DARBELL, s.r.o.
Liptovský Mikuláš · Výroba elektronických komponentov
52 386 €tržby 2025 ▲ 2 %−9 890 €strata 2025aktívna 17 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 15. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 6 683 €, výsledok hospodárenia -3 468 €
- 13 : tržby 5 992 €, výsledok hospodárenia -5 034 €
- 14 : tržby 10 630 €, výsledok hospodárenia -618 €
- 15 : tržby 11 493 €, výsledok hospodárenia -2 499 €
- 16 : tržby 7 813 €, výsledok hospodárenia -3 526 €
- 17 : tržby 12 034 €, výsledok hospodárenia -398 €
- 18 : tržby 26 296 €, výsledok hospodárenia 892 €
- 19 : tržby 29 029 €, výsledok hospodárenia 5 €
- 20 : tržby 32 178 €, výsledok hospodárenia -679 €
- 21 : tržby 55 534 €, výsledok hospodárenia -83 €
- 22 : tržby 57 309 €, výsledok hospodárenia -656 €
- 23 : tržby 51 806 €, výsledok hospodárenia -2 827 €
- 24 : tržby 51 139 €, výsledok hospodárenia -871 €
- 25 : tržby 52 386 €, výsledok hospodárenia -9 890 €
DARBELL, s.r.o. (IČO 44523050) mala v roku 2025 tržby 52 386 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci DARBELL
V roku 2025 mala DARBELL priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 15 759 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 15 759 € | — |
| 2024 | — | 14 837 € | — |
| 2023 | — | 13 198 € | — |
| 2022 | — | 17 546 € | — |
| 2021 | — | 19 836 € | — |
| 2020 | — | 18 715 € | — |
| 2019 | — | 16 472 € | — |
| 2013 | — | 5 484 € | 4 016 € |
| 2012 | — | 5 471 € | 3 996 € |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 4. 10. 2026.
Konateľ DARBELL
Podľa Registra právnických osôb koná za DARBELL 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 15. 10. 2026.
Spoločník DARBELL
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Jaroslav Daráni100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Jaroslav Darániod 23. 2. 2011 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok DARBELL
Za rok 2025 má DARBELL v závierke tržby 52 386 €, o 2,4 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −9 890 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2022: 57 309 €.
Výkaz ziskov a strát DARBELL
Najvyššie tržby: rok 2022, 57 309 €. Najnižšie: rok 2013, 5 992 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 52 386 € |
| 2024 | 51 139 € |
| 2023 | 51 806 € |
| 2022 | 57 309 € |
| 2021 | 55 534 € |
| 2020 | 32 178 € |
| 2019 | 29 029 € |
| 2018 | 26 296 € |
| 2017 | 12 034 € |
| 2016 | 7 813 € |
| 2015 | 11 493 € |
| 2014 | 10 630 € |
| 2013 | 5 992 € |
| 2012 | 6 683 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 2 rokoch, strata v 12 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: −29 652 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −9 890 € |
| 2024 | −871 € |
| 2023 | −2 827 € |
| 2022 | −656 € |
| 2021 | −83 € |
| 2020 | −679 € |
| 2019 | 5 € |
| 2018 | 892 € |
| 2017 | −398 € |
| 2016 | −3 526 € |
| 2015 | −2 499 € |
| 2014 | −618 € |
| 2013 | −5 034 € |
| 2012 | −3 468 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- DARBELL
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −18,9 %, medián odvetvia +8,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | DARBELL | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −18,9 % | +8,4 % |
| 2024 | −1,7 % | +5,2 % |
| 2023 | −5,5 % | +4,5 % |
| 2022 | −1,1 % | +3,8 % |
| 2021 | −0,1 % | +3,6 % |
| 2020 | −2,1 % | +3,7 % |
| 2019 | 0,0 % | +3,3 % |
| 2018 | +3,4 % | +3,4 % |
| 2017 | −3,3 % | +3,9 % |
| 2016 | −45,1 % | +3,4 % |
| 2015 | −21,7 % | +3,4 % |
| 2014 | −5,8 % | — |
| 2013 | −84,0 % | — |
