ZRAKOVÉ CENTRUM s.r.o.
Detva · Činnosti špeciálnej lekárskej praxe
8 529 €tržby 2025 ▼ 15 %+4 198 €zisk 2025aktívna 22 rokov2 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 8. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 171 €
- 13 : tržby 68 €, výsledok hospodárenia 113 €
- 14 : tržby 1 155 €, výsledok hospodárenia -149 €
- 15 : tržby 3 364 €, výsledok hospodárenia 1 680 €
- 16 : tržby 1 760 €, výsledok hospodárenia 3 924 €
- 17 : tržby 2 106 €, výsledok hospodárenia 2 511 €
- 18 : tržby 8 090 €, výsledok hospodárenia 3 590 €
- 19 : tržby 6 930 €, výsledok hospodárenia 2 898 €
- 20 : tržby 5 132 €, výsledok hospodárenia 486 €
- 21 : tržby 8 757 €, výsledok hospodárenia 5 562 €
- 22 : tržby 4 075 €, výsledok hospodárenia 1 776 €
- 23 : tržby 8 695 €, výsledok hospodárenia 5 190 €
- 24 : tržby 10 002 €, výsledok hospodárenia 5 527 €
- 25 : tržby 8 529 €, výsledok hospodárenia 4 198 €
ZRAKOVÉ CENTRUM s.r.o. (IČO 36628174) mala v roku 2025 tržby 8 529 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci ZRAKOVÉ CENTRUM
ZRAKOVÉ CENTRUM má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 2 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 2 725 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 2 725 € | — |
| 2024 | — | 1 185 € | — |
| 2023 | — | 1 177 € | — |
| 2022 | — | 742 € | — |
| 2021 | — | 973 € | — |
| 2020 | — | 1 176 € | — |
| 2019 | — | 1 297 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 7. 10. 2026.
Konateľ ZRAKOVÉ CENTRUM
Podľa Registra právnických osôb koná za ZRAKOVÉ CENTRUM 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
Spoločník ZRAKOVÉ CENTRUM
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Miroslava Rovňanová100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Miroslava Rovňanováod 20. 3. 2010 | 6 639 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok ZRAKOVÉ CENTRUM
Za rok 2025 má ZRAKOVÉ CENTRUM v závierke tržby 8 529 €, o 14,7 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +4 198 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 10 002 €.
Výkaz ziskov a strát ZRAKOVÉ CENTRUM
Najvyššie tržby: rok 2024, 10 002 €. Najnižšie: rok 2013, 68 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 8 529 € |
| 2024 | 10 002 € |
| 2023 | 8 695 € |
| 2022 | 4 075 € |
| 2021 | 8 757 € |
| 2020 | 5 132 € |
| 2019 | 6 930 € |
| 2018 | 8 090 € |
| 2017 | 2 106 € |
| 2016 | 1 760 € |
| 2015 | 3 364 € |
| 2014 | 1 155 € |
| 2013 | 68 € |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 13 rokoch, strata v 1 roku z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 37 477 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 4 198 € |
| 2024 | 5 527 € |
| 2023 | 5 190 € |
| 2022 | 1 776 € |
| 2021 | 5 562 € |
| 2020 | 486 € |
| 2019 | 2 898 € |
| 2018 | 3 590 € |
| 2017 | 2 511 € |
| 2016 | 3 924 € |
| 2015 | 1 680 € |
| 2014 | −149 € |
| 2013 | 113 € |
| 2012 | 171 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- ZRAKOVÉ CENTRUM
