Prakon trade a.s.
Prakovce · Prenájom a lízing ostatných strojov, zariadení a iného hmotného majetku i. n.
219 906 €tržby 2025 ▼ 15 %−3 832 €strata 2025aktívna 28 rokov2 zamestnanci (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 31. 10. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 255 270 €, výsledok hospodárenia 26 793 €
- 13 : tržby 202 647 €, výsledok hospodárenia 1 306 €
- 14 : tržby 256 356 €, výsledok hospodárenia 19 189 €
- 15 : tržby 173 537 €, výsledok hospodárenia 11 186 €
- 16 : tržby 232 684 €, výsledok hospodárenia 24 683 €
- 17 : tržby 136 482 €, výsledok hospodárenia 341 €
- 18 : tržby 240 557 €, výsledok hospodárenia 18 782 €
- 19 : tržby 212 581 €, výsledok hospodárenia 1 655 €
- 20 : tržby 172 854 €, výsledok hospodárenia 9 607 €
- 21 : tržby 184 093 €, výsledok hospodárenia 2 031 €
- 22 : tržby 416 040 €, výsledok hospodárenia 17 949 €
- 23 : tržby 359 823 €, výsledok hospodárenia 11 591 €
- 24 : tržby 258 437 €, výsledok hospodárenia -1 299 €
- 25 : tržby 219 906 €, výsledok hospodárenia -3 832 €
Prakon trade a.s. (IČO 36186325) mala v roku 2025 tržby 219 906 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci Prakon trade
V roku 2025 mala Prakon trade priemerne 2 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 44 914 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2 | 44 914 € | 32 388 € |
| 2024 | — | 49 687 € | 35 699 € |
| 2023 | — | 43 916 € | 31 842 € |
| 2022 | — | 39 450 € | 29 090 € |
| 2021 | — | 36 162 € | 26 805 € |
| 2020 | — | 33 826 € | 25 052 € |
| 2019 | — | 39 343 € | 29 245 € |
| 2018 | — | 34 207 € | 25 123 € |
| 2017 | — | 28 622 € | 20 878 € |
| 2016 | — | 30 458 € | 22 236 € |
| 2015 | — | 24 675 € | 17 949 € |
| 2014 | — | 24 387 € | 17 768 € |
| 2013 | — | 21 339 € | 15 841 € |
| 2012 | — | 22 942 € | 17 530 € |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 72 % 32 388 €
- Odvody zamestnávateľa 26 % 11 726 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 30. 9. 2026.
Predstavenstvo Prakon trade
Podľa Registra právnických osôb konajú za Prakon trade 2 členovia predstavenstva. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 31. 10. 2026.
Spoločníci Prakon trade
V registri sú zapísaní 4 spoločníci.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 31. 10. 2026.
Kto firmu skutočne vlastní a kde nájsť konečného užívateľa výhod ›Tržby, zisk a majetok Prakon trade
Za rok 2025 má Prakon trade v závierke tržby 219 906 €, o 14,9 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −3 832 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2022: 416 040 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 960 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Prakon trade
Najvyššie tržby: rok 2022, 416 040 €. Najnižšie: rok 2017, 136 482 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 219 906 € |
| 2024 | 258 437 € |
| 2023 | 359 823 € |
| 2022 | 416 040 € |
| 2021 | 184 093 € |
| 2020 | 172 854 € |
| 2019 | 212 581 € |
| 2018 | 240 557 € |
| 2017 | 136 482 € |
| 2016 | 232 684 € |
| 2015 | 173 537 € |
| 2014 | 256 356 € |
| 2013 | 202 647 € |
| 2012 | 255 270 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 12 rokoch, strata v 2 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 139 982 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −3 832 € |
| 2024 | −1 299 € |
| 2023 | 11 591 € |
