ROLIS, s.r.o.
Trenčín · Ostatné ubytovanie
65 816 €tržby 2025 ▼ 7 %+641 €zisk 2025aktívna 19 rokov2 zamestnanci (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 9. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 26 877 €, výsledok hospodárenia -5 643 €
- 13 : tržby 42 629 €, výsledok hospodárenia 14 212 €
- 14 : tržby 51 187 €, výsledok hospodárenia 8 562 €
- 15 : tržby 41 108 €, výsledok hospodárenia -4 010 €
- 16 : tržby 53 413 €, výsledok hospodárenia -548 €
- 17 : tržby 53 273 €, výsledok hospodárenia 3 664 €
- 18 : tržby 47 274 €, výsledok hospodárenia -4 891 €
- 19 : tržby 56 039 €, výsledok hospodárenia 3 049 €
- 20 : tržby 58 372 €, výsledok hospodárenia 1 675 €
- 21 : tržby 58 737 €, výsledok hospodárenia -2 539 €
- 22 : tržby 64 102 €, výsledok hospodárenia -2 255 €
- 23 : tržby 82 423 €, výsledok hospodárenia 5 433 €
- 24 : tržby 70 552 €, výsledok hospodárenia -4 339 €
- 25 : tržby 65 816 €, výsledok hospodárenia 641 €
ROLIS, s.r.o. (IČO 36832791) mala v roku 2025 tržby 65 816 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci ROLIS
V roku 2025 mala ROLIS priemerne 2 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 33 798 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2 | 33 798 € | 23 949 € |
| 2024 | — | 44 468 € | 31 087 € |
| 2023 | — | 42 111 € | 29 831 € |
| 2022 | — | 37 808 € | 26 664 € |
| 2021 | — | 35 681 € | 25 156 € |
| 2020 | — | 28 185 € | 20 240 € |
| 2019 | — | 26 557 € | 18 630 € |
| 2014 | — | 6 627 € | 4 585 € |
| 2013 | — | 621 € | 468 € |
| 2012 | — | 665 € | 624 € |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 71 % 23 949 €
- Odvody zamestnávateľa 25 % 8 612 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 3. 10. 2026.
Konateľ ROLIS
Podľa Registra právnických osôb koná za ROLIS 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.
Spoločník ROLIS
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Lýdia Sokolová100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Lýdia Sokolováod 29. 12. 2017 | 6 640 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok ROLIS
Za rok 2025 má ROLIS v závierke tržby 65 816 €, o 6,7 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +641 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2023: 82 423 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 960 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát ROLIS
Najvyššie tržby: rok 2023, 82 423 €. Najnižšie: rok 2012, 26 877 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 65 816 € |
| 2024 | 70 552 € |
| 2023 | 82 423 € |
| 2022 | 64 102 € |
| 2021 | 58 737 € |
| 2020 | 58 372 € |
| 2019 | 56 039 € |
| 2018 | 47 274 € |
| 2017 | 53 273 € |
| 2016 | 53 413 € |
| 2015 | 41 108 € |
| 2014 | 51 187 € |
| 2013 | 42 629 € |
| 2012 | 26 877 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 7 rokoch, strata v 7 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 13 011 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 641 € |
| 2024 | −4 339 € |
| 2023 | 5 433 € |
| 2022 | −2 255 € |
| 2021 | −2 539 € |
| 2020 | 1 675 € |
| 2019 | 3 049 € |
| 2018 | −4 891 € |
| 2017 | 3 664 € |
| 2016 | −548 € |
| 2015 | −4 010 € |
| 2014 | 8 562 € |
| 2013 | 14 212 € |
| 2012 | −5 643 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- ROLIS
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +1,0 %, medián odvetvia +5,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | ROLIS | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +1,0 % | +5,0 % |
| 2024 | −6,2 % | +3,6 % |
| 2023 | +6,6 % | +2,7 % |
| 2022 | −3,5 % | +1,5 % |
| 2021 | −4,3 % | 0,0 % |
| 2020 | +2,9 % | −1,1 % |
| 2019 | +5,4 % | +1,1 % |
| 2018 | −10,3 % | +0,5 % |
| 2017 | +6,9 % | +1,6 % |
| 2016 | −1,0 % | +1,0 % |
| 2015 | −9,8 % | +0,3 % |
| 2014 | +16,7 % | — |
| 2013 | +33,3 % | — |
