PEMA, s.r.o.
Spišská Nová Ves · Služby pohostinstiev
48 966 €tržby 2025 ▲ 19 %+1 357 €zisk 2025Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 7. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 45 844 €, výsledok hospodárenia 599 €
- 13 : tržby 45 234 €, výsledok hospodárenia 231 €
- 14 : tržby 45 696 €, výsledok hospodárenia 1 767 €
- 15 : tržby 45 131 €, výsledok hospodárenia 1 447 €
- 16 : tržby 46 875 €, výsledok hospodárenia 1 743 €
- 17 : tržby 37 017 €, výsledok hospodárenia 2 037 €
- 18 : tržby 48 474 €, výsledok hospodárenia 454 €
- 19 : tržby 40 994 €, výsledok hospodárenia -27 €
- 20 : tržby 6 678 €, výsledok hospodárenia -5 829 €
- 21 : tržby 26 938 €, výsledok hospodárenia -3 815 €
- 22 : tržby 48 236 €, výsledok hospodárenia -5 359 €
- 23 : tržby 45 806 €, výsledok hospodárenia -653 €
- 24 : tržby 41 116 €, výsledok hospodárenia 770 €
- 25 : tržby 48 966 €, výsledok hospodárenia 1 357 €
PEMA, s.r.o. (IČO 36173363) mala v roku 2025 tržby 48 966 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci PEMA
osobné náklady v roku 2025 boli 174 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 174 € | — |
| 2024 | — | 4 266 € | — |
| 2023 | — | 9 816 € | — |
| 2022 | — | 12 246 € | — |
| 2021 | — | 46 387 € | — |
| 2020 | — | 22 840 € | — |
| 2019 | — | 11 234 € | — |
| 2018 | — | 12 884 € | — |
| 2017 | — | 11 659 € | — |
| 2016 | — | 25 049 € | — |
| 2015 | — | 26 229 € | — |
| 2014 | — | 31 425 € | — |
| 2013 | — | 17 303 € | 11 528 € |
| 2012 | — | 11 674 € | 7 738 € |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 4. 10. 2026.
Konateľ PEMA
Podľa Registra právnických osôb koná za PEMA 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026.
Spoločník PEMA
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ing. Peter Vodžák100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Peter Vodžákod 5. 2. 2009 | 6 639 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok PEMA
Za rok 2025 má PEMA v závierke tržby 48 966 €, o 19,1 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +1 357 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 48 966 €.
Výkaz ziskov a strát PEMA
Najvyššie tržby: rok 2025, 48 966 €. Najnižšie: rok 2020, 6 678 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 48 966 € |
| 2024 | 41 116 € |
| 2023 | 45 806 € |
| 2022 | 48 236 € |
| 2021 | 26 938 € |
| 2020 | 6 678 € |
| 2019 | 40 994 € |
| 2018 | 48 474 € |
| 2017 | 37 017 € |
| 2016 | 46 875 € |
| 2015 | 45 131 € |
| 2014 | 45 696 € |
| 2013 | 45 234 € |
| 2012 | 45 844 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 9 rokoch, strata v 5 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: −5 278 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 1 357 € |
| 2024 | 770 € |
| 2023 | −653 € |
| 2022 | −5 359 € |
| 2021 | −3 815 € |
| 2020 | −5 829 € |
| 2019 | −27 € |
| 2018 | 454 € |
| 2017 | 2 037 € |
| 2016 | 1 743 € |
| 2015 | 1 447 € |
| 2014 | 1 767 € |
| 2013 | 231 € |
| 2012 | 599 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- PEMA
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +2,8 %, medián odvetvia +2,9 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | PEMA | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +2,8 % | +2,9 % |
