BAJZIK s.r.o.
Partizánske · Veľkoobchod so železiarskym a inštalatérskym tovarom a vykurovacími zariadeniami a potrebami
892 456 €tržby 2025 ▼ 7 %−7 508 €strata 2025aktívna 13 rokov5 až 9 zamestnancov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 31. 10. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 442 916 €, výsledok hospodárenia 34 651 €
- 14 : tržby 764 572 €, výsledok hospodárenia 59 756 €
- 15 : tržby 790 168 €, výsledok hospodárenia 71 373 €
- 16 : tržby 836 994 €, výsledok hospodárenia 22 882 €
- 17 : tržby 838 242 €, výsledok hospodárenia 13 864 €
- 18 : tržby 888 999 €, výsledok hospodárenia 5 825 €
- 19 : tržby 833 930 €, výsledok hospodárenia 43 682 €
- 20 : tržby 899 864 €, výsledok hospodárenia 53 454 €
- 21 : tržby 857 637 €, výsledok hospodárenia -29 709 €
- 22 : tržby 975 719 €, výsledok hospodárenia 6 414 €
- 23 : tržby 936 195 €, výsledok hospodárenia -3 142 €
- 24 : tržby 964 461 €, výsledok hospodárenia 29 694 €
- 25 : tržby 892 456 €, výsledok hospodárenia -7 508 €
BAJZIK s.r.o. (IČO 47059281) mala v roku 2025 tržby 892 456 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci BAJZIK
BAJZIK má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 5 až 9 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 184 675 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 184 675 € | 127 752 € |
| 2024 | — | 164 285 € | 113 474 € |
| 2023 | — | 169 046 € | 117 388 € |
| 2022 | — | 166 145 € | 117 288 € |
| 2021 | — | 160 648 € | 113 985 € |
| 2020 | — | 132 149 € | 93 713 € |
| 2019 | — | 138 788 € | 98 582 € |
| 2018 | — | 138 707 € | 98 417 € |
| 2017 | — | 133 121 € | 94 761 € |
| 2016 | — | 114 483 € | 80 866 € |
| 2015 | — | 106 651 € | 75 126 € |
| 2014 | — | 104 462 € | 74 038 € |
| 2013 | — | 36 398 € | 25 881 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 69 % 127 752 €
- Odvody zamestnávateľa 25 % 46 241 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konatelia BAJZIK
Podľa Registra právnických osôb konajú za BAJZIK 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 31. 10. 2026.
Spoločníci BAJZIK
V registri sú zapísaní 3 spoločníci.
- Michaela Rondošová40,0 %
- Jana Bajzíková30,0 %
- Pavol Bajzík30,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Michaela Rondošováod 3. 7. 2024 | 4 000 € | 40,0 % |
| Jana Bajzíkováod 3. 7. 2024 | 3 000 € | 30,0 % |
| Pavol Bajzíkod 3. 7. 2024 | 3 000 € | 30,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok BAJZIK
Za rok 2025 má BAJZIK v závierke tržby 892 456 €, o 7,5 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −7 508 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2022: 975 719 €.
