VHJ Náradie, s.r.o.
Medzev · Výroba kovových konštrukcií a ich častí
635 721 €tržby 2025 ▼ 12 %+19 303 €zisk 2025aktívna 17 rokov10 až 19 zamestnancov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 199 068 €, výsledok hospodárenia -17 437 €
- 13 : tržby 224 362 €, výsledok hospodárenia 1 493 €
- 14 : tržby 321 571 €, výsledok hospodárenia 2 429 €
- 15 : tržby 399 162 €, výsledok hospodárenia -10 715 €
- 16 : tržby 414 728 €, výsledok hospodárenia -5 008 €
- 17 : tržby 468 253 €, výsledok hospodárenia 1 597 €
- 18 : tržby 525 888 €, výsledok hospodárenia -8 270 €
- 19 : tržby 550 638 €, výsledok hospodárenia 2 362 €
- 20 : tržby 571 495 €, výsledok hospodárenia 12 170 €
- 21 : tržby 641 630 €, výsledok hospodárenia 53 201 €
- 22 : tržby 675 564 €, výsledok hospodárenia 41 280 €
- 23 : tržby 832 591 €, výsledok hospodárenia 102 377 €
- 24 : tržby 721 896 €, výsledok hospodárenia 25 287 €
- 25 : tržby 635 721 €, výsledok hospodárenia 19 303 €
VHJ Náradie, s.r.o. (IČO 44859899) mala v roku 2025 tržby 635 721 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci VHJ Náradie
VHJ Náradie má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 10 až 19 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 148 766 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 148 766 € | — |
| 2024 | — | 133 809 € | — |
| 2023 | — | 135 624 € | — |
| 2022 | — | 133 120 € | — |
| 2021 | — | 108 791 € | — |
| 2020 | — | 137 542 € | — |
| 2019 | — | 126 262 € | — |
| 2018 | — | 129 252 € | — |
| 2017 | — | 101 214 € | — |
| 2016 | — | 83 407 € | — |
| 2015 | — | 72 852 € | — |
| 2014 | — | 49 922 € | — |
| 2013 | — | 45 134 € | 31 395 € |
| 2012 | — | 44 371 € | 31 127 € |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konatelia VHJ Náradie
Podľa Registra právnických osôb konajú za VHJ Náradie 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Spoločník VHJ Náradie
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok VHJ Náradie
Za rok 2025 má VHJ Náradie v závierke tržby 635 721 €, o 11,9 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +19 303 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2023: 832 591 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 5 722 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát VHJ Náradie
Najvyššie tržby: rok 2023, 832 591 €. Najnižšie: rok 2012, 199 068 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 635 721 € |
| 2024 | 721 896 € |
| 2023 | 832 591 € |
| 2022 | 675 564 € |
| 2021 | 641 630 € |
| 2020 | 571 495 € |
| 2019 | 550 638 € |
| 2018 | 525 888 € |
| 2017 | 468 253 € |
| 2016 | 414 728 € |
| 2015 | 399 162 € |
| 2014 | 321 571 € |
| 2013 | 224 362 € |
| 2012 | 199 068 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 14. 10. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 10 rokoch, strata v 4 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 220 069 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 19 303 € |
| 2024 | 25 287 € |
| 2023 | 102 377 € |
| 2022 | 41 280 € |
| 2021 | 53 201 € |
| 2020 | 12 170 € |
| 2019 | 2 362 € |
| 2018 | −8 270 € |
| 2017 | 1 597 € |
| 2016 | −5 008 € |
| 2015 | −10 715 € |
| 2014 | 2 429 € |
| 2013 | 1 493 € |
| 2012 | −17 437 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 14. 10. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- VHJ Náradie
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +3,0 %, medián odvetvia +4,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | VHJ Náradie | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +3,0 % | +4,0 % |
| 2024 | +3,5 % | +3,1 % |
| 2023 | +12,3 % | +2,4 % |
| 2022 | +6,1 % | +2,4 % |
| 2021 | +8,3 % | +2,3 % |
| 2020 | +2,1 % | +1,9 % |
