RDP - kovovýroba, s. r. o.
Závažná Poruba · Obrábanie kovov
182 517 €tržby 2025 ▼ 32 %+1 276 €zisk 2025aktívna 21 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 13. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 97 493 €, výsledok hospodárenia 84 €
- 13 : tržby 82 695 €, výsledok hospodárenia -1 653 €
- 14 : tržby 134 527 €, výsledok hospodárenia -631 €
- 15 : tržby 273 764 €, výsledok hospodárenia 2 450 €
- 16 : tržby 444 742 €, výsledok hospodárenia 2 688 €
- 17 : tržby 341 144 €, výsledok hospodárenia -11 473 €
- 18 : tržby 361 885 €, výsledok hospodárenia 6 895 €
- 19 : tržby 299 044 €, výsledok hospodárenia 173 €
- 20 : tržby 403 924 €, výsledok hospodárenia 573 €
- 21 : tržby 349 333 €, výsledok hospodárenia 207 €
- 22 : tržby 272 993 €, výsledok hospodárenia 383 €
- 23 : tržby 257 982 €, výsledok hospodárenia 45 €
- 24 : tržby 269 709 €, výsledok hospodárenia 165 €
- 25 : tržby 182 517 €, výsledok hospodárenia 1 276 €
RDP - kovovýroba, s. r. o. (IČO 36424803) mala v roku 2025 tržby 182 517 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci RDP - kovovýroba
osobné náklady v roku 2025 boli 3 442 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 3 442 € | 2 873 € |
| 2024 | — | 3 372 € | 2 815 € |
| 2023 | — | 6 735 € | 5 251 € |
| 2022 | — | 9 934 € | 7 492 € |
| 2021 | — | 12 850 € | 9 734 € |
| 2020 | — | 19 416 € | 15 010 € |
| 2019 | — | 11 792 € | 8 924 € |
| 2018 | — | 5 487 € | 4 440 € |
| 2017 | — | 5 376 € | 4 234 € |
| 2016 | — | 2 595 € | 2 099 € |
| 2015 | — | 374 € | 277 € |
| 2014 | — | 186 € | 138 € |
| 2013 | — | 329 € | 243 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 83 % 2 873 €
- Odvody zamestnávateľa 17 % 569 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 30. 9. 2026.
Konateľ RDP - kovovýroba
Podľa Registra právnických osôb koná za RDP - kovovýroba 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
Spoločník RDP - kovovýroba
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Róbert Droppa100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Róbert Droppaod 21. 7. 2026 | 9 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok RDP - kovovýroba
Za rok 2025 má RDP - kovovýroba v závierke tržby 182 517 €, o 32,3 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +1 276 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2016: 444 742 €.
Výkaz ziskov a strát RDP - kovovýroba
Najvyššie tržby: rok 2016, 444 742 €. Najnižšie: rok 2013, 82 695 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 182 517 € |
| 2024 | 269 709 € |
| 2023 | 257 982 € |
| 2022 | 272 993 € |
| 2021 | 349 333 € |
| 2020 | 403 924 € |
| 2019 | 299 044 € |
| 2018 | 361 885 € |
| 2017 | 341 144 € |
| 2016 | 444 742 € |
| 2015 | 273 764 € |
| 2014 | 134 527 € |
| 2013 | 82 695 € |
| 2012 | 97 493 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 11 rokoch, strata v 3 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 1 182 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 1 276 € |
| 2024 | 165 € |
| 2023 | 45 € |
| 2022 | 383 € |
| 2021 | 207 € |
| 2020 | 573 € |
| 2019 | 173 € |
| 2018 | 6 895 € |
| 2017 | −11 473 € |
| 2016 | 2 688 € |
| 2015 | 2 450 € |
| 2014 | −631 € |
| 2013 | −1 653 € |