Výkaz ziskov a strát BAJZIK
Najvyššie tržby: rok 2022, 975 719 €. Najnižšie: rok 2013, 442 916 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 892 456 € |
| 2024 | 964 461 € |
| 2023 | 936 195 € |
| 2022 | 975 719 € |
| 2021 | 857 637 € |
| 2020 | 899 864 € |
| 2019 | 833 930 € |
| 2018 | 888 999 € |
| 2017 | 838 242 € |
| 2016 | 836 994 € |
| 2015 | 790 168 € |
| 2014 | 764 572 € |
| 2013 | 442 916 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 10 rokoch, strata v 3 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 301 236 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −7 508 € |
| 2024 | 29 694 € |
| 2023 | −3 142 € |
| 2022 | 6 414 € |
| 2021 | −29 709 € |
| 2020 | 53 454 € |
| 2019 | 43 682 € |
| 2018 | 5 825 € |
| 2017 | 13 864 € |
| 2016 | 22 882 € |
| 2015 | 71 373 € |
| 2014 | 59 756 € |
| 2013 | 34 651 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- BAJZIK
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −0,8 %, medián odvetvia +2,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | BAJZIK | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −0,8 % | +2,4 % |
| 2024 | +3,1 % | +2,3 % |
| 2023 | −0,3 % | +1,9 % |
| 2022 | +0,7 % | +2,1 % |
| 2021 | −3,5 % | +2,0 % |
| 2020 | +5,9 % | +1,6 % |
| 2019 | +5,2 % | +1,5 % |
| 2018 | +0,7 % | +1,6 % |
| 2017 | +1,7 % | +2,2 % |
| 2016 | +2,7 % | +2,0 % |
| 2015 | +9,0 % | +1,7 % |
| 2014 | +7,8 % | — |
| 2013 | +7,8 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 8 z 12 rokov, najviac v roku 2014 (+72,6 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −7,5 % |
| 2024 | +3,0 % |
| 2023 | −4,1 % |
| 2022 | +13,8 % |
| 2021 | −4,7 % |
| 2020 | +7,9 % |
| 2019 | −6,2 % |
| 2018 | +6,1 % |
| 2017 | +0,1 % |
| 2016 | +5,9 % |
| 2015 | +3,3 % |
| 2014 | +72,6 % |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha BAJZIK
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 361 445 €, vlastné imanie 311 235 € a záväzky 50 210 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 361 445 € | 311 235 € | 50 210 € |
| 2024 | 360 845 € | 318 743 € | 42 102 € |
| 2023 | 337 947 € | 289 049 € | 48 898 € |
| 2022 | 348 476 € | 292 191 € | 56 285 € |
| 2021 | 358 202 € | 285 777 € | 72 425 € |
| 2020 | 390 800 € | 315 486 € | 75 314 € |
| 2019 | 306 448 € | 262 032 € | 44 416 € |
| 2018 | 253 336 € | 218 350 € | 34 986 € |
| 2017 | 247 289 € | 212 526 € | 34 763 € |
| 2016 | 226 149 € | 198 662 € | 27 487 € |
| 2015 | 221 285 € | 175 780 € | 45 505 € |
| 2014 | 209 954 € | 104 407 € | 105 547 € |
| 2013 | 133 454 € | 44 651 € | 88 803 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok BAJZIK (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 892 456 € | −7 508 € | 361 445 € | 311 235 € | 50 210 € | 191 198 € | −0,8 % |
| 2024 | 964 461 € | 29 694 € | 360 845 € | 318 743 € | 42 102 € | 216 246 € | +3,1 % |
| 2023 | 936 195 € | −3 142 € | 337 947 € | 289 049 € | 48 898 € | 196 478 € | −0,3 % |
| 2022 | 975 719 € | 6 414 € | 348 476 € | 292 191 € | 56 285 € | 202 931 € | +0,7 % |
| 2021 | 857 637 € | −29 709 € | 358 202 € | 285 777 € | 72 425 € | 149 049 € | −3,5 % |
| 2020 | 899 864 € | 53 454 € | 390 800 € | 315 486 € | 75 314 € | 219 143 € | +5,9 % |
| 2019 | 833 930 € | 43 682 € | 306 448 € | 262 032 € | 44 416 € | 197 335 € | +5,2 % |
| 2018 | 888 999 € | 5 825 € | 253 336 € | 218 350 € | 34 986 € | 150 389 € | +0,7 % |
| 2017 | 838 242 € | 13 864 € | 247 289 € | 212 526 € | 34 763 € | 153 975 € | +1,7 % |
| 2016 | 836 994 € | 22 882 € | 226 149 € | 198 662 € | 27 487 € | 189 420 € | +2,7 % |
| 2015 | 790 168 € | 71 373 € | 221 285 € | 175 780 € | 45 505 € | 200 917 € | +9,0 % |
| 2014 | 764 572 € | 59 756 € | 209 954 € | 104 407 € | 105 547 € | 183 066 € | +7,8 % |
| 2013 | 442 916 € | 34 651 € | 133 454 € | 44 651 € | 88 803 € | 82 290 € | +7,8 % |
Riziko: zaplatí BAJZIK?
BAJZIK a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom BAJZIK z roku 2021.
História firmy BAJZIK
Dátum vzniku BAJZIK je 15. 3. 2013, teda pred 13 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 12 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/27863/R
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023720908
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 442 916 € · majetok 133 454 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Partizánske. Firma vznikla 15. 3. 2013.
