Euro VKM, s.r.o.
Bratislava - Staré Mesto · Nešpecializovaný veľkoobchod
605 922 €tržby 2020 ▲ 16 %+3 474 €zisk 2020aktívna 22 rokov2 zamestnanci (2020)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 31. 10. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 449 072 €, výsledok hospodárenia -1 420 €
- 13 : tržby 467 349 €, výsledok hospodárenia 15 528 €
- 14 : tržby 418 700 €, výsledok hospodárenia -2 352 €
- 15 : tržby 905 507 €, výsledok hospodárenia 13 987 €
- 16 : tržby 599 657 €, výsledok hospodárenia 27 668 €
- 17 : tržby 388 960 €, výsledok hospodárenia 5 795 €
- 18 : tržby 448 796 €, výsledok hospodárenia 10 116 €
- 19 : tržby 523 587 €, výsledok hospodárenia 10 200 €
- 20 : tržby 605 922 €, výsledok hospodárenia 3 474 €
Euro VKM, s.r.o. (IČO 35893508), sídlo Bratislava - mestská časť Staré Mesto, je v registri zapísaná od 16. 7. 2004 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 31. 10. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2020.
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci Euro VKM
V roku 2020 mala Euro VKM priemerne 2 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 36 041 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2020 | 2 | 36 041 € | 25 570 € |
| 2019 | — | 30 484 € | 21 499 € |
| 2018 | — | 31 703 € | 21 696 € |
| 2017 | — | 34 407 € | 24 569 € |
| 2016 | — | 30 683 € | 21 668 € |
| 2015 | — | 57 964 € | 41 473 € |
| 2014 | — | 52 364 € | 37 634 € |
| 2013 | — | 29 500 € | 20 764 € |
| 2012 | — | 28 396 € | 22 001 € |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Na čo išli osobné náklady v roku 2020
- Mzdy 71 % 25 570 €
- Odvody zamestnávateľa 25 % 9 000 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2020 (PDF), výkaz 2020 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2020 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2020 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ Euro VKM
Podľa Registra právnických osôb koná za Euro VKM 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 31. 10. 2026.
Spoločník Euro VKM
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- TRIGA TRADE s.r.o.100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| TRIGA TRADE s.r.o.od 21. 9. 2021 | 6 640 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Euro VKM
Za rok 2020 má Euro VKM v závierke tržby 605 922 €, o 15,7 % viac než v roku 2019, a výsledok hospodárenia +3 474 €. Závierky máme za 9 rokov (2012 až 2020), najvyššie tržby sú z roku 2015: 905 507 €.
Výkaz ziskov a strát Euro VKM
Najvyššie tržby: rok 2015, 905 507 €. Najnižšie: rok 2017, 388 960 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2020 | 605 922 € |
| 2019 | 523 587 € |
| 2018 | 448 796 € |
| 2017 | 388 960 € |
| 2016 | 599 657 € |
| 2015 | 905 507 € |
| 2014 | 418 700 € |
| 2013 | 467 349 € |
| 2012 | 449 072 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 7 rokoch, strata v 2 rokoch z 9 rokov. Súčet za celé obdobie: 82 996 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2020 | 3 474 € |
| 2019 | 10 200 € |
| 2018 | 10 116 € |
| 2017 | 5 795 € |
| 2016 | 27 668 € |
| 2015 | 13 987 € |
| 2014 | −2 352 € |
| 2013 | 15 528 € |
| 2012 | −1 420 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Euro VKM
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +0,6 %, medián odvetvia +1,6 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Euro VKM | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2020 | +0,6 % | +1,6 % |
| 2019 | +1,9 % | +1,5 % |
| 2018 | +2,3 % | +1,6 % |
| 2017 | +1,5 % | +2,2 % |
| 2016 | +4,6 % | +2,0 % |
| 2015 | +1,5 % | +1,7 % |
| 2014 | −0,6 % | — |
| 2013 | +3,3 % | — |
| 2012 | −0,3 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 5 z 8 rokov, najviac v roku 2015 (+116,3 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2020 | +15,7 % |
| 2019 | +16,7 % |
| 2018 | +15,4 % |
| 2017 | −35,1 % |
| 2016 | −33,8 % |
| 2015 | +116,3 % |
| 2014 | −10,4 % |
| 2013 | +4,1 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Euro VKM