| 2012 | 84 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- RDP - kovovýroba
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +0,7 %, medián odvetvia +4,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | RDP - kovovýroba | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +0,7 % | +4,0 % |
| 2024 | +0,1 % | +3,1 % |
| 2023 | 0,0 % | +2,4 % |
| 2022 | +0,1 % | +2,4 % |
| 2021 | +0,1 % | +2,3 % |
| 2020 | +0,1 % | +1,9 % |
| 2019 | +0,1 % | +2,1 % |
| 2018 | +1,9 % | +2,7 % |
| 2017 | −3,4 % | +3,5 % |
| 2016 | +0,6 % | +3,4 % |
| 2015 | +0,9 % | +3,1 % |
| 2014 | −0,5 % | — |
| 2013 | −2,0 % | — |
| 2012 | +0,1 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 6 z 13 rokov, najviac v roku 2015 (+103,5 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −32,3 % |
| 2024 | +4,5 % |
| 2023 | −5,5 % |
| 2022 | −21,9 % |
| 2021 | −13,5 % |
| 2020 | +35,1 % |
| 2019 | −17,4 % |
| 2018 | +6,1 % |
| 2017 | −23,3 % |
| 2016 | +62,5 % |
| 2015 | +103,5 % |
| 2014 | +62,7 % |
| 2013 | −15,2 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha RDP - kovovýroba
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 193 751 €, vlastné imanie 34 248 € a záväzky 159 503 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 193 751 € | 34 248 € | 159 503 € |
| 2024 | 176 115 € | 32 972 € | 143 143 € |
| 2023 | 182 525 € | 29 807 € | 152 718 € |
| 2022 | 212 260 € | 29 762 € | 182 498 € |
| 2021 | 205 230 € | 29 379 € | 175 851 € |
| 2020 | 232 713 € | 29 172 € | 203 541 € |
| 2019 | 364 596 € | 28 599 € | 335 997 € |
| 2018 | 326 226 € | 28 426 € | 297 800 € |
| 2017 | 197 746 € | 20 376 € | 177 370 € |
| 2016 | 203 283 € | 52 834 € | 150 449 € |
| 2015 | 197 758 € | 50 146 € | 147 612 € |
| 2014 | 130 052 € | 47 696 € | 82 356 € |
| 2013 | 129 989 € | 48 326 € | 81 663 € |
| 2012 | 140 993 € | 49 979 € | 91 014 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok RDP - kovovýroba (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 182 517 € | 1 276 € | 193 751 € | 34 248 € | 159 503 € | 18 796 € | +0,7 % |
| 2024 | 269 709 € | 165 € | 176 115 € | 32 972 € | 143 143 € | 32 265 € | +0,1 % |
| 2023 | 257 982 € | 45 € | 182 525 € | 29 807 € | 152 718 € | 31 919 € | 0,0 % |
| 2022 | 272 993 € | 383 € | 212 260 € | 29 762 € | 182 498 € | 47 537 € | +0,1 % |
| 2021 | 349 333 € | 207 € | 205 230 € | 29 379 € | 175 851 € | 57 252 € | +0,1 % |
| 2020 | 403 924 € | 573 € | 232 713 € | 29 172 € | 203 541 € | 57 450 € | +0,1 % |
| 2019 | 299 044 € | 173 € | 364 596 € | 28 599 € | 335 997 € | 60 852 € | +0,1 % |
| 2018 | 361 885 € | 6 895 € | 326 226 € | 28 426 € | 297 800 € | 55 072 € | +1,9 % |
| 2017 | 341 144 € | −11 473 € | 197 746 € | 20 376 € | 177 370 € | 62 710 € | −3,4 % |
| 2016 | 444 742 € | 2 688 € | 203 283 € | 52 834 € | 150 449 € | 36 341 € | +0,6 % |
| 2015 | 273 764 € | 2 450 € | 197 758 € | 50 146 € | 147 612 € | 26 710 € | +0,9 % |
| 2014 | 134 527 € | −631 € | 130 052 € | 47 696 € | 82 356 € | 13 459 € | −0,5 % |
| 2013 | 82 695 € | −1 653 € | 129 989 € | 48 326 € | 81 663 € | 11 920 € | −2,0 % |
| 2012 | 97 493 € | 84 € | 140 993 € | 49 979 € | 91 014 € | 14 965 € | +0,1 % |
Riziko: zaplatí RDP - kovovýroba?
