ELCOM Real s. r. o.
Prešov · Prenájom a prevádzkovanie vlastných alebo prenajatých nehnuteľností
202 356 €tržby 2025 ▲ 0 %+117 087 €zisk 2025aktívna 18 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 27. 10. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 264 000 €, výsledok hospodárenia 168 210 €
- 13 : tržby 264 000 €, výsledok hospodárenia 164 048 €
- 14 : tržby 264 000 €, výsledok hospodárenia 165 568 €
- 15 : tržby 264 000 €, výsledok hospodárenia 158 121 €
- 16 : tržby 264 000 €, výsledok hospodárenia 157 926 €
- 17 : tržby 264 000 €, výsledok hospodárenia 159 266 €
- 18 : tržby 264 000 €, výsledok hospodárenia 160 170 €
- 19 : tržby 264 000 €, výsledok hospodárenia 160 206 €
- 20 : tržby 264 000 €, výsledok hospodárenia 159 253 €
- 21 : tržby 264 000 €, výsledok hospodárenia 156 145 €
- 22 : tržby 264 000 €, výsledok hospodárenia 156 094 €
- 23 : tržby 217 767 €, výsledok hospodárenia 122 414 €
- 24 : tržby 202 356 €, výsledok hospodárenia 114 290 €
- 25 : tržby 202 356 €, výsledok hospodárenia 117 087 €
ELCOM Real s. r. o. (IČO 44274262) mala v roku 2025 tržby 202 356 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci ELCOM Real
osobné náklady v roku 2014 boli 0 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2014 | — | 0 € | 0 € |
| 2013 | — | 0 € | 0 € |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2014 v RÚZ.
Náklady: výkaz ziskov a strát 2014 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 13. 10. 2026.
Konatelia ELCOM Real
Podľa Registra právnických osôb konajú za ELCOM Real 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 27. 10. 2026.
Spoločníci ELCOM Real
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Ing. Miloslav Karaffa50,0 %
- TRS-SPACE Grundstücks Verwaltungs GmbH50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Miloslav Karaffaod 26. 9. 2022 | 935 000 € | 50,0 % |
| TRS-SPACE Grundstücks Verwaltungs GmbHod 26. 9. 2022 | 935 000 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok ELCOM Real
Za rok 2025 má ELCOM Real v závierke tržby 202 356 €, o 0,0 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +117 087 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2012: 264 000 €.
Výkaz ziskov a strát ELCOM Real
Najvyššie tržby: rok 2012, 264 000 €. Najnižšie: rok 2024, 202 356 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 202 356 € |
| 2024 | 202 356 € |
| 2023 | 217 767 € |
| 2022 | 264 000 € |
| 2021 | 264 000 € |
| 2020 | 264 000 € |
| 2019 | 264 000 € |
| 2018 | 264 000 € |
| 2017 | 264 000 € |
| 2016 | 264 000 € |
| 2015 | 264 000 € |
| 2014 | 264 000 € |
| 2013 | 264 000 € |
| 2012 | 264 000 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 14 rokoch, strata v 0 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 2 118 798 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 117 087 € |
| 2024 | 114 290 € |
| 2023 | 122 414 € |
| 2022 | 156 094 € |
| 2021 | 156 145 € |
| 2020 | 159 253 € |
| 2019 | 160 206 € |
| 2018 | 160 170 € |
| 2017 | 159 266 € |
| 2016 | 157 926 € |
| 2015 | 158 121 € |
| 2014 | 165 568 € |
| 2013 | 164 048 € |
| 2012 | 168 210 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- ELCOM Real
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +57,9 %, medián odvetvia +8,8 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | ELCOM Real | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +57,9 % | +8,8 % |
| 2024 | +56,5 % | +6,0 % |
| 2023 | +56,2 % | +4,1 % |
| 2022 | +59,1 % | +4,6 % |
| 2021 | +59,1 % | +4,4 % |
| 2020 | +60,3 % | +3,4 % |
| 2019 | +60,7 % | +3,2 % |
| 2018 | +60,7 % | +3,6 % |
| 2017 | +60,3 % | +5,1 % |
| 2016 | +59,8 % | +4,6 % |
| 2015 | +59,9 % | +4,2 % |
| 2014 | +62,7 % | — |
| 2013 | +62,1 % | — |