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +49,2 %, medián odvetvia +15,6 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | ZRAKOVÉ CENTRUM | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +49,2 % | +15,6 % |
| 2024 | +55,3 % | +16,0 % |
| 2023 | +59,7 % | +17,2 % |
| 2022 | +43,6 % | +16,1 % |
| 2021 | +63,5 % | +15,7 % |
| 2020 | +9,5 % | +14,2 % |
| 2019 | +41,8 % | +13,5 % |
| 2018 | +44,4 % | +11,4 % |
| 2017 | — | +10,2 % |
| 2016 | — | +10,9 % |
| 2015 | +49,9 % | +9,9 % |
| 2014 | −12,9 % | — |
| 2013 | — | — |
| 2012 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 6 z 11 rokov, najviac v roku 2018 (+284,1 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −14,7 % |
| 2024 | +15,0 % |
| 2023 | +113,4 % |
| 2022 | −53,5 % |
| 2021 | +70,6 % |
| 2020 | −25,9 % |
| 2019 | −14,3 % |
| 2018 | +284,1 % |
| 2017 | +19,7 % |
| 2016 | −47,7 % |
| 2015 | +191,3 % |
| 2014 | +1 598,5 % |
| 2013 | — |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha ZRAKOVÉ CENTRUM
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 38 490 €, vlastné imanie 37 699 € a záväzky 791 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 38 490 € | 37 699 € | 791 € |
| 2024 | 34 613 € | 33 501 € | 1 112 € |
| 2023 | 28 936 € | 27 972 € | 964 € |
| 2022 | 23 137 € | 22 783 € | 354 € |
| 2021 | 22 058 € | 21 008 € | 1 050 € |
| 2020 | 16 098 € | 15 932 € | 166 € |
| 2019 | 16 296 € | 15 445 € | 851 € |
| 2018 | 19 636 € | 18 647 € | 989 € |
| 2017 | 15 805 € | 15 057 € | 748 € |
| 2016 | 13 179 € | 12 547 € | 632 € |
| 2015 | 9 133 € | 8 620 € | 513 € |
| 2014 | 7 454 € | 6 940 € | 514 € |
| 2013 | 7 149 € | 7 088 € | 61 € |
| 2012 | 7 076 € | 6 976 € | 100 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok ZRAKOVÉ CENTRUM (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 529 € | 4 198 € | 38 490 € | 37 699 € | 791 € | 7 684 € | +49,2 % |
| 2024 | 10 002 € | 5 527 € | 34 613 € | 33 501 € | 1 112 € | 8 250 € | +55,3 % |
| 2023 | 8 695 € | 5 190 € | 28 936 € | 27 972 € | 964 € | 7 775 € | +59,7 % |
| 2022 | 4 075 € | 1 776 € | 23 137 € | 22 783 € | 354 € | 3 215 € | +43,6 % |
| 2021 | 8 757 € | 5 562 € | 22 058 € | 21 008 € | 1 050 € | 7 977 € | +63,5 % |
| 2020 | 5 132 € | 486 € | 16 098 € | 15 932 € | 166 € | 2 214 € | +9,5 % |
| 2019 | 6 930 € | 2 898 € | 16 296 € | 15 445 € | 851 € | 5 305 € | +41,8 % |
| 2018 | 8 090 € | 3 590 € | 19 636 € | 18 647 € | 989 € | 6 259 € | +44,4 % |
| 2017 | 2 106 € | 2 511 € | 15 805 € | 15 057 € | 748 € | −143 € | +119,2 % |
| 2016 | 1 760 € | 3 924 € | 13 179 € | 12 547 € | 632 € | 1 376 € | +223,0 % |
| 2015 | 3 364 € | 1 680 € | 9 133 € | 8 620 € | 513 € | 2 844 € | +49,9 % |
| 2014 | 1 155 € | −149 € | 7 454 € | 6 940 € | 514 € | 991 € | −12,9 % |
| 2013 | 68 € | 113 € | 7 149 € | 7 088 € | 61 € | 57 € | +166,2 % |
| 2012 | — | 171 € | 7 076 € | 6 976 € | 100 € | — | — |
Riziko: zaplatí ZRAKOVÉ CENTRUM?