| 2012 | −51,9 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 9 z 13 rokov, najviac v roku 2018 (+118,5 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +2,4 % |
| 2024 | −1,3 % |
| 2023 | −9,6 % |
| 2022 | +3,2 % |
| 2021 | +72,6 % |
| 2020 | +10,8 % |
| 2019 | +10,4 % |
| 2018 | +118,5 % |
| 2017 | +54,0 % |
| 2016 | −32,0 % |
| 2015 | +8,1 % |
| 2014 | +77,4 % |
| 2013 | −10,3 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha DARBELL
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 50 625 €, vlastné imanie 2 370 € a záväzky 48 255 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 50 625 € | 2 370 € | 48 255 € |
| 2024 | 44 919 € | 12 260 € | 32 659 € |
| 2023 | 45 436 € | 13 131 € | 32 305 € |
| 2022 | 21 142 € | 15 958 € | 5 184 € |
| 2021 | 19 647 € | −23 964 € | 43 611 € |
| 2020 | 10 771 € | −23 880 € | 34 651 € |
| 2019 | 9 556 € | −23 201 € | 32 757 € |
| 2018 | 7 599 € | −23 207 € | 30 806 € |
| 2017 | 6 913 € | −24 099 € | 31 012 € |
| 2016 | 3 571 € | −23 701 € | 27 272 € |
| 2015 | 3 946 € | −20 176 € | 24 122 € |
| 2014 | 3 864 € | −17 677 € | 21 541 € |
| 2013 | 3 625 € | −17 058 € | 20 664 € |
| 2012 | 3 955 € | −12 024 € | 15 948 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok DARBELL (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 52 386 € | −9 890 € | 50 625 € | 2 370 € | 48 255 € | 15 011 € | −18,9 % |
| 2024 | 51 139 € | −871 € | 44 919 € | 12 260 € | 32 659 € | 21 213 € | −1,7 % |
| 2023 | 51 806 € | −2 827 € | 45 436 € | 13 131 € | 32 305 € | 14 669 € | −5,5 % |
| 2022 | 57 309 € | −656 € | 21 142 € | 15 958 € | 5 184 € | 18 792 € | −1,1 % |
| 2021 | 55 534 € | −83 € | 19 647 € | −23 964 € | 43 611 € | 20 411 € | −0,1 % |
| 2020 | 32 178 € | −679 € | 10 771 € | −23 880 € | 34 651 € | 18 511 € | −2,1 % |
| 2019 | 29 029 € | 5 € | 9 556 € | −23 201 € | 32 757 € | 16 766 € | 0,0 % |
| 2018 | 26 296 € | 892 € | 7 599 € | −23 207 € | 30 806 € | 12 663 € | +3,4 % |
| 2017 | 12 034 € | −398 € | 6 913 € | −24 099 € | 31 012 € | 8 726 € | −3,3 % |
| 2016 | 7 813 € | −3 526 € | 3 571 € | −23 701 € | 27 272 € | 3 537 € | −45,1 % |
| 2015 | 11 493 € | −2 499 € | 3 946 € | −20 176 € | 24 122 € | 3 717 € | −21,7 % |
| 2014 | 10 630 € | −618 € | 3 864 € | −17 677 € | 21 541 € | 5 577 € | −5,8 % |
| 2013 | 5 992 € | −5 034 € | 3 625 € | −17 058 € | 20 664 € | 543 € | −84,0 % |
| 2012 | 6 683 € | −3 468 € | 3 955 € | −12 024 € | 15 948 € | 2 069 € | −51,9 % |
Riziko: zaplatí DARBELL?
DARBELL a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom DARBELL v objeme 5 854 € z roku 2017. Najväčší objem je s odberateľom Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Liptovský Mikuláš: 5 854 € v 1 zmluve.
História firmy DARBELL
Dátum vzniku DARBELL je 3. 1. 2009, teda pred 17 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/50663/L
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 6 683 € · majetok 3 955 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Liptovský Mikuláš, hodnota zmluvy 5 854 €. Firma vznikla 3. 1. 2009.
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2820003318
- Nový spoločník: Jaroslav DarániSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 52 386 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti DARBELL
- montáž, rekonštrukcie a údržba vyhradených elektrických, technických zariadení
- prípravné práce k realizácii stavby
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- skladovanie
- reklamné a marketingové služby
- výroba jednoduchých výrobkov z kovu
- opracovanie kovu jednoduchým spôsobom
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 15. 10. 2026.