| 2022 | 17 949 € |
| 2021 | 2 031 € |
| 2020 | 9 607 € |
| 2019 | 1 655 € |
| 2018 | 18 782 € |
| 2017 | 341 € |
| 2016 | 24 683 € |
| 2015 | 11 186 € |
| 2014 | 19 189 € |
| 2013 | 1 306 € |
| 2012 | 26 793 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Prakon trade
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −1,7 %, medián odvetvia +4,7 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Prakon trade | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −1,7 % | +4,7 % |
| 2024 | −0,5 % | +3,1 % |
| 2023 | +3,2 % | +1,8 % |
| 2022 | +4,3 % | +2,2 % |
| 2021 | +1,1 % | +1,6 % |
| 2020 | +5,6 % | +1,7 % |
| 2019 | +0,8 % | +1,5 % |
| 2018 | +7,8 % | +1,5 % |
| 2017 | +0,2 % | +2,7 % |
| 2016 | +10,6 % | +2,5 % |
| 2015 | +6,4 % | +2,3 % |
| 2014 | +7,5 % | — |
| 2013 | +0,6 % | — |
| 2012 | +10,5 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 5 z 13 rokov, najviac v roku 2022 (+126,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −14,9 % |
| 2024 | −28,2 % |
| 2023 | −13,5 % |
| 2022 | +126,0 % |
| 2021 | +6,5 % |
| 2020 | −18,7 % |
| 2019 | −11,6 % |
| 2018 | +76,3 % |
| 2017 | −41,3 % |
| 2016 | +34,1 % |
| 2015 | −32,3 % |
| 2014 | +26,5 % |
| 2013 | −20,6 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Prakon trade
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 123 141 €, vlastné imanie 97 841 € a záväzky 25 300 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 123 141 € | 97 841 € | 25 300 € |
| 2024 | 129 615 € | 113 370 € | 16 245 € |
| 2023 | 159 886 € | 127 900 € | 31 986 € |
| 2022 | 167 752 € | 116 309 € | 51 443 € |
| 2021 | 132 819 € | 98 360 € | 34 459 € |
| 2020 | 116 323 € | 96 329 € | 19 994 € |
| 2019 | 129 752 € | 86 722 € | 43 030 € |
| 2018 | 103 356 € | 87 167 € | 16 189 € |
| 2017 | 106 640 € | 87 278 € | 19 362 € |
| 2016 | 131 202 € | 86 936 € | 44 266 € |
| 2015 | 111 784 € | 88 440 € | 23 344 € |
| 2014 | 109 056 € | 77 254 € | 31 802 € |
| 2013 | 98 219 € | 68 065 € | 30 141 € |
| 2012 | 109 205 € | 66 759 € | 42 446 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Prakon trade (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 219 906 € | −3 832 € | 123 141 € | 97 841 € | 25 300 € | 46 051 € | −1,7 % |
| 2024 | 258 437 € | −1 299 € | 129 615 € | 113 370 € | 16 245 € | 55 935 € | −0,5 % |
| 2023 | 359 823 € | 11 591 € | 159 886 € | 127 900 € | 31 986 € | 64 668 € | +3,2 % |
| 2022 | 416 040 € | 17 949 € | 167 752 € | 116 309 € | 51 443 € | 74 891 € | +4,3 % |
| 2021 | 184 093 € | 2 031 € | 132 819 € | 98 360 € | 34 459 € | 39 293 € | +1,1 % |
| 2020 | 172 854 € | 9 607 € | 116 323 € | 96 329 € | 19 994 € | 50 569 € | +5,6 % |
| 2019 | 212 581 € | 1 655 € | 129 752 € | 86 722 € | 43 030 € | 47 056 € | +0,8 % |
| 2018 | 240 557 € | 18 782 € | 103 356 € | 87 167 € | 16 189 € | 61 979 € | +7,8 % |
| 2017 | 136 482 € | 341 € | 106 640 € | 87 278 € | 19 362 € | 31 073 € | +0,2 % |
| 2016 | 232 684 € | 24 683 € | 131 202 € | 86 936 € | 44 266 € | 66 118 € | +10,6 % |
| 2015 | 173 537 € | 11 186 € | 111 784 € | 88 440 € | 23 344 € | 45 583 € | +6,4 % |
| 2014 | 256 356 € | 19 189 € | 109 056 € | 77 254 € | 31 802 € | 54 539 € | +7,5 % |
| 2013 | 202 647 € | 1 306 € | 98 219 € | 68 065 € | 30 141 € | 50 671 € | +0,6 % |
| 2012 | 255 270 € | 26 793 € | 109 205 € | 66 759 € | 42 446 € | 60 505 € | +10,5 % |
Riziko: zaplatí Prakon trade?