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2020 mala súvaha majetok 146 678 €, vlastné imanie 89 199 € a záväzky 57 479 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2020 | 146 678 € | 89 199 € | 57 479 € |
| 2019 | 133 997 € | 85 725 € | 48 272 € |
| 2018 | 159 136 € | 75 524 € | 83 612 € |
| 2017 | 134 111 € | 65 408 € | 68 703 € |
| 2016 | 253 680 € | 59 613 € | 194 067 € |
| 2015 | 551 994 € | 31 945 € | 520 049 € |
| 2014 | 186 628 € | 17 958 € | 168 670 € |
| 2013 | 219 958 € | 34 418 € | 185 540 € |
| 2012 | 161 489 € | 18 890 € | 142 599 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Euro VKM (9 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 605 922 € | 3 474 € | 146 678 € | 89 199 € | 57 479 € | 43 605 € | +0,6 % |
| 2019 | 523 587 € | 10 200 € | 133 997 € | 85 725 € | 48 272 € | 49 601 € | +1,9 % |
| 2018 | 448 796 € | 10 116 € | 159 136 € | 75 524 € | 83 612 € | 46 990 € | +2,3 % |
| 2017 | 388 960 € | 5 795 € | 134 111 € | 65 408 € | 68 703 € | 47 455 € | +1,5 % |
| 2016 | 599 657 € | 27 668 € | 253 680 € | 59 613 € | 194 067 € | 74 898 € | +4,6 % |
| 2015 | 905 507 € | 13 987 € | 551 994 € | 31 945 € | 520 049 € | 86 755 € | +1,5 % |
| 2014 | 418 700 € | −2 352 € | 186 628 € | 17 958 € | 168 670 € | 68 400 € | −0,6 % |
| 2013 | 467 349 € | 15 528 € | 219 958 € | 34 418 € | 185 540 € | 70 865 € | +3,3 % |
| 2012 | 449 072 € | −1 420 € | 161 489 € | 18 890 € | 142 599 € | 53 582 € | −0,3 % |
Riziko: zaplatí Euro VKM?
Euro VKM a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 18 zmlúv s dodávateľom Euro VKM v objeme 1 129 203 € z rokov 2011 až 2021. Najväčší objem je s odberateľom Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR: 505 459 € v 6 zmluvách. Vo verejnom obstarávaní má 10 vyhratých súťaží za 578 697 €.
Rok s najväčším objemom: 2016, 303 782 € v 2 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2021 | 2 | 83 400 € |
| 2020 | 3 | 57 012 € |
| 2019 | 2 | 82 668 € |
| 2018 | 3 | 198 620 € |
| 2017 | 2 | 144 980 € |
| 2016 | 2 | 303 782 € |
| 2015 | 2 | 114 742 € |
| 2012 | 1 | 144 000 € |
| 2011 | 1 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Euro VKM
Dátum vzniku Euro VKM je 16. 7. 2004, teda pred 22 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 24 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/32473/B
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Ministerstvo kultúry SR, hodnota zmluvy 144 000 €. Firma vznikla 16. 7. 2004.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 449 072 € · majetok 161 489 €
- Výhra vo verejnej súťažiObstarávateľ Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, cena 366 667 €. Prekladateľské a tlmočnícke služby
- Výhra vo verejnej súťažiObstarávateľ Univerzita Komenského v Bratislave, cena 208 000 €. Prekladateľské a tlmočnícke služby pre potreby UK
- Najväčšia verejná zmluva: 208 000 €Objednávateľ Univerzita Komenského v Bratislave. Zmluva o poskytnutí služieb
- Nový štatutár: Antonín Tomáš KolárKonateľ
- Nový spoločník: TRIGA TRADE s.r.o.Spoločník v.o.s. / s.r.o.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Euro VKM
- kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod),
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod),
- prekladateľské a tlmočnícke služby,
- sprostredkovateľská činnosť v rozsahu volnej živnosti,
- reklamná, propagačná a inzertná činnosť,
- realizácia grafických a textových prác pomocou počítača (Desktop publishing),
- webový design a tvorba webových stránok,
- registrácia internetových domén, ich správa a prevádzkovanie,
- poradenská a školiaca činnosť v oblasti informačných a komunikačných technológií,
- činnosť organizačných a ekonomických poradcov,
- faktoring a forfaiting v rozsahu voľnej živnosti,
- obstarávateľská činnosť spojená so správou nehnuteľností,
- prenájom strojov, prístrojov, zariadení, dopravných prostriedkov a výpočtovej techniky,
- fotografické služby,
- organizovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatí,
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 31. 10. 2026.
