VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

GIO Venta s. r. o.

Banská Bystrica · Reštauračné činnosti

306 045 €tržby 2024 ▲ 43 %+92 271 €zisk 2024

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 4. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

306 045 €tržby 2024 ▲ 43 %
+92 271 €zisk 2024
  1. 12 : tržby 370 889 €, výsledok hospodárenia -225 638 €
  2. 13 : tržby 439 048 €, výsledok hospodárenia -231 050 €
  3. 14 : tržby 509 524 €, výsledok hospodárenia -187 166 €
  4. 15 : tržby 523 605 €, výsledok hospodárenia -184 341 €
  5. 16 : tržby 470 519 €, výsledok hospodárenia -277 879 €
  6. 17 : tržby 478 746 €, výsledok hospodárenia -308 394 €
  7. 18 : tržby 734 251 €, výsledok hospodárenia -383 100 €
  8. 19 : tržby 462 270 €, výsledok hospodárenia -290 317 €
  9. 20 : tržby 168 927 €, výsledok hospodárenia 76 674 €
  10. 21 : tržby 100 716 €, výsledok hospodárenia 10 940 €
  11. 22 : tržby 241 764 €, výsledok hospodárenia -21 472 €
  12. 23 : tržby 213 621 €, výsledok hospodárenia 33 880 €
  13. 24 : tržby 306 045 €, výsledok hospodárenia 92 271 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

GIO Venta s. r. o. (IČO 35924535) mala v roku 2024 tržby 306 045 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2024, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci GIO Venta

GIO Venta má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2024 boli 29 813 €.

Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2024 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.

Spoločníci GIO Venta

V registri sú zapísaní 2 spoločníci.

Podiely spoločníkov na vkladoch GIO Venta
Podiely spoločníkov na vkladoch GIO Venta SNS Work-POWER s.r.o. 50,0 %, STRIONEX s.r.o. 50,0 %. Spolu 6 639 €. SNS Work-POWER s.r.o.: 3 320 €, 50,0 %STRIONEX s.r.o.: 3 319 €, 50,0 %50,0 % najväčší podiel
  • SNS Work-POWER s.r.o.50,0 %
  • STRIONEX s.r.o.50,0 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
SNS Work-POWER s.r.o.od 17. 7. 2026 3 320 €50,0 %
STRIONEX s.r.o.od 17. 7. 2026 3 319 €50,0 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Tržby, zisk a majetok GIO Venta

Za rok 2024 má GIO Venta v závierke tržby 306 045 €, o 43,3 % viac než v roku 2023, a výsledok hospodárenia +92 271 €. Závierky máme za 13 rokov (2012 až 2024), najvyššie tržby sú z roku 2018: 734 251 €.

Tržby 2024306 tis. €▲ +43,3 % medziročne
Výsledok hospodárenia 202492 tis. €zisk
Majetok (aktíva) 202497 tis. €
Vlastné imanie 202449 tis. €
Záväzky 202449 tis. €49,8 % majetku
Pridaná hodnota 2024128 tis. €
Zisková marža 2024+30,1 %medián odvetvia +2,0 %
Súčet výsledkov za 13 rokov−1,90 mil. €2012 až 2024

Výkaz ziskov a strát GIO Venta

Súvaha GIO Venta

Všetky čísla zo závierok GIO Venta (13 rokov)
Čísla zo závierok GIO Venta po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
2024306 045 €92 271 €97 416 €48 907 €48 509 €127 717 €+30,1 %
2023213 621 €33 880 €14 219 €−43 364 €57 583 €69 493 €+15,9 %
2022241 764 €−21 472 €22 544 €−77 243 €99 787 €20 412 €−8,9 %
2021100 716 €10 940 €36 468 €−55 771 €92 239 €38 799 €+10,9 %
2020168 927 €76 674 €64 899 €−66 712 €131 611 €107 221 €+45,4 %
2019462 270 €−290 317 €70 178 €−143 386 €213 564 €−127 958 €−62,8 %
2018734 251 €−383 100 €91 205 €−53 069 €144 274 €−194 652 €−52,2 %
2017478 746 €−308 394 €61 777 €−93 310 €155 087 €−150 744 €−64,4 %
2016470 519 €−277 879 €21 293 €−38 396 €59 689 €−122 293 €−59,1 %
2015523 605 €−184 341 €51 771 €−974 941 €1 026 712 €−23 409 €−35,2 %
2014509 524 €−187 166 €31 130 €−790 601 €821 731 €12 433 €−36,7 %
2013439 048 €−231 050 €43 343 €−603 435 €646 778 €−50 679 €−52,6 %
2012370 889 €−225 638 €58 104 €−372 385 €430 489 €−48 491 €−60,8 %

Riziko: zaplatí GIO Venta?

GIO Venta a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv sú 3 zmluvy s dodávateľom GIO Venta v objeme 2 988 € z rokov 2019 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava: 2 000 € v 1 zmluve.