| 2019 | +0,4 % | +2,1 % |
| 2018 | −1,6 % | +2,7 % |
| 2017 | +0,3 % | +3,4 % |
| 2016 | −1,2 % | +3,4 % |
| 2015 | −2,7 % | +3,1 % |
| 2014 | +0,8 % | — |
| 2013 | +0,7 % | — |
| 2012 | −8,8 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 14. 10. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 11 z 13 rokov, najviac v roku 2014 (+43,3 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −11,9 % |
| 2024 | −13,3 % |
| 2023 | +23,2 % |
| 2022 | +5,3 % |
| 2021 | +12,3 % |
| 2020 | +3,8 % |
| 2019 | +4,7 % |
| 2018 | +12,3 % |
| 2017 | +12,9 % |
| 2016 | +3,9 % |
| 2015 | +24,1 % |
| 2014 | +43,3 % |
| 2013 | +12,7 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 14. 10. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha VHJ Náradie
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 278 738 €, vlastné imanie 167 984 € a záväzky 110 754 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 278 738 € | 167 984 € | 110 754 € |
| 2024 | 342 689 € | 187 391 € | 155 298 € |
| 2023 | 418 664 € | 194 362 € | 224 302 € |
| 2022 | 344 955 € | 113 490 € | 231 465 € |
| 2021 | 310 165 € | 72 137 € | 238 028 € |
| 2020 | 299 861 € | 18 967 € | 280 894 € |
| 2019 | 235 434 € | 6 839 € | 228 595 € |
| 2018 | 223 141 € | 4 477 € | 218 664 € |
| 2017 | 208 086 € | 12 747 € | 195 339 € |
| 2016 | 147 942 € | 11 150 € | 136 792 € |
| 2015 | 101 774 € | −2 557 € | 104 331 € |
| 2014 | 95 535 € | 2 568 € | 92 967 € |
| 2013 | 87 225 € | −7 861 € | 95 086 € |
| 2012 | 56 959 € | −9 354 € | 66 313 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 14. 10. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok VHJ Náradie (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 635 721 € | 19 303 € | 278 738 € | 167 984 € | 110 754 € | 215 678 € | +3,0 % |
| 2024 | 721 896 € | 25 287 € | 342 689 € | 187 391 € | 155 298 € | 249 751 € | +3,5 % |
| 2023 | 832 591 € | 102 377 € | 418 664 € | 194 362 € | 224 302 € | 342 111 € | +12,3 % |
| 2022 | 675 564 € | 41 280 € | 344 955 € | 113 490 € | 231 465 € | 251 489 € | +6,1 % |
| 2021 | 641 630 € | 53 201 € | 310 165 € | 72 137 € | 238 028 € | 230 933 € | +8,3 % |
| 2020 | 571 495 € | 12 170 € | 299 861 € | 18 967 € | 280 894 € | 187 371 € | +2,1 % |
| 2019 | 550 638 € | 2 362 € | 235 434 € | 6 839 € | 228 595 € | 155 114 € | +0,4 % |
| 2018 | 525 888 € | −8 270 € | 223 141 € | 4 477 € | 218 664 € | 140 678 € | −1,6 % |
| 2017 | 468 253 € | 1 597 € | 208 086 € | 12 747 € | 195 339 € | 110 337 € | +0,3 % |
| 2016 | 414 728 € | −5 008 € | 147 942 € | 11 150 € | 136 792 € | 86 048 € | −1,2 % |
| 2015 | 399 162 € | −10 715 € | 101 774 € | −2 557 € | 104 331 € | 66 518 € | −2,7 % |
| 2014 | 321 571 € | 2 429 € | 95 535 € | 2 568 € | 92 967 € | 62 312 € | +0,8 % |
| 2013 | 224 362 € | 1 493 € | 87 225 € | −7 861 € | 95 086 € | 48 506 € | +0,7 % |
| 2012 | 199 068 € | −17 437 € | 56 959 € | −9 354 € | 66 313 € | 29 125 € | −8,8 % |
Riziko: zaplatí VHJ Náradie?
VHJ Náradie a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 19 zmlúv s dodávateľom VHJ Náradie v objeme 52 745 € z rokov 2016 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Košice: 28 755 € v 18 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2024, 28 698 € v 2 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 1 | 10 760 € |
| 2025 | 3 | 5 053 € |
| 2024 | 2 | 28 698 € |
| 2023 | 1 | 4 279 € |
| 2022 | 1 | 3 955 € |
| 2021 | 2 | 0 € |
| 2020 | 2 | 0 € |
| 2019 | 1 | 0 € |
| 2018 | 1 | 0 € |
| 2017 | 1 | 0 € |
| 2016 | 4 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy VHJ Náradie
Dátum vzniku VHJ Náradie je 1. 8. 2009, teda pred 17 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012.
