SALCON, s.r.o.
Žilina · Prekladateľské a tlmočnícke činnosti
78 382 €tržby 2017 ▼ 14 %+34 707 €zisk 2017aktívna 13 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 6. 11. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -1 365 €
- 14 : tržby 110 368 €, výsledok hospodárenia 54 891 €
- 15 : tržby 106 669 €, výsledok hospodárenia 62 988 €
- 16 : tržby 91 026 €, výsledok hospodárenia 46 847 €
- 17 : tržby 78 382 €, výsledok hospodárenia 34 707 €
SALCON, s.r.o. (IČO 47473223), sídlo Žilina, je v registri zapísaná od 4. 10. 2013 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 6. 11. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2017.
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci SALCON
osobné náklady v roku 2017 boli 20 939 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2017 | — | 20 939 € | — |
| 2016 | — | 19 239 € | — |
| 2015 | — | 12 931 € | — |
| 2014 | — | 23 103 € | — |
| 2013 | — | 263 € | 194 € |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2017 v RÚZ.
Náklady: výkaz ziskov a strát 2017 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 14. 10. 2026.
Konateľ SALCON
Podľa Registra právnických osôb koná za SALCON 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 11. 2026.
Spoločník SALCON
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Jaroslav Šaling100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Jaroslav Šalingod 4. 10. 2013 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok SALCON
Za rok 2017 má SALCON v závierke tržby 78 382 €, o 13,9 % menej než v roku 2016, a výsledok hospodárenia +34 707 €. Závierky máme za 5 rokov (2013 až 2017), najvyššie tržby sú z roku 2014: 110 368 €.
Výkaz ziskov a strát SALCON
Najvyššie tržby: rok 2014, 110 368 €. Najnižšie: rok 2017, 78 382 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2017 | 78 382 € |
| 2016 | 91 026 € |
| 2015 | 106 669 € |
| 2014 | 110 368 € |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 4 rokoch, strata v 1 roku z 5 rokov. Súčet za celé obdobie: 198 068 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2017 | 34 707 € |
| 2016 | 46 847 € |
| 2015 | 62 988 € |
| 2014 | 54 891 € |
| 2013 | −1 365 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- SALCON
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +44,3 %, medián odvetvia +5,7 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | SALCON | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2017 | +44,3 % | +5,7 % |
| 2016 | +51,5 % | +5,6 % |
| 2015 | +59,0 % | +5,3 % |
| 2014 | +49,7 % | — |
| 2013 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 0 z 3 roky, najviac v roku 2015 (−3,4 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2017 | −13,9 % |
| 2016 | −14,7 % |
| 2015 | −3,4 % |
| 2014 | — |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha SALCON
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2017 mala súvaha majetok 227 038 €, vlastné imanie 203 068 € a záväzky 23 970 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2017 | 227 038 € | 203 068 € | 23 970 € |
| 2016 | 188 089 € | 168 361 € | 19 728 € |
| 2015 | 154 258 € | 121 514 € | 32 744 € |
| 2014 | 92 697 € | 58 526 € | 34 171 € |
| 2013 | 4 615 € | 3 635 € | 980 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok SALCON (5 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | 78 382 € | 34 707 € | 227 038 € | 203 068 € | 23 970 € | 74 178 € | +44,3 % |
| 2016 | 91 026 € | 46 847 € | 188 089 € | 168 361 € | 19 728 € | 87 436 € | +51,5 % |
| 2015 | 106 669 € | 62 988 € | 154 258 € | 121 514 € | 32 744 € | 99 342 € | +59,0 % |
| 2014 | 110 368 € | 54 891 € | 92 697 € | 58 526 € | 34 171 € | 98 316 € | +49,7 % |
| 2013 | — | −1 365 € | 4 615 € | 3 635 € | 980 € | −703 € | — |
Riziko: zaplatí SALCON?
