ABS TEC, spol. s r. o.
Poprad · Ostatné činnosti v oblasti nehnuteľností za odmenu alebo na základe zmluvy
99 313 €tržby 2025 ▲ 740 %+8 569 €zisk 2025aktívna 15 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 18. 10. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 24 521 €, výsledok hospodárenia 1 632 €
- 14 : tržby 120 147 €, výsledok hospodárenia 11 559 €
- 15 : tržby 73 335 €, výsledok hospodárenia 673 €
- 16 : tržby 80 203 €, výsledok hospodárenia 6 117 €
- 17 : tržby 91 730 €, výsledok hospodárenia 3 813 €
- 18 : tržby 71 398 €, výsledok hospodárenia -6 082 €
- 19 : tržby 162 113 €, výsledok hospodárenia 14 596 €
- 20 : tržby 61 965 €, výsledok hospodárenia -700 €
- 21 : tržby 34 817 €, výsledok hospodárenia -2 456 €
- 22 : tržby 23 050 €, výsledok hospodárenia 5 843 €
- 23 : tržby 19 975 €, výsledok hospodárenia 4 657 €
- 24 : tržby 11 825 €, výsledok hospodárenia -972 €
- 25 : tržby 99 313 €, výsledok hospodárenia 8 569 €
ABS TEC, spol. s r. o. (IČO 46296701) mala v roku 2025 tržby 99 313 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci ABS TEC
V roku 2025 mala ABS TEC priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 11 054 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 11 054 € | — |
| 2023 | — | 1 167 € | — |
| 2021 | — | 930 € | — |
| 2020 | — | 17 833 € | — |
| 2019 | — | 25 560 € | — |
| 2018 | — | 27 749 € | — |
| 2017 | — | 30 438 € | — |
| 2016 | — | 37 177 € | — |
| 2015 | — | 32 835 € | — |
| 2014 | — | 31 721 € | — |
| 2013 | — | 10 081 € | — |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 3. 10. 2026.
Konatelia ABS TEC
Podľa Registra právnických osôb konajú za ABS TEC 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026.
Spoločníci ABS TEC
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Ján Kozub85,0 %
- Ing. Emil Olejár15,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ján Kozubod 26. 11. 2024 | 4 250 € | 85,0 % |
| Ing. Emil Olejárod 26. 11. 2024 | 750 € | 15,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok ABS TEC
Za rok 2025 má ABS TEC v závierke tržby 99 313 €, o 739,9 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +8 569 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2019: 162 113 €.
Výkaz ziskov a strát ABS TEC
Najvyššie tržby: rok 2019, 162 113 €. Najnižšie: rok 2024, 11 825 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 99 313 € |
| 2024 | 11 825 € |
| 2023 | 19 975 € |
| 2022 | 23 050 € |
| 2021 | 34 817 € |
| 2020 | 61 965 € |
| 2019 | 162 113 € |
| 2018 | 71 398 € |
| 2017 | 91 730 € |
| 2016 | 80 203 € |
| 2015 | 73 335 € |
| 2014 | 120 147 € |
| 2013 | 24 521 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 9 rokoch, strata v 4 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 47 249 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 8 569 € |
| 2024 | −972 € |
| 2023 | 4 657 € |
| 2022 | 5 843 € |
| 2021 | −2 456 € |
| 2020 | −700 € |
| 2019 | 14 596 € |
| 2018 | −6 082 € |
| 2017 | 3 813 € |
| 2016 | 6 117 € |
| 2015 | 673 € |
| 2014 | 11 559 € |
| 2013 | 1 632 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- ABS TEC
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +8,6 %, medián odvetvia +8,8 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | ABS TEC | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +8,6 % | +8,8 % |
| 2024 | −8,2 % | +6,0 % |
| 2023 | +23,3 % | +4,1 % |
| 2022 | +25,3 % | +4,6 % |
| 2021 | −7,1 % | +4,4 % |
| 2020 | −1,1 % | +3,4 % |
| 2019 | +9,0 % | +3,2 % |
| 2018 | −8,5 % | +3,6 % |
| 2017 | +4,2 % | +5,1 % |
| 2016 | +7,6 % | +4,6 % |
| 2015 | +0,9 % | +4,2 % |
| 2014 | +9,6 % | — |
| 2013 | +6,7 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 4 z 11 rokov, najviac v roku 2014 (+390,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +739,9 % |
| 2024 | −40,8 % |
| 2023 | −13,3 % |
| 2022 | −33,8 % |
| 2021 | −43,8 % |
| 2020 | −61,8 % |
| 2019 | +127,1 % |
| 2018 | −22,2 % |
| 2017 | +14,4 % |
| 2016 | +9,4 % |
| 2015 | −39,0 % |
| 2014 | +390,0 % |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha ABS TEC
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 29 556 €, vlastné imanie 13 097 € a záväzky 16 459 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 29 556 € | 13 097 € | 16 459 € |
| 2024 | 5 230 € | 4 528 € | 702 € |
| 2023 | 11 924 € | 10 157 € | 1 767 € |
| 2022 | 14 161 € | 13 061 € | 1 100 € |
