ORKO SK s.r.o.
Bratislava - Staré Mesto · Sprostredkovanie nešpecializovaného veľkoobchodu
2 124 337 €tržby 2023 ▲ 81 %+4 849 €zisk 2023aktívna 13 rokov16 zamestnancov (2022)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 10 500 €, výsledok hospodárenia -121 €
- 14 : tržby 7 000 €, výsledok hospodárenia -2 409 €
- 15 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -1 313 €
- 16 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -985 €
- 17 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -16 508 €
- 18 : tržby 5 205 €, výsledok hospodárenia -24 554 €
- 19 : tržby 71 463 €, výsledok hospodárenia 14 073 €
- 20 : tržby 299 763 €, výsledok hospodárenia 13 364 €
- 21 : tržby 680 861 €, výsledok hospodárenia -54 300 €
- 22 : tržby 1 175 670 €, výsledok hospodárenia 428 €
- 23 : tržby 2 124 337 €, výsledok hospodárenia 4 849 €
ORKO SK s.r.o. (IČO 47375507), sídlo Bratislava - mestská časť Staré Mesto, je v registri zapísaná od 5. 9. 2013 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 14. 10. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2023.
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci ORKO SK
V roku 2022 mala ORKO SK priemerne 16 zamestnancov, osobné náklady v roku 2023 boli 228 174 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 507 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Veľkoobchod a maloobchod v okrese Bratislava I bola v roku 2022 1 673 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2023 | — | 228 174 € | 167 940 € |
| 2022 | 16 | 132 128 € | 97 431 € |
| 2021 | 8 | 81 394 € | 59 825 € |
| 2020 | — | 46 891 € | — |
| 2019 | — | 17 520 € | — |
| 2018 | — | 454 € | — |
Mesačne na zamestnanca v roku 2022 a priemerná hrubá mzda
- ORKO SK, mzdové náklady na zamestnanca507 €
- Veľkoobchod a maloobchod v okrese Bratislava I1 673 €
- Všetky odvetvia v okrese Bratislava I2 043 €
- Veľkoobchod a maloobchod na Slovensku1 401 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2022, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Veľkoobchod a maloobchod, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2023
- Mzdy 74 % 167 940 €
- Odvody zamestnávateľa 26 % 59 254 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2022 (PDF), výkaz 2023 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2022 v RÚZ, zber 4. 10. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2023 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ ORKO SK
Podľa Registra právnických osôb koná za ORKO SK 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Spoločník ORKO SK
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Dmitry Eliseev100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Dmitry Eliseevod 29. 9. 2022 | 35 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok ORKO SK
Za rok 2023 má ORKO SK v závierke tržby 2 124 337 €, o 80,7 % viac než v roku 2022, a výsledok hospodárenia +4 849 €. Závierky máme za 11 rokov (2013 až 2023), najvyššie tržby sú z roku 2023: 2 124 337 €.
Výkaz ziskov a strát ORKO SK
Najvyššie tržby: rok 2023, 2 124 337 €. Najnižšie: rok 2018, 5 205 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2023 | 2 124 337 € |
| 2022 | 1 175 670 € |
| 2021 | 680 861 € |
| 2020 | 299 763 € |
| 2019 | 71 463 € |
| 2018 | 5 205 € |
| 2017 | — |
| 2016 | — |
| 2015 | — |
| 2014 | 7 000 € |
| 2013 | 10 500 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 4 rokoch, strata v 7 rokoch z 11 rokov. Súčet za celé obdobie: −67 476 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2023 | 4 849 € |
| 2022 | 428 € |
| 2021 | −54 300 € |
| 2020 | 13 364 € |
| 2019 | 14 073 € |
| 2018 | −24 554 € |
| 2017 | −16 508 € |
| 2016 | −985 € |
| 2015 | −1 313 € |
| 2014 | −2 409 € |
| 2013 | −121 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- ORKO SK
