PEMIX, s.r.o.
Dolný Kubín · Veľkoobchod s pevnými, kvapalnými a plynnými palivami a súvisiacimi produktmi
423 375 €tržby 2025 ▼ 12 %+5 350 €zisk 2025aktívna 15 rokov2 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 1. 11. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 171 872 €, výsledok hospodárenia -1 148 €
- 14 : tržby 192 299 €, výsledok hospodárenia 6 377 €
- 15 : tržby 202 904 €, výsledok hospodárenia 3 327 €
- 16 : tržby 226 235 €, výsledok hospodárenia 468 €
- 17 : tržby 374 540 €, výsledok hospodárenia 7 151 €
- 19 : tržby 428 969 €, výsledok hospodárenia 6 384 €
- 20 : tržby 404 234 €, výsledok hospodárenia 528 €
- 21 : tržby 480 107 €, výsledok hospodárenia -1 478 €
- 22 : tržby 778 095 €, výsledok hospodárenia 1 377 €
- 23 : tržby 649 940 €, výsledok hospodárenia 3 469 €
- 24 : tržby 481 685 €, výsledok hospodárenia 5 159 €
- 25 : tržby 423 375 €, výsledok hospodárenia 5 350 €
PEMIX, s.r.o. (IČO 46035583) mala v roku 2025 tržby 423 375 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci PEMIX
PEMIX má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 2 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 28 006 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 28 006 € | — |
| 2024 | — | 26 282 € | — |
| 2023 | — | 21 972 € | — |
| 2022 | — | 22 155 € | — |
| 2021 | — | 20 447 € | — |
| 2020 | — | 18 404 € | — |
| 2019 | — | 26 243 € | — |
| 2017 | — | 13 417 € | 10 269 € |
| 2016 | — | 6 233 € | 4 874 € |
| 2015 | — | 5 527 € | 4 348 € |
| 2014 | — | 6 379 € | 4 780 € |
| 2013 | — | 7 478 € | 5 498 € |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konatelia PEMIX
Podľa Registra právnických osôb konajú za PEMIX 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 1. 11. 2026.
Spoločníci PEMIX
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Ing. Michal Cimrák50,0 %
- Mgr. Peter Konštiak50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Michal Cimrákod 3. 3. 2011 | 2 500 € | 50,0 % |
| Mgr. Peter Konštiakod 3. 3. 2011 | 2 500 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok PEMIX
Za rok 2025 má PEMIX v závierke tržby 423 375 €, o 12,1 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +5 350 €. Závierky máme za 12 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2022: 778 095 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 1 960 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát PEMIX
Najvyššie tržby: rok 2022, 778 095 €. Najnižšie: rok 2013, 171 872 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 423 375 € |
| 2024 | 481 685 € |
| 2023 | 649 940 € |
| 2022 | 778 095 € |
| 2021 | 480 107 € |
| 2020 | 404 234 € |
| 2019 | 428 969 € |
| 2017 | 374 540 € |
| 2016 | 226 235 € |
| 2015 | 202 904 € |
| 2014 | 192 299 € |
| 2013 | 171 872 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 10 rokoch, strata v 2 rokoch z 12 rokov. Súčet za celé obdobie: 36 964 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 5 350 € |
| 2024 | 5 159 € |
| 2023 | 3 469 € |
| 2022 | 1 377 € |
| 2021 | −1 478 € |
| 2020 | 528 € |
| 2019 | 6 384 € |
| 2017 | 7 151 € |
| 2016 | 468 € |
| 2015 | 3 327 € |
| 2014 | 6 377 € |
| 2013 | −1 148 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- PEMIX
