PALISHEEN GASTRO, s. r. o.
Giraltovce · Reštauračné činnosti
142 138 €tržby 2024 ▲ 81 %+4 008 €zisk 2024aktívna 7 rokov2 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 8. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 19 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -199 €
- 20 : tržby 105 776 €, výsledok hospodárenia 2 459 €
- 21 : tržby 232 066 €, výsledok hospodárenia -102 €
- 22 : tržby 248 720 €, výsledok hospodárenia 143 €
- 23 : tržby 78 526 €, výsledok hospodárenia 690 €
- 24 : tržby 142 138 €, výsledok hospodárenia 4 008 €
PALISHEEN GASTRO, s. r. o. (IČO 52363945) mala v roku 2024 tržby 142 138 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2024, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci PALISHEEN GASTRO
PALISHEEN GASTRO má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 2 zamestnancov, osobné náklady v roku 2024 boli 6 401 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | 6 401 € | — |
| 2023 | — | 20 134 € | — |
| 2022 | — | 27 362 € | — |
| 2021 | — | 18 351 € | — |
| 2020 | — | 10 675 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2024 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2024 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 1. 10. 2026.
Konateľ PALISHEEN GASTRO
Podľa Registra právnických osôb koná za PALISHEEN GASTRO 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
Spoločník PALISHEEN GASTRO
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Juraj Pališín100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Juraj Pališínod 14. 8. 2019 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok PALISHEEN GASTRO
Za rok 2024 má PALISHEEN GASTRO v závierke tržby 142 138 €, o 81,0 % viac než v roku 2023, a výsledok hospodárenia +4 008 €. Závierky máme za 6 rokov (2019 až 2024), najvyššie tržby sú z roku 2022: 248 720 €.
Výkaz ziskov a strát PALISHEEN GASTRO
Najvyššie tržby: rok 2022, 248 720 €. Najnižšie: rok 2023, 78 526 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2024 | 142 138 € |
| 2023 | 78 526 € |
| 2022 | 248 720 € |
| 2021 | 232 066 € |
| 2020 | 105 776 € |
| 2019 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 4 rokoch, strata v 2 rokoch z 6 rokov. Súčet za celé obdobie: 6 999 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2024 | 4 008 € |
| 2023 | 690 € |
| 2022 | 143 € |
| 2021 | −102 € |
| 2020 | 2 459 € |
| 2019 | −199 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- PALISHEEN GASTRO
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +2,8 %, medián odvetvia +2,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | PALISHEEN GASTRO | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2024 | +2,8 % | +2,0 % |
| 2023 | +0,9 % | +1,0 % |
| 2022 | +0,1 % | −0,1 % |
| 2021 | 0,0 % | −2,5 % |
| 2020 | +2,3 % | −4,3 % |
| 2019 | — | 0,0 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 3 z 4 roky, najviac v roku 2021 (+119,4 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2024 | +81,0 % |
| 2023 | −68,4 % |
| 2022 | +7,2 % |
| 2021 | +119,4 % |
| 2020 | — |
| 2019 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha PALISHEEN GASTRO
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2024 mala súvaha majetok 63 640 €, vlastné imanie 11 998 € a záväzky 51 642 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2024 | 63 640 € | 11 998 € | 51 642 € |
| 2023 | 133 393 € | 7 991 € | 125 402 € |
| 2022 | 74 652 € | 57 301 € | 17 351 € |
| 2021 | 51 030 € | 42 158 € | 8 872 € |
| 2020 | 19 302 € | 2 459 € | 16 843 € |
| 2019 | 4 801 € | 4 801 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok PALISHEEN GASTRO (6 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 142 138 € | 4 008 € | 63 640 € | 11 998 € | 51 642 € | 20 754 € | +2,8 % |
| 2023 | 78 526 € | 690 € | 133 393 € | 7 991 € | 125 402 € | 23 960 € | +0,9 % |
| 2022 | 248 720 € | 143 € | 74 652 € | 57 301 € | 17 351 € | 43 559 € | +0,1 % |
| 2021 | 232 066 € | −102 € | 51 030 € | 42 158 € | 8 872 € | 16 644 € | 0,0 % |
| 2020 | 105 776 € | 2 459 € | 19 302 € | 2 459 € | 16 843 € | 11 957 € | +2,3 % |
| 2019 | — | −199 € | 4 801 € | 4 801 € | — | −199 € | — |
Riziko: zaplatí PALISHEEN GASTRO?
PALISHEEN GASTRO a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 2 zmluvy s dodávateľom PALISHEEN GASTRO z roku 2022.
História firmy PALISHEEN GASTRO
Dátum vzniku PALISHEEN GASTRO je 14. 8. 2019, teda pred 7 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2019. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/38802/P
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2019majetok 4 801 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121075242
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Inšpektorát práce Prešov. Firma vznikla 14. 8. 2019.
