen a.s.Všetky firmy v obci Zvolen ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 56.10) v okrese Zvolen
ENARR s.r.o.DCCATERING s.r.o.Čertovská koliba, s.r.o.SEASON RESTAURANT s.r.o.CALLIS-SK s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.