| 2021 | 8 063 € | 7 218 € | 845 € |
| 2020 | 21 612 € | 18 080 € | 3 532 € |
| 2019 | 42 757 € | 33 015 € | 9 742 € |
| 2018 | 50 270 € | 18 419 € | 31 851 € |
| 2017 | 75 232 € | 24 501 € | 50 731 € |
| 2016 | 32 252 € | 20 688 € | 11 564 € |
| 2015 | 24 918 € | 14 571 € | 10 347 € |
| 2014 | 24 086 € | 13 897 € | 10 189 € |
| 2013 | 7 908 € | 2 339 € | 5 569 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok ABS TEC (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 99 313 € | 8 569 € | 29 556 € | 13 097 € | 16 459 € | 25 686 € | +8,6 % |
| 2024 | 11 825 € | −972 € | 5 230 € | 4 528 € | 702 € | −142 € | −8,2 % |
| 2023 | 19 975 € | 4 657 € | 11 924 € | 10 157 € | 1 767 € | 8 835 € | +23,3 % |
| 2022 | 23 050 € | 5 843 € | 14 161 € | 13 061 € | 1 100 € | 9 209 € | +25,3 % |
| 2021 | 34 817 € | −2 456 € | 8 063 € | 7 218 € | 845 € | 9 511 € | −7,1 % |
| 2020 | 61 965 € | −700 € | 21 612 € | 18 080 € | 3 532 € | 30 458 € | −1,1 % |
| 2019 | 162 113 € | 14 596 € | 42 757 € | 33 015 € | 9 742 € | 56 986 € | +9,0 % |
| 2018 | 71 398 € | −6 082 € | 50 270 € | 18 419 € | 31 851 € | 38 424 € | −8,5 % |
| 2017 | 91 730 € | 3 813 € | 75 232 € | 24 501 € | 50 731 € | 43 943 € | +4,2 % |
| 2016 | 80 203 € | 6 117 € | 32 252 € | 20 688 € | 11 564 € | 44 835 € | +7,6 % |
| 2015 | 73 335 € | 673 € | 24 918 € | 14 571 € | 10 347 € | 40 032 € | +0,9 % |
| 2014 | 120 147 € | 11 559 € | 24 086 € | 13 897 € | 10 189 € | 47 871 € | +9,6 % |
| 2013 | 24 521 € | 1 632 € | 7 908 € | 2 339 € | 5 569 € | 12 104 € | +6,7 % |
Riziko: zaplatí ABS TEC?
ABS TEC a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 6 zmlúv s dodávateľom ABS TEC v objeme 4 838 € z rokov 2018 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad: 4 838 € v 2 zmluvách. Vo verejnom obstarávaní má 1 vyhratú súťaž za 162 653 €.
Rok s najväčším objemom: 2019, 2 494 € v 1 zmluve.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 4 | 0 € |
| 2019 | 1 | 2 494 € |
| 2018 | 1 | 2 344 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy ABS TEC
Dátum vzniku ABS TEC je 2. 8. 2011, teda pred 15 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 13 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/24758/P
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023310531
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 24 521 € · majetok 7 908 €
- Výhra vo verejnej súťažiObstarávateľ Obec Nižný Lanec, cena 162 653 €. Využitie obnoviteľných zdrojov energie - Obecný úrad Nižný Lánec
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad, hodnota zmluvy 2 344 €. Firma vznikla 2. 8. 2011.
- Nový štatutár: Ján KozubKonateľ
- Nový spoločník: Ján KozubSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 99 313 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti ABS TEC
- prípravné práce k realizácii stavby
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla
- oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechaniky
- počítačové služby
- činosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- vedenie účtovníctva
- chov vybraných druhov zvierat
- montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení elektrických
- vypracovanie dokumentácie a projektu stavebnej časti jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb
- výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15 m, drobných stavieb a ich zmien
- vykonávanie činnosti koordinátora bezpečnosti
- posudzovanie vplyvov na životné prostredie v oblasti činnosti: 3c energetické stavby 3g stavby pre odpadové hospodárstvo 3m stavby, zariadenia a činnosti na rekreáciu a cestovný ruch 3t stavby a zariadenia pre dopravu, spoje a telekomunikácie 3o územný rozvoj a územné plánovanie
- výkon činnosti stavbyvedúceho pozemné stavby
- výkon činnosti stavebného dozoru pozemné stavby
- správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živností
- inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení
- oprávnené overovanie správ o emisiách skleníkových plynov z prevádzky
- opravy vyhradených technických zariadení tlakových, opravy vyhradených technických zariadení plynových, opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení elektrických
- montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - plynových
- montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - tlakových
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026.
