STAVBÁRI s.r.o.
Štiavnik · Zemné práce
847 588 €tržby 2025 ▼ 12 %+68 433 €zisk 2025aktívna 13 rokov2 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 30. 10. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 52 915 €, výsledok hospodárenia 1 510 €
- 14 : tržby 77 130 €, výsledok hospodárenia -707 €
- 15 : tržby 236 303 €, výsledok hospodárenia 8 953 €
- 16 : tržby 159 089 €, výsledok hospodárenia 8 723 €
- 17 : tržby 219 849 €, výsledok hospodárenia 9 285 €
- 18 : tržby 401 436 €, výsledok hospodárenia 9 297 €
- 19 : tržby 565 321 €, výsledok hospodárenia 30 547 €
- 20 : tržby 868 128 €, výsledok hospodárenia 76 689 €
- 21 : tržby 861 951 €, výsledok hospodárenia 78 847 €
- 22 : tržby 793 232 €, výsledok hospodárenia 85 066 €
- 23 : tržby 1 008 169 €, výsledok hospodárenia 94 014 €
- 24 : tržby 966 577 €, výsledok hospodárenia 89 929 €
- 25 : tržby 847 588 €, výsledok hospodárenia 68 433 €
STAVBÁRI s.r.o. (IČO 47176806) mala v roku 2025 tržby 847 588 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci STAVBÁRI
STAVBÁRI má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 2 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 73 275 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 73 275 € | 53 899 € |
| 2024 | — | 101 237 € | 74 467 € |
| 2023 | — | 60 440 € | 44 526 € |
| 2022 | — | 60 326 € | 44 703 € |
| 2021 | — | 53 293 € | 39 491 € |
| 2020 | — | 36 263 € | 26 871 € |
| 2019 | — | 17 573 € | 13 200 € |
| 2018 | — | 17 813 € | 13 200 € |
| 2017 | — | 23 504 € | 10 800 € |
| 2016 | — | 14 198 € | 10 800 € |
| 2015 | — | 12 955 € | 9 600 € |
| 2014 | — | 9 061 € | 6 728 € |
| 2013 | — | 2 428 € | 1 796 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 74 % 53 899 €
- Odvody zamestnávateľa 26 % 19 376 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konatelia STAVBÁRI
Podľa Registra právnických osôb konajú za STAVBÁRI 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 30. 10. 2026.
Spoločníci STAVBÁRI
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Jozef Červenec50,0 %
- Juraj Kadlec50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Jozef Červenecod 14. 6. 2013 | 2 500 € | 50,0 % |
| Juraj Kadlecod 14. 6. 2013 | 2 500 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok STAVBÁRI
Za rok 2025 má STAVBÁRI v závierke tržby 847 588 €, o 12,3 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +68 433 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2023: 1 008 169 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 18 265 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát STAVBÁRI
Najvyššie tržby: rok 2023, 1 008 169 €. Najnižšie: rok 2013, 52 915 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 847 588 € |
| 2024 | 966 577 € |
| 2023 | 1 008 169 € |
| 2022 | 793 232 € |
| 2021 | 861 951 € |
| 2020 | 868 128 € |
| 2019 | 565 321 € |
| 2018 | 401 436 € |
| 2017 | 219 849 € |
| 2016 | 159 089 € |
| 2015 | 236 303 € |
| 2014 | 77 130 € |
| 2013 | 52 915 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 12 rokoch, strata v 1 roku z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 560 586 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 68 433 € |
| 2024 | 89 929 € |
| 2023 | 94 014 € |
| 2022 | 85 066 € |
| 2021 | 78 847 € |
| 2020 | 76 689 € |
| 2019 | 30 547 € |
| 2018 | 9 297 € |
| 2017 | 9 285 € |
| 2016 | 8 723 € |
| 2015 | 8 953 € |
| 2014 | −707 € |
| 2013 | 1 510 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- STAVBÁRI
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +8,1 %, medián odvetvia +4,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | STAVBÁRI | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +8,1 % | +4,2 % |
| 2024 | +9,3 % | +3,0 % |
| 2023 | +9,3 % | +2,0 % |
| 2022 | +10,7 % | +1,7 % |
