AKTON s.r.o.
Brezno · Ostatný nešpecializovaný maloobchod
631 754 €tržby 2025 ▼ 19 %−7 756 €strata 2025aktívna 15 rokov3 zamestnanci (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 5. 11. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 11 062 €, výsledok hospodárenia 106 €
- 13 : tržby 1 781 €, výsledok hospodárenia -172 €
- 14 : tržby 1 704 €, výsledok hospodárenia -129 €
- 15 : tržby 280 041 €, výsledok hospodárenia 6 648 €
- 16 : tržby 896 955 €, výsledok hospodárenia 5 894 €
- 17 : tržby 844 291 €, výsledok hospodárenia 14 696 €
- 18 : tržby 740 484 €, výsledok hospodárenia -23 499 €
- 19 : tržby 766 202 €, výsledok hospodárenia 16 473 €
- 20 : tržby 740 692 €, výsledok hospodárenia -20 850 €
- 21 : tržby 681 725 €, výsledok hospodárenia -208 347 €
- 22 : tržby 748 626 €, výsledok hospodárenia -13 181 €
- 23 : tržby 728 262 €, výsledok hospodárenia 1 005 €
- 24 : tržby 781 905 €, výsledok hospodárenia 15 991 €
- 25 : tržby 631 754 €, výsledok hospodárenia -7 756 €
AKTON s.r.o. (IČO 46372351) mala v roku 2025 tržby 631 754 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci AKTON
V roku 2025 mala AKTON priemerne 3 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 44 846 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 880 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Veľkoobchod a maloobchod v okrese Brezno bola v roku 2025 1 391 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 3 | 44 846 € | 31 680 € |
| 2024 | — | 44 144 € | 31 276 € |
| 2023 | — | 43 590 € | 31 589 € |
| 2022 | — | 51 814 € | 36 871 € |
| 2021 | — | 46 479 € | 33 074 € |
| 2020 | — | 43 922 € | 31 324 € |
| 2019 | — | 45 836 € | 32 728 € |
| 2018 | — | 47 102 € | 33 435 € |
| 2017 | — | 49 798 € | 35 393 € |
| 2016 | — | 41 664 € | 30 291 € |
| 2015 | — | 9 338 € | 6 689 € |
Mesačne na zamestnanca v roku 2025 a priemerná hrubá mzda
- AKTON, mzdové náklady na zamestnanca880 €
- Veľkoobchod a maloobchod v okrese Brezno1 391 €
- Všetky odvetvia v okrese Brezno1 572 €
- Veľkoobchod a maloobchod na Slovensku1 669 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2025, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Veľkoobchod a maloobchod, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 71 % 31 680 €
- Odvody zamestnávateľa 26 % 11 465 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ AKTON
Podľa Registra právnických osôb koná za AKTON 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 11. 2026.
Spoločník AKTON
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ján Maruškin100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ján Maruškinod 13. 10. 2022 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok AKTON
Za rok 2025 má AKTON v závierke tržby 631 754 €, o 19,2 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −7 756 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2016: 896 955 €.
Výkaz ziskov a strát AKTON
Najvyššie tržby: rok 2016, 896 955 €. Najnižšie: rok 2014, 1 704 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 631 754 € |
| 2024 | 781 905 € |
| 2023 | 728 262 € |
| 2022 | 748 626 € |
| 2021 | 681 725 € |
| 2020 | 740 692 € |
| 2019 | 766 202 € |
| 2018 | 740 484 € |
| 2017 | 844 291 € |
| 2016 | 896 955 € |
| 2015 | 280 041 € |
| 2014 | 1 704 € |
| 2013 | 1 781 € |
| 2012 | 11 062 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 7 rokoch, strata v 7 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: −213 121 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −7 756 € |
| 2024 | 15 991 € |
| 2023 | 1 005 € |
| 2022 | −13 181 € |
| 2021 | −208 347 € |
| 2020 | −20 850 € |
| 2019 | 16 473 € |
| 2018 | −23 499 € |
| 2017 | 14 696 € |
| 2016 | 5 894 € |
| 2015 | 6 648 € |
| 2014 | −129 € |
| 2013 | −172 € |
| 2012 | 106 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- AKTON