Euro VKM v odvetví veľkoobchod
Euro VKM je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť nešpecializovaný veľkoobchod. Medián tržieb odvetvia za rok 2020 je 112 062 € (15 730 závierok), Euro VKM má 605 922 €, čo je 5,4-násobok mediánu. V okrese Bratislava I je v tomto odvetví 1 950 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Euro VKM 254. z 935.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 23 621 €, polovica do 112 062 €, tri štvrtiny do 633 172 €; 10 % firiem má viac než 2 933 203 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 800 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 23 621 € |
| medián | 112 062 € |
| horný kvartil | 633 172 € |
| 10 % firiem má viac než | 2 933 203 € |
| Euro VKM | 605 922 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 3. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- Euro VKM
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Euro VKM s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Euro VKM | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2020 | 605 922 € | 112 062 € |
| 2019 | 523 587 € | 120 474 € |
| 2018 | 448 796 € | 118 281 € |
| 2017 | 388 960 € | 106 292 € |
| 2016 | 599 657 € | 97 889 € |
| 2015 | 905 507 € | 98 124 € |
| 2014 | 418 700 € | — |
| 2013 | 467 349 € | — |
| 2012 | 449 072 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2020.
Čísla v tabuľke
| Euro VKM | 605 922 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava I | 116 960 € |
| medián kraja | 122 414 € |
| medián Slovenska | 112 062 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- DBS Slovakia spol. s r.o.Malacky · tržby 1 477 026 € (2025)
- Global Trans Sped, s.r.o.Komárno · tržby 1 474 777 € (2015)
- Sparkfy s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 1 474 760 € (2022)
- Confer, s.r.o.Banská Bystrica · tržby 1 473 148 € (2025)
- PaMipek, s. r. o.Ostrovany · tržby 1 473 059 € (2025)
- D.I.Z., spol. s r.o.Košice - mestská časť Myslava · tržby 1 470 148 € (2025)
- APEN s. r. o.Nová Dubnica · tržby 1 469 699 € (2025)
- Záhradné centrum Vígľaš s.r.o.Vígľaš · tržby 1 469 280 € (2025)
- KOVOŠROT VAŠIN, s.r.o.Čáry · tržby 1 467 692 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Euro VKM, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Bratislava I ›
Sídlo Euro VKM: Bratislava - Staré Mesto
Euro VKM sídli na adrese Námestie Martina Benku 12, 811 07 Bratislava, okres Bratislava I. V obci Bratislava - Staré Mesto je 46 007 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 45 830. Na tej istej adrese je zapísaných 6 aktívnych subjektov.
Bratislava - Staré Mesto: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava I ›Adresár firiem v okrese Bratislava I ›
Euro VKM: IČO, sídlo a základné údaje
Euro VKM, s.r.o. (IČO 35893508) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Staré Mesto, okres Bratislava I. Dátum vzniku je 16. 7. 2004, na trhu je 22 rokov a štatutárom je Antonín Tomáš Kolár. Za rok 2020 sú v závierke tržby 605 922 € a výsledok hospodárenia +3 474 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 31. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Nešpecializovaný veľkoobchod (SK NACE 4690) |
| Základné imanie | 6 640 € |
| Vznik | 16. 7. 2004 |
| Obec | Bratislava - Staré Mesto |
| Okres | Okres Bratislava I |
| Účtovných závierok v registri | 8 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) Euro VKM, s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2020 mala 605 922 €, typická firma odvetvia 112 062 €, čo je 5,4-násobok mediánu (medián z 15 730 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 3. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava I ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava I ›
Súvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
MT plus, s.r.o., v likvidáciiTubing SK s.r.o.H - T s.r.o.EKO AGRO s. r. o., v likvidáciiAkolu MDEC, s. r. o., v likvidácii
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto
Energetika Slovensko, a. s.Železnice Slovenskej republikyZápadoslovenská distribučná, a.s.Rascon Europe central s. r. o.Torreol, s. r. o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.90) v okrese Bratislava I
Caeles Trade, s. r. o.ECO PRODUKT s. r. o.TICHELMANN SK s. r. o.SDS - Smart Delivery Service SK, s.r.o.LOGREK s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.