| 2012 | −21,0 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 8 z 13 rokov, najviac v roku 2013 (+58,6 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −6,7 % |
| 2024 | −14,4 % |
| 2023 | +28,6 % |
| 2022 | +9,1 % |
| 2021 | +0,6 % |
| 2020 | +4,2 % |
| 2019 | +18,5 % |
| 2018 | −11,3 % |
| 2017 | −0,3 % |
| 2016 | +29,9 % |
| 2015 | −19,7 % |
| 2014 | +20,1 % |
| 2013 | +58,6 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha ROLIS
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 13 577 €, vlastné imanie 4 586 € a záväzky 8 991 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 13 577 € | 4 586 € | 8 991 € |
| 2024 | 13 239 € | 3 945 € | 9 294 € |
| 2023 | 15 380 € | 8 285 € | 7 095 € |
| 2022 | 7 020 € | 2 852 € | 4 168 € |
| 2021 | 9 965 € | 5 107 € | 4 858 € |
| 2020 | 12 737 € | 7 647 € | 5 090 € |
| 2019 | 9 749 € | 5 971 € | 3 778 € |
| 2018 | 6 477 € | 2 922 € | 3 555 € |
| 2017 | 11 751 € | 7 813 € | 3 938 € |
| 2016 | 8 140 € | 4 148 € | 3 992 € |
| 2015 | 8 815 € | 4 696 € | 4 119 € |
| 2014 | 20 994 € | 16 706 € | 4 288 € |
| 2013 | 8 682 € | 8 144 € | 538 € |
| 2012 | 2 432 € | −6 068 € | 8 500 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok ROLIS (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 65 816 € | 641 € | 13 577 € | 4 586 € | 8 991 € | 34 289 € | +1,0 % |
| 2024 | 70 552 € | −4 339 € | 13 239 € | 3 945 € | 9 294 € | 42 640 € | −6,2 % |
| 2023 | 82 423 € | 5 433 € | 15 380 € | 8 285 € | 7 095 € | 49 936 € | +6,6 % |
| 2022 | 64 102 € | −2 255 € | 7 020 € | 2 852 € | 4 168 € | 36 986 € | −3,5 % |
| 2021 | 58 737 € | −2 539 € | 9 965 € | 5 107 € | 4 858 € | 34 660 € | −4,3 % |
| 2020 | 58 372 € | 1 675 € | 12 737 € | 7 647 € | 5 090 € | 31 571 € | +2,9 % |
| 2019 | 56 039 € | 3 049 € | 9 749 € | 5 971 € | 3 778 € | 31 727 € | +5,4 % |
| 2018 | 47 274 € | −4 891 € | 6 477 € | 2 922 € | 3 555 € | 20 848 € | −10,3 % |
| 2017 | 53 273 € | 3 664 € | 11 751 € | 7 813 € | 3 938 € | 25 859 € | +6,9 % |
| 2016 | 53 413 € | −548 € | 8 140 € | 4 148 € | 3 992 € | 25 541 € | −1,0 % |
| 2015 | 41 108 € | −4 010 € | 8 815 € | 4 696 € | 4 119 € | 12 733 € | −9,8 % |
| 2014 | 51 187 € | 8 562 € | 20 994 € | 16 706 € | 4 288 € | 19 702 € | +16,7 % |
| 2013 | 42 629 € | 14 212 € | 8 682 € | 8 144 € | 538 € | 17 043 € | +33,3 % |
| 2012 | 26 877 € | −5 643 € | 2 432 € | −6 068 € | 8 500 € | 4 443 € | −21,0 % |
Riziko: zaplatí ROLIS?
Peniaze od štátu: ROLIS
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy ROLIS
Dátum vzniku ROLIS je 14. 9. 2007, teda pred 19 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/18251/R
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 26 877 € · majetok 2 432 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2022444721
- Nový spoločník: Lýdia SokolováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 65 816 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti ROLIS
- vedenie účtovníctva
- činnosť ekonomických a organizačných poradcov
- podnikateľské poradenstvo v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu a výroby
- prenájom strojov a prístrojov
- kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti v rozsahu voľných živností (veľkoobchod)
- predaj nápojov na priamu konzumáciu
- búracie práce, zemné práce
- výroba stavebných prvkov
- upratovacie a čistiace práce
- pohostinská činnosť
- prenájom nehnuteľností spojený s inými než základnými službami
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi v rozsahu voľných živností (maloobchod)
- ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach
- záhradnícke služby - návrh, výsadba a údržba okrasných záhrad
- predaj kvetov a výroba kvetinových dekoračných predmetov
- výroba a predaj cukrárskych výrobkov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.