Peniaze od štátu: SALCON
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy SALCON
Dátum vzniku SALCON je 4. 10. 2013, teda pred 13 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 3 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/60389/L
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013majetok 4 615 €
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti SALCON
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- prekladateľské a tlmočnícke služby: jazyk anglický
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- administratívne služby
- reklamné a marketingové služby
- počítačové služby
- služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 11. 2026.
SALCON v odvetví ostatné odborné a technické činnosti
SALCON je v registri v odvetví Ostatné odborné a technické činnosti (SK NACE 74), činnosť prekladateľské a tlmočnícke činnosti. Medián tržieb odvetvia za rok 2017 je 32 748 € (2 854 závierok), SALCON má 78 382 €, čo je 2,4-násobok mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 510 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je SALCON 62. z 158.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 10 648 €, polovica do 32 748 €, tri štvrtiny do 96 000 €; 10 % firiem má viac než 347 259 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 3 194 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 10 648 € |
| medián | 32 748 € |
| horný kvartil | 96 000 € |
| 10 % firiem má viac než | 347 259 € |
| SALCON | 78 382 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 7. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- SALCON
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby SALCON s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | SALCON | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2017 | 78 382 € | 32 748 € |
| 2016 | 91 026 € | 32 550 € |
| 2015 | 106 669 € | 33 271 € |
| 2014 | 110 368 € | — |
| 2013 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2017.
Čísla v tabuľke
| SALCON | 78 382 € |
|---|---|
| medián okresu Žilina | 42 744 € |
| medián kraja | 32 441 € |
| medián Slovenska | 32 748 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- 4K Holding, s.r.o.Banská Bystrica · tržby 181 096 € (2025)
- Empestav s. r. o.Bratislava - mestská časť Vrakuňa · tržby 180 894 € (2025)
- TAMYKO, s.r.o.Levice · tržby 180 450 € (2025)
- CZAP TRANS s.r.o.Veľké Kapušany · tržby 180 424 € (2025)
- NATURAL SOLUTIONS, s. r. o.Malacky · tržby 180 107 € (2025)
- Mediacore s.r.o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 179 218 € (2025)
- HI-PRO, s.r.o.Košice - mestská časť Západ · tržby 179 080 € (2025)
- WildMedia, s. r. o.Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice · tržby 178 872 € (2025)
- ADORO, s. r. o.Košice - mestská časť Juh · tržby 178 870 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb SALCON, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo SALCON: Žilina
SALCON sídli na adrese Lichardova 8509/38, 010 01 Žilina, okres Žilina. V obci Žilina je 21 497 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 916.
Žilina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›
SALCON: IČO, sídlo a základné údaje
SALCON, s.r.o. (IČO 47473223) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žilina, okres Žilina. Dátum vzniku je 4. 10. 2013, na trhu je 13 rokov a štatutárom je Jaroslav Šaling. Za rok 2017 sú v závierke tržby 78 382 € a výsledok hospodárenia +34 707 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 11. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Prekladateľské a tlmočnícke činnosti (SK NACE 7430) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 4. 10. 2013 |
| Obec | Žilina |
| Okres | Okres Žilina |
| Účtovných závierok v registri | 5 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví ostatné odborné a technické činnosti (SK NACE 74) SALCON, s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2017 mala 78 382 €, typická firma odvetvia 32 748 €, čo je 2,4-násobok mediánu (medián z 2 854 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 7. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Ostatné odborné a technické činnosti: tržby a mzdy ›Ostatné odborné a technické činnosti v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›
Súvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Žilina
Stredoslovenská energetika, a. s.SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o.Stredoslovenská distribučná, a.s.TIPSPORT SK, a.s.Hyundai Transys Slovakia s. r. o.Všetky firmy v obci Žilina ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 74.30) v okrese Žilina
TETRAS, s.r.o.DIGI SENS Slovakia s.r.o.ACCLARO LOCALIZATION & TECHNOLOGY s. r. o.FENOMEN s.r.o.MALIBU, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.