Zmluvy so štátom3Centrálny register zmlúv
Objem zmlúv2 988 €spolu za všetky roky
Prvá zmluva20192. 4. 2019

História firmy GIO Venta

Dátum vzniku GIO Venta je 9. 3. 2005, teda pred 21 rokmi. Skoršie obchodné meno: BELAGGIO s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 10 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/56891/S
  2. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2021988914
  3. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 370 889 € · majetok 58 104 €
  4. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava, hodnota zmluvy 2 000 €. Firma vznikla 9. 3. 2005.
  5. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2024Závierok máme 13, posledné tržby 306 045 €.
  6. Zmena obchodného menaPredtým BELAGGIO s.r.o., odvtedy GIO Venta s. r. o.
  7. Nový spoločník: STRIONEX s.r.o.Spoločník v.o.s. / s.r.o.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti GIO Venta

  • pohostinská činnosť,
  • kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod),
  • kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod),
  • sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti,
  • leasingová činnosť v rozsahu voľnej živnosti,
  • prenájom hnuteľných vecí v rozsahu voľnej živnosti,
  • prenájom nehnuteľností s poskytovaním iných základných služieb spojených s prenájmom,
  • prieskum trhu,
  • reklamná a propagačná činnosť,
  • vedenie účtovníctva,
  • montáž plastových okien,
  • podnikateľské poradenstvo v rozsahu voľnej živnosti,
  • predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov,
  • predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh ako aj bezmäsitých jedál,
  • predaj na priamu konzumáciu jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok,
  • organizovanie a usporadúvanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatí,

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 4. 10. 2026.

GIO Venta v odvetví reštaurácie a pohostinstvá

GIO Venta je v registri v odvetví Reštaurácie a pohostinstvá (SK NACE 56), činnosť reštauračné činnosti. Medián tržieb odvetvia za rok 2024 je 78 424 € (6 856 závierok), GIO Venta má 306 045 €, čo je 3,9-násobok mediánu. V okrese Banská Bystrica je v tomto odvetví 631 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je GIO Venta 64. z 283.

V odvetví v okrese Banská Bystrica631aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou6 856Slovensko, rok 2024
Medián tržieb odvetvia78 tis. €rok 2024
Medián ziskovej marže+2,0 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb GIO Venta, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Ubytovanie a stravovanie v okrese Banská Bystrica ›

Sídlo GIO Venta: Banská Bystrica

GIO Venta sídli na adrese Kukučínova 22, 974 01 Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. V obci Banská Bystrica je 19 488 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 824. Na tej istej adrese je zapísaných 482 aktívnych subjektov.

Subjektov v obci Banská Bystrica19 488aktívnych
Subjektov v okrese Banská Bystrica24 824aktívnych
V tom istom odvetví631okres Banská Bystrica
Na tej istej adrese482aktívnych subjektov

Banská Bystrica: obyvatelia a dáta ›Okres Banská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Banská Bystrica ›

GIO Venta: IČO, sídlo a základné údaje

GIO Venta s. r. o. (IČO 35924535) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. Dátum vzniku je 9. 3. 2005, na trhu je 21 rokov. Za rok 2024 sú v závierke tržby 306 045 € a výsledok hospodárenia +92 271 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 4. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetvieReštauračné činnosti (SK NACE 5611)
Základné imanie6 639 €
Vznik9. 3. 2005
Skoršie názvyBELAGGIO s.r.o.
ObecBanská Bystrica
OkresOkres Banská Bystrica
Účtovných závierok v registri12

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví reštaurácie a pohostinstvá (SK NACE 56) GIO Venta s. r. o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2024 mala 306 045 €, typická firma odvetvia 78 424 €, čo je 3,9-násobok mediánu (medián z 6 856 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Banská Bystrica ›Reštaurácie a pohostinstvá: tržby a mzdy ›Reštaurácie a pohostinstvá v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Banská Bystrica ›

Sieť prepojení firmy GIO Venta

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu GIO Venta

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu GIO Venta

  • Tendre6súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 183 tis. €
  • Granty a dotácie72výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 196 tis. €
  • Končiace zmluvy103zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 1 500 €
  • Výhry konkurentov77firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 35 tis. €
  • Diery na trhu6odvetví chýba v meste Banská Bystricatypický nepokrytý dopyt 20,0 mil. €

Súvisiace firmy

Rovnaký konateľ alebo spoločník

Concrete Invest s.r.o.Deutschland Bau 1 s. r. o.WORKBAU slovakia s. r. o.Trans Global Truck s.r.o.KINO-DOMA s.r.o.

Najväčšie firmy v obci Banská Bystrica

Slovenská pošta, a.s.LPP Slovakia, s.r.o.Zeppelin SK s.r.o.TEMPRA, s.r.o.Stredoslovenská vodárenská prevádzková…Všetky firmy v obci Banská Bystrica ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 56.10) v okrese Banská Bystrica

JM Invest, s.r.o.elivo gastro s.r.o.Hotel Magnus, s. r. o.KOLIBA, s.r.o.Koliba Servis s. r. o.

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk