NAPANA s. r. o.
Banská Bystrica · Maloobchod s použitým tovarom
844 944 €tržby 2025 ▲ 27 %+4 572 €zisk 2025aktívna 11 rokov1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 1. 11. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 15 : tržby 6 605 €, výsledok hospodárenia 12 €
- 16 : tržby 17 424 €, výsledok hospodárenia 2 128 €
- 17 : tržby 21 981 €, výsledok hospodárenia 4 220 €
- 18 : tržby 19 497 €, výsledok hospodárenia 3 479 €
- 19 : tržby 8 660 €, výsledok hospodárenia 1 303 €
- 20 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -430 €
- 21 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -187 €
- 22 : tržby 33 861 €, výsledok hospodárenia -10 864 €
- 23 : tržby 512 094 €, výsledok hospodárenia 12 785 €
- 24 : tržby 664 285 €, výsledok hospodárenia 3 563 €
- 25 : tržby 844 944 €, výsledok hospodárenia 4 572 €
NAPANA s. r. o. (IČO 48165441) mala v roku 2025 tržby 844 944 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci NAPANA
NAPANA má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 6 547 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 6 547 € | — |
| 2018 | — | 3 323 € | — |
| 2017 | — | 3 135 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ NAPANA
Podľa Registra právnických osôb koná za NAPANA 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 1. 11. 2026.
Spoločník NAPANA
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Mgr. Peter Paulen100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Mgr. Peter Paulenod 22. 5. 2015 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok NAPANA
Za rok 2025 má NAPANA v závierke tržby 844 944 €, o 27,2 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +4 572 €. Závierky máme za 11 rokov (2015 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 844 944 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 3 840 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát NAPANA
Najvyššie tržby: rok 2025, 844 944 €. Najnižšie: rok 2015, 6 605 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 844 944 € |
| 2024 | 664 285 € |
| 2023 | 512 094 € |
| 2022 | 33 861 € |
| 2021 | — |
| 2020 | — |
| 2019 | 8 660 € |
| 2018 | 19 497 € |
| 2017 | 21 981 € |
| 2016 | 17 424 € |
| 2015 | 6 605 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 8 rokoch, strata v 3 rokoch z 11 rokov. Súčet za celé obdobie: 20 581 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 4 572 € |
| 2024 | 3 563 € |
| 2023 | 12 785 € |
| 2022 | −10 864 € |
| 2021 | −187 € |
| 2020 | −430 € |
| 2019 | 1 303 € |
| 2018 | 3 479 € |
| 2017 | 4 220 € |
| 2016 | 2 128 € |
| 2015 | 12 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- NAPANA
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +0,5 %, medián odvetvia +2,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | NAPANA | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +0,5 % | +2,3 % |
| 2024 | +0,5 % | +2,1 % |
| 2023 | +2,5 % | +1,4 % |
| 2022 | −32,1 % | +1,3 % |
| 2021 | — | +1,2 % |
| 2020 | — | +1,1 % |
| 2019 | +15,0 % | +1,1 % |
| 2018 | +17,8 % | +1,2 % |
| 2017 | +19,2 % | +1,7 % |
| 2016 | +12,2 % | +1,6 % |
| 2015 | +0,2 % | +1,3 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 4 z 6 rokov, najviac v roku 2016 (+163,8 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +27,2 % |
| 2024 | +29,7 % |
| 2023 | +1 412,3 % |
| 2022 | — |
| 2021 | — |
| 2020 | — |
| 2019 | −55,6 % |
| 2018 | −11,3 % |
| 2017 | +26,2 % |
| 2016 | +163,8 % |
| 2015 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha NAPANA
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 91 908 €, vlastné imanie 14 939 € a záväzky 76 969 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 91 908 € | 14 939 € | 76 969 € |
| 2024 | 75 761 € | 10 367 € | 65 394 € |
| 2023 | 42 737 € | 6 804 € | 35 933 € |
| 2022 | 21 556 € | −5 981 € | 27 537 € |
| 2021 | 5 555 € | 4 883 € | 672 € |
| 2020 | 5 784 € | 5 070 € | 714 € |
| 2019 | 7 438 € | 6 795 € | 643 € |
| 2018 | 10 111 € | 8 797 € | 1 314 € |
| 2017 | 12 249 € | 9 327 € | 2 922 € |
| 2016 | 7 983 € | 7 140 € | 843 € |
| 2015 | 5 956 € | 5 012 € | 944 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok NAPANA (11 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 844 944 € | 4 572 € | 91 908 € | 14 939 € | 76 969 € | 38 700 € | +0,5 % |
| 2024 | 664 285 € | 3 563 € | 75 761 € | 10 367 € | 65 394 € | 24 621 € | +0,5 % |
| 2023 | 512 094 € | 12 785 € | 42 737 € | 6 804 € | 35 933 € | 20 665 € | +2,5 % |
| 2022 | 33 861 € | −10 864 € | 21 556 € | −5 981 € | 27 537 € | −9 523 € | −32,1 % |
| 2021 | — | −187 € | 5 555 € | 4 883 € | 672 € | −144 € | — |
| 2020 | — | −430 € | 5 784 € | 5 070 € | 714 € | −346 € | — |
| 2019 | 8 660 € | 1 303 € | 7 438 € | 6 795 € | 643 € | 1 900 € | +15,0 % |
| 2018 | 19 497 € | 3 479 € | 10 111 € | 8 797 € | 1 314 € | 8 040 € | +17,8 % |
| 2017 | 21 981 € | 4 220 € | 12 249 € | 9 327 € | 2 922 € | 8 767 € | +19,2 % |
| 2016 | 17 424 € | 2 128 € | 7 983 € | 7 140 € | 843 € | 2 935 € | +12,2 % |
| 2015 | 6 605 € | 12 € | 5 956 € | 5 012 € | 944 € | 142 € | +0,2 % |
Riziko: zaplatí NAPANA?
