Štatistiky Kompletné dáta o firme

Adakom s.r.o.

Trenčín · Maloobchod so zariadeniami pre informatiku a komunikácie – IKT

243 309 €tržby 2025 ▲ 18 %+8 778 €zisk 2025

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 7. 11. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›

Tržby a zisk rok po roku

243 309 €tržby 2025 ▲ 18 %
+8 778 €zisk 2025
  1. 12 : tržby 143 472 €, výsledok hospodárenia -6 471 €
  2. 13 : tržby 213 981 €, výsledok hospodárenia 16 730 €
  3. 14 : tržby 203 754 €, výsledok hospodárenia 8 083 €
  4. 15 : tržby 282 668 €, výsledok hospodárenia 29 230 €
  5. 16 : tržby 229 503 €, výsledok hospodárenia 17 046 €
  6. 17 : tržby 243 772 €, výsledok hospodárenia 16 181 €
  7. 18 : tržby 187 777 €, výsledok hospodárenia 1 555 €
  8. 19 : tržby 170 513 €, výsledok hospodárenia -124 €
  9. 20 : tržby 232 771 €, výsledok hospodárenia 9 834 €
  10. 21 : tržby 211 090 €, výsledok hospodárenia 5 983 €
  11. 22 : tržby 229 537 €, výsledok hospodárenia 5 151 €
  12. 23 : tržby 229 478 €, výsledok hospodárenia 1 036 €
  13. 24 : tržby 207 000 €, výsledok hospodárenia 264 €
  14. 25 : tržby 243 309 €, výsledok hospodárenia 8 778 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

Adakom s.r.o. (IČO 45321302) mala v roku 2025 tržby 243 309 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 11

Zamestnanci Adakom

Adakom má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 2 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 16 695 €.

Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 29. 9. 2026.

Konateľ Adakom

Podľa Registra právnických osôb koná za Adakom 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Miroslav Ševčíkkonateľ, spoločník v.o.s. / s.r.o.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 11. 2026.

Spoločník Adakom

V registri je zapísaný 1 spoločník.

Podiely spoločníkov na vkladoch Adakom
Podiely spoločníkov na vkladoch Adakom Miroslav Ševčík 100,0 %. Spolu 5 000 €. Miroslav Ševčík: 5 000 €, 100,0 %100,0 % jediný spoločník
  • Miroslav Ševčík100,0 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
Miroslav Ševčíkod 20. 8. 2022 5 000 €100,0 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Kto firmu skutočne vlastní a kde nájsť konečného užívateľa výhod ›

Tržby, zisk a majetok Adakom

Za rok 2025 má Adakom v závierke tržby 243 309 €, o 17,5 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +8 778 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2015: 282 668 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 1 337 € podľa Finančnej správy SR.

Tržby 2025243 tis. €▲ +17,5 % medziročne
Výsledok hospodárenia 20258 778 €zisk
Majetok (aktíva) 202599 tis. €
Vlastné imanie 202536 tis. €
Záväzky 202562 tis. €63,0 % majetku
Pridaná hodnota 202539 tis. €
Zisková marža 2025+3,6 %medián odvetvia +2,3 %
Súčet výsledkov za 14 rokov113 tis. €2012 až 2025
Vyrubená daň z príjmov1 337 €obdobie do 31. 12. 2025

Výkaz ziskov a strát Adakom

Súvaha Adakom

Všetky čísla zo závierok Adakom (14 rokov)
Čísla zo závierok Adakom po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
2025243 309 €8 778 €98 519 €36 422 €62 097 €38 727 €+3,6 %
2024207 000 €264 €92 018 €27 644 €64 374 €30 879 €+0,1 %
2023229 478 €1 036 €101 347 €27 380 €73 967 €28 707 €+0,5 %
2022229 537 €5 151 €99 397 €26 344 €73 053 €28 345 €+2,2 %
2021211 090 €5 983 €70 396 €21 193 €49 203 €24 026 €+2,8 %
2020232 771 €9 834 €69 158 €15 210 €53 948 €29 191 €+4,2 %
2019170 513 €−124 €69 794 €5 376 €64 418 €16 917 €−0,1 %
2018187 777 €1 555 €166 448 €89 454 €76 994 €20 523 €+0,8 %
2017243 772 €16 181 €142 897 €87 900 €54 997 €49 842 €+6,6 %
2016229 503 €17 046 €159 425 €71 719 €87 706 €44 386 €+7,4 %
2015282 668 €29 230 €161 210 €54 673 €106 537 €64 816 €+10,3 %
2014203 754 €8 083 €90 873 €25 443 €65 430 €28 226 €+4,0 %
2013213 981 €16 730 €64 802 €17 360 €47 439 €35 554 €+7,8 %
2012143 472 €−6 471 €39 475 €630 €38 843 €12 819 €−4,5 %
Odkiaľ sú tržby a zisk a kedy pribudne závierka za ďalší rok ›