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −1,2 %, medián odvetvia +2,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | AKTON | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −1,2 % | +2,3 % |
| 2024 | +2,0 % | +2,1 % |
| 2023 | +0,1 % | +1,4 % |
| 2022 | −1,8 % | +1,3 % |
| 2021 | −30,6 % | +1,2 % |
| 2020 | −2,8 % | +1,1 % |
| 2019 | +2,1 % | +1,1 % |
| 2018 | −3,2 % | +1,2 % |
| 2017 | +1,7 % | +1,7 % |
| 2016 | +0,7 % | +1,6 % |
| 2015 | +2,4 % | +1,3 % |
| 2014 | −7,6 % | — |
| 2013 | −9,7 % | — |
| 2012 | +1,0 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 4 z 12 rokov, najviac v roku 2016 (+220,3 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −19,2 % |
| 2024 | +7,4 % |
| 2023 | −2,7 % |
| 2022 | +9,8 % |
| 2021 | −8,0 % |
| 2020 | −3,3 % |
| 2019 | +3,5 % |
| 2018 | −12,3 % |
| 2017 | −5,9 % |
| 2016 | +220,3 % |
| 2015 | +16 334,3 % |
| 2014 | −4,3 % |
| 2013 | −83,9 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha AKTON
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 385 285 €, vlastné imanie 91 529 € a záväzky 293 756 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 385 285 € | 91 529 € | 293 756 € |
| 2024 | 457 370 € | 99 285 € | 358 085 € |
| 2023 | 466 422 € | −8 717 € | 475 139 € |
| 2022 | 522 638 € | −31 039 € | 553 677 € |
| 2021 | 507 247 € | −185 658 € | 692 905 € |
| 2020 | 439 837 € | 22 689 € | 417 148 € |
| 2019 | 477 892 € | 43 539 € | 434 353 € |
| 2018 | 442 846 € | 7 066 € | 435 780 € |
| 2017 | 288 921 € | 30 565 € | 258 356 € |
| 2016 | 268 814 € | 15 869 € | 252 945 € |
| 2015 | 173 178 € | 9 975 € | 163 203 € |
| 2014 | 8 600 € | 3 599 € | 5 001 € |
| 2013 | 6 710 € | 3 729 € | 2 981 € |
| 2012 | 5 361 € | 3 901 € | 1 460 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok AKTON (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 631 754 € | −7 756 € | 385 285 € | 91 529 € | 293 756 € | 41 648 € | −1,2 % |
| 2024 | 781 905 € | 15 991 € | 457 370 € | 99 285 € | 358 085 € | 88 198 € | +2,0 % |
| 2023 | 728 262 € | 1 005 € | 466 422 € | −8 717 € | 475 139 € | 69 600 € | +0,1 % |
| 2022 | 748 626 € | −13 181 € | 522 638 € | −31 039 € | 553 677 € | 75 260 € | −1,8 % |
| 2021 | 681 725 € | −208 347 € | 507 247 € | −185 658 € | 692 905 € | 22 622 € | −30,6 % |
| 2020 | 740 692 € | −20 850 € | 439 837 € | 22 689 € | 417 148 € | 51 971 € | −2,8 % |
| 2019 | 766 202 € | 16 473 € | 477 892 € | 43 539 € | 434 353 € | 101 805 € | +2,1 % |
| 2018 | 740 484 € | −23 499 € | 442 846 € | 7 066 € | 435 780 € | 51 703 € | −3,2 % |
| 2017 | 844 291 € | 14 696 € | 288 921 € | 30 565 € | 258 356 € | 93 755 € | +1,7 % |
| 2016 | 896 955 € | 5 894 € | 268 814 € | 15 869 € | 252 945 € | 66 585 € | +0,7 % |
| 2015 | 280 041 € | 6 648 € | 173 178 € | 9 975 € | 163 203 € | 20 926 € | +2,4 % |
| 2014 | 1 704 € | −129 € | 8 600 € | 3 599 € | 5 001 € | −17 € | −7,6 % |
| 2013 | 1 781 € | −172 € | 6 710 € | 3 729 € | 2 981 € | 21 € | −9,7 % |
| 2012 | 11 062 € | 106 € | 5 361 € | 3 901 € | 1 460 € | 264 € | +1,0 % |
Riziko: zaplatí AKTON?
AKTON a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 4 zmluvy s dodávateľom AKTON v objeme 12 789 € z rokov 2016 až 2020. Najväčší objem je s odberateľom Nemocnica s poliklinikou Brezno, n. o.: 12 789 € v 3 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2020, 12 459 € v 3 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2020 | 3 | 12 459 € |
| 2016 | 1 | 330 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy AKTON
Dátum vzniku AKTON je 8. 10. 2011, teda pred 15 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 10 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/20931/S
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023359019
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 11 062 € · majetok 5 361 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Nemocnica s poliklinikou Brezno, n. o., hodnota zmluvy 330 €. Firma vznikla 8. 10. 2011.
