Štatistiky Kompletné dáta o firme

GHM Group s.r.o.

Prešov · Výroba surového železa, ocele a ferozliatin

560 848 €tržby 2025 ▼ 8 %+33 088 €zisk 2025

aktívna 9 rokov5 až 9 zamestnancov

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 30. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

560 848 €tržby 2025 ▼ 8 %
+33 088 €zisk 2025
  1. 17 : tržby 670 €, výsledok hospodárenia -211 €
  2. 18 : tržby 21 015 €, výsledok hospodárenia -663 €
  3. 19 : tržby 88 928 €, výsledok hospodárenia 868 €
  4. 20 : tržby 194 707 €, výsledok hospodárenia 21 413 €
  5. 21 : tržby 313 262 €, výsledok hospodárenia -32 075 €
  6. 22 : tržby 577 260 €, výsledok hospodárenia 88 968 €
  7. 23 : tržby 514 763 €, výsledok hospodárenia -35 768 €
  8. 24 : tržby 607 635 €, výsledok hospodárenia -10 764 €
  9. 25 : tržby 560 848 €, výsledok hospodárenia 33 088 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

GHM Group s.r.o. (IČO 50746987) mala v roku 2025 tržby 560 848 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 11

Zamestnanci GHM Group

GHM Group má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 5 až 9 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 147 929 €.

Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.

Konateľ GHM Group

Podľa Registra právnických osôb koná za GHM Group 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 30. 10. 2026.

Spoločník GHM Group

V registri je zapísaný 1 spoločník.

Podiely spoločníkov na vkladoch GHM Group
Podiely spoločníkov na vkladoch GHM Group František Gajdoš 100,0 %. Spolu 5 000 €. František Gajdoš: 5 000 €, 100,0 %100,0 % jediný spoločník
  • František Gajdoš100,0 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
František Gajdošod 9. 12. 2020 5 000 €100,0 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Kto firmu skutočne vlastní a kde nájsť konečného užívateľa výhod ›

Tržby, zisk a majetok GHM Group

Za rok 2025 má GHM Group v závierke tržby 560 848 €, o 7,7 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +33 088 €. Závierky máme za 9 rokov (2017 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 607 635 €.

Tržby 2025561 tis. €▼ −7,7 % medziročne
Výsledok hospodárenia 202533 tis. €zisk
Majetok (aktíva) 2025250 tis. €
Vlastné imanie 202566 tis. €
Záväzky 2025184 tis. €73,6 % majetku
Pridaná hodnota 2025252 tis. €
Zisková marža 2025+5,9 %medián odvetvia +2,2 %
Súčet výsledkov za 9 rokov65 tis. €2017 až 2025

Výkaz ziskov a strát GHM Group

Súvaha GHM Group

Všetky čísla zo závierok GHM Group (9 rokov)
Čísla zo závierok GHM Group po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
2025560 848 €33 088 €249 757 €66 008 €183 749 €252 443 €+5,9 %
2024607 635 €−10 764 €300 571 €36 760 €263 811 €223 883 €−1,8 %
2023514 763 €−35 768 €328 835 €47 523 €281 312 €164 243 €−6,9 %
2022577 260 €88 968 €275 103 €83 291 €191 812 €280 293 €+15,4 %
2021313 262 €−32 075 €255 066 €−5 677 €260 743 €54 434 €−10,2 %
2020194 707 €21 413 €109 469 €26 407 €83 062 €56 617 €+11,0 %
201988 928 €868 €86 854 €4 994 €81 860 €7 824 €+1,0 %
201821 015 €−663 €11 028 €4 126 €6 902 €−564 €−3,2 %
2017670 €−211 €4 800 €4 789 €11 €−211 €−31,5 %
Odkiaľ sú tržby a zisk a kedy pribudne závierka za ďalší rok ›

Riziko: zaplatí GHM Group?

GHM Group a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom GHM Group v objeme 10 652 € z roku 2026. Najväčší objem je s odberateľom Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Prešov: 10 652 € v 1 zmluve.