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +1,3 %, medián odvetvia +2,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | PEMIX | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +1,3 % | +2,4 % |
| 2024 | +1,1 % | +2,3 % |
| 2023 | +0,5 % | +1,9 % |
| 2022 | +0,2 % | +2,1 % |
| 2021 | −0,3 % | +2,0 % |
| 2020 | +0,1 % | +1,6 % |
| 2019 | +1,5 % | +1,5 % |
| 2017 | +1,9 % | +2,2 % |
| 2016 | +0,2 % | +2,0 % |
| 2015 | +1,6 % | +1,7 % |
| 2014 | +3,3 % | — |
| 2013 | −0,7 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 7 z 11 rokov, najviac v roku 2017 (+65,6 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −12,1 % |
| 2024 | −25,9 % |
| 2023 | −16,5 % |
| 2022 | +62,1 % |
| 2021 | +18,8 % |
| 2020 | −5,8 % |
| 2019 | +14,5 % |
| 2017 | +65,6 % |
| 2016 | +11,5 % |
| 2015 | +5,5 % |
| 2014 | +11,9 % |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha PEMIX
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 435 237 €, vlastné imanie 418 517 € a záväzky 16 720 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 435 237 € | 418 517 € | 16 720 € |
| 2024 | 480 831 € | 444 799 € | 36 032 € |
| 2023 | 517 010 € | 488 640 € | 28 370 € |
| 2022 | 400 876 € | 273 977 € | 126 899 € |
| 2021 | 393 598 € | 352 600 € | 40 998 € |
| 2020 | 317 446 € | 249 078 € | 68 368 € |
| 2019 | 283 238 € | 232 081 € | 51 157 € |
| 2017 | 230 599 € | 5 280 € | 225 319 € |
| 2016 | 314 075 € | 100 248 € | 213 827 € |
| 2015 | 144 544 € | 99 780 € | 44 764 € |
| 2014 | 105 072 € | −26 948 € | 132 020 € |
| 2013 | 81 209 € | −33 325 € | 114 534 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok PEMIX (12 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 423 375 € | 5 350 € | 435 237 € | 418 517 € | 16 720 € | 54 986 € | +1,3 % |
| 2024 | 481 685 € | 5 159 € | 480 831 € | 444 799 € | 36 032 € | 55 400 € | +1,1 % |
| 2023 | 649 940 € | 3 469 € | 517 010 € | 488 640 € | 28 370 € | 47 039 € | +0,5 % |
| 2022 | 778 095 € | 1 377 € | 400 876 € | 273 977 € | 126 899 € | 36 912 € | +0,2 % |
| 2021 | 480 107 € | −1 478 € | 393 598 € | 352 600 € | 40 998 € | 23 650 € | −0,3 % |
| 2020 | 404 234 € | 528 € | 317 446 € | 249 078 € | 68 368 € | 23 064 € | +0,1 % |
| 2019 | 428 969 € | 6 384 € | 283 238 € | 232 081 € | 51 157 € | 36 016 € | +1,5 % |
| 2017 | 374 540 € | 7 151 € | 230 599 € | 5 280 € | 225 319 € | 24 286 € | +1,9 % |
| 2016 | 226 235 € | 468 € | 314 075 € | 100 248 € | 213 827 € | 7 732 € | +0,2 % |
| 2015 | 202 904 € | 3 327 € | 144 544 € | 99 780 € | 44 764 € | 10 157 € | +1,6 % |
| 2014 | 192 299 € | 6 377 € | 105 072 € | −26 948 € | 132 020 € | 17 156 € | +3,3 % |
| 2013 | 171 872 € | −1 148 € | 81 209 € | −33 325 € | 114 534 € | 6 113 € | −0,7 % |
Riziko: zaplatí PEMIX?
Peniaze od štátu: PEMIX
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy PEMIX
Dátum vzniku PEMIX je 3. 3. 2011, teda pred 15 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/54335/L
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023215337
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 171 872 € · majetok 81 209 €
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 12, posledné tržby 423 375 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti PEMIX
- prípravné práce k realizácii stavby
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- prenájom hnuteľných vecí
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 1. 11. 2026.