- Nový spoločník: Ján MaruškinSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 631 754 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti AKTON
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechaniky
- nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- cestná motorová doprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenie
- prípravné práce k realizácii stavby
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- prevádzkovanie výdajne stravy
- výroba hotových jedál a polotovarov priemyselným spôsobom (konzervovanie)
- ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaním hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok
- počítačové služby
- služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- prenájom hnuteľných vecí
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- reklamné a marketingové služby
- fotografické služby
- údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla
- ozvučovanie a osvetľovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatí
- čistiace a upratovacie služby
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 11. 2026.
AKTON v odvetví maloobchod
AKTON je v registri v odvetví Maloobchod (SK NACE 47), činnosť ostatný nešpecializovaný maloobchod. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 97 585 € (17 960 závierok), AKTON má 631 754 €, čo je 6,5-násobok mediánu. V okrese Brezno je v tomto odvetví 445 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je AKTON 22. z 107.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 27 971 €, polovica do 97 585 €, tri štvrtiny do 451 589 €; 10 % firiem má viac než 1 460 952 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 168 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 27 971 € |
| medián | 97 585 € |
| horný kvartil | 451 589 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 460 952 € |
| AKTON | 631 754 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 5. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- AKTON
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby AKTON s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | AKTON | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 631 754 € | 97 585 € |
| 2024 | 781 905 € | 92 826 € |
| 2023 | 728 262 € | 95 678 € |
| 2022 | 748 626 € | 101 055 € |
| 2021 | 681 725 € | 87 413 € |
| 2020 | 740 692 € | 81 920 € |
| 2019 | 766 202 € | 85 092 € |
| 2018 | 740 484 € | 80 921 € |
| 2017 | 844 291 € | 74 666 € |
| 2016 | 896 955 € | 63 558 € |
| 2015 | 280 041 € | 73 016 € |
| 2014 | 1 704 € | — |
| 2013 | 1 781 € | — |
| 2012 | 11 062 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| AKTON | 631 754 € |
|---|---|
| medián okresu Brezno | 97 851 € |
| medián kraja | 90 449 € |
| medián Slovenska | 97 585 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Siksai s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 1 476 989 € (2024)
- AWIOR s.r.o.Medzev · tržby 1 476 691 € (2025)
- EURO-MONT SK s.r.o.Banská Bystrica · tržby 1 476 611 € (2025)
- Daneggs, s. r. o.Považská Bystrica · tržby 1 474 601 € (2025)
- GRAPHITES s.r.o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 1 474 538 € (2025)
- SAMBER, s.r.o. ČeľovceČeľovce · tržby 1 473 855 € (2025)
- ElektroLV, s.r.o.Levice · tržby 1 472 840 € (2025)
- RAPPA, s.r.o.Nové Zámky · tržby 1 470 991 € (2025)
- applepie, s.r.o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 1 470 758 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb AKTON, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo AKTON: Brezno
AKTON sídli na adrese Štvrť Ladislava Novomeského 1235/25, 977 01 Brezno, okres Brezno. V obci Brezno je 3 090 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 7 986. Na tej istej adrese je zapísaných 4 aktívnych subjektov.
Brezno: obyvatelia a dáta ›Okres Brezno ›Adresár firiem v okrese Brezno ›
AKTON: IČO, sídlo a základné údaje
AKTON s.r.o. (IČO 46372351) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Brezno, okres Brezno. Dátum vzniku je 8. 10. 2011, na trhu je 15 rokov a štatutárom je Ján Maruškin. Za rok 2025 sú v závierke tržby 631 754 € a výsledok hospodárenia −7 756 €, počet zamestnancov podľa registra je 3 až 4.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 11. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Ostatný nešpecializovaný maloobchod (SK NACE 4712) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 8. 10. 2011 |
| Obec | Brezno |
| Okres | Okres Brezno |
| Účtovných závierok v registri | 15 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví maloobchod (SK NACE 47) AKTON s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 631 754 €, typická firma odvetvia 97 585 €, čo je 6,5-násobok mediánu (medián z 17 960 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 5. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Brezno ›Maloobchod: tržby a mzdy ›Maloobchod v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Brezno ›
Súvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Brezno
Harmanec - Kuvert , spol. s r.o.COOP Jednota Brezno, spotrebné družstvoNemocnica s poliklinikou Brezno, n.o.INVESTPETROL, s.r.o.K - SUPRA, s.r.o.Všetky firmy v obci Brezno ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 47.99) v okrese Brezno
Usadlosť Zlatno spol. s r.o.WALYS, s.r.o.LAURIS, s.r.o.DUSKON s.r.o.Window Fashion, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.