Štatistiky Kompletné dáta o firme

FACHMAN CENTRUM s.r.o.

Žilina · Prenájom a lízing ostatných strojov, zariadení a iného hmotného majetku i. n.

688 623 €tržby 2025 ▲ 3 %+94 075 €zisk 2025

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 5. 11. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›

Tržby a zisk rok po roku

688 623 €tržby 2025 ▲ 3 %
+94 075 €zisk 2025
  1. 13 : tržby 175 857 €, výsledok hospodárenia -536 €
  2. 14 : tržby 246 568 €, výsledok hospodárenia 3 482 €
  3. 15 : tržby 300 064 €, výsledok hospodárenia 55 452 €
  4. 16 : tržby 285 312 €, výsledok hospodárenia -18 953 €
  5. 17 : tržby 358 043 €, výsledok hospodárenia 20 832 €
  6. 18 : tržby 494 020 €, výsledok hospodárenia 70 473 €
  7. 19 : tržby 529 286 €, výsledok hospodárenia 23 324 €
  8. 20 : tržby 399 473 €, výsledok hospodárenia 2 131 €
  9. 21 : tržby 521 962 €, výsledok hospodárenia 36 385 €
  10. 22 : tržby 639 426 €, výsledok hospodárenia 70 045 €
  11. 23 : tržby 617 276 €, výsledok hospodárenia 56 187 €
  12. 24 : tržby 671 379 €, výsledok hospodárenia 50 797 €
  13. 25 : tržby 688 623 €, výsledok hospodárenia 94 075 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

FACHMAN CENTRUM s.r.o. (IČO 36438553) mala v roku 2025 tržby 688 623 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 11

Zamestnanci FACHMAN CENTRUM

V roku 2025 mala FACHMAN CENTRUM priemerne 6 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 159 917 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 1 567 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Administratívne služby v okrese Žilina bola v roku 2025 1 316 €.

Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.

Konatelia FACHMAN CENTRUM

Podľa Registra právnických osôb konajú za FACHMAN CENTRUM 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Marián Hlavčákkonateľ, spoločník v.o.s. / s.r.o.
Mgr. Mária Hlavčákovákonateľ

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 11. 2026.

Spoločník FACHMAN CENTRUM

V registri je zapísaný 1 spoločník.

Podiely spoločníkov na vkladoch FACHMAN CENTRUM
Podiely spoločníkov na vkladoch FACHMAN CENTRUM Marián Hlavčák 100,0 %. Spolu 6 640 €. Marián Hlavčák: 6 640 €, 100,0 %100,0 % jediný spoločník
  • Marián Hlavčák100,0 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
Marián Hlavčákod 14. 12. 2017 6 640 €100,0 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Kto firmu skutočne vlastní a kde nájsť konečného užívateľa výhod ›

Tržby, zisk a majetok FACHMAN CENTRUM

Za rok 2025 má FACHMAN CENTRUM v závierke tržby 688 623 €, o 2,6 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +94 075 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 688 623 €.

Tržby 2025689 tis. €▲ +2,6 % medziročne
Výsledok hospodárenia 202594 tis. €zisk
Majetok (aktíva) 2025654 tis. €
Vlastné imanie 2025544 tis. €
Záväzky 2025109 tis. €16,7 % majetku
Pridaná hodnota 2025376 tis. €
Zisková marža 2025+13,7 %medián odvetvia +4,7 %
Súčet výsledkov za 13 rokov464 tis. €2013 až 2025

Výkaz ziskov a strát FACHMAN CENTRUM

Súvaha FACHMAN CENTRUM

Všetky čísla zo závierok FACHMAN CENTRUM (13 rokov)
Čísla zo závierok FACHMAN CENTRUM po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
2025688 623 €94 075 €653 637 €544 399 €109 238 €375 807 €+13,7 %
2024671 379 €50 797 €516 199 €450 324 €65 875 €293 093 €+7,6 %
2023617 276 €56 187 €457 548 €399 527 €58 021 €242 582 €+9,1 %
2022639 426 €70 045 €415 503 €343 340 €72 163 €242 349 €+11,0 %
2021521 962 €36 385 €345 909 €273 295 €72 614 €172 374 €+7,0 %
2020399 473 €2 131 €273 959 €236 910 €37 049 €105 741 €+0,5 %
2019529 286 €23 324 €328 905 €234 778 €94 127 €154 729 €+4,4 %
2018494 020 €70 473 €316 319 €211 454 €104 865 €190 543 €+14,3 %
2017358 043 €20 832 €392 361 €140 981 €251 380 €129 846 €+5,8 %
2016285 312 €−18 953 €357 965 €251 947 €106 018 €98 527 €−6,6 %
2015300 064 €55 452 €360 091 €270 900 €89 191 €164 857 €+18,5 %
2014246 568 €3 482 €273 532 €215 449 €58 083 €112 833 €+1,4 %
2013175 857 €−536 €278 507 €222 481 €56 026 €80 808 €−0,3 %
Odkiaľ sú tržby a zisk a kedy pribudne závierka za ďalší rok ›

Riziko: zaplatí FACHMAN CENTRUM?