Zmluvy so štátom1Centrálny register zmlúv
Objem zmlúv11 tis. €spolu za všetky roky
Prvá zmluva20261. 9. 2026

História firmy GHM Group

Dátum vzniku GHM Group je 3. 3. 2017, teda pred 9 rokmi. Skoršie obchodné meno: Beki Balon s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2017. Na časovej osi je spolu 12 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/38617/P
  2. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120461387
  3. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2017tržby 670 € · majetok 4 800 €
  4. Zmena obchodného menaPredtým Beki Balon s.r.o., odvtedy GHM Group s.r.o.
  5. Nový štatutár: František GajdošKonateľ
  6. Nový spoločník: František GajdošSpoločník v.o.s. / s.r.o.
  7. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 9, posledné tržby 560 848 €.
  8. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Prešov, hodnota zmluvy 10 652 €. Firma vznikla 3. 3. 2017.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti GHM Group

  • Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
  • Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
  • Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
  • Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/
  • Reklamné a marketingové služby
  • Administratívne služby
  • Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve
  • Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla
  • Prenájom hnuteľných vecí
  • Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
  • Prieskum trhu a verejnej mienky
  • Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatí
  • Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiach
  • Prípravné práce k realizácii stavby
  • Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
  • Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exterierov a interierov
  • Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činosti
  • Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
  • Finančný leasing
  • Počítačové služby
  • Čistiace a upratovacie služby
  • Skladovanie
  • Baliace činnosti, manipulácia s tovarom
  • Opracovanie kovu jednoduchým spôsobom
  • Výroba a hutnícke spracovanie údajov
  • Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
  • Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva
  • Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržba
  • Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 30. 10. 2026.

GHM Group v odvetví výroba a spracovanie kovov

GHM Group je v registri v odvetví Výroba a spracovanie kovov (SK NACE 24), činnosť výroba surového železa, ocele a ferozliatin. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 135 927 € (375 závierok), GHM Group má 560 848 €, čo je 4,1-násobok mediánu. V okrese Prešov je v tomto odvetví 136 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je GHM Group 2. z 11.

V odvetví v okrese Prešov136aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou375Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia136 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+2,2 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb GHM Group, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Priemyselná výroba v okrese Prešov ›

Sídlo GHM Group: Prešov

GHM Group sídli na adrese Priemyselný park Šalgovík, Sekčovská 87, 080 01 Prešov, okres Prešov. V obci Prešov je 17 931 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 29 233.

Subjektov v obci Prešov17 931aktívnych
Subjektov v okrese Prešov29 233aktívnych
V tom istom odvetví136okres Prešov

Prešov: obyvatelia a dáta ›Okres Prešov ›Adresár firiem v okrese Prešov ›

GHM Group: IČO, sídlo a základné údaje

GHM Group s.r.o. (IČO 50746987) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Prešov, okres Prešov. Dátum vzniku je 3. 3. 2017, na trhu je 9 rokov a štatutárom je František Gajdoš. Za rok 2025 sú v závierke tržby 560 848 € a výsledok hospodárenia +33 088 €, počet zamestnancov podľa registra je 5 až 9.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 30. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetvieVýroba surového železa, ocele a ferozliatin (SK NACE 2410)
Základné imanie5 000 €
Vznik3. 3. 2017
Skoršie názvyBeki Balon s.r.o.
ObecPrešov
OkresOkres Prešov
Účtovných závierok v registri9

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví výroba a spracovanie kovov (SK NACE 24) GHM Group s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 560 848 €, typická firma odvetvia 135 927 €, čo je 4,1-násobok mediánu (medián z 375 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 1. 11. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Prešov ›Výroba a spracovanie kovov: tržby a mzdy ›Výroba a spracovanie kovov v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Prešov ›

Súvisiace firmy

Najväčšie firmy v obci Prešov

Lear Corporation Seating Slovakia s.r.o.MERKURY SHOP s.r.o.MERKURY MARKET SLOVAKIA, s.r.o.KE Prešov Elektrik, s.r.o.MILK-AGRO, spol. s r.o.Všetky firmy v obci Prešov ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 24.10) v okrese Prešov

KLASA s.r.o.Molčan Marian, s. r. o.Corporate, s.r.o.Stodoor, s.r.o.Stemad s.r.o.

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.skDatahorses, kybernetická bezpečnosť