| 2024 | +1,9 % | +2,0 % |
| 2023 | −1,4 % | +1,0 % |
| 2022 | −11,1 % | −0,1 % |
| 2021 | −14,2 % | −2,5 % |
| 2020 | −87,3 % | −4,3 % |
| 2019 | −0,1 % | 0,0 % |
| 2018 | +0,9 % | 0,0 % |
| 2017 | +5,5 % | +0,3 % |
| 2016 | +3,7 % | +0,1 % |
| 2015 | +3,2 % | −0,1 % |
| 2014 | +3,9 % | — |
| 2013 | +0,5 % | — |
| 2012 | +1,3 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 6 z 13 rokov, najviac v roku 2021 (+303,4 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +19,1 % |
| 2024 | −10,2 % |
| 2023 | −5,0 % |
| 2022 | +79,1 % |
| 2021 | +303,4 % |
| 2020 | −83,7 % |
| 2019 | −15,4 % |
| 2018 | +31,0 % |
| 2017 | −21,0 % |
| 2016 | +3,9 % |
| 2015 | −1,2 % |
| 2014 | +1,0 % |
| 2013 | −1,3 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha PEMA
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 6 066 €, vlastné imanie −21 246 € a záväzky 27 312 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 6 066 € | −21 246 € | 27 312 € |
| 2024 | 16 051 € | −22 602 € | 38 653 € |
| 2023 | 49 069 € | −24 025 € | 73 094 € |
| 2022 | 39 189 € | −23 373 € | 62 562 € |
| 2021 | 12 987 € | −18 542 € | 31 529 € |
| 2020 | 8 472 € | −14 727 € | 23 199 € |
| 2019 | 11 719 € | −8 898 € | 20 617 € |
| 2018 | 9 948 € | −8 871 € | 18 819 € |
| 2017 | 10 039 € | −9 326 € | 19 365 € |
| 2016 | 18 163 € | −11 363 € | 29 526 € |
| 2015 | 16 196 € | −13 106 € | 29 302 € |
| 2014 | 12 267 € | −14 554 € | 26 821 € |
| 2013 | 9 197 € | −16 321 € | 25 518 € |
| 2012 | 4 429 € | −16 552 € | 20 981 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok PEMA (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 48 966 € | 1 357 € | 6 066 € | −21 246 € | 27 312 € | 3 837 € | +2,8 % |
| 2024 | 41 116 € | 770 € | 16 051 € | −22 602 € | 38 653 € | 7 838 € | +1,9 % |
| 2023 | 45 806 € | −653 € | 49 069 € | −24 025 € | 73 094 € | 11 129 € | −1,4 % |
| 2022 | 48 236 € | −5 359 € | 39 189 € | −23 373 € | 62 562 € | 4 838 € | −11,1 % |
| 2021 | 26 938 € | −3 815 € | 12 987 € | −18 542 € | 31 529 € | 6 216 € | −14,2 % |
| 2020 | 6 678 € | −5 829 € | 8 472 € | −14 727 € | 23 199 € | 4 493 € | −87,3 % |
| 2019 | 40 994 € | −27 € | 11 719 € | −8 898 € | 20 617 € | 12 786 € | −0,1 % |
| 2018 | 48 474 € | 454 € | 9 948 € | −8 871 € | 18 819 € | 14 506 € | +0,9 % |
| 2017 | 37 017 € | 2 037 € | 10 039 € | −9 326 € | 19 365 € | 15 178 € | +5,5 % |
| 2016 | 46 875 € | 1 743 € | 18 163 € | −11 363 € | 29 526 € | 28 223 € | +3,7 % |
| 2015 | 45 131 € | 1 447 € | 16 196 € | −13 106 € | 29 302 € | 28 167 € | +3,2 % |
| 2014 | 45 696 € | 1 767 € | 12 267 € | −14 554 € | 26 821 € | 23 182 € | +3,9 % |
| 2013 | 45 234 € | 231 € | 9 197 € | −16 321 € | 25 518 € | 16 113 € | +0,5 % |
| 2012 | 45 844 € | 599 € | 4 429 € | −16 552 € | 20 981 € | 13 347 € | +1,3 % |
Riziko: zaplatí PEMA?
PEMA a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 7 zmlúv s dodávateľom PEMA v objeme 17 001 € z rokov 2012 až 2024. Najväčší objem je s odberateľom Úrad práce sociálnych vecí a rodiny Spišská Nová Ves: 9 861 € v 1 zmluve.