- Vznik spoločnosti112
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2022877054
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 199 068 € · majetok 56 959 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Košice. Firma vznikla 1. 8. 2009.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 635 721 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti VHJ Náradie
- výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržba
- výroba jednoduchých výrobkov z kovu
- opracovanie kovu jednoduchým spôsobom
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
VHJ Náradie v odvetví výroba kovových konštrukcií a výrobkov
VHJ Náradie je v registri v odvetví Výroba kovových konštrukcií a výrobkov (SK NACE 25), činnosť výroba kovových konštrukcií a ich častí. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 101 405 € (5 799 závierok), VHJ Náradie má 635 721 €, čo je 6,3-násobok mediánu. V okrese Košice - okolie je v tomto odvetví 717 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je VHJ Náradie 16. z 117.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 31 001 €, polovica do 101 405 €, tri štvrtiny do 465 315 €; 10 % firiem má viac než 1 758 948 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 10 071 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 31 001 € |
| medián | 101 405 € |
| horný kvartil | 465 315 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 758 948 € |
| VHJ Náradie | 635 721 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- VHJ Náradie
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby VHJ Náradie s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | VHJ Náradie | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 635 721 € | 101 405 € |
| 2024 | 721 896 € | 107 696 € |
| 2023 | 832 591 € | 108 953 € |
| 2022 | 675 564 € | 110 929 € |
| 2021 | 641 630 € | 107 911 € |
| 2020 | 571 495 € | 98 550 € |
| 2019 | 550 638 € | 117 881 € |
| 2018 | 525 888 € | 121 114 € |
| 2017 | 468 253 € | 122 184 € |
| 2016 | 414 728 € | 131 383 € |
| 2015 | 399 162 € | 141 683 € |
| 2014 | 321 571 € | — |
| 2013 | 224 362 € | — |
| 2012 | 199 068 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 14. 10. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| VHJ Náradie | 635 721 € |
|---|---|
| medián okresu Košice - okolie | 48 606 € |
| medián kraja | 88 974 € |
| medián Slovenska | 101 405 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 14. 10. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- GALVANIKA, a.s.Senica · tržby 1 474 579 € (2025)
- GP Bau, s.r.o.Šaľa · tržby 1 471 402 € (2023)
- RÜCKSCHLOSS s.r.o.Banská Štiavnica · tržby 1 468 851 € (2025)
- DS mont a.s.Žilina · tržby 1 468 177 € (2025)
- SHP Technik, s.r.o.Levice · tržby 1 467 024 € (2025)
- Charvat - tech s.r.o.Nemšová · tržby 1 466 785 € (2025)
- Teradex, s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 1 463 427 € (2025)
- Tubes International s.r.o.Horné Orešany · tržby 1 462 958 € (2025)
- IRON GLASS, s. r.o.Dunajov · tržby 1 460 309 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb VHJ Náradie, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo VHJ Náradie: Medzev
VHJ Náradie sídli na adrese Miroslavská 23, 044 25 Medzev, okres Košice - okolie. V obci Medzev je 319 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 13 085.
Medzev: obyvatelia a dáta ›Okres Košice - okolie ›Adresár firiem v okrese Košice - okolie ›
VHJ Náradie: IČO, sídlo a základné údaje
VHJ Náradie, s.r.o. (IČO 44859899) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Medzev, okres Košice - okolie. Dátum vzniku je 1. 8. 2009, na trhu je 17 rokov a štatutármi sú Herbert Jalč a Vladimír Jalč. Za rok 2025 sú v závierke tržby 635 721 € a výsledok hospodárenia +19 303 €, počet zamestnancov podľa registra je 10 až 19.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výroba kovových konštrukcií a ich častí (SK NACE 2511) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 1. 8. 2009 |
| Obec | Medzev |
| Okres | Okres Košice - okolie |
| Vyrubená daň z príjmov | 5 722 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 14. 10. 2026.
V odvetví výroba kovových konštrukcií a výrobkov (SK NACE 25) VHJ Náradie, s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 635 721 €, typická firma odvetvia 101 405 €, čo je 6,3-násobok mediánu (medián z 5 799 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Košice - okolie ›Výroba kovových konštrukcií a výrobkov: tržby a mzdy ›Výroba kovových konštrukcií a výrobkov v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Košice - okolie ›
Sieť prepojení firmy VHJ Náradie
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu VHJ Náradie
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu VHJ Náradie
- Tendre16súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 4 700 €
- Granty a dotácie82výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 357 tis. €
- Končiace zmluvy78zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 13 tis. €
- Výhry konkurentov62firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 3 900 €
- Diery na trhu10odvetví chýba v obci Medzevtypický nepokrytý dopyt 129 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Trebišov85 zmlúv za 3 roky · 747 264 € · naposledy 28. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.37 zmlúv za 3 roky · 63 751 € · naposledy 18. 9. 2026Stredná odborná škola strojnícka, Športovcov 341/2, Považská Bystrica24 zmlúv za 3 roky · 2 000 € · naposledy 10. 9. 2026 Všetkých 230 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Medzev
EUCOS SK s.r.o.Eggro-farm, s.r.o.TRANSPORT SYSTEMS, spol. s r.o.RS-SK, s.r.o.AWIOR s.r.o.Všetky firmy v obci Medzev ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 25.11) v okrese Košice - okolie
Steelcon Slovakia s.r.o.LEGRO Slovakia s. r. o.Stawi, s.r.o.SAIMER s.r.o.KOV TVAR, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.