KÖNIG, s.r.o.
Dunajská Streda · Reštauračné činnosti
21 878 €tržby 2025 ▼ 21 %+1 550 €zisk 2025aktívna 25 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 3. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 24 317 €, výsledok hospodárenia -1 118 €
- 14 : tržby 24 228 €, výsledok hospodárenia 438 €
- 15 : tržby 32 061 €, výsledok hospodárenia 920 €
- 16 : tržby 28 742 €, výsledok hospodárenia 870 €
- 17 : tržby 23 906 €, výsledok hospodárenia 874 €
- 18 : tržby 28 009 €, výsledok hospodárenia -794 €
- 19 : tržby 26 547 €, výsledok hospodárenia -832 €
- 20 : tržby 11 811 €, výsledok hospodárenia -1 264 €
- 21 : tržby 5 781 €, výsledok hospodárenia -545 €
- 22 : tržby 10 868 €, výsledok hospodárenia 208 €
- 23 : tržby 28 920 €, výsledok hospodárenia 423 €
- 24 : tržby 27 580 €, výsledok hospodárenia 669 €
- 25 : tržby 21 878 €, výsledok hospodárenia 1 550 €
KÖNIG, s.r.o. (IČO 36241644) mala v roku 2025 tržby 21 878 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci KÖNIG
V roku 2025 mala KÖNIG priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 4 100 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 4 100 € | — |
| 2024 | — | 5 665 € | — |
| 2023 | — | 3 542 € | — |
| 2022 | — | 6 491 € | — |
| 2021 | — | 5 955 € | — |
| 2020 | — | 5 492 € | — |
| 2019 | — | 5 134 € | — |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 6. 10. 2026.
Konatelia KÖNIG
Podľa Registra právnických osôb konajú za KÖNIG 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 3. 10. 2026.
Spoločníci KÖNIG
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Eva Miklósová50,0 %
- Roland Miklós50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Eva Miklósováod 24. 12. 2011 | 3 320 € | 50,0 % |
| Roland Miklósod 24. 12. 2011 | 3 320 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok KÖNIG
Za rok 2025 má KÖNIG v závierke tržby 21 878 €, o 20,7 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +1 550 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2015: 32 061 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 340 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát KÖNIG
Najvyššie tržby: rok 2015, 32 061 €. Najnižšie: rok 2021, 5 781 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 21 878 € |
| 2024 | 27 580 € |
| 2023 | 28 920 € |
| 2022 | 10 868 € |
| 2021 | 5 781 € |
| 2020 | 11 811 € |
| 2019 | 26 547 € |
| 2018 | 28 009 € |
| 2017 | 23 906 € |
| 2016 | 28 742 € |
| 2015 | 32 061 € |
| 2014 | 24 228 € |
| 2013 | 24 317 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 8 rokoch, strata v 5 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 1 399 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 1 550 € |
| 2024 | 669 € |
| 2023 | 423 € |
| 2022 | 208 € |
| 2021 | −545 € |
| 2020 | −1 264 € |
| 2019 | −832 € |
| 2018 | −794 € |
| 2017 | 874 € |
| 2016 | 870 € |
| 2015 | 920 € |
| 2014 | 438 € |
| 2013 | −1 118 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- KÖNIG
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +7,1 %, medián odvetvia +2,9 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | KÖNIG | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +7,1 % | +2,9 % |
| 2024 | +2,4 % | +2,0 % |
| 2023 | +1,5 % | +1,0 % |
| 2022 | +1,9 % | −0,1 % |
| 2021 | −9,4 % | −2,5 % |
| 2020 | −10,7 % | −4,3 % |
| 2019 | −3,1 % | 0,0 % |
| 2018 | −2,8 % | 0,0 % |
| 2017 | +3,7 % | +0,3 % |
| 2016 | +3,0 % | +0,1 % |
| 2015 | +2,9 % | −0,1 % |
| 2014 | +1,8 % | — |
| 2013 | −4,6 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 4 z 12 rokov, najviac v roku 2023 (+166,1 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −20,7 % |
| 2024 | −4,6 % |
| 2023 | +166,1 % |
| 2022 | +88,0 % |
| 2021 | −51,1 % |
| 2020 | −55,5 % |
| 2019 | −5,2 % |
| 2018 | +17,2 % |
| 2017 | −16,8 % |
| 2016 | −10,4 % |
| 2015 | +32,3 % |
| 2014 | −0,4 % |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha KÖNIG
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 3 298 €, vlastné imanie −780 € a záväzky 4 078 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 3 298 € | −780 € | 4 078 € |
| 2024 | 4 630 € | −2 329 € | 6 959 € |
| 2023 | 3 393 € | −2 999 € | 6 392 € |
| 2022 | 1 108 € | −3 259 € | 4 367 € |
| 2021 | 610 € | −3 468 € | 4 078 € |
| 2020 | 1 296 € | −2 923 € | 4 219 € |
| 2019 | 679 € | −1 660 € | 2 339 € |
| 2018 | 872 € | −826 € | 1 698 € |
| 2017 | 395 € | −33 € | 428 € |
| 2016 | 971 € | −907 € | 1 878 € |
| 2015 | 2 213 € | −1 777 € | 3 990 € |
| 2014 | 1 352 € | −2 697 € | 4 049 € |
| 2013 | 1 842 € | −3 134 € | 4 976 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok KÖNIG (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 21 878 € | 1 550 € | 3 298 € | −780 € | 4 078 € | 5 593 € | +7,1 % |
| 2024 | 27 580 € | 669 € | 4 630 € | −2 329 € | 6 959 € | 6 938 € | +2,4 % |
| 2023 | 28 920 € | 423 € | 3 393 € | −2 999 € | 6 392 € | 4 417 € | +1,5 % |
| 2022 | 10 868 € | 208 € | 1 108 € | −3 259 € | 4 367 € | 5 227 € | +1,9 % |
| 2021 | 5 781 € | −545 € | 610 € | −3 468 € | 4 078 € | −1 060 € | −9,4 % |
| 2020 | 11 811 € | −1 264 € | 1 296 € | −2 923 € | 4 219 € | 3 540 € | −10,7 % |
| 2019 | 26 547 € | −832 € | 679 € | −1 660 € | 2 339 € | 6 018 € | −3,1 % |
| 2018 | 28 009 € | −794 € | 872 € | −826 € | 1 698 € | 4 899 € | −2,8 % |
| 2017 | 23 906 € | 874 € | 395 € | −33 € | 428 € | 4 033 € | +3,7 % |
| 2016 | 28 742 € | 870 € | 971 € | −907 € | 1 878 € | 5 691 € | +3,0 % |
| 2015 | 32 061 € | 920 € | 2 213 € | −1 777 € | 3 990 € | 5 221 € | +2,9 % |
| 2014 | 24 228 € | 438 € | 1 352 € | −2 697 € | 4 049 € | 4 102 € | +1,8 % |
| 2013 | 24 317 € | −1 118 € | 1 842 € | −3 134 € | 4 976 € | 3 732 € | −4,6 % |
Riziko: zaplatí KÖNIG?
KÖNIG a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 2 zmluvy s dodávateľom KÖNIG z roku 2020.
História firmy KÖNIG
Dátum vzniku KÖNIG je 13. 2. 2001, teda pred 25 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 11 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/12550/T
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 24 317 € · majetok 1 842 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Dunajská Streda. Firma vznikla 13. 2. 2001.
- Nový spoločník: Eva MiklósováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Nový štatutár: Eva MiklósováKonateľ
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 21 878 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti KÖNIG
- veľkoobchodná a maloobchodná činnosť v rozsahu voľnej živnosti
- nákup, predaj a sprostredkovanie kancelárskej a výpočtovej techniky
- sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti
- predaj tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov, bezmäsitých jedál a nápojov na priamu konzumáciu
- predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, vína, destilátov a piva
- predaj na priamu konzumáciu zmrzliny, ak sa na jej prípravu použijú priemyselne vyrábané koncentráty a mrazené krémy
- reklamná a propagačná činnosť
- administratívne práce
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 3. 10. 2026.
KÖNIG v odvetví reštaurácie a pohostinstvá
KÖNIG je v registri v odvetví Reštaurácie a pohostinstvá (SK NACE 56), činnosť reštauračné činnosti. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 78 707 € (6 727 závierok), KÖNIG má 21 878 €, čo je 28 % mediánu. V okrese Dunajská Streda je v tomto odvetví 635 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je KÖNIG 161. z 199.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 28 787 €, polovica do 78 707 €, tri štvrtiny do 274 498 €; 10 % firiem má viac než 681 531 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 708 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 28 787 € |
| medián | 78 707 € |
| horný kvartil | 274 498 € |
| 10 % firiem má viac než | 681 531 € |
| KÖNIG | 21 878 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- KÖNIG
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby KÖNIG s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | KÖNIG | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 21 878 € | 78 707 € |
| 2024 | 27 580 € | 78 545 € |
| 2023 | 28 920 € | 72 002 € |
| 2022 | 10 868 € | 59 180 € |
| 2021 | 5 781 € | 44 924 € |
| 2020 | 11 811 € | 47 424 € |
| 2019 | 26 547 € | 59 939 € |
| 2018 | 28 009 € | 57 619 € |
| 2017 | 23 906 € | 54 490 € |
| 2016 | 28 742 € | 52 195 € |
| 2015 | 32 061 € | 50 821 € |
| 2014 | 24 228 € | — |
| 2013 | 24 317 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| KÖNIG | 21 878 € |
|---|---|
| medián okresu Dunajská Streda | 73 282 € |
| medián kraja | 73 725 € |
| medián Slovenska | 78 707 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- PEAR pubs s. r. o.Konská · tržby 51 580 € (2025)
- PISTORIA s.r.o.Košice - mestská časť Juh · tržby 51 575 € (2025)
- HAMBO s.r.o.Bidovce · tržby 51 499 € (2023)
- CASECO PP, s. r. o.Batizovce · tržby 51 466 € (2025)
- MAFES, s. r. o.Svätý Kríž · tržby 51 428 € (2025)
- LEKON, s.r.o.Svidník · tržby 51 398 € (2025)
- MEDÁRŇA s. r. o.Slepčany · tržby 51 363 € (2025)
- "U Majstra" s.r.o.Šurany · tržby 51 360 € (2025)
- MIMA a spol. s. r. o.Banská Bystrica · tržby 51 282 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb KÖNIG, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo KÖNIG: Dunajská Streda
KÖNIG sídli na adrese Nová Ves 2221/20, 929 01 Dunajská Streda, okres Dunajská Streda. V obci Dunajská Streda je 6 587 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 020.
Dunajská Streda: obyvatelia a dáta ›Okres Dunajská Streda ›Adresár firiem v okrese Dunajská Streda ›
KÖNIG: IČO, sídlo a základné údaje
KÖNIG, s.r.o. (IČO 36241644) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Dunajská Streda, okres Dunajská Streda. Dátum vzniku je 13. 2. 2001, na trhu je 25 rokov a štatutármi sú Eva Miklósová a Roland Miklós. Za rok 2025 sú v závierke tržby 21 878 € a výsledok hospodárenia +1 550 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 3. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Reštauračné činnosti (SK NACE 5611) |
| Základné imanie | 6 640 € |
| Vznik | 13. 2. 2001 |
| Obec | Dunajská Streda |
| Okres | Okres Dunajská Streda |
| Vyrubená daň z príjmov | 340 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví reštaurácie a pohostinstvá (SK NACE 56) KÖNIG, s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 21 878 €, typická firma odvetvia 78 707 € (medián z 6 727 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Dunajská Streda ›Reštaurácie a pohostinstvá: tržby a mzdy ›Reštaurácie a pohostinstvá v Trnavskom kraji ›Mzdy v okrese Dunajská Streda ›
Sieť prepojení firmy KÖNIG
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu KÖNIG
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu KÖNIG
- Tendre12súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 196 tis. €
- Granty a dotácie84výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 196 tis. €
- Končiace zmluvy103zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 1 500 €
- Výhry konkurentov77firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 35 tis. €
- Diery na trhu5odvetví chýba v meste Dunajská Stredatypický nepokrytý dopyt 2,1 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava983 zmlúv za 3 roky · 12 982 637 € · naposledy 8. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.247 zmlúv za 3 roky · 403 467 € · naposledy 22. 9. 2026Hotelová akadémia Ľ. Wintera, Stromová 34, 921 01 Piešťany 1153 zmlúv za 3 roky · 174 € · naposledy 1. 9. 2026 Všetkých 1 332 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Dunajská Streda
METRANS /Danubia/, a.s.SCHINDLER ESKALÁTORY, s.r.o.DS - CAR, s.r.o.ISTERMEAT a.s.MINIT SLOVAKIA, spol. s r.o.Všetky firmy v obci Dunajská Streda ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 56.10) v okrese Dunajská Streda
DS OPERATOR, a.s.LOAR-VE, a.s.TERKOV GASTRO s.r.o.Gastro DS, s.r.o.HEM DÖNER, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.