Rok s najväčším objemom: 2013, 9 861 € v 1 zmluve.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2024 | 1 | 2 000 € |
| 2022 | 1 | 0 € |
| 2020 | 2 | 0 € |
| 2014 | 1 | 5 140 € |
| 2013 | 1 | 9 861 € |
| 2012 | 1 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy PEMA
Dátum vzniku PEMA je 12. 5. 1997, teda pred 29 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/9334/V
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Firma vznikla 12. 5. 1997.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 45 844 € · majetok 4 429 €
- Nový spoločník: Ing. Peter VodžákSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 48 966 €.
- Registrácia pre DPH podľa § 7aIČ DPH SK2021360132 · daň z pridanej hodnoty nefakturuje
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti PEMA
- staviteľ vykonávanie jednoduchých stavieb a poddodávok
- výkon činnosti stavbyvedúceho - pozemné stavby
- vykonávanie izolácie stavieb
- tesárske práce
- obrábanie kovov
- frézovanie
- Prevádzkovanie bazéna
- inštalovanie, oprava a vykonávanie revízií elektrickej požiarnej signalizácie
- Prevádzkovanie telovýchovných zariadení - fitnes zariadení a zariadení slúžiacich regenerácii - sauny
- vedenie účtovníctva
- činnosť organizačných a ekonomických poradcov
- činnosť účtovných poradcov
- sprostredkovanie v obchode, výrobe a službách
- sprievodca cestovného ruchu
- zabezpečovanie colnej deklarácie
- čalúnníctvo a dekoratérstvo
- prenájom motorových a campingových vozidiel
- Výroba mlynských výrobkov
- údržba a oprava motorových vozidiel
- oprava karosérií
- činnosť videopožičovne
- zhotovovanie videozáznamov
- predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečných nápojov, koktailov, vína a destilátov, tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh, ako aj bezmäsitých jedál
- Kúpa tovaru za účelom jeho predaja v rozsahu voľných živnosti - nákup a predaj potravín, tabaku a tabakových výrobkov, strojárskeho a elektrotechnického tovaru, spotrebnej elektroniky, športových potrieb, domáce potreby, drobný tovar, veľkoobchodný nákup a predaj výrobkov potravinárskeho priemyslu, ovocia, zeleniny, výrobkov strojárskeho a elektrotechnického priemyslu, ropy, nápojov, tabaku, tabakových výrobkov, textilu, konfekcie, domáce potreby, drobný tovar, elektronika, športové potreby, príslušenstvo a náhradné diely auto - moto, áut, stavebnín, hutný materiál
- obchod so starožitnosťami
- Pohostinská činnosť
- Ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach
- Nákladná cestná doprava vozidlami do celkovej hmotnosti 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- závodné stravovanie
- Výroba hotových jedál a polotovarov
- Výroba mrazených smotanových krémov a zmrzliny
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026.