| 2012 | +63,7 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 0 z 13 rokov, najviac v roku 2013 (0,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | 0,0 % |
| 2024 | −7,1 % |
| 2023 | −17,5 % |
| 2022 | 0,0 % |
| 2021 | 0,0 % |
| 2020 | 0,0 % |
| 2019 | 0,0 % |
| 2018 | 0,0 % |
| 2017 | 0,0 % |
| 2016 | 0,0 % |
| 2015 | 0,0 % |
| 2014 | 0,0 % |
| 2013 | 0,0 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha ELCOM Real
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 2 548 439 €, vlastné imanie 2 542 334 € a záväzky 6 105 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2 548 439 € | 2 542 334 € | 6 105 € |
| 2024 | 2 429 844 € | 2 425 246 € | 4 598 € |
| 2023 | 2 430 647 € | 2 427 249 € | 3 398 € |
| 2022 | 2 457 020 € | 2 453 125 € | 3 895 € |
| 2021 | 2 449 514 € | 2 445 369 € | 4 145 € |
| 2020 | 2 444 389 € | 2 440 514 € | 3 875 € |
| 2019 | 2 437 861 € | 2 433 457 € | 4 404 € |
| 2018 | 2 430 051 € | 2 425 412 € | 4 639 € |
| 2017 | 2 420 528 € | 2 416 545 € | 3 983 € |
| 2016 | 2 411 292 € | 2 407 309 € | 3 983 € |
| 2015 | 2 412 698 € | 2 399 597 € | 13 101 € |
| 2014 | 2 803 585 € | 2 798 766 € | 4 819 € |
| 2013 | 2 798 617 € | 2 789 043 € | 9 574 € |
| 2012 | 2 796 891 € | 2 784 795 € | 12 096 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok ELCOM Real (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 202 356 € | 117 087 € | 2 548 439 € | 2 542 334 € | 6 105 € | 199 996 € | +57,9 % |
| 2024 | 202 356 € | 114 290 € | 2 429 844 € | 2 425 246 € | 4 598 € | 195 496 € | +56,5 % |
| 2023 | 217 767 € | 122 414 € | 2 430 647 € | 2 427 249 € | 3 398 € | 212 907 € | +56,2 % |
| 2022 | 264 000 € | 156 094 € | 2 457 020 € | 2 453 125 € | 3 895 € | 254 856 € | +59,1 % |
| 2021 | 264 000 € | 156 145 € | 2 449 514 € | 2 445 369 € | 4 145 € | 254 910 € | +59,1 % |
| 2020 | 264 000 € | 159 253 € | 2 444 389 € | 2 440 514 € | 3 875 € | 259 040 € | +60,3 % |
| 2019 | 264 000 € | 160 206 € | 2 437 861 € | 2 433 457 € | 4 404 € | 259 643 € | +60,7 % |
| 2018 | 264 000 € | 160 170 € | 2 430 051 € | 2 425 412 € | 4 639 € | 259 589 € | +60,7 % |
| 2017 | 264 000 € | 159 266 € | 2 420 528 € | 2 416 545 € | 3 983 € | 258 332 € | +60,3 % |
| 2016 | 264 000 € | 157 926 € | 2 411 292 € | 2 407 309 € | 3 983 € | 258 335 € | +59,8 % |
| 2015 | 264 000 € | 158 121 € | 2 412 698 € | 2 399 597 € | 13 101 € | 257 917 € | +59,9 % |
| 2014 | 264 000 € | 165 568 € | 2 803 585 € | 2 798 766 € | 4 819 € | 257 968 € | +62,7 % |
| 2013 | 264 000 € | 164 048 € | 2 798 617 € | 2 789 043 € | 9 574 € | 257 578 € | +62,1 % |
| 2012 | 264 000 € | 168 210 € | 2 796 891 € | 2 784 795 € | 12 096 € | 255 169 € | +63,7 % |
Riziko: zaplatí ELCOM Real?
Peniaze od štátu: ELCOM Real
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy ELCOM Real
Dátum vzniku ELCOM Real je 5. 7. 2008, teda pred 18 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/20366/P
- Nový štatutár: Manfred SchwarztrauberKonateľ
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2022662774
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 264 000 € · majetok 2 796 891 €
- Nový spoločník: TRS-SPACE Grundstücks Verwaltungs GmbHSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 202 356 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti ELCOM Real
- prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- čistiace a upratovacie služby
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- administratívne služby
- správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu obstarávania služieb spojených so správou bytového a nebytového fondu
- skladovanie
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- prípravné práce k realizácii stavby
- vedenie účtovníctva
- faktoring a forfaiting
- reklamné a marketingové služby
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 27. 10. 2026.
