Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa
Torysa · Lesné hospodárstvo a ostatné služby v lesníctve
1 452 €tržby 2025 ▲ 3 %+186 €zisk 2025aktívna 7 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 4. 11. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 21 : tržby 14 €, výsledok hospodárenia 79 €
- 22 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 85 €
- 23 : tržby 1 413 €, výsledok hospodárenia 26 €
- 24 : tržby 1 415 €, výsledok hospodárenia 152 €
- 25 : tržby 1 452 €, výsledok hospodárenia 186 €
Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa (IČO 52228070) mala v roku 2025 tržby 1 452 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 10
Štatutári Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa
Podľa Registra právnických osôb konajú za Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa 2 štatutári. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 4. 11. 2026.
Tržby, zisk a majetok Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa
Za rok 2025 má Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa v závierke tržby 1 452 €, o 2,6 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +186 €. Závierky máme za 5 rokov (2021 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 1 452 €.
Výkaz ziskov a strát Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa
Najvyššie tržby: rok 2025, 1 452 €. Najnižšie: rok 2021, 14 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 1 452 € |
| 2024 | 1 415 € |
| 2023 | 1 413 € |
| 2022 | — |
| 2021 | 14 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 5 rokoch, strata v 0 rokoch z 5 rokov. Súčet za celé obdobie: 528 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 186 € |
| 2024 | 152 € |
| 2023 | 26 € |
| 2022 | 85 € |
| 2021 | 79 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +12,8 %, medián odvetvia +15,8 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +12,8 % | +15,8 % |
| 2024 | +10,7 % | +12,9 % |
| 2023 | +1,8 % | +11,8 % |
| 2022 | — | +18,1 % |
| 2021 | — | +16,4 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 866 €, vlastné imanie 595 € a záväzky 271 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 866 € | 595 € | 271 € |
| 2024 | 436 € | 409 € | 27 € |
| 2023 | 358 € | 257 € | 101 € |
| 2022 | 247 € | 232 € | 15 € |
| 2021 | 161 € | 147 € | 14 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa (5 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 452 € | 186 € | 866 € | 595 € | 271 € | 401 € | +12,8 % |
| 2024 | 1 415 € | 152 € | 436 € | 409 € | 27 € | 395 € | +10,7 % |
| 2023 | 1 413 € | 26 € | 358 € | 257 € | 101 € | 514 € | +1,8 % |
| 2022 | — | 85 € | 247 € | 232 € | 15 € | −448 € | — |
| 2021 | 14 € | 79 € | 161 € | 147 € | 14 € | −561 € | +564,3 % |
Riziko: zaplatí Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa?
Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa v objeme 2 € z roku 2024. Najväčší objem je s odberateľom Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja: 2 € v 1 zmluve.
História firmy Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa
Dátum vzniku Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa je 25. 1. 2019, teda pred 7 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2021. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiPozemkové spoločenstvo · R-0044/PO(SB)
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2021tržby 14 € · majetok 161 €
- Nový štatutár: Štefan AngelovičPredseda
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja, hodnota zmluvy 2 €. Firma vznikla 25. 1. 2019.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 5, posledné tržby 1 452 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa
- Lesné hospodárstvo a ostatné služby v lesníctve
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 4. 11. 2026.
Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa v odvetví lesníctvo a ťažba dreva
Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa je v registri v odvetví Lesníctvo a ťažba dreva (SK NACE 02), činnosť lesné hospodárstvo a ostatné služby v lesníctve. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 24 499 € (3 558 závierok), Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa má 1 452 €, čo je 6 % mediánu. V okrese Sabinov je v tomto odvetví 184 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa 46. z 52.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 6 705 €, polovica do 24 499 €, tri štvrtiny do 78 251 €; 10 % firiem má viac než 293 105 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 1 493 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 6 705 € |
| medián | 24 499 € |
| horný kvartil | 78 251 € |
| 10 % firiem má viac než | 293 105 € |
| Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa | 1 452 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 4. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 1 452 € | 24 499 € |
| 2024 | 1 415 € | 23 973 € |
| 2023 | 1 413 € | 24 589 € |
| 2022 | — | 26 919 € |
| 2021 | 14 € | 20 660 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa | 1 452 € |
|---|---|
| medián okresu Sabinov | 24 404 € |
| medián kraja | 19 791 € |
| medián Slovenska | 24 499 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Pasienkovo - pozemkové spoločentvo Vyšná MyšľaVyšná Myšľa · tržby 3 624 € (2025)
- Spoločenstvo bývalých urbárnikov a lesomajiteľov Ľuborča, pozemkové spoločenstvoNemšová · tržby 3 623 € (2025)
- Urbárske a pasienkové pozemkové spoločenstvo Rožňavské BystréRožňavské Bystré · tržby 3 620 € (2025)
- Bývalí urbárnici obce Peklina, pozemkové spoločenstvoDolný Hričov · tržby 3 617 € (2025)
- Združenie bývalých urbárnikov, pozem. spol. ČeľadinceČeľadince · tržby 3 610 € (2025)
- Pozemkové spoločenstvo Grejnár v KlenoveKlenov · tržby 3 591 € (2025)
- Urbár Solivar pozem. spol.Prešov · tržby 3 590 € (2025)
- Pozemkové spoločenstvo Pôtor - KoprovnicaPôtor · tržby 3 569 € (2025)
- Urbárska spoločnosť pozemkové spoločenstvo Nová LehotaNová Lehota · tržby 3 560 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa: Torysa
Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa sídli na adrese 28, 082 76 Torysa, okres Sabinov. V obci Torysa je 244 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 8 220. Na tej istej adrese je zapísaných 7 aktívnych subjektov.
Torysa: obyvatelia a dáta ›Okres Sabinov ›Adresár firiem v okrese Sabinov ›
Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa: IČO, sídlo a základné údaje
Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa (IČO 52228070) je pozemkové spoločenstvo so sídlom v obci Torysa, okres Sabinov. Dátum vzniku je 25. 1. 2019, na trhu je 7 rokov a štatutármi sú Štefan Angelovič a Bartolomej Angelovič. Za rok 2025 sú v závierke tržby 1 452 € a výsledok hospodárenia +186 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 4. 11. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Pozemkové spoločenstvo |
|---|---|
| Odvetvie | Lesné hospodárstvo a ostatné služby v lesníctve (SK NACE 0210) |
| Vznik | 25. 1. 2019 |
| Obec | Torysa |
| Okres | Okres Sabinov |
| Účtovných závierok v registri | 7 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 9. 2026.
V odvetví lesníctvo a ťažba dreva (SK NACE 02) Pozemkové spoločenstvo Markovec Torysa má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 1 452 €, typická firma odvetvia 24 499 € (medián z 3 558 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 4. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Sabinov ›Lesníctvo a ťažba dreva: tržby a mzdy ›Lesníctvo a ťažba dreva v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Sabinov ›
Súvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Torysa
STAVEBNINY BOYSI s. r. o.AGRONOVA N a P, spol. s r.o.ELEKTROSTAV JOBUTO s. r. o.RE + MONT, s.r.o.ANGEL - STAV s. r. o.Všetky firmy v obci Torysa ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 02.10) v okrese Sabinov
Pozemkové spoločenstvo HÁJ JakubovanyPozemkové spoločenstvo RažňanyLesné a pozemkové družstvo Tichý PotokUrbárska spoločnosť - pozemkové…Pozemkové spoločenstvo Nižný Slavkov
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.