RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica
Brusnica · Zmiešané hospodárstvo
175 €tržby 2019 ▼ 3 %−13 480 €strata 2019aktívna 30 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 8. 11. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 19 578 €, výsledok hospodárenia 8 666 €
- 13 : tržby 21 670 €, výsledok hospodárenia 1 310 €
- 14 : tržby 26 192 €, výsledok hospodárenia 4 360 €
- 15 : tržby 49 429 €, výsledok hospodárenia 41 319 €
- 16 : tržby 324 €, výsledok hospodárenia -43 924 €
- 17 : tržby 750 €, výsledok hospodárenia -23 035 €
- 18 : tržby 180 €, výsledok hospodárenia -28 867 €
- 19 : tržby 175 €, výsledok hospodárenia -13 480 €
- 20 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -7 228 €
- 21 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -1 382 €
- 22 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -95 €
- 23 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 0 €
- 24 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -340 €
- 25 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 6 051 €
RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica (IČO 31731384), sídlo Brusnica, je v registri zapísaná od 29. 7. 1996 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 8. 11. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2019.
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica
osobné náklady v roku 2018 boli 5 936 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2018 | — | 5 936 € | 4 167 € |
| 2017 | — | 11 937 € | 9 042 € |
| 2016 | — | 8 930 € | 7 166 € |
| 2015 | — | 33 800 € | 24 945 € |
| 2014 | — | 26 839 € | 19 431 € |
| 2013 | — | 35 736 € | 25 231 € |
| 2012 | — | 34 783 € | 24 852 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2018
- Mzdy 70 % 4 167 €
- Odvody zamestnávateľa 25 % 1 465 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2018 v RÚZ.
Náklady: výkaz ziskov a strát 2018 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 18. 10. 2026.
Konateľ RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica
Podľa Registra právnických osôb koná za RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 11. 2026.
Spoločníci RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica
V registri sú zapísaní 3 spoločníci.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 11. 2026.
Kto firmu skutočne vlastní a kde nájsť konečného užívateľa výhod ›Tržby, zisk a majetok RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica
Za rok 2019 má RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica v závierke tržby 175 €, o 2,8 % menej než v roku 2018, a výsledok hospodárenia −13 480 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2015: 49 429 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 340 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica
Najvyššie tržby: rok 2015, 49 429 €. Najnižšie: rok 2019, 175 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | — |
| 2024 | — |
| 2023 | — |
| 2022 | — |
| 2021 | — |
| 2020 | — |
| 2019 | 175 € |
| 2018 | 180 € |
| 2017 | 750 € |
| 2016 | 324 € |
| 2015 | 49 429 € |
| 2014 | 26 192 € |
| 2013 | 21 670 € |
| 2012 | 19 578 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 5 rokoch, strata v 8 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: −56 645 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 6 051 € |
| 2024 | −340 € |
| 2023 | 0 € |
| 2022 | −95 € |
| 2021 | −1 382 € |
| 2020 | −7 228 € |
| 2019 | −13 480 € |
| 2018 | −28 867 € |
| 2017 | −23 035 € |
| 2016 | −43 924 € |
| 2015 | 41 319 € |
| 2014 | 4 360 € |
| 2013 | 1 310 € |
| 2012 | 8 666 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +83,6 %, medián odvetvia +1,7 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | — | +3,1 % |
| 2024 | — | +3,0 % |
| 2023 | — | +1,9 % |
| 2022 | — | +4,1 % |
| 2021 | — | +3,3 % |
| 2020 | — | +1,3 % |
| 2019 | — | +1,7 % |
| 2018 | — | +2,2 % |
| 2017 | — | +2,9 % |
| 2016 | — | +3,3 % |
| 2015 | +83,6 % | +1,9 % |
| 2014 | +16,6 % | — |
| 2013 | +6,0 % | — |