DARBELL v odvetví výroba počítačových a elektronických výrobkov
DARBELL je v registri v odvetví Výroba počítačových a elektronických výrobkov (SK NACE 26), činnosť výroba elektronických komponentov. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 58 853 € (1 394 závierok), DARBELL má 52 386 €, čo je 89 % mediánu. V okrese Liptovský Mikuláš je v tomto odvetví 46 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je DARBELL 15. z 25.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 20 679 €, polovica do 58 853 €, tri štvrtiny do 190 757 €; 10 % firiem má viac než 780 570 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 808 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 20 679 € |
| medián | 58 853 € |
| horný kvartil | 190 757 € |
| 10 % firiem má viac než | 780 570 € |
| DARBELL | 52 386 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- DARBELL
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby DARBELL s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | DARBELL | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 52 386 € | 58 853 € |
| 2024 | 51 139 € | 57 077 € |
| 2023 | 51 806 € | 54 619 € |
| 2022 | 57 309 € | 54 125 € |
| 2021 | 55 534 € | 49 624 € |
| 2020 | 32 178 € | 43 715 € |
| 2019 | 29 029 € | 45 500 € |
| 2018 | 26 296 € | 48 865 € |
| 2017 | 12 034 € | 49 098 € |
| 2016 | 7 813 € | 81 158 € |
| 2015 | 11 493 € | 85 886 € |
| 2014 | 10 630 € | — |
| 2013 | 5 992 € | — |
| 2012 | 6 683 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| DARBELL | 52 386 € |
|---|---|
| medián okresu Liptovský Mikuláš | 56 827 € |
| medián kraja | 74 193 € |
| medián Slovenska | 58 853 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- TISG Europe s. r. o.Žilina · tržby 118 968 € (2025)
- Rota Cornigerum s.r.o.Žilina · tržby 118 687 € (2025)
- RISE 15/11 s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 118 340 € (2025)
- GRAINER s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 117 127 € (2014)
- PS12 Group s.r.o.Vyšná Voľa · tržby 117 049 € (2025)
- Eightythree s. r. o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 116 933 € (2025)
- HS insertion s.r.o.Lubina · tržby 116 384 € (2025)
- JOKS-EL s. r. o.Tarnov · tržby 116 079 € (2025)
- CREDIBILIS, s.r.o.Trnava · tržby 116 020 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb DARBELL, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo DARBELL: Liptovský Mikuláš
DARBELL sídli na adrese Obchodná 230/6, 031 01 Liptovský Mikuláš, okres Liptovský Mikuláš. V obci Liptovský Mikuláš je 6 099 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 13 396.
Liptovský Mikuláš: obyvatelia a dáta ›Okres Liptovský Mikuláš ›Adresár firiem v okrese Liptovský Mikuláš ›
DARBELL: IČO, sídlo a základné údaje
DARBELL, s.r.o. (IČO 44523050) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Liptovský Mikuláš, okres Liptovský Mikuláš. Dátum vzniku je 3. 1. 2009, na trhu je 17 rokov a štatutárom je Jaroslav Daráni. Za rok 2025 sú v závierke tržby 52 386 € a výsledok hospodárenia −9 890 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 15. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výroba elektronických komponentov (SK NACE 2611) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 3. 1. 2009 |
| Obec | Liptovský Mikuláš |
| Okres | Okres Liptovský Mikuláš |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výroba počítačových a elektronických výrobkov (SK NACE 26) DARBELL, s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 52 386 €, typická firma odvetvia 58 853 € (medián z 1 394 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Liptovský Mikuláš ›Výroba počítačových a elektronických výrobkov: tržby a mzdy ›Výroba počítačových a elektronických výrobkov v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Liptovský Mikuláš ›
Sieť prepojení firmy DARBELL
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu DARBELL
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu DARBELL
- Tendre8súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 137 tis. €
- Granty a dotácie71výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 232 tis. €
- Končiace zmluvy76zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 4 700 €
- Výhry konkurentov89firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 3 100 €
- Diery na trhu8odvetví chýba v meste Liptovský Mikuláštypický nepokrytý dopyt 9,3 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Trebišov28 zmlúv za 3 roky · 641 148 € · naposledy 6. 10. 2026Slovenská televízia a rozhlas24 zmlúv za 3 roky · 990 € · naposledy 29. 9. 2026Rozhlas a televízia Slovenska19 zmlúv za 3 roky · 589 € · naposledy 27. 6. 2024 Všetkých 221 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Liptovský Mikuláš
Tatry mountain resorts, a.s.COOP Jednota Liptovský Mikuláš, spotrebné…CBA VEREX, a.s.COOP LC SEVER, a.s.Savencia Fromage & Dairy SK, a. s.Všetky firmy v obci Liptovský Mikuláš ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 26.11) v okrese Liptovský Mikuláš
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.