| 2021 | +9,1 % | +1,6 % |
| 2020 | +8,8 % | +1,7 % |
| 2019 | +5,4 % | +1,9 % |
| 2018 | +2,3 % | +2,3 % |
| 2017 | +4,2 % | +3,3 % |
| 2016 | +5,5 % | +3,3 % |
| 2015 | +3,8 % | +2,7 % |
| 2014 | −0,9 % | — |
| 2013 | +2,9 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 7 z 12 rokov, najviac v roku 2015 (+206,4 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −12,3 % |
| 2024 | −4,1 % |
| 2023 | +27,1 % |
| 2022 | −8,0 % |
| 2021 | −0,7 % |
| 2020 | +53,6 % |
| 2019 | +40,8 % |
| 2018 | +82,6 % |
| 2017 | +38,2 % |
| 2016 | −32,7 % |
| 2015 | +206,4 % |
| 2014 | +45,8 % |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha STAVBÁRI
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 564 667 €, vlastné imanie 257 377 € a záväzky 307 290 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 564 667 € | 257 377 € | 307 290 € |
| 2024 | 422 048 € | 188 943 € | 233 105 € |
| 2023 | 450 257 € | 99 014 € | 351 243 € |
| 2022 | 456 854 € | 168 913 € | 287 941 € |
| 2021 | 226 755 € | 83 847 € | 142 908 € |
| 2020 | 302 933 € | 81 319 € | 221 614 € |
| 2019 | 162 076 € | 35 177 € | 126 899 € |
| 2018 | 103 586 € | 14 327 € | 89 259 € |
| 2017 | 64 265 € | 14 315 € | 49 950 € |
| 2016 | 57 841 € | 23 931 € | 33 910 € |
| 2015 | 52 782 € | 15 207 € | 37 575 € |
| 2014 | 18 868 € | 6 254 € | 12 614 € |
| 2013 | 7 434 € | 6 510 € | 924 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok STAVBÁRI (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 847 588 € | 68 433 € | 564 667 € | 257 377 € | 307 290 € | 261 620 € | +8,1 % |
| 2024 | 966 577 € | 89 929 € | 422 048 € | 188 943 € | 233 105 € | 264 481 € | +9,3 % |
| 2023 | 1 008 169 € | 94 014 € | 450 257 € | 99 014 € | 351 243 € | 286 379 € | +9,3 % |
| 2022 | 793 232 € | 85 066 € | 456 854 € | 168 913 € | 287 941 € | 237 730 € | +10,7 % |
| 2021 | 861 951 € | 78 847 € | 226 755 € | 83 847 € | 142 908 € | 213 392 € | +9,1 % |
| 2020 | 868 128 € | 76 689 € | 302 933 € | 81 319 € | 221 614 € | 179 053 € | +8,8 % |
| 2019 | 565 321 € | 30 547 € | 162 076 € | 35 177 € | 126 899 € | 88 127 € | +5,4 % |
| 2018 | 401 436 € | 9 297 € | 103 586 € | 14 327 € | 89 259 € | 48 897 € | +2,3 % |
| 2017 | 219 849 € | 9 285 € | 64 265 € | 14 315 € | 49 950 € | 48 498 € | +4,2 % |
| 2016 | 159 089 € | 8 723 € | 57 841 € | 23 931 € | 33 910 € | 32 450 € | +5,5 % |
| 2015 | 236 303 € | 8 953 € | 52 782 € | 15 207 € | 37 575 € | 26 711 € | +3,8 % |
| 2014 | 77 130 € | −707 € | 18 868 € | 6 254 € | 12 614 € | 9 756 € | −0,9 % |
| 2013 | 52 915 € | 1 510 € | 7 434 € | 6 510 € | 924 € | 4 441 € | +2,9 % |
Riziko: zaplatí STAVBÁRI?
Peniaze od štátu: STAVBÁRI
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy STAVBÁRI
Dátum vzniku STAVBÁRI je 14. 6. 2013, teda pred 13 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/59320/L
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 52 915 € · majetok 7 434 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023798601
- Nový spoločník: Jozef ČervenecSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 847 588 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti STAVBÁRI
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Montáž bezpečnostných dverí s menej ako 3-bodovým uzamykacím mechanizmom
- Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva
- Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržba
- Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva
- Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementu
- Výroba jednoduchých výrobkov z kovu
- Opracovanie kovu jednoduchým spôsobom
- Výroba a hutnícke spracovanie kovov
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Skladovanie
- Prenájom hnuteľných vecí
- Čistiace a upratovacie služby
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 30. 10. 2026.