Peniaze od štátu: NAPANA
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy NAPANA
Dátum vzniku NAPANA je 22. 5. 2015, teda pred 11 rokmi. Skoršie obchodné meno: PANPERCON s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2015. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/28129/S
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2015tržby 6 605 € · majetok 5 956 €
- Zmena obchodného menaPredtým PANPERCON s.r.o., odvtedy NAPANA s. r. o.
- Nový spoločník: Mgr. Peter PaulenSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120068038
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 11, posledné tržby 844 944 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti NAPANA
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- Montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadení
- Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidla
- Kuriérske služby
- Počítačové služby
- Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Administratívne služby
- Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- Čistiace a upratovacie služby
- Prieskum trhu a verejnej mienky
- Prenájom hnuteľných vecí
- Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- Reklamné a marketingové služby
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 1. 11. 2026.
NAPANA v odvetví maloobchod
NAPANA je v registri v odvetví Maloobchod (SK NACE 47), činnosť maloobchod s použitým tovarom. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 97 585 € (17 956 závierok), NAPANA má 844 944 €, čo je 8,7-násobok mediánu. V okrese Banská Bystrica je v tomto odvetví 1 783 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je NAPANA 81. z 644.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 27 977 €, polovica do 97 585 €, tri štvrtiny do 451 589 €; 10 % firiem má viac než 1 459 987 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 176 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 27 977 € |
| medián | 97 585 € |
| horný kvartil | 451 589 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 459 987 € |
| NAPANA | 844 944 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 2. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- NAPANA
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby NAPANA s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | NAPANA | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 844 944 € | 97 585 € |
| 2024 | 664 285 € | 92 826 € |
| 2023 | 512 094 € | 95 678 € |
| 2022 | 33 861 € | 101 055 € |
| 2021 | — | 87 418 € |
| 2020 | — | 81 940 € |
| 2019 | 8 660 € | 85 100 € |
| 2018 | 19 497 € | 80 935 € |
| 2017 | 21 981 € | 74 644 € |
| 2016 | 17 424 € | 63 549 € |
| 2015 | 6 605 € | 73 013 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| NAPANA | 844 944 € |
|---|---|
| medián okresu Banská Bystrica | 65 769 € |
| medián kraja | 90 449 € |
| medián Slovenska | 97 585 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Riaremex s.r.o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 1 952 353 € (2018)
- Lekáreň ATHOS, s.r.o.Čečejovce · tržby 1 952 325 € (2025)
- LIKOD, s.r.o.Snina · tržby 1 952 035 € (2025)
- HACH stav, spol. s r. o.Báhoň · tržby 1 951 441 € (2025)
- ManMall Group s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 950 627 € (2025)
- ZE - TEC, s.r.o.Moškovec · tržby 1 949 707 € (2025)
- MEDICENTRUM BREZNO s.r.o.Brezno · tržby 1 945 556 € (2025)
- PLUS PHARM s.r.o.Košice - mestská časť Juh · tržby 1 942 399 € (2025)
- NATURAL-MARKET s.r.o.Košice - mestská časť Juh · tržby 1 939 606 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb NAPANA, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Banská Bystrica ›
Sídlo NAPANA: Banská Bystrica
NAPANA sídli na adrese Starohorská 34, 974 11 Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. V obci Banská Bystrica je 19 501 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 801. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Banská Bystrica: obyvatelia a dáta ›Okres Banská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Banská Bystrica ›
NAPANA: IČO, sídlo a základné údaje
NAPANA s. r. o. (IČO 48165441) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. Dátum vzniku je 22. 5. 2015, na trhu je 11 rokov a štatutárom je Mgr. Peter Paulen. Za rok 2025 sú v závierke tržby 844 944 € a výsledok hospodárenia +4 572 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 1. 11. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Maloobchod s použitým tovarom (SK NACE 4779) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 22. 5. 2015 |
| Skoršie názvy | PANPERCON s.r.o. |
| Obec | Banská Bystrica |
| Okres | Okres Banská Bystrica |
| Vyrubená daň z príjmov | 3 840 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 11 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví maloobchod (SK NACE 47) NAPANA s. r. o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 844 944 €, typická firma odvetvia 97 585 €, čo je 8,7-násobok mediánu (medián z 17 956 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 2. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Banská Bystrica ›Maloobchod: tržby a mzdy ›Maloobchod v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Banská Bystrica ›
Súvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Banská Bystrica
Slovenská pošta, a.s.LPP Slovakia, s.r.o.Zeppelin SK s.r.o.TEMPRA, s.r.o.Stredoslovenská vodárenská prevádzková…Všetky firmy v obci Banská Bystrica ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 47.79) v okrese Banská Bystrica
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.