FACHMAN CENTRUM a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv je 6 zmlúv s dodávateľom FACHMAN CENTRUM v objeme 597 € z rokov 2020 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Základná škola s materskou školou, Tajovského ulica 2764/17, Poprad: 221 € v 1 zmluve.

Zmluvy so štátom6Centrálny register zmlúv
Objem zmlúv597 €spolu za všetky roky
Prvá zmluva202015. 5. 2020

História firmy FACHMAN CENTRUM

Dátum vzniku FACHMAN CENTRUM je 5. 1. 2006, teda pred 20 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/17044/L
  2. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2022116613
  3. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 175 857 € · majetok 278 507 €
  4. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Žilina. Firma vznikla 5. 1. 2006.
  5. Nový štatutár: Mgr. Mária HlavčákováKonateľ
  6. Nový spoločník: Marián HlavčákSpoločník v.o.s. / s.r.o.
  7. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 688 623 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti FACHMAN CENTRUM

  • poradenská a konzultačná činnosť v rozsahu voľných živností
  • sprostredkovanie obchodu, služieb a výroby v rozsahu voľných živností
  • maloobchod v rozsahu voľných živností
  • veľkoobchod v rozsahu voľných živností
  • prenájom strojov, zariadení a hnuteľných vecí
  • murárske práce
  • zemné, demolačné a prípravné práce pre stavbu
  • maliarske a natieračské práce
  • obkladanie stien drevom a kladenie dlážkových krytín z PVC a kobercov
  • montáž, rekonštrukcia a údržba elektrických zariadení
  • servis a opravy malej stavebnej mechanizácie
  • organizovanie kurzov, školení a seminárov
  • organizovanie kultúrnych a spoločenských podujatí
  • spracovanie údajov
  • internetová čitáreň

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 11. 2026.

FACHMAN CENTRUM v odvetví prenájom a lízing

FACHMAN CENTRUM je v registri v odvetví Prenájom a lízing (SK NACE 77), činnosť prenájom a lízing ostatných strojov, zariadení a iného hmotného majetku i. n.. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 50 812 € (2 283 závierok), FACHMAN CENTRUM má 688 623 €, čo je 14-násobok mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 176 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je FACHMAN CENTRUM 6. z 96.

V odvetví v okrese Žilina176aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou2 283Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia51 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+4,7 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb FACHMAN CENTRUM, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Administratívne a podporné služby v okrese Žilina ›

Sídlo FACHMAN CENTRUM: Žilina

FACHMAN CENTRUM sídli na adrese Kamenná 11, 010 01 Žilina, okres Žilina. V obci Žilina je 21 494 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 916. Na tej istej adrese je zapísaných 25 aktívnych subjektov.

Subjektov v obci Žilina21 494aktívnych
Subjektov v okrese Žilina34 916aktívnych
V tom istom odvetví176okres Žilina
Na tej istej adrese25aktívnych subjektov

Žilina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›

FACHMAN CENTRUM: IČO, sídlo a základné údaje

FACHMAN CENTRUM s.r.o. (IČO 36438553) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žilina, okres Žilina. Dátum vzniku je 5. 1. 2006, na trhu je 20 rokov a štatutármi sú Marián Hlavčák a Mgr. Mária Hlavčáková. Za rok 2025 sú v závierke tržby 688 623 € a výsledok hospodárenia +94 075 €, počet zamestnancov podľa registra je 5 až 9.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 11. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Webfachmancentrum.skOverené 6. 10. 2026, web firmy s IČO na stránke.
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetviePrenájom a lízing ostatných strojov, zariadení a iného hmotného majetku i. n. (SK NACE 7739)
Základné imanie6 640 €
Vznik5. 1. 2006
ObecŽilina
OkresOkres Žilina
Účtovných závierok v registri13

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví prenájom a lízing (SK NACE 77) FACHMAN CENTRUM s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 688 623 €, typická firma odvetvia 50 812 €, čo je 14-násobok mediánu (medián z 2 283 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 6. 11. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Prenájom a lízing: tržby a mzdy ›Prenájom a lízing v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›

Súvisiace firmy

Rovnaký konateľ alebo spoločník

StudioJ s. r. o.

Najväčšie firmy v obci Žilina

Stredoslovenská energetika, a. s.SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o.Stredoslovenská distribučná, a.s.TIPSPORT SK, a.s.Hyundai Transys Slovakia s. r. o.Všetky firmy v obci Žilina ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 77.39) v okrese Žilina

LIFTTEC, s.r.o.MÚDRY & ZAPLETALOVÁ s. r. o.SKY Invest s.r.o.PEMA, spol. s r.o.CESTNÉ - STROJE, a.s.

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.skDatahorses, kybernetická bezpečnosť