Peniaze od štátu: ZRAKOVÉ CENTRUM
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy ZRAKOVÉ CENTRUM
Dátum vzniku ZRAKOVÉ CENTRUM je 27. 7. 2004, teda pred 22 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 5 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/9486/S
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012majetok 7 076 €
- Nový spoločník: Miroslava RovňanováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 8 529 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti ZRAKOVÉ CENTRUM
- - poskytovanie zdravotnej starostlivosti v odbore oftalmológia v zmysle zákona NR SR č. 277/1994 Z.z.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
ZRAKOVÉ CENTRUM v odvetví zdravotníctvo
ZRAKOVÉ CENTRUM je v registri v odvetví Zdravotníctvo (SK NACE 86), činnosť činnosti špeciálnej lekárskej praxe. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 182 628 € (6 331 závierok), ZRAKOVÉ CENTRUM má 8 529 €, čo je 5 % mediánu. V okrese Detva je v tomto odvetví 37 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je ZRAKOVÉ CENTRUM 18. z 20.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 116 271 €, polovica do 182 628 €, tri štvrtiny do 285 205 €; 10 % firiem má viac než 569 843 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 62 380 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 116 271 € |
| medián | 182 628 € |
| horný kvartil | 285 205 € |
| 10 % firiem má viac než | 569 843 € |
| ZRAKOVÉ CENTRUM | 8 529 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- ZRAKOVÉ CENTRUM
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby ZRAKOVÉ CENTRUM s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | ZRAKOVÉ CENTRUM | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 8 529 € | 182 628 € |
| 2024 | 10 002 € | 175 599 € |
| 2023 | 8 695 € | 163 176 € |
| 2022 | 4 075 € | 137 725 € |
| 2021 | 8 757 € | 124 862 € |
| 2020 | 5 132 € | 106 843 € |
| 2019 | 6 930 € | 104 587 € |
| 2018 | 8 090 € | 91 376 € |
| 2017 | 2 106 € | 83 388 € |
| 2016 | 1 760 € | 80 657 € |
| 2015 | 3 364 € | 74 516 € |
| 2014 | 1 155 € | — |
| 2013 | 68 € | — |
| 2012 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| ZRAKOVÉ CENTRUM | 8 529 € |
|---|---|
| medián okresu Detva | 134 881 € |
| medián kraja | 174 217 € |
| medián Slovenska | 182 628 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Fiedler Group s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 19 228 € (2025)
- Sanarelax, s. r. o.Dlhé Pole · tržby 19 160 € (2025)
- onsite s.r.o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 19 080 € (2025)
- Orto Top, s. r. o.Bratislava - mestská časť Záhorská Bystrica · tržby 19 020 € (2025)
- Shine Dent s.r.o.Nitra · tržby 18 955 € (2025)
- PSYCHOLÓG, PhDr. Monika Navrátilová, s. r. o.Ružomberok · tržby 18 920 € (2025)
- ZADA PAIN CLINIC BA s.r.o.Dolný Kubín · tržby 18 767 € (2025)
- Priska Hela Dent, s.r.o.Košice - mestská časť Nad jazerom · tržby 18 703 € (2022)
- AD Medical s.r.o.Bánov · tržby 18 660 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb ZRAKOVÉ CENTRUM, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo ZRAKOVÉ CENTRUM: Detva
ZRAKOVÉ CENTRUM sídli na adrese Pionierska 1, 962 12 Detva, okres Detva. V obci Detva je 2 157 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 4 588. Na tej istej adrese je zapísaných 3 aktívnych subjektov.
Detva: obyvatelia a dáta ›Okres Detva ›Adresár firiem v okrese Detva ›
ZRAKOVÉ CENTRUM: IČO, sídlo a základné údaje
ZRAKOVÉ CENTRUM s.r.o. (IČO 36628174) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Detva, okres Detva. Dátum vzniku je 27. 7. 2004, na trhu je 22 rokov a štatutárom je Miroslava Rovňanová. Za rok 2025 sú v závierke tržby 8 529 € a výsledok hospodárenia +4 198 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Činnosti špeciálnej lekárskej praxe (SK NACE 8622) |
| Základné imanie | 6 639 € |
| Vznik | 27. 7. 2004 |
| Obec | Detva |
| Okres | Okres Detva |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví zdravotníctvo (SK NACE 86) ZRAKOVÉ CENTRUM s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 8 529 €, typická firma odvetvia 182 628 € (medián z 6 331 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Detva ›Zdravotníctvo: tržby a mzdy ›Zdravotníctvo v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Detva ›
Sieť prepojení firmy ZRAKOVÉ CENTRUM
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu ZRAKOVÉ CENTRUM
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu ZRAKOVÉ CENTRUM
- Tendre39súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 460 tis. €
- Granty a dotácie85výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 386 tis. €
- Končiace zmluvy42zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 3 300 €
- Výhry konkurentov182firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 16 tis. €
- Diery na trhu11odvetví chýba v meste Detvatypický nepokrytý dopyt 668 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.15 056 zmlúv za 3 roky · 1 447 022 € · naposledy 1. 9. 2026Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen244 zmlúv za 3 roky · 1 795 359 € · naposledy 25. 9. 2026Správa majetku Košického samosprávneho kraja234 zmlúv za 3 roky · 80 € · naposledy 2. 10. 2026 Všetkých 421 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Detva
PPS Group a.s.AGROSEV, spol. s r.o.LIGNUM MS s.r.o.BRUSTER s.r.o.Berner s.r.o.Všetky firmy v obci Detva ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 86.22) v okrese Detva
MUDr. Krnáč Štefan, s.r.o.MEDIVAS, s.r.o.OPTO - Vision s.r.o.SABEVIA s.r.o.VITASANA s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.