ABS TEC v odvetví činnosti v oblasti nehnuteľností
ABS TEC je v registri v odvetví Činnosti v oblasti nehnuteľností (SK NACE 68), činnosť ostatné činnosti v oblasti nehnuteľností za odmenu alebo na základe zmluvy. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 45 477 € (16 671 závierok), ABS TEC má 99 313 €, čo je 2,2-násobok mediánu. V okrese Poprad je v tomto odvetví 830 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je ABS TEC 96. z 466.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 16 100 €, polovica do 45 477 €, tri štvrtiny do 129 733 €; 10 % firiem má viac než 507 074 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 033 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 16 100 € |
| medián | 45 477 € |
| horný kvartil | 129 733 € |
| 10 % firiem má viac než | 507 074 € |
| ABS TEC | 99 313 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 2. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- ABS TEC
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby ABS TEC s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | ABS TEC | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 99 313 € | 45 477 € |
| 2024 | 11 825 € | 41 471 € |
| 2023 | 19 975 € | 39 300 € |
| 2022 | 23 050 € | 39 153 € |
| 2021 | 34 817 € | 36 522 € |
| 2020 | 61 965 € | 38 866 € |
| 2019 | 162 113 € | 41 662 € |
| 2018 | 71 398 € | 41 127 € |
| 2017 | 91 730 € | 40 974 € |
| 2016 | 80 203 € | 41 409 € |
| 2015 | 73 335 € | 40 000 € |
| 2014 | 120 147 € | — |
| 2013 | 24 521 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| ABS TEC | 99 313 € |
|---|---|
| medián okresu Poprad | 34 312 € |
| medián kraja | 41 458 € |
| medián Slovenska | 45 477 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- alcufen s.r.o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 240 000 € (2025)
- Realit Servis s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 240 000 € (2025)
- DOWINA REAL, s.r.o.Bratislava - mestská časť Dúbravka · tržby 240 000 € (2025)
- BV Property s. r. o.Považská Bystrica · tržby 239 737 € (2025)
- ISTERTOP, spol. s r. o.Štúrovo · tržby 239 546 € (2025)
- NK TRADING plus s.r.o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 239 423 € (2025)
- FISHPET s.r.o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 239 314 € (2024)
- DOPSTA, s. r. o.Prievidza · tržby 239 194 € (2025)
- PYLYO s.r.o.Trnava · tržby 239 184 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb ABS TEC, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo ABS TEC: Poprad
ABS TEC sídli na adrese Ul. Allendeho 1550/3, 059 51 Poprad, okres Poprad. V obci Poprad je 9 482 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 17 231.
Poprad: obyvatelia a dáta ›Okres Poprad ›Adresár firiem v okrese Poprad ›
ABS TEC: IČO, sídlo a základné údaje
ABS TEC, spol. s r. o. (IČO 46296701) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Poprad, okres Poprad. Dátum vzniku je 2. 8. 2011, na trhu je 15 rokov a štatutármi sú Ing. Emil Olejár a Ján Kozub. Za rok 2025 sú v závierke tržby 99 313 € a výsledok hospodárenia +8 569 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Ostatné činnosti v oblasti nehnuteľností za odmenu alebo na základe zmluvy (SK NACE 6832) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 2. 8. 2011 |
| Obec | Poprad |
| Okres | Okres Poprad |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví činnosti v oblasti nehnuteľností (SK NACE 68) ABS TEC, spol. s r. o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 99 313 €, typická firma odvetvia 45 477 €, čo je 2,2-násobok mediánu (medián z 16 671 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 2. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Poprad ›Činnosti v oblasti nehnuteľností: tržby a mzdy ›Činnosti v oblasti nehnuteľností v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Poprad ›
Súvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Poprad
PETROLTRANS, a.s.TATRAVAGÓNKA a.s.Beko Manufacturing Slovakia spol. s r.o.LUNYS, s.r.o.Hossa family, s. r. o.Všetky firmy v obci Poprad ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 68.32) v okrese Poprad
Priemyselný park Poprad, s.r.o.SPOLBYT, s.r.o. PopradTatranský správcovský dom s.r.o.Bytový podnik Poprad, s.r.o.Úsvit
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.