Peniaze od štátu: RDP - kovovýroba
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy RDP - kovovýroba
Dátum vzniku RDP - kovovýroba je 13. 11. 2004, teda pred 21 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/15621/L
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2021914125
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 97 493 € · majetok 140 993 €
- Nový spoločník: Róbert DroppaSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 182 517 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti RDP - kovovýroba
- - zámočníctvo
- - kovoobrábanie
- - nástrojárstvo
- - demolačné, zemné kopačské, pomocné a prípravné práce na stavbe
- - maliarske a natieračské práce
- - lešenárske práce
- - kladenie zámkovej dlažby
- - upratovacie a čistiace práce
- - prenájom hnuteľných vecí v rozsahu voľných živností
- - sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľných živností
- - obchod s tovarom všetkých druhov v rozsahu voľnej živnosti
- - uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- - výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovu
- - údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla
- - nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravy s počtom vozidiel 3
- medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhradu
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
RDP - kovovýroba v odvetví výroba kovových konštrukcií a výrobkov
RDP - kovovýroba je v registri v odvetví Výroba kovových konštrukcií a výrobkov (SK NACE 25), činnosť obrábanie kovov. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 101 405 € (5 791 závierok), RDP - kovovýroba má 182 517 €, čo je 1,8-násobok mediánu. V okrese Liptovský Mikuláš je v tomto odvetví 269 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je RDP - kovovýroba 24. z 57.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 30 979 €, polovica do 101 405 €, tri štvrtiny do 465 372 €; 10 % firiem má viac než 1 758 361 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 10 042 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 30 979 € |
| medián | 101 405 € |
| horný kvartil | 465 372 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 758 361 € |
| RDP - kovovýroba | 182 517 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- RDP - kovovýroba
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby RDP - kovovýroba s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | RDP - kovovýroba | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 182 517 € | 101 405 € |
| 2024 | 269 709 € | 107 696 € |
| 2023 | 257 982 € | 108 875 € |
| 2022 | 272 993 € | 110 957 € |
| 2021 | 349 333 € | 107 902 € |
| 2020 | 403 924 € | 98 554 € |
| 2019 | 299 044 € | 118 146 € |
| 2018 | 361 885 € | 121 089 € |
| 2017 | 341 144 € | 122 184 € |
| 2016 | 444 742 € | 131 322 € |
| 2015 | 273 764 € | 141 598 € |
| 2014 | 134 527 € | — |
| 2013 | 82 695 € | — |
| 2012 | 97 493 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| RDP - kovovýroba | 182 517 € |
|---|---|
| medián okresu Liptovský Mikuláš | 125 111 € |
| medián kraja | 130 489 € |
| medián Slovenska | 101 405 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Nástroje HORVÁTH s. r. o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 419 226 € (2025)
- DEKORMONT s.r.o.Nitra · tržby 418 669 € (2024)
- Genau Železiarstvo a Záhrada s. r. o.Sabinov · tržby 418 638 € (2025)
- AES Košice s.r.o.Košice - mestská časť Dargovských hrdinov · tržby 417 636 € (2025)
- Plechprodukt, s.r.o.Vavrečka · tržby 417 408 € (2025)
- SolarMan, s.r.o.Krušetnica · tržby 416 707 € (2025)
- KIKMONT s.r.o.Raková · tržby 416 470 € (2025)
- IJB mont, s.r.oGiraltovce · tržby 416 196 € (2023)
- RAKER A 90 s. r. o.Banská Bystrica · tržby 415 975 € (2024)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb RDP - kovovýroba, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo RDP - kovovýroba: Závažná Poruba
RDP - kovovýroba sídli na adrese 532, 032 02 Závažná Poruba, okres Liptovský Mikuláš. V obci Závažná Poruba je 294 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 13 282.
Závažná Poruba: obyvatelia a dáta ›Okres Liptovský Mikuláš ›Adresár firiem v okrese Liptovský Mikuláš ›
RDP - kovovýroba: IČO, sídlo a základné údaje
RDP - kovovýroba, s. r. o. (IČO 36424803) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Závažná Poruba, okres Liptovský Mikuláš. Dátum vzniku je 13. 11. 2004, na trhu je 21 rokov a štatutárom je Róbert Droppa. Za rok 2025 sú v závierke tržby 182 517 € a výsledok hospodárenia +1 276 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Obrábanie kovov (SK NACE 2553) |
| Základné imanie | 9 000 € |
| Vznik | 13. 11. 2004 |
| Obec | Závažná Poruba |
| Okres | Okres Liptovský Mikuláš |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výroba kovových konštrukcií a výrobkov (SK NACE 25) RDP - kovovýroba, s. r. o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 182 517 €, typická firma odvetvia 101 405 € (medián z 5 791 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Liptovský Mikuláš ›Výroba kovových konštrukcií a výrobkov: tržby a mzdy ›Výroba kovových konštrukcií a výrobkov v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Liptovský Mikuláš ›
Sieť prepojení firmy RDP - kovovýroba
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu RDP - kovovýroba
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu RDP - kovovýroba
- Tendre16súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 4 700 €
- Granty a dotácie81výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 357 tis. €
- Končiace zmluvy23zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 3 000 €
- Výhry konkurentov62firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 3 900 €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v obci Závažná Porubatypický nepokrytý dopyt 20 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.195 zmlúv za 3 roky · 374 233 € · naposledy 29. 9. 2026Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Žilina178 zmlúv za 3 roky · 2 452 995 € · naposledy 30. 9. 2026Stredná odborná škola strojnícka, Športovcov 341/2, Považská Bystrica60 zmlúv za 3 roky · 4 342 € · naposledy 10. 9. 2026 Všetkých 633 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Závažná Poruba
GMD Metal, s.r.o.MT PELET, spol. s.r.o.KOVUM, s.r.o.Nákladná doprava BALUX, s. r. o.ELWAT, s.r.o.Všetky firmy v obci Závažná Poruba ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 25.62) v okrese Liptovský Mikuláš
METAL STEEL FORMING s.r.o.VF HYDRAULICS, s. r. o.R Crane s.r.o.BEZA LM s.r.o.KoMo s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.