Sapori Italiani s. r. o.
Banská Bystrica
3 709 276 €tržby 2023 ▲ 15 %+207 566 €zisk 2023zaniknutá 2. 10. 2025
Fakturačné údaje
Pozor: subjekt je v registri zrušený ku dňu 2. 10. 2025. Údaje sú posledné zapísané, na doklad ich brať netreba.
RPO ŠÚ SR a FS, 11. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 17 : tržby 32 762 €, výsledok hospodárenia -72 815 €
- 18 : tržby 1 269 393 €, výsledok hospodárenia -65 071 €
- 19 : tržby 1 646 197 €, výsledok hospodárenia -139 992 €
- 20 : tržby 1 514 826 €, výsledok hospodárenia -18 218 €
- 21 : tržby 1 871 048 €, výsledok hospodárenia -236 138 €
- 22 : tržby 3 221 924 €, výsledok hospodárenia 111 566 €
- 23 : tržby 3 709 276 €, výsledok hospodárenia 207 566 €
Sapori Italiani s. r. o. (IČO 50810570), sídlo Banská Bystrica, je v registri zapísaná od 6. 4. 2017 do 2. 10. 2025 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 11. 10. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2023.
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci Sapori Italiani
osobné náklady v roku 2023 boli 739 962 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2023 | — | 739 962 € | 524 928 € |
| 2022 | — | 738 654 € | 528 614 € |
| 2021 | — | 622 048 € | 451 960 € |
| 2020 | — | 400 459 € | 290 766 € |
| 2019 | — | 366 657 € | 261 832 € |
| 2018 | — | 268 486 € | 192 397 € |
| 2017 | — | 6 517 € | 4 334 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2023
- Mzdy 71 % 524 928 €
- Odvody zamestnávateľa 25 % 183 216 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2023 v RÚZ.
Náklady: výkaz ziskov a strát 2023 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Ľudia a vlastníci Sapori Italiani
Kto je pri firme zapísaný v registri, v koľkých ďalších firmách pôsobí a ako sú tie firmy prepojené.
Tržby, zisk a majetok Sapori Italiani
Za rok 2023 má Sapori Italiani v závierke tržby 3 709 276 €, o 15,1 % viac než v roku 2022, a výsledok hospodárenia +207 566 €. Závierky máme za 7 rokov (2017 až 2023), najvyššie tržby sú z roku 2023: 3 709 276 €.
Výkaz ziskov a strát Sapori Italiani
Najvyššie tržby: rok 2023, 3 709 276 €. Najnižšie: rok 2017, 32 762 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2023 | 3 709 276 € |
| 2022 | 3 221 924 € |
| 2021 | 1 871 048 € |
| 2020 | 1 514 826 € |
| 2019 | 1 646 197 € |
| 2018 | 1 269 393 € |
| 2017 | 32 762 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 2 rokoch, strata v 5 rokoch z 7 rokov. Súčet za celé obdobie: −213 102 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2023 | 207 566 € |
| 2022 | 111 566 € |
| 2021 | −236 138 € |
| 2020 | −18 218 € |
| 2019 | −139 992 € |
| 2018 | −65 071 € |
| 2017 | −72 815 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Sapori Italiani
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +5,6 %, medián odvetvia +1,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Sapori Italiani | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2023 | +5,6 % | +1,0 % |
| 2022 | +3,5 % | −0,1 % |
| 2021 | −12,6 % | −2,5 % |
| 2020 | −1,2 % | −4,3 % |
| 2019 | −8,5 % | 0,0 % |
| 2018 | −5,1 % | 0,0 % |
| 2017 | — | +0,3 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 4 z 5 rokov, najviac v roku 2022 (+72,2 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2023 | +15,1 % |
| 2022 | +72,2 % |
| 2021 | +23,5 % |
| 2020 | −8,0 % |
| 2019 | +29,7 % |
| 2018 | +3 774,6 % |
| 2017 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Sapori Italiani
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2023 mala súvaha majetok 1 399 343 €, vlastné imanie 378 508 € a záväzky 1 020 835 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2023 | 1 399 343 € | 378 508 € | 1 020 835 € |
| 2022 | 1 448 250 € | 170 941 € | 1 277 309 € |
| 2021 | 1 475 382 € | 59 375 € | 1 416 007 € |
| 2020 | 1 145 296 € | 14 959 € | 1 130 337 € |
| 2019 | 873 550 € | 33 177 € | 840 373 € |
| 2018 | 344 242 € | −132 886 € | 477 128 € |
| 2017 | 344 116 € | −67 815 € | 411 931 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Sapori Italiani (7 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 3 709 276 € | 207 566 € | 1 399 343 € | 378 508 € | 1 020 835 € | 1 161 704 € | +5,6 % |
| 2022 | 3 221 924 € | 111 566 € | 1 448 250 € | 170 941 € | 1 277 309 € | 1 029 680 € | +3,5 % |
| 2021 | 1 871 048 € | −236 138 € | 1 475 382 € | 59 375 € | 1 416 007 € | 334 964 € | −12,6 % |
| 2020 | 1 514 826 € | −18 218 € | 1 145 296 € | 14 959 € | 1 130 337 € | 336 269 € | −1,2 % |
| 2019 | 1 646 197 € | −139 992 € | 873 550 € | 33 177 € | 840 373 € | 300 825 € | −8,5 % |
| 2018 | 1 269 393 € | −65 071 € | 344 242 € | −132 886 € | 477 128 € | 256 865 € | −5,1 % |
| 2017 | 32 762 € | −72 815 € | 344 116 € | −67 815 € | 411 931 € | −61 067 € | −222,3 % |
Riziko: zaplatí Sapori Italiani?