- Nový spoločník: Pavol BajzíkSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Nový štatutár: Marek RondošKonateľ
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 892 456 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti BAJZIK
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- Prenájom hnuteľných vecí
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Vodoinštalatérstvo a kúrenárstvo
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 31. 10. 2026.
BAJZIK v odvetví veľkoobchod
BAJZIK je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť veľkoobchod so železiarskym a inštalatérskym tovarom a vykurovacími zariadeniami a potrebami. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 139 249 € (14 223 závierok), BAJZIK má 892 456 €, čo je 6,4-násobok mediánu. V okrese Partizánske je v tomto odvetví 275 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je BAJZIK 21. z 92.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 34 017 €, polovica do 139 249 €, tri štvrtiny do 778 646 €; 10 % firiem má viac než 4 006 097 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 688 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 34 017 € |
| medián | 139 249 € |
| horný kvartil | 778 646 € |
| 10 % firiem má viac než | 4 006 097 € |
| BAJZIK | 892 456 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 2. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- BAJZIK
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby BAJZIK s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | BAJZIK | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 892 456 € | 139 249 € |
| 2024 | 964 461 € | 139 473 € |
| 2023 | 936 195 € | 135 046 € |
| 2022 | 975 719 € | 133 494 € |
| 2021 | 857 637 € | 117 758 € |
| 2020 | 899 864 € | 112 062 € |
| 2019 | 833 930 € | 120 474 € |
| 2018 | 888 999 € | 118 281 € |
| 2017 | 838 242 € | 106 292 € |
| 2016 | 836 994 € | 97 889 € |
| 2015 | 790 168 € | 98 124 € |
| 2014 | 764 572 € | — |
| 2013 | 442 916 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| BAJZIK | 892 456 € |
|---|---|
| medián okresu Partizánske | 122 039 € |
| medián kraja | 166 924 € |
| medián Slovenska | 139 249 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Canmet s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 2 246 124 € (2025)
- Klima - Therm Prešov, s.r.o.Buclovany · tržby 2 243 018 € (2025)
- JANEBA TIME SR s.r.o.Imeľ · tržby 2 241 456 € (2025)
- MK TRAKTOR s.r.o.Michalovce · tržby 2 239 204 € (2025)
- ALVE SLOVAKIA, s.r.o.Púchov · tržby 2 235 764 € (2025)
- KVETY TATRY - SLOVENSKO, s.r.o.Poprad · tržby 2 234 613 € (2025)
- DMX Trade s. r. o. v likvidáciiBratislava - mestská časť Ružinov · tržby 2 233 451 € (2018)
- HASTEX spol. s r.o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 2 231 231 € (2025)
- ALPOD Slovakia, s. r. o.Bratislava - mestská časť Devínska Nová Ves · tržby 2 230 288 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb BAJZIK, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Partizánske ›
Sídlo BAJZIK: Partizánske
BAJZIK sídli na adrese Nitrianska 1640/110, 958 01 Partizánske, okres Partizánske. V obci Partizánske je 2 919 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 6 051. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Partizánske: obyvatelia a dáta ›Okres Partizánske ›Adresár firiem v okrese Partizánske ›
BAJZIK: IČO, sídlo a základné údaje
BAJZIK s.r.o. (IČO 47059281) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Partizánske, okres Partizánske. Dátum vzniku je 15. 3. 2013, na trhu je 13 rokov a štatutármi sú Jana Bajzíková a Marek Rondoš. Za rok 2025 sú v závierke tržby 892 456 € a výsledok hospodárenia −7 508 €, počet zamestnancov podľa registra je 5 až 9.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 31. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Veľkoobchod so železiarskym a inštalatérskym tovarom a vykurovacími zariadeniami a potrebami (SK NACE 4684) |
| Základné imanie | 10 000 € |
| Vznik | 15. 3. 2013 |
| Obec | Partizánske |
| Okres | Okres Partizánske |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) BAJZIK s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 892 456 €, typická firma odvetvia 139 249 €, čo je 6,4-násobok mediánu (medián z 14 223 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 2. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Partizánske ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Trenčianskom kraji ›Mzdy v okrese Partizánske ›
Súvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Partizánske
Partizánske Building Components-SK s.r.o.Medline Assembly Slovakia s.r.o.FINAL - CD Bratislava, spol. s r. o.FINAL - CD spol. s r. o.FINAL – CD premium, s. r. o.Všetky firmy v obci Partizánske ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.74) v okrese Partizánske
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.