ROLIS v odvetví ubytovanie
ROLIS je v registri v odvetví Ubytovanie (SK NACE 55), činnosť ostatné ubytovanie. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 48 590 € (2 289 závierok), ROLIS má 65 816 €, čo je 1,4-násobok mediánu. V okrese Trenčín je v tomto odvetví 111 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je ROLIS 30. z 56.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 20 323 €, polovica do 48 590 €, tri štvrtiny do 226 364 €; 10 % firiem má viac než 901 135 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 6 084 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 20 323 € |
| medián | 48 590 € |
| horný kvartil | 226 364 € |
| 10 % firiem má viac než | 901 135 € |
| ROLIS | 65 816 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- ROLIS
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby ROLIS s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | ROLIS | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 65 816 € | 48 590 € |
| 2024 | 70 552 € | 47 505 € |
| 2023 | 82 423 € | 48 793 € |
| 2022 | 64 102 € | 48 812 € |
| 2021 | 58 737 € | 41 474 € |
| 2020 | 58 372 € | 44 185 € |
| 2019 | 56 039 € | 55 863 € |
| 2018 | 47 274 € | 57 347 € |
| 2017 | 53 273 € | 60 448 € |
| 2016 | 53 413 € | 59 008 € |
| 2015 | 41 108 € | 53 990 € |
| 2014 | 51 187 € | — |
| 2013 | 42 629 € | — |
| 2012 | 26 877 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| ROLIS | 65 816 € |
|---|---|
| medián okresu Trenčín | 73 063 € |
| medián kraja | 49 104 € |
| medián Slovenska | 48 590 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Bačkárka s. r. o.Makov · tržby 157 487 € (2025)
- Monvil s. r. o.Stará Ľubovňa · tržby 157 150 € (2025)
- JASNAK s.r.o.Vysoké Tatry · tržby 157 099 € (2025)
- SB, s.r.o.Slovenská Ľupča · tržby 156 811 € (2025)
- Welten hotel & restaurant s.r.o.Báč · tržby 156 696 € (2022)
- MK Sale s.r.o.Štrba · tržby 156 605 € (2025)
- EM - PA s.r.o.Košická Belá · tržby 155 870 € (2025)
- Grosz IST, s.r.o.Želiezovce · tržby 155 669 € (2025)
- Apartmány Tatry, s.r.o.Poprad · tržby 155 179 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb ROLIS, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo ROLIS: Trenčín
ROLIS sídli na adrese Kvetinová 5, 911 05 Trenčín, okres Trenčín. V obci Trenčín je 12 184 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 19 680.
Trenčín: obyvatelia a dáta ›Okres Trenčín ›Adresár firiem v okrese Trenčín ›
ROLIS: IČO, sídlo a základné údaje
ROLIS, s.r.o. (IČO 36832791) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Trenčín, okres Trenčín. Dátum vzniku je 14. 9. 2007, na trhu je 19 rokov a štatutárom je Lýdia Sokolová. Za rok 2025 sú v závierke tržby 65 816 € a výsledok hospodárenia +641 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Ostatné ubytovanie (SK NACE 5590) |
| Základné imanie | 6 640 € |
| Vznik | 14. 9. 2007 |
| Obec | Trenčín |
| Okres | Okres Trenčín |
| Vyrubená daň z príjmov | 960 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví ubytovanie (SK NACE 55) ROLIS, s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 65 816 €, typická firma odvetvia 48 590 € (medián z 2 289 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Trenčín ›Ubytovanie: tržby a mzdy ›Ubytovanie v Trenčianskom kraji ›Mzdy v okrese Trenčín ›
Sieť prepojení firmy ROLIS
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu ROLIS
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu ROLIS
- Tendre124súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,2 mil. €
- Granty a dotácie85výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 107 tis. €
- Končiace zmluvy74zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 12 tis. €
- Výhry konkurentov419firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 605 tis. €
- Diery na trhu6odvetví chýba v meste Trenčíntypický nepokrytý dopyt 855 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny141 zmlúv za 3 roky · 1 146 630 € · naposledy 20. 9. 2026Ministerstvo dopravy SR70 zmlúv za 3 roky · 5 833 € · naposledy 27. 7. 2026Pôdohospodárska platobná agentúra21 zmlúv za 3 roky · 125 391 € · naposledy 26. 11. 2025 Všetkých 210 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Trenčín
4MP International, s.r.o.MSM LAND SYSTEMS s.r.o.DEFENCE TRADE SLOVAKIA, s.r.o.LEONI Wiring Systems Slovakia, spol. s r. o.A R A V E R a. s.Všetky firmy v obci Trenčín ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 55.90) v okrese Trenčín
TATRY Invest, s.r.o. v konkurzePENTRIR, s. r. o.ARD - DS, s.r.o.STAS group, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.