Sapori Italiani a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 3 zmluvy s dodávateľom Sapori Italiani v objeme 15 366 € z rokov 2020 až 2022. Najväčší objem je s odberateľom Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.: 15 366 € v 2 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2022, 15 366 € v 2 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2022 | 2 | 15 366 € |
| 2020 | 1 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Sapori Italiani
Dátum vzniku Sapori Italiani je 6. 4. 2017. Závierky v registri máme od roku 2017.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/49537/S
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2017tržby 32 762 € · majetok 344 116 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Prešov. Firma vznikla 6. 4. 2017.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2023Závierok máme 7, posledné tržby 3 709 276 €.
- Zápis zánikuOd tohto dňa subjekt v registri nežije.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Sapori Italiani v odvetví reštaurácie a pohostinstvá
Sapori Italiani je v registri v odvetví Reštaurácie a pohostinstvá (SK NACE 56). Medián tržieb odvetvia za rok 2023 je 71 990 € (6 749 závierok), Sapori Italiani má 3 709 276 €, čo je 52-násobok mediánu. V okrese Banská Bystrica je v tomto odvetví 625 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Sapori Italiani 2. z 282.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 25 292 €, polovica do 71 990 €, tri štvrtiny do 229 281 €; 10 % firiem má viac než 584 711 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 6 493 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 25 292 € |
| medián | 71 990 € |
| horný kvartil | 229 281 € |
| 10 % firiem má viac než | 584 711 € |
| Sapori Italiani | 3 709 276 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Sapori Italiani
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Sapori Italiani s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Sapori Italiani | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2023 | 3 709 276 € | 71 990 € |
| 2022 | 3 221 924 € | 59 184 € |
| 2021 | 1 871 048 € | 44 924 € |
| 2020 | 1 514 826 € | 47 453 € |
| 2019 | 1 646 197 € | 59 993 € |
| 2018 | 1 269 393 € | 57 634 € |
| 2017 | 32 762 € | 54 497 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2023.
Čísla v tabuľke
| Sapori Italiani | 3 709 276 € |
|---|---|
| medián okresu Banská Bystrica | 70 065 € |
| medián kraja | 70 318 € |
| medián Slovenska | 71 990 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- ALDENTE s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 9 028 330 € (2025)
- CITY GASTRO a. s.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 8 991 664 € (2025)
- YMD s. r. o.Bratislava - mestská časť Dúbravka · tržby 8 388 778 € (2025)
- GTH catering s.r.o.Nitra · tržby 7 779 513 € (2025)
- BFFY s.r.o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 7 775 397 € (2025)
- FOOD TIME s. r. o.Trenčianske Teplice · tržby 7 755 281 € (2025)
- BP CAFFE, s.r.o.Ostrov · tržby 7 522 656 € (2025)
- Café La Porta, s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 7 129 680 € (2025)
- Tiebreak s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 6 694 095 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Sapori Italiani, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Sapori Italiani: Banská Bystrica
Sapori Italiani sídli na adrese ul. 29. augusta 1524/24, 974 01 Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. V obci Banská Bystrica je 19 386 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 640. Na tej istej adrese je zapísaných 215 aktívnych subjektov.
Banská Bystrica: obyvatelia a dáta ›Okres Banská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Banská Bystrica ›
Sapori Italiani: IČO, sídlo a základné údaje
Sapori Italiani s. r. o. (IČO 50810570) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. Dátum vzniku je 6. 4. 2017, zánik je v registri zapísaný ku dňu 2. 10. 2025, po 8 rokoch. Za rok 2023 sú v závierke tržby 3 709 276 € a výsledok hospodárenia +207 566 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | SK NACE 56101 |
| Vznik | 6. 4. 2017 |
| Zánik | 2. 10. 2025 |
| Obec | Banská Bystrica |
| Okres | Okres Banská Bystrica |
| Účtovných závierok v registri | 7 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 9. 2026.
Sieť prepojení firmy Sapori Italiani
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Sapori Italiani
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Sapori Italiani
- Tendre11súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 210 tis. €
- Granty a dotácie84výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 196 tis. €
- Končiace zmluvy102zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 1 400 €
- Výhry konkurentov77firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 35 tis. €
- Diery na trhu6odvetví chýba v meste Banská Bystricatypický nepokrytý dopyt 20,0 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava983 zmlúv za 3 roky · 12 982 637 € · naposledy 8. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.247 zmlúv za 3 roky · 403 467 € · naposledy 22. 9. 2026Hotelová akadémia Ľ. Wintera, Stromová 34, 921 01 Piešťany 1153 zmlúv za 3 roky · 174 € · naposledy 1. 9. 2026 Všetkých 1 332 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Banská Bystrica
Slovenská pošta, a.s.LPP Slovakia, s.r.o.Zeppelin SK s.r.o.TEMPRA, s.r.o.Stredoslovenská vodárenská prevádzková…Všetky firmy v obci Banská Bystrica ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 56.10) v okrese Banská Bystrica
JM Invest, s.r.o.elivo gastro s.r.o.Hotel Magnus, s. r. o.KOLIBA, s.r.o.Koliba Servis s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.