| 2012 | +44,3 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 4 z 7 rokov, najviac v roku 2017 (+131,5 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | — |
| 2024 | — |
| 2023 | — |
| 2022 | — |
| 2021 | — |
| 2020 | — |
| 2019 | −2,8 % |
| 2018 | −76,0 % |
| 2017 | +131,5 % |
| 2016 | −99,3 % |
| 2015 | +88,7 % |
| 2014 | +20,9 % |
| 2013 | +10,7 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 54 862 €, vlastné imanie 46 113 € a záväzky 8 749 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 54 862 € | 46 113 € | 8 749 € |
| 2024 | 54 867 € | 40 062 € | 14 805 € |
| 2023 | 54 867 € | 40 402 € | 14 465 € |
| 2022 | 54 867 € | 40 402 € | 14 465 € |
| 2021 | 54 858 € | 40 497 € | 14 361 € |
| 2020 | 54 742 € | 41 879 € | 12 863 € |
| 2019 | 58 978 € | 49 108 € | 9 870 € |
| 2018 | 73 334 € | 62 588 € | 10 746 € |
| 2017 | 105 107 € | 91 455 € | 13 652 € |
| 2016 | 147 715 € | 114 490 € | 33 225 € |
| 2015 | 296 817 € | 158 414 € | 138 403 € |
| 2014 | 256 592 € | 117 095 € | 117 420 € |
| 2013 | 240 168 € | 112 735 € | 105 356 € |
| 2012 | 227 015 € | 111 425 € | 93 513 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | 6 051 € | 54 862 € | 46 113 € | 8 749 € | — | — |
| 2024 | — | −340 € | 54 867 € | 40 062 € | 14 805 € | — | — |
| 2023 | — | 0 € | 54 867 € | 40 402 € | 14 465 € | — | — |
| 2022 | — | −95 € | 54 867 € | 40 402 € | 14 465 € | 0 € | — |
| 2021 | — | −1 382 € | 54 858 € | 40 497 € | 14 361 € | −648 € | — |
| 2020 | — | −7 228 € | 54 742 € | 41 879 € | 12 863 € | −3 870 € | — |
| 2019 | 175 € | −13 480 € | 58 978 € | 49 108 € | 9 870 € | −5 611 € | −7 702,9 % |
| 2018 | 180 € | −28 867 € | 73 334 € | 62 588 € | 10 746 € | −13 592 € | −16 037,2 % |
| 2017 | 750 € | −23 035 € | 105 107 € | 91 455 € | 13 652 € | −23 582 € | −3 071,3 % |
| 2016 | 324 € | −43 924 € | 147 715 € | 114 490 € | 33 225 € | −16 820 € | −13 556,8 % |
| 2015 | 49 429 € | 41 319 € | 296 817 € | 158 414 € | 138 403 € | −9 280 € | +83,6 % |
| 2014 | 26 192 € | 4 360 € | 256 592 € | 117 095 € | 117 420 € | −21 425 € | +16,6 % |
| 2013 | 21 670 € | 1 310 € | 240 168 € | 112 735 € | 105 356 € | −12 145 € | +6,0 % |
| 2012 | 19 578 € | 8 666 € | 227 015 € | 111 425 € | 93 513 € | −10 416 € | +44,3 % |
Riziko: zaplatí RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica?
RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 3 zmluvy s dodávateľom RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica v objeme 6 251 € z rokov 2012 až 2018. Najväčší objem je s odberateľom Plemenárske služby Slovenskej republiky, š. p.: 4 636 € v 2 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2012, 4 527 € v 1 zmluve.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2018 | 1 | 110 € |
| 2013 | 1 | 1 615 € |
| 2012 | 1 | 4 527 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica
Dátum vzniku RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica je 29. 7. 1996, teda pred 30 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 13 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/3197/P
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Plemenárske služby Slovenskej republiky, š. p., hodnota zmluvy 4 527 €. Firma vznikla 29. 7. 1996.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 19 578 € · majetok 227 015 €
- Nový spoločník: MVDr. Martin IlečkoSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Nový štatutár: Slavomír PavlenkoKonateľ
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica
- - poľnohospodárska a lesnícka prvovýroba
- - poskytovanie prác a služieb súvisiacich s poľnohospodárskou výrobou pre iné subjekty
- - kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností
- - kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živností
- - sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľných živností
- - výroba predvalkov, plechu, drôtu, profilov a iné hutnícke spracovanie železa a ocele
- - tvarovanie a valcovanie železa a ocele za studena
- - výroba drobných kovových obalov, upínadiel a reťazí
- - výroba a opravy poľnohospodárskych strojov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 11. 2026.
RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica v odvetví pestovanie plodín a chov zvierat
RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica je v registri v odvetví Pestovanie plodín a chov zvierat (SK NACE 01), činnosť zmiešané hospodárstvo. Medián tržieb odvetvia za rok 2019 je 97 046 € (3 460 závierok), RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica má 175 €, čo je 0 % mediánu. V okrese Stropkov je v tomto odvetví 160 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica 28. z 28.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 20 276 €, polovica do 97 046 €, tri štvrtiny do 551 372 €; 10 % firiem má viac než 1 658 873 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 3 956 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 20 276 € |
| medián | 97 046 € |
| horný kvartil | 551 372 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 658 873 € |
| RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica | 175 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 8. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | — | 102 782 € |
| 2024 | — | 98 286 € |
| 2023 | — | 100 418 € |
| 2022 | — | 101 550 € |
| 2021 | — | 101 818 € |
| 2020 | — | 91 974 € |
| 2019 | 175 € | 97 046 € |
| 2018 | 180 € | 106 258 € |
| 2017 | 750 € | 110 207 € |
| 2016 | 324 € | 99 167 € |
| 2015 | 49 429 € | 106 185 € |
| 2014 | 26 192 € | — |
| 2013 | 21 670 € | — |
| 2012 | 19 578 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2019.
Čísla v tabuľke
| RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica | 175 € |
|---|---|
| medián okresu Stropkov | 86 747 € |
| medián kraja | 77 781 € |
| medián Slovenska | 97 046 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Poľovnícke združenie ModrankaTrnava · tržby 356 € (2025)
- AGRObert s. r. o.Sása · tržby 350 € (2025)
- Animio s. r. o.Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice · tržby 320 € (2025)
- AD HONT, spol.s.r.o.Cerovo · tržby 320 € (2025)
- Agroref, s.r.o.Matovce · tržby 315 € (2025)
- NikoVida s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 313 € (2025)
- EKOPRODUKT Brusnica s.r.o.Brusnica · tržby 304 € (2025)
- Peter Bružina SHR, s.r.o.Hunkovce · tržby 300 € (2025)
- Emulsion s.r.o.Púchov · tržby 300 € (2023)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica: Brusnica
RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica sídli na adrese 108, 090 31 Brusnica, okres Stropkov. V obci Brusnica je 58 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 3 308. Na tej istej adrese je zapísaných 3 aktívnych subjektov.
Brusnica: obyvatelia a dáta ›Okres Stropkov ›Adresár firiem v okrese Stropkov ›
RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica: IČO, sídlo a základné údaje
RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica (IČO 31731384) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Brusnica, okres Stropkov. Dátum vzniku je 29. 7. 1996, na trhu je 30 rokov a štatutárom je Slavomír Pavlenko. Za rok 2019 sú v závierke tržby 175 € a výsledok hospodárenia −13 480 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 11. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Zmiešané hospodárstvo (SK NACE 0150) |
| Základné imanie | 6 639 € |
| Vznik | 29. 7. 1996 |
| Obec | Brusnica |
| Okres | Okres Stropkov |
| Vyrubená daň z príjmov | 340 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví pestovanie plodín a chov zvierat (SK NACE 01) RD-LIPOVÁ, spoločnosť s ručením obmedzeným Brusnica má nižšie tržby než typická firma: za rok 2019 mala 175 €, typická firma odvetvia 97 046 € (medián z 3 460 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 8. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Stropkov ›Pestovanie plodín a chov zvierat: tržby a mzdy ›Pestovanie plodín a chov zvierat v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Stropkov ›
Súvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Poľovnícke združenie Lipovica KolbovcePozemkové spoločenstvo podielových…Agrofield, s.r.o.EKOPRODUKT Brusnica s.r.o.Roľnícke družstvo Breznica
Najväčšie firmy v obci Brusnica
KREMPO s.r.o.MAJAN, s.r.o.Gréckokatolícka cirkev, farnosť BrusnicaPozemkové spoločenstvo lesov a pasienkov…Obec BrusnicaVšetky firmy v obci Brusnica ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 01.50) v okrese Stropkov
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.