Riziko: zaplatí Adakom?

Peniaze od štátu: Adakom

Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.

História firmy Adakom

Dátum vzniku Adakom je 15. 12. 2009, teda pred 16 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 6 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/22384/R
  2. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2022937653
  3. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 143 472 € · majetok 39 475 €
  4. Nový spoločník: Miroslav ŠevčíkSpoločník v.o.s. / s.r.o.
  5. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 243 309 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti Adakom

  • kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/
  • sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
  • služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
  • reklamné a marketingové služby
  • počítačové služby
  • montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení elektrických
  • opravy vyhradených technických zariadení elektrických
  • administratívne služby

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 11. 2026.

Adakom v odvetví maloobchod

Adakom je v registri v odvetví Maloobchod (SK NACE 47), činnosť maloobchod so zariadeniami pre informatiku a komunikácie – ikt. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 97 643 € (17 963 závierok), Adakom má 243 309 €, čo je 2,5-násobok mediánu. V okrese Trenčín je v tomto odvetví 1 418 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Adakom 128. z 464.

V odvetví v okrese Trenčín1 418aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou17 963Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia98 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+2,3 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Adakom, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Trenčín ›

Sídlo Adakom: Trenčín

Adakom sídli na adrese K. Šmidkeho 2650/14, 911 08 Trenčín, okres Trenčín. V obci Trenčín je 12 289 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 19 840. Na tej istej adrese je zapísaných 8 aktívnych subjektov.

Subjektov v obci Trenčín12 289aktívnych
Subjektov v okrese Trenčín19 840aktívnych
V tom istom odvetví1 418okres Trenčín
Na tej istej adrese8aktívnych subjektov

Trenčín: obyvatelia a dáta ›Okres Trenčín ›Adresár firiem v okrese Trenčín ›

Adakom: IČO, sídlo a základné údaje

Adakom s.r.o. (IČO 45321302) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Trenčín, okres Trenčín. Dátum vzniku je 15. 12. 2009, na trhu je 16 rokov a štatutárom je Miroslav Ševčík. Za rok 2025 sú v závierke tržby 243 309 € a výsledok hospodárenia +8 778 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 11. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetvieMaloobchod so zariadeniami pre informatiku a komunikácie – IKT (SK NACE 4740)
Základné imanie5 000 €
Vznik15. 12. 2009
ObecTrenčín
OkresOkres Trenčín
Vyrubená daň z príjmov1 337 € (za obdobie do 31. 12. 2025)
Účtovných závierok v registri13

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví maloobchod (SK NACE 47) Adakom s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 243 309 €, typická firma odvetvia 97 643 €, čo je 2,5-násobok mediánu (medián z 17 963 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 8. 11. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Trenčín ›Maloobchod: tržby a mzdy ›Maloobchod v Trenčianskom kraji ›Mzdy v okrese Trenčín ›

Súvisiace firmy

Najväčšie firmy v obci Trenčín

4MP International, s.r.o.MSM LAND SYSTEMS s.r.o.DEFENCE TRADE SLOVAKIA, s.r.o.LEONI Wiring Systems Slovakia, spol. s r. o.A R A V E R a. s.Všetky firmy v obci Trenčín ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 47.41) v okrese Trenčín

ABC - Tech, s. r. o.BSC Medical, s. r. o.MIP TN, s.r.o.NKV Group s.r.o.iDcomp s. r. o.

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.skDatahorses, kybernetická bezpečnosť