- Nový spoločník: Juraj PališínSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2024Závierok máme 6, posledné tržby 142 138 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti PALISHEEN GASTRO
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod)
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Prenájom hnuteľných vecí
- Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- Prevádzkovanie výdajne stravy
- Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiach
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Administratívne služby
- Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadení
- Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu
- Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
PALISHEEN GASTRO v odvetví reštaurácie a pohostinstvá
PALISHEEN GASTRO je v registri v odvetví Reštaurácie a pohostinstvá (SK NACE 56), činnosť reštauračné činnosti. Medián tržieb odvetvia za rok 2024 je 78 424 € (6 856 závierok), PALISHEEN GASTRO má 142 138 €, čo je 1,8-násobok mediánu. V okrese Svidník je v tomto odvetví 76 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je PALISHEEN GASTRO 10. z 20.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 26 914 €, polovica do 78 424 €, tri štvrtiny do 253 648 €; 10 % firiem má viac než 640 153 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 6 400 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 26 914 € |
| medián | 78 424 € |
| horný kvartil | 253 648 € |
| 10 % firiem má viac než | 640 153 € |
| PALISHEEN GASTRO | 142 138 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- PALISHEEN GASTRO
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby PALISHEEN GASTRO s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | PALISHEEN GASTRO | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2024 | 142 138 € | 78 424 € |
| 2023 | 78 526 € | 71 990 € |
| 2022 | 248 720 € | 59 132 € |
| 2021 | 232 066 € | 44 924 € |
| 2020 | 105 776 € | 47 466 € |
| 2019 | — | 59 884 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2024.
Čísla v tabuľke
| PALISHEEN GASTRO | 142 138 € |
|---|---|
| medián okresu Svidník | 138 946 € |
| medián kraja | 86 259 € |
| medián Slovenska | 78 424 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Tyssol, s.r.o.Liptovský Mikuláš · tržby 317 449 € (2025)
- ARMALES, a.s.Stakčín · tržby 317 304 € (2017)
- RAJAN s.r.o.Kamenica nad Cirochou · tržby 316 833 € (2025)
- T.T. s.r.o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 316 691 € (2021)
- VEST Stropkov, s.r.o.Stropkov · tržby 316 446 € (2025)
- LJ s. r. o.Topoľčany · tržby 316 440 € (2025)
- Bariz s.r.o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 316 423 € (2025)
- emFOUR s.r.o.Banská Bystrica · tržby 316 235 € (2025)
- PNEUIL s.r.o.Zalužice · tržby 315 858 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb PALISHEEN GASTRO, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo PALISHEEN GASTRO: Giraltovce
PALISHEEN GASTRO sídli na adrese Fučíkova 443/93, 087 01 Giraltovce, okres Svidník. V obci Giraltovce je 627 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 5 371. Na tej istej adrese je zapísaných 4 aktívnych subjektov.
Giraltovce: obyvatelia a dáta ›Okres Svidník ›Adresár firiem v okrese Svidník ›
PALISHEEN GASTRO: IČO, sídlo a základné údaje
PALISHEEN GASTRO, s. r. o. (IČO 52363945) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Giraltovce, okres Svidník. Dátum vzniku je 14. 8. 2019, na trhu je 7 rokov a štatutárom je Juraj Pališín. Za rok 2024 sú v závierke tržby 142 138 € a výsledok hospodárenia +4 008 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Reštauračné činnosti (SK NACE 5611) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 14. 8. 2019 |
| Obec | Giraltovce |
| Okres | Okres Svidník |
| Účtovných závierok v registri | 7 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví reštaurácie a pohostinstvá (SK NACE 56) PALISHEEN GASTRO, s. r. o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2024 mala 142 138 €, typická firma odvetvia 78 424 € (medián z 6 856 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Svidník ›Reštaurácie a pohostinstvá: tržby a mzdy ›Reštaurácie a pohostinstvá v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Svidník ›
Sieť prepojení firmy PALISHEEN GASTRO
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu PALISHEEN GASTRO
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu PALISHEEN GASTRO
- Tendre6súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 183 tis. €
- Granty a dotácie70výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 196 tis. €
- Končiace zmluvy103zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 1 500 €
- Výhry konkurentov77firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 35 tis. €
- Diery na trhu7odvetví chýba v obci Giraltovcetypický nepokrytý dopyt 59 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava999 zmlúv za 3 roky · 13 585 144 € · naposledy 13. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.250 zmlúv za 3 roky · 407 517 € · naposledy 22. 9. 2026Hotelová akadémia Ľ. Wintera, Stromová 34, 921 01 Piešťany 1153 zmlúv za 3 roky · 174 € · naposledy 1. 9. 2026 Všetkých 1 335 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
PALISHEEN s.r.o.JP Elektro&Monteure, s. r. o.
Najväčšie firmy v obci Giraltovce
Conec Slovakia s.r.o.RIKOSTAV CONTAINER, s. r. o.PETROMIN, spol. s r.o. GiraltovceHOSKEL s. r. o.Ferma Transport s.r.o.Všetky firmy v obci Giraltovce ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 56.10) v okrese Svidník
VERMEX, s.r.o.HB, s.r.o.TAJANA, s.r.o.Kernel Group s.r.o.Pomodoro, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.