PEMIX v odvetví veľkoobchod
PEMIX je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť veľkoobchod s pevnými, kvapalnými a plynnými palivami a súvisiacimi produktmi. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 139 249 € (14 223 závierok), PEMIX má 423 375 €, čo je 3,0-násobok mediánu. V okrese Dolný Kubín je v tomto odvetví 233 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je PEMIX 21. z 98.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 34 017 €, polovica do 139 249 €, tri štvrtiny do 778 646 €; 10 % firiem má viac než 4 006 097 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 688 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 34 017 € |
| medián | 139 249 € |
| horný kvartil | 778 646 € |
| 10 % firiem má viac než | 4 006 097 € |
| PEMIX | 423 375 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 4. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- PEMIX
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby PEMIX s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | PEMIX | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 423 375 € | 139 249 € |
| 2024 | 481 685 € | 139 473 € |
| 2023 | 649 940 € | 135 046 € |
| 2022 | 778 095 € | 133 494 € |
| 2021 | 480 107 € | 117 758 € |
| 2020 | 404 234 € | 112 062 € |
| 2019 | 428 969 € | 120 474 € |
| 2017 | 374 540 € | 106 292 € |
| 2016 | 226 235 € | 97 889 € |
| 2015 | 202 904 € | 98 124 € |
| 2014 | 192 299 € | — |
| 2013 | 171 872 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| PEMIX | 423 375 € |
|---|---|
| medián okresu Dolný Kubín | 92 234 € |
| medián kraja | 140 800 € |
| medián Slovenska | 139 249 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- POWERBRAND s. r. o.Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice · tržby 970 955 € (2025)
- IKEMA, spol. s r.o.Bernolákovo · tržby 970 691 € (2025)
- Technosam s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 970 464 € (2025)
- LORA-International, spol. s r.o.Piešťany · tržby 970 291 € (2025)
- Investpharm, a. s.Trstená · tržby 969 638 € (2025)
- SLOV. - INT., Export - Import, spol. s r.o.Trenčín · tržby 969 572 € (2025)
- PULWAMA, s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 969 414 € (2025)
- GEMER INVEST, s.r.o.Rimavská Sobota · tržby 969 336 € (2025)
- LIBRA spol. s r.o.Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice · tržby 968 600 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb PEMIX, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Dolný Kubín ›
Sídlo PEMIX: Dolný Kubín
PEMIX sídli na adrese Gen. Svobodu 885/26, 026 01 Dolný Kubín, okres Dolný Kubín. V obci Dolný Kubín je 3 328 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 6 512. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Dolný Kubín: obyvatelia a dáta ›Okres Dolný Kubín ›Adresár firiem v okrese Dolný Kubín ›
PEMIX: IČO, sídlo a základné údaje
PEMIX, s.r.o. (IČO 46035583) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Dolný Kubín, okres Dolný Kubín. Dátum vzniku je 3. 3. 2011, na trhu je 15 rokov a štatutármi sú Ing. Michal Cimrák a Mgr. Peter Konštiak. Za rok 2025 sú v závierke tržby 423 375 € a výsledok hospodárenia +5 350 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 1. 11. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Veľkoobchod s pevnými, kvapalnými a plynnými palivami a súvisiacimi produktmi (SK NACE 4681) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 3. 3. 2011 |
| Obec | Dolný Kubín |
| Okres | Okres Dolný Kubín |
| Vyrubená daň z príjmov | 1 960 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) PEMIX, s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 423 375 €, typická firma odvetvia 139 249 €, čo je 3,0-násobok mediánu (medián z 14 223 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 4. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Dolný Kubín ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Dolný Kubín ›
Súvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Dolný Kubín
Miba Sinter Slovakia s.r.o.MAHLE Engine Components Slovakia s.r.o.Bourbon Automotive Plastics Dolný Kubín…Klauke Slovakia s.r.o.Nobel Automotive Slovakia s.r.o.Všetky firmy v obci Dolný Kubín ›
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.