STAVBÁRI v odvetví špecializované stavebné práce
STAVBÁRI je v registri v odvetví Špecializované stavebné práce (SK NACE 43), činnosť zemné práce. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 72 009 € (14 579 závierok), STAVBÁRI má 847 588 €, čo je 12-násobok mediánu. V okrese Bytča je v tomto odvetví 1 203 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je STAVBÁRI 8. z 109.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 25 770 €, polovica do 72 009 €, tri štvrtiny do 269 123 €; 10 % firiem má viac než 853 118 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 774 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 25 770 € |
| medián | 72 009 € |
| horný kvartil | 269 123 € |
| 10 % firiem má viac než | 853 118 € |
| STAVBÁRI | 847 588 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 3. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- STAVBÁRI
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby STAVBÁRI s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | STAVBÁRI | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 847 588 € | 72 009 € |
| 2024 | 966 577 € | 79 078 € |
| 2023 | 1 008 169 € | 84 804 € |
| 2022 | 793 232 € | 86 340 € |
| 2021 | 861 951 € | 76 819 € |
| 2020 | 868 128 € | 75 520 € |
| 2019 | 565 321 € | 85 955 € |
| 2018 | 401 436 € | 82 993 € |
| 2017 | 219 849 € | 79 576 € |
| 2016 | 159 089 € | 74 221 € |
| 2015 | 236 303 € | 72 054 € |
| 2014 | 77 130 € | — |
| 2013 | 52 915 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| STAVBÁRI | 847 588 € |
|---|---|
| medián okresu Bytča | 77 106 € |
| medián kraja | 90 609 € |
| medián Slovenska | 72 009 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- San-Injekt s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 944 321 € (2025)
- DAJKY s. r. o.Šaľa · tržby 1 944 141 € (2025)
- Allevat, s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 941 482 € (2025)
- COMPRO Trade Consulting, s.r.o.Košice - Západ · tržby 1 938 670 € (2024)
- Earthworks s.r.o.Bratislava - mestská časť Karlova Ves · tržby 1 935 524 € (2017)
- Ceramstone, s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 934 505 € (2025)
- Unibuild s. r. o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 1 931 913 € (2025)
- ELTECH NENINCE s.r.o.Nenince · tržby 1 930 812 € (2025)
- KOVOMALNAT s.r.o.Belá · tržby 1 927 392 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb STAVBÁRI, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo STAVBÁRI: Štiavnik
STAVBÁRI sídli na adrese 780, 013 55 Štiavnik, okres Bytča. V obci Štiavnik je 504 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 4 523.
Štiavnik: obyvatelia a dáta ›Okres Bytča ›Adresár firiem v okrese Bytča ›
STAVBÁRI: IČO, sídlo a základné údaje
STAVBÁRI s.r.o. (IČO 47176806) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Štiavnik, okres Bytča. Dátum vzniku je 14. 6. 2013, na trhu je 13 rokov a štatutármi sú Jozef Červenec a Juraj Kadlec. Za rok 2025 sú v závierke tržby 847 588 € a výsledok hospodárenia +68 433 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 30. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Zemné práce (SK NACE 4312) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 14. 6. 2013 |
| Obec | Štiavnik |
| Okres | Okres Bytča |
| Vyrubená daň z príjmov | 18 265 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 12 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví špecializované stavebné práce (SK NACE 43) STAVBÁRI s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 847 588 €, typická firma odvetvia 72 009 €, čo je 12-násobok mediánu (medián z 14 579 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 3. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bytča ›Špecializované stavebné práce: tržby a mzdy ›Špecializované stavebné práce v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Bytča ›
Súvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Štiavnik
Lesné spoločenstvo Štiavnik, s.r.o.PK-Spol s. r. o.VH - elmont s.r.o.Forstbetrieb Slovakia s. r. o.Cie.L s. r. o.Všetky firmy v obci Štiavnik ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 43.12) v okrese Bytča
SEMA stav, s. r. o.Instav Team s. r. o.MIJO Komplet Stav s. r. o.Terraprem, s. r. o.TRNKOSTAV s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.