VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

MERK s.r.o.

Bratislava - Vrakuňa · Reštauračné činnosti

4 983 956 €tržby 2025 ▲ 5 %+887 447 €zisk 2025

aktívna 10 rokov69 zamestnancov (2025)

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 10. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

4 983 956 €tržby 2025 ▲ 5 %
+887 447 €zisk 2025
  1. 16 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 0 €
  2. 17 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -480 €
  3. 18 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 0 €
  4. 19 : tržby 841 741 €, výsledok hospodárenia -1 928 €
  5. 20 : tržby 854 431 €, výsledok hospodárenia -191 869 €
  6. 21 : tržby 1 205 522 €, výsledok hospodárenia 14 084 €
  7. 22 : tržby 3 004 243 €, výsledok hospodárenia 189 101 €
  8. 23 : tržby 4 240 415 €, výsledok hospodárenia 444 573 €
  9. 24 : tržby 4 763 621 €, výsledok hospodárenia 442 968 €
  10. 25 : tržby 4 983 956 €, výsledok hospodárenia 887 447 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

MERK s.r.o. (IČO 47506733) mala v roku 2025 tržby 4 983 956 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci MERK

V roku 2025 mala MERK priemerne 69 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 746 137 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 619 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Ubytovanie a stravovanie v okrese Bratislava II bola v roku 2025 1 194 €.

Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.

Konateľ MERK

Podľa Registra právnických osôb koná za MERK 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026.

Spoločník MERK

V registri je zapísaný 1 spoločník.

Podiely spoločníkov na vkladoch MERK
Podiely spoločníkov na vkladoch MERK Ivan Hos 100,0 %. Spolu 5 000 €. Ivan Hos: 5 000 €, 100,0 %100,0 % jediný spoločník
  • Ivan Hos100,0 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
Ivan Hosod 10. 12. 2024 5 000 €100,0 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Tržby, zisk a majetok MERK

Za rok 2025 má MERK v závierke tržby 4 983 956 €, o 4,6 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +887 447 €. Závierky máme za 10 rokov (2016 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 4 983 956 €.

Tržby 20254,98 mil. €▲ +4,6 % medziročne
Výsledok hospodárenia 2025887 tis. €zisk
Majetok (aktíva) 20252,84 mil. €
Vlastné imanie 20251,79 mil. €
Záväzky 20251,05 mil. €37,0 % majetku
Pridaná hodnota 20252,02 mil. €
Zisková marža 2025+17,8 %medián odvetvia +2,9 %
Súčet výsledkov za 10 rokov1,78 mil. €2016 až 2025

Výkaz ziskov a strát MERK

Súvaha MERK

Všetky čísla zo závierok MERK (10 rokov)
Čísla zo závierok MERK po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
20254 983 956 €887 447 €2 841 413 €1 789 153 €1 052 260 €2 019 687 €+17,8 %
20244 763 621 €442 968 €1 757 736 €901 706 €856 030 €1 905 132 €+9,3 %
20234 240 415 €444 573 €1 124 864 €458 482 €666 382 €1 580 209 €+10,5 %
20223 004 243 €189 101 €634 827 €13 908 €620 919 €529 585 €+6,3 %
20211 205 522 €14 084 €277 659 €−174 713 €451 861 €290 354 €+1,2 %
2020854 431 €−191 869 €198 658 €−188 797 €387 455 €74 211 €−22,5 %
2019841 741 €−1 928 €172 915 €3 072 €169 843 €149 769 €−0,2 %
2018—0 €5 000 €4 520 €480 €——
2017—−480 €5 000 €4 520 €480 €——
2016—0 €5 000 €5 000 €———

Riziko: zaplatí MERK?

MERK a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom MERK z roku 2020.