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +0,2 %, medián odvetvia +1,9 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | ORKO SK | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2023 | +0,2 % | +1,9 % |
| 2022 | 0,0 % | +2,1 % |
| 2021 | −8,0 % | +2,0 % |
| 2020 | +4,5 % | +1,6 % |
| 2019 | +19,7 % | +1,5 % |
| 2018 | — | +1,6 % |
| 2017 | — | +2,2 % |
| 2016 | — | +2,0 % |
| 2015 | — | +1,7 % |
| 2014 | −34,4 % | — |
| 2013 | −1,2 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 4 z 5 rokov, najviac v roku 2020 (+319,5 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2023 | +80,7 % |
| 2022 | +72,7 % |
| 2021 | +127,1 % |
| 2020 | +319,5 % |
| 2019 | +1 273,0 % |
| 2018 | — |
| 2017 | — |
| 2016 | — |
| 2015 | — |
| 2014 | −33,3 % |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha ORKO SK
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2023 mala súvaha majetok 1 680 832 €, vlastné imanie −477 € a záväzky 1 681 309 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2023 | 1 680 832 € | −477 € | 1 681 309 € |
| 2022 | 875 831 € | −5 326 € | 881 157 € |
| 2021 | 608 990 € | 4 500 € | 604 490 € |
| 2020 | 309 369 € | 36 546 € | 272 823 € |
| 2019 | 131 082 € | 23 181 € | 107 901 € |
| 2018 | 138 265 € | 9 109 € | 129 156 € |
| 2017 | 20 901 € | −16 337 € | 37 238 € |
| 2016 | 23 283 € | 171 € | 23 112 € |
| 2015 | 2 756 € | 1 156 € | 1 600 € |
| 2014 | 8 250 € | 2 470 € | 5 780 € |
| 2013 | 22 489 € | 4 879 € | 17 610 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok ORKO SK (11 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 2 124 337 € | 4 849 € | 1 680 832 € | −477 € | 1 681 309 € | 641 141 € | +0,2 % |
| 2022 | 1 175 670 € | 428 € | 875 831 € | −5 326 € | 881 157 € | 293 061 € | 0,0 % |
| 2021 | 680 861 € | −54 300 € | 608 990 € | 4 500 € | 604 490 € | 175 506 € | −8,0 % |
| 2020 | 299 763 € | 13 364 € | 309 369 € | 36 546 € | 272 823 € | 83 361 € | +4,5 % |
| 2019 | 71 463 € | 14 073 € | 131 082 € | 23 181 € | 107 901 € | −3 447 € | +19,7 % |
| 2018 | 5 205 € | −24 554 € | 138 265 € | 9 109 € | 129 156 € | −18 919 € | −471,7 % |
| 2017 | — | −16 508 € | 20 901 € | −16 337 € | 37 238 € | −15 918 € | — |
| 2016 | — | −985 € | 23 283 € | 171 € | 23 112 € | −447 € | — |
| 2015 | — | −1 313 € | 2 756 € | 1 156 € | 1 600 € | −768 € | — |
| 2014 | 7 000 € | −2 409 € | 8 250 € | 2 470 € | 5 780 € | −1 827 € | −34,4 % |
| 2013 | 10 500 € | −121 € | 22 489 € | 4 879 € | 17 610 € | 172 € | −1,2 % |
Riziko: zaplatí ORKO SK?
Peniaze od štátu: ORKO SK
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy ORKO SK
Dátum vzniku ORKO SK je 5. 9. 2013, teda pred 13 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/91655/B
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 10 500 € · majetok 22 489 €
- Nový štatutár: Dmitry EliseevKonateľ
- Nový spoločník: Dmitry EliseevSpoločník v.o.s. / s.r.o.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti ORKO SK
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu,
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/
- Prenájom hnuteľných vecí ,
- Reklamné a marketingové služby,
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom,
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov,
- Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatí,
- Prieskum trhu a verejnej mienky
- Nákup a predaj výpočtovej techniky a jej komponentov
- Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti,
- Organizovanie kurzov, školení a seminárov
- Administratívne služby,
- Baliace činnosti, manipulácia s tovarom
- Počítačové služby
- Prenájom strojov a strojných zariadení,
- Pneuservis
- Výroba výrobkov z gumy a z plastov,
- Výroba jednoduchých výrobkov z kovu,
- Opracovanie kovov jednoduchým spôsobom,
- Výroba strojov pre hospodárske odvetvia,
- Výroba a hutnícke spracovanie kovov
- Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických vied
- Výroba strojov na výrobu plastov a gumy.
- výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravy s počtom vozidiel 1 na základe Rozhodnutia Oresného úradu Bratislava, odbor cestnej dopravy- číslo : OU- BA-OCDPK1-2018/106882 zo dňa 15.11.2018
- medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhradu na základe Licencie č. BAMN016801000000 vydanej Okresným úradom Bratislava odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácii zo dňa 28.11.2018
- manikúra
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
ORKO SK v odvetví veľkoobchod
ORKO SK je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť sprostredkovanie nešpecializovaného veľkoobchodu. Medián tržieb odvetvia za rok 2023 je 134 750 € (15 383 závierok), ORKO SK má 2 124 337 €, čo je 16-násobok mediánu. V okrese Bratislava I je v tomto odvetví 1 950 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je ORKO SK 141. z 935.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 29 404 €, polovica do 134 750 €, tri štvrtiny do 757 056 €; 10 % firiem má viac než 3 851 908 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 5 880 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 29 404 € |
| medián | 134 750 € |
| horný kvartil | 757 056 € |
| 10 % firiem má viac než | 3 851 908 € |
| ORKO SK | 2 124 337 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- ORKO SK
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby ORKO SK s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | ORKO SK | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2023 | 2 124 337 € | 134 750 € |
| 2022 | 1 175 670 € | 133 421 € |
| 2021 | 680 861 € | 117 743 € |
| 2020 | 299 763 € | 112 008 € |
| 2019 | 71 463 € | 120 401 € |
| 2018 | 5 205 € | 118 273 € |
| 2017 | — | 106 235 € |
| 2016 | — | 97 886 € |
| 2015 | — | 98 091 € |
| 2014 | 7 000 € | — |
| 2013 | 10 500 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2023.
Čísla v tabuľke
| ORKO SK | 2 124 337 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava I | 116 960 € |
| medián kraja | 138 877 € |
| medián Slovenska | 134 750 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Wielton Slovakia s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 5 196 090 € (2025)
- BY-PRODUCT s.r.o.Dunajská Streda · tržby 5 190 457 € (2025)
- COMETAR, s.r.o., v likvidácii, v konkurzeBratislava - mestská časť Petržalka · tržby 5 189 910 € (2014)
- A.P.S. – FOOD s.r.o.Bukovec · tržby 5 187 127 € (2025)
- BHC International s.r.o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 5 184 876 € (2025)
- CAPRI - HS, s.r.o.Komárno · tržby 5 183 234 € (2014)
- THUASNE SK, s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 5 175 735 € (2025)
- Hauerland spol. s r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 5 173 248 € (2025)
- ROIN, s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 5 143 062 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb ORKO SK, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Bratislava I ›
Sídlo ORKO SK: Bratislava - Staré Mesto
ORKO SK sídli na adrese Konventná 7, 811 03 Bratislava-Staré Mesto, okres Bratislava I. V obci Bratislava - Staré Mesto je 45 970 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 45 859. Na tej istej adrese je zapísaných 89 aktívnych subjektov.
Bratislava - Staré Mesto: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava I ›Adresár firiem v okrese Bratislava I ›
ORKO SK: IČO, sídlo a základné údaje
ORKO SK s.r.o. (IČO 47375507) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Staré Mesto, okres Bratislava I. Dátum vzniku je 5. 9. 2013, na trhu je 13 rokov a štatutárom je Dmitry Eliseev. Za rok 2023 sú v závierke tržby 2 124 337 € a výsledok hospodárenia +4 849 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Sprostredkovanie nešpecializovaného veľkoobchodu (SK NACE 4619) |
| Základné imanie | 35 000 € |
| Vznik | 5. 9. 2013 |
| Obec | Bratislava - Staré Mesto |
| Okres | Okres Bratislava I |
| Účtovných závierok v registri | 11 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) ORKO SK s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2023 mala 2 124 337 €, typická firma odvetvia 134 750 €, čo je 16-násobok mediánu (medián z 15 383 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava I ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava I ›
Sieť prepojení firmy ORKO SK
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu ORKO SK
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu ORKO SK
- Tendre27súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 10 tis. €
- Granty a dotácie70výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy91zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 3 000 €
- Výhry konkurentov193firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 3 300 €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v meste Bratislava - Staré Mestotypický nepokrytý dopyt 2 800 €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.706 zmlúv za 3 roky · 577 241 € · naposledy 25. 9. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava591 zmlúv za 3 roky · 6 916 590 € · naposledy 30. 9. 2026Ministerstvo obrany SR270 zmlúv za 3 roky · 1 558 131 € · naposledy 13. 10. 2026 Všetkých 1 486 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto
Energetika Slovensko, a. s.Západoslovenská distribučná, a.s.Rascon Europe central s. r. o.Torreol, s. r. o.O2 Slovakia, s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.19) v okrese Bratislava I
KLARSTEIN Business Services a. s.SE&K TRADE s.r.o.Hotel Elements Properties s.r.o.CarPay, s.r.o.IM EXPERT, s.r.o
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.