Prakon trade a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 19 zmlúv s dodávateľom Prakon trade v objeme 455 798 € z rokov 2014 až 2025. Najväčší objem je s odberateľom Železnice Slovenskej republiky: 455 798 € v 15 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2018, 239 716 € v 1 zmluve.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 61 008 € |
| 2022 | 2 | 8 400 € |
| 2021 | 1 | 6 490 € |
| 2020 | 4 | 101 160 € |
| 2019 | 2 | 4 018 € |
| 2018 | 1 | 239 716 € |
| 2017 | 2 | 14 058 € |
| 2016 | 1 | 3 900 € |
| 2015 | 2 | 1 475 € |
| 2014 | 3 | 15 573 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Prakon trade
Dátum vzniku Prakon trade je 27. 8. 1998, teda pred 28 rokmi. Skoršie obchodné meno: PRAKON, a.s.. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 15 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiAkciová spoločnosť · Sa/990/V
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020036260
- Zmena obchodného menaPredtým PRAKON, a.s., odvtedy Prakon trade a.s.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 255 270 € · majetok 109 205 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, soc. vecí a rodiny Spišská Nová Ves. Firma vznikla 27. 8. 1998.
- Nový zápis v registri: Ing. Igor RužičČlen dozorného orgánu
- Najväčšia verejná zmluva: 239 716 €Objednávateľ Železnice Slovenskej republiky. rámcová kúpna zmluva
- Nový zápis v registri: Ing. Marek PavlovČlen dozorného orgánu
- Nový štatutár: Ing. Michal LiptákPredstavenstvo
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 219 906 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Prakon trade
- - prenájom strojov, prístrojov, zariadenia a náradia bez obsluhujúceho personálu, motorových vozidiel, dopravných zariadení, strojov, prístrojov a nástrojov, kancelárskych strojov a zariadení vrátane elektronických zariadení na spracovanie údajov, tovaru osobnej potreby a potrieb pre domácnosť
- - skladovanie
- - leasing spojený s financovaním
- - výskum a vývoj v oblasti strojárstva
- - sekretárske služby a preklady /vrátane tlmočníckych služieb/
- - reklamná činnosť
- - predaj na trhoch
- - zásielkový predaj
- - sprostredkovanie obchodu
- - veľkoobchod s kovmi a kovovými rudami, drevom, stavebnými materiálmi a sanitárnym zariadením /laky a nátery/, železiarskym tovarom, inštalatérskym a vykurovacím zariadením, chemickými výrobkami /priemyselné chemikálie, hnojivá, plasty, chemické vlákna/, mimo jedov a žieravín, so strojmi, strojnými zariadeniami a technickými potrebami, obrábacími strojmi pre opracovanie dreva a kovu, stavebnými strojmi, strojmi pre textilný priemysel, so šijacími a pletacími strojmi, kancelárskymi strojmi a zariadeniami, so strojmi a technickými potrebami pre priemysel, obchod a lodnú plavbu, so strojárenskými výrobkami, s poľnohospodárskymi základnými produktami a živými zvieratami, potravinami, nápojmi, tabakom, tovarom pre domácnosť a pevnými, tekutými a plynnými palivami
- - maloobchod so zmiešaným tovarom, hlavne potravinami, nápojmi a tabakom, textilom, obuvou, koženými výrobkami, nábytkom, svietidlami, prístrojmi pre domácnosť a rozhlasovými a televíznymi prijímačmi, železiarskym tovarom, farbami, skleným tovarom, potrebami pre domácich majstrov, knihami, novinami, časopismi, kancelárskymi potrebami a strojárenskými výrobkami
- - brúsenie nožov, nožníc a jednoduchých nástrojov
- - poradenská činnosť v oblasti predmetu podnikania
- poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- prevádzkovanie výdajne stravy
- počítačové služby
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 31. 10. 2026.
Prakon trade v odvetví prenájom a lízing
Prakon trade je v registri v odvetví Prenájom a lízing (SK NACE 77), činnosť prenájom a lízing ostatných strojov, zariadení a iného hmotného majetku i. n.. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 50 812 € (2 283 závierok), Prakon trade má 219 906 €, čo je 4,3-násobok mediánu. V okrese Gelnica je v tomto odvetví 7 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Prakon trade 1. z 4.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 17 370 €, polovica do 50 812 €, tri štvrtiny do 220 003 €; 10 % firiem má viac než 793 887 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 344 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 17 370 € |
| medián | 50 812 € |
| horný kvartil | 220 003 € |
| 10 % firiem má viac než | 793 887 € |
| Prakon trade | 219 906 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 4. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- Prakon trade
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Prakon trade s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Prakon trade | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 219 906 € | 50 812 € |
| 2024 | 258 437 € | 49 239 € |
| 2023 | 359 823 € | 47 167 € |
| 2022 | 416 040 € | 46 417 € |
| 2021 | 184 093 € | 43 775 € |
| 2020 | 172 854 € | 42 128 € |
| 2019 | 212 581 € | 45 314 € |
| 2018 | 240 557 € | 45 199 € |
| 2017 | 136 482 € | 43 155 € |
| 2016 | 232 684 € | 45 694 € |
| 2015 | 173 537 € | 42 903 € |
| 2014 | 256 356 € | — |
| 2013 | 202 647 € | — |
| 2012 | 255 270 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Prakon trade | 219 906 € |
|---|---|
| medián kraja | 48 258 € |
| medián Slovenska | 50 812 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- RENTAL service s.r.o.Bratislava - mestská časť Vajnory · tržby 554 983 € (2025)
- EmNeL, s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 552 603 € (2025)
- EUROMETAL GROUP Slovakia, s.r.o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 547 813 € (2025)
- ELITE BATH+KITCHEN SK s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 546 928 € (2025)
- Global World Products s. r. o.Komárno · tržby 546 565 € (2024)
- MM Reast s.r.o.Nitra · tržby 544 555 € (2025)
- ORTHOPEM, s. r. o.Prievidza · tržby 544 258 € (2025)
- EQUITY ENTERTAINMENT FINGROUP s.r.o.Bratislava - mestská časť Vrakuňa · tržby 541 250 € (2013)
- ARMOFIX s. r. o.Valkovce · tržby 537 183 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Prakon trade, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Prakon trade: Prakovce
Prakon trade sídli na adrese 13, 055 62 Prakovce, okres Gelnica. V obci Prakovce je 282 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 2 856. Na tej istej adrese je zapísaných 16 aktívnych subjektov.
Prakovce: obyvatelia a dáta ›Okres Gelnica ›Adresár firiem v okrese Gelnica ›
Prakon trade: IČO, sídlo a základné údaje
Prakon trade a.s. (IČO 36186325) je akciová spoločnosť so sídlom v obci Prakovce, okres Gelnica. Dátum vzniku je 27. 8. 1998, na trhu je 28 rokov a štatutármi sú MVDr. Martin Petričko a Ing. Michal Lipták. Za rok 2025 sú v závierke tržby 219 906 € a výsledok hospodárenia −3 832 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 31. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Akciová spoločnosť |
|---|---|
| Odvetvie | Prenájom a lízing ostatných strojov, zariadení a iného hmotného majetku i. n. (SK NACE 7739) |
| Základné imanie | 33 194 € |
| Vznik | 27. 8. 1998 |
| Skoršie názvy | PRAKON, a.s. |
| Obec | Prakovce |
| Okres | Okres Gelnica |
| Vyrubená daň z príjmov | 960 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví prenájom a lízing (SK NACE 77) Prakon trade a.s. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 219 906 €, typická firma odvetvia 50 812 €, čo je 4,3-násobok mediánu (medián z 2 283 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 4. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Gelnica ›Prenájom a lízing: tržby a mzdy ›Prenájom a lízing v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Gelnica ›
Súvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Prakovce
BRIDGE - EU, s.r.o.TREVA s.r.o.BRIDGE-Precision, s.r.o.Prakotrans s. r. o.FERMAT - J & F STROJE, s.r.o.Všetky firmy v obci Prakovce ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 77.39) v okrese Gelnica
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.