ELCOM Real v odvetví činnosti v oblasti nehnuteľností
ELCOM Real je v registri v odvetví Činnosti v oblasti nehnuteľností (SK NACE 68), činnosť prenájom a prevádzkovanie vlastných alebo prenajatých nehnuteľností. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 45 477 € (16 671 závierok), ELCOM Real má 202 356 €, čo je 4,4-násobok mediánu. V okrese Prešov je v tomto odvetví 725 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je ELCOM Real 76. z 413.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 16 100 €, polovica do 45 477 €, tri štvrtiny do 129 733 €; 10 % firiem má viac než 507 074 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 033 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 16 100 € |
| medián | 45 477 € |
| horný kvartil | 129 733 € |
| 10 % firiem má viac než | 507 074 € |
| ELCOM Real | 202 356 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 4. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- ELCOM Real
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby ELCOM Real s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | ELCOM Real | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 202 356 € | 45 477 € |
| 2024 | 202 356 € | 41 471 € |
| 2023 | 217 767 € | 39 300 € |
| 2022 | 264 000 € | 39 153 € |
| 2021 | 264 000 € | 36 522 € |
| 2020 | 264 000 € | 38 866 € |
| 2019 | 264 000 € | 41 662 € |
| 2018 | 264 000 € | 41 127 € |
| 2017 | 264 000 € | 40 974 € |
| 2016 | 264 000 € | 41 409 € |
| 2015 | 264 000 € | 40 000 € |
| 2014 | 264 000 € | — |
| 2013 | 264 000 € | — |
| 2012 | 264 000 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| ELCOM Real | 202 356 € |
|---|---|
| medián okresu Prešov | 45 291 € |
| medián kraja | 41 458 € |
| medián Slovenska | 45 477 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- MM+, s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 482 560 € (2025)
- PETRA INVEST GROUP s. r. o.Trnava · tržby 482 400 € (2025)
- Theopharm s. r. o.Bratislava - mestská časť Vrakuňa · tržby 482 307 € (2025)
- VISTA real Pezinok, s.r.o.Pezinok · tržby 482 235 € (2025)
- East Logistics s.r.o.Košice - mestská časť Barca · tržby 481 858 € (2025)
- HUNORB s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 481 683 € (2016)
- WENTA PLUS, s.r.o.Bratislava - mestská časť Dúbravka · tržby 480 730 € (2025)
- TLM CONSTRUCT s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 480 657 € (2024)
- UK Rent s. r. o.Nové Zámky · tržby 480 467 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb ELCOM Real, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo ELCOM Real: Prešov
ELCOM Real sídli na adrese Jesenná 2695/26, 080 01 Prešov, okres Prešov. V obci Prešov je 17 931 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 29 233. Na tej istej adrese je zapísaných 5 aktívnych subjektov.
Prešov: obyvatelia a dáta ›Okres Prešov ›Adresár firiem v okrese Prešov ›
ELCOM Real: IČO, sídlo a základné údaje
ELCOM Real s. r. o. (IČO 44274262) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Prešov, okres Prešov. Dátum vzniku je 5. 7. 2008, na trhu je 18 rokov a štatutármi sú Ing. Miloslav Karaffa a Manfred Schwarztrauber. Za rok 2025 sú v závierke tržby 202 356 € a výsledok hospodárenia +117 087 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 27. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Prenájom a prevádzkovanie vlastných alebo prenajatých nehnuteľností (SK NACE 6820) |
| Základné imanie | 1 870 000 € |
| Vznik | 5. 7. 2008 |
| Obec | Prešov |
| Okres | Okres Prešov |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví činnosti v oblasti nehnuteľností (SK NACE 68) ELCOM Real s. r. o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 202 356 €, typická firma odvetvia 45 477 €, čo je 4,4-násobok mediánu (medián z 16 671 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 4. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Prešov ›Činnosti v oblasti nehnuteľností: tržby a mzdy ›Činnosti v oblasti nehnuteľností v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Prešov ›
Súvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
ELCOM, spoločnosť s ručením obmedzeným…K&H Solutions s.r.o.RUPA, s.r.o.REBOX, s.r.o.UNIPIZZA, s.r.o.
Najväčšie firmy v obci Prešov
Lear Corporation Seating Slovakia s.r.o.MERKURY SHOP s.r.o.MERKURY MARKET SLOVAKIA, s.r.o.KE Prešov Elektrik, s.r.o.MILK-AGRO, spol. s r.o.Všetky firmy v obci Prešov ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 68.20) v okrese Prešov
Xinquan Slovakia Automotive Trim s. r. o.MANSID, s.r.o.PREŠOV REAL, s.r.o.D.A.H., s.r.o. PrešovSAD Prešov, a.s.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.