PEMA v odvetví reštaurácie a pohostinstvá
PEMA je v registri v odvetví Reštaurácie a pohostinstvá (SK NACE 56), činnosť služby pohostinstiev. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 78 685 € (6 740 závierok), PEMA má 48 966 €, čo je 62 % mediánu. V okrese Spišská Nová Ves je v tomto odvetví 186 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je PEMA 46. z 67.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 28 731 €, polovica do 78 685 €, tri štvrtiny do 274 546 €; 10 % firiem má viac než 682 043 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 694 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 28 731 € |
| medián | 78 685 € |
| horný kvartil | 274 546 € |
| 10 % firiem má viac než | 682 043 € |
| PEMA | 48 966 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- PEMA
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby PEMA s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | PEMA | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 48 966 € | 78 685 € |
| 2024 | 41 116 € | 78 424 € |
| 2023 | 45 806 € | 71 990 € |
| 2022 | 48 236 € | 59 132 € |
| 2021 | 26 938 € | 44 924 € |
| 2020 | 6 678 € | 47 466 € |
| 2019 | 40 994 € | 59 884 € |
| 2018 | 48 474 € | 57 619 € |
| 2017 | 37 017 € | 54 567 € |
| 2016 | 46 875 € | 52 133 € |
| 2015 | 45 131 € | 50 818 € |
| 2014 | 45 696 € | — |
| 2013 | 45 234 € | — |
| 2012 | 45 844 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| PEMA | 48 966 € |
|---|---|
| medián okresu Spišská Nová Ves | 106 801 € |
| medián kraja | 66 098 € |
| medián Slovenska | 78 685 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Ogara, s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 119 281 € (2024)
- LAMBA, s.r.o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 119 145 € (2023)
- KTI, s.r.o.Martin · tržby 119 123 € (2025)
- KPM Group s.r.o.Senica · tržby 119 073 € (2018)
- GLG group s.r.o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 119 067 € (2023)
- Pohostinstvo Popelka s. r. o.Hájske · tržby 119 025 € (2025)
- profi.free.gastro s.r.o.Pažiť · tržby 118 993 € (2025)
- MaXXo, s. r. o.Malacky · tržby 118 946 € (2025)
- SKYNET energy, s. r. o.Turčiansky Peter · tržby 118 937 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb PEMA, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo PEMA: Spišská Nová Ves
PEMA sídli na adrese Duklianska 47/B, 052 01 Spišská Nová Ves, okres Spišská Nová Ves. V obci Spišská Nová Ves je 5 448 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 11 175. Na tej istej adrese je zapísaných 5 aktívnych subjektov.
Spišská Nová Ves: obyvatelia a dáta ›Okres Spišská Nová Ves ›Adresár firiem v okrese Spišská Nová Ves ›
PEMA: IČO, sídlo a základné údaje
PEMA, s.r.o. (IČO 36173363) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Spišská Nová Ves, okres Spišská Nová Ves. Dátum vzniku je 12. 5. 1997, na trhu je 29 rokov a štatutárom je Ing. Peter Vodžák. Za rok 2025 sú v závierke tržby 48 966 € a výsledok hospodárenia +1 357 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Služby pohostinstiev (SK NACE 5630) |
| Základné imanie | 6 639 € |
| Vznik | 12. 5. 1997 |
| Obec | Spišská Nová Ves |
| Okres | Okres Spišská Nová Ves |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví reštaurácie a pohostinstvá (SK NACE 56) PEMA, s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 48 966 €, typická firma odvetvia 78 685 € (medián z 6 740 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Spišská Nová Ves ›Reštaurácie a pohostinstvá: tržby a mzdy ›Reštaurácie a pohostinstvá v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Spišská Nová Ves ›
Sieť prepojení firmy PEMA
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu PEMA
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu PEMA
- Tendre6súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 183 tis. €
- Granty a dotácie79výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 196 tis. €
- Končiace zmluvy52zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 3 800 €
- Výhry konkurentov77firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 35 tis. €
- Diery na trhu15odvetví chýba v meste Spišská Nová Vestypický nepokrytý dopyt 935 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen359 zmlúv za 3 roky · 3 159 721 € · naposledy 30. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.80 zmlúv za 3 roky · 161 085 € · naposledy 30. 9. 2026Hotelová akadémia Ľ. Wintera, Stromová 34, 921 01 Piešťany 142 zmlúv za 3 roky · · naposledy 1. 9. 2026 Všetkých 461 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
MAPOMA s.r.o.Pesopo, s. r. o.Resort Vila Mery s.r.o.CZECHPOINT s.r.o.Pemano s.r.o.
Najväčšie firmy v obci Spišská Nová Ves
Embraco Slovakia s.r.o.Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves…PASS - SK, s.r.o.eyerim s.r.o.ROŠERO - P, s.r.o.Všetky firmy v obci Spišská Nová Ves ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 56.30) v okrese Spišská Nová Ves
SOLID KL s.r.o.GM Global, s. r. o.INSIA UNIVERZO, s.r.o.Grillbar s.r.o.P & M ROYAL s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.