Zmluvy so štátom1Centrálny register zmlúv
Prvá zmluva20205. 6. 2020

História firmy MERK

Dátum vzniku MERK je 19. 8. 2016, teda pred 10 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2016. Na časovej osi je spolu 10 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/113539/B
  2. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2016majetok 5 000 €
  3. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2120334975
  4. Prvé tržby po 3 rokoch bez tržiebZa rok 2019 firma vykázala 841 741 €.
  5. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Prešov. Firma vznikla 19. 8. 2016.
  6. Nový spoločník: Ivan HosSpoločník v.o.s. / s.r.o.
  7. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 10, posledné tržby 4 983 956 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti MERK

  • Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
  • Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
  • Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
  • Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
  • Čistiace a upratovacie služby
  • Reklamné a marketingové služby
  • Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
  • Prenájom hnuteľných vecí
  • Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
  • Prípravné práce k realizácii stavby
  • Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
  • Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
  • Vydavateľská činnosť
  • Prevádzkovanie športových zariadení
  • Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajne
  • Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností
  • Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
  • Prieskum trhu a verejnej mienky
  • Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
  • Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
  • Donášková služba
  • Prevádzkovanie výdajne stravy

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026.

MERK v odvetví reštaurácie a pohostinstvá

MERK je v registri v odvetví Reštaurácie a pohostinstvá (SK NACE 56), činnosť reštauračné činnosti. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 78 725 € (6 728 závierok), MERK má 4 983 956 €, čo je 63-násobok mediánu. V okrese Bratislava II je v tomto odvetví 1 114 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je MERK 8. z 551.

V odvetví v okrese Bratislava II1 114aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou6 728Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia79 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+2,9 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb MERK, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Ubytovanie a stravovanie v okrese Bratislava II ›

Sídlo MERK: Bratislava - Vrakuňa

MERK sídli na adrese Čakanková 20666/7, 821 07 Bratislava - mestská časť Vrakuňa, okres Bratislava II. V obci Bratislava - Vrakuňa je 5 218 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 54 830. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.

Subjektov v obci Bratislava - Vrakuňa5 218aktívnych
Subjektov v okrese Bratislava II54 830aktívnych
V tom istom odvetví1 114okres Bratislava II
Na tej istej adrese2aktívnych subjektov

Bratislava - Vrakuňa: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava II ›Adresár firiem v okrese Bratislava II ›

MERK: IČO, sídlo a základné údaje

MERK s.r.o. (IČO 47506733) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Vrakuňa, okres Bratislava II. Dátum vzniku je 19. 8. 2016, na trhu je 10 rokov a štatutárom je Ivan Hos. Za rok 2025 sú v závierke tržby 4 983 956 € a výsledok hospodárenia +887 447 €, počet zamestnancov podľa registra je 50 až 99.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetvieReštauračné činnosti (SK NACE 5611)
Základné imanie5 000 €
Vznik19. 8. 2016
ObecBratislava - Vrakuňa
OkresOkres Bratislava II
Účtovných závierok v registri10

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví reštaurácie a pohostinstvá (SK NACE 56) MERK s.r.o. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2025 mala 4 983 956 €, typická firma odvetvia 78 725 €, čo je 63-násobok mediánu (medián z 6 728 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Bratislava II ›Reštaurácie a pohostinstvá: tržby a mzdy ›Reštaurácie a pohostinstvá v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava II ›

Sieť prepojení firmy MERK

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu MERK

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu MERK

  • Tendre12súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 210 tis. €
  • Granty a dotácie78výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 196 tis. €
  • Končiace zmluvy102zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 1 400 €
  • Výhry konkurentov78firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 35 tis. €
  • Diery na trhu14odvetví chýba v meste Bratislava - Vrakuňatypický nepokrytý dopyt 432 tis. €

Súvisiace firmy

Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Vrakuňa

GOLDBECK Slovensko s.r.o.SLOVIL s.r.o.DMi TRADING SK, s. r. o.BTK - bývanie, teplo, klimatizácia s.r.o.Aeroengineers International s. r. o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Vrakuňa ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 56.10) v okrese Bratislava II

Medusa Restaurants, a.s.Queensway Restaurants Slovakia, s.r.o.Kremkau, s. r. o.Tiebreak s. r. o.Viking SK s. r. o.

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálO násMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk