PETRUS GROUP, spol. s r.o.
Liptovský Mikuláš · Veľkoobchod s drevom, stavebným materiálom a sanitárnymi zariadeniami
393 068 €tržby 2025 ▼ 13 %−2 408 €strata 2025aktívna 33 rokov3 zamestnanci (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 13. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 423 639 €, výsledok hospodárenia 316 €
- 13 : tržby 425 051 €, výsledok hospodárenia 808 €
- 14 : tržby 411 772 €, výsledok hospodárenia 2 966 €
- 15 : tržby 436 053 €, výsledok hospodárenia 3 902 €
- 16 : tržby 431 568 €, výsledok hospodárenia 4 177 €
- 17 : tržby 430 534 €, výsledok hospodárenia 6 456 €
- 18 : tržby 445 269 €, výsledok hospodárenia 5 692 €
- 19 : tržby 453 532 €, výsledok hospodárenia 4 404 €
- 20 : tržby 476 898 €, výsledok hospodárenia 5 907 €
- 21 : tržby 399 137 €, výsledok hospodárenia -39 €
- 22 : tržby 411 262 €, výsledok hospodárenia 1 127 €
- 23 : tržby 437 284 €, výsledok hospodárenia 1 386 €
- 24 : tržby 450 217 €, výsledok hospodárenia 8 603 €
- 25 : tržby 393 068 €, výsledok hospodárenia -2 408 €
PETRUS GROUP, spol. s r.o. (IČO 31583555) mala v roku 2025 tržby 393 068 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci PETRUS GROUP
V roku 2025 mala PETRUS GROUP priemerne 3 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 58 301 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 1 134 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Veľkoobchod a maloobchod v okrese Liptovský Mikuláš bola v roku 2025 1 629 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 3 | 58 301 € | 40 815 € |
| 2024 | — | 59 771 € | 41 970 € |
| 2023 | — | 66 603 € | 45 660 € |
| 2022 | — | 64 973 € | 45 511 € |
| 2021 | — | 59 223 € | 42 000 € |
| 2020 | — | 61 283 € | 43 545 € |
| 2019 | — | 57 352 € | 40 642 € |
| 2018 | — | 55 230 € | 39 220 € |
| 2017 | — | 54 872 € | 39 093 € |
| 2016 | — | 53 298 € | 37 944 € |
| 2015 | — | 52 529 € | 37 435 € |
| 2014 | — | 45 323 € | 32 220 € |
| 2013 | — | 44 415 € | 31 624 € |
| 2012 | — | 43 794 € | 31 208 € |
Mesačne na zamestnanca v roku 2025 a priemerná hrubá mzda
- PETRUS GROUP, mzdové náklady na zamestnanca1 134 €
- Veľkoobchod a maloobchod v okrese Liptovský Mikuláš1 629 €
- Všetky odvetvia v okrese Liptovský Mikuláš1 607 €
- Veľkoobchod a maloobchod na Slovensku1 669 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2025, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Veľkoobchod a maloobchod, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 70 % 40 815 €
- Odvody zamestnávateľa 25 % 14 773 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ PETRUS GROUP
Podľa Registra právnických osôb koná za PETRUS GROUP 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
Spoločník PETRUS GROUP
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok PETRUS GROUP
Za rok 2025 má PETRUS GROUP v závierke tržby 393 068 €, o 12,7 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −2 408 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2020: 476 898 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 1 920 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát PETRUS GROUP
Najvyššie tržby: rok 2020, 476 898 €. Najnižšie: rok 2025, 393 068 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 393 068 € |
| 2024 | 450 217 € |
| 2023 | 437 284 € |
| 2022 | 411 262 € |
| 2021 | 399 137 € |
| 2020 | 476 898 € |
| 2019 | 453 532 € |
| 2018 | 445 269 € |
| 2017 | 430 534 € |
| 2016 | 431 568 € |
| 2015 | 436 053 € |
| 2014 | 411 772 € |
| 2013 | 425 051 € |
| 2012 | 423 639 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 12 rokoch, strata v 2 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 43 297 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −2 408 € |
| 2024 | 8 603 € |
| 2023 | 1 386 € |
| 2022 | 1 127 € |
| 2021 | −39 € |
| 2020 | 5 907 € |
| 2019 | 4 404 € |
| 2018 | 5 692 € |
| 2017 | 6 456 € |
| 2016 | 4 177 € |
| 2015 | 3 902 € |
| 2014 | 2 966 € |
| 2013 | 808 € |
| 2012 | 316 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- PETRUS GROUP
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −0,6 %, medián odvetvia +2,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | PETRUS GROUP | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −0,6 % | +2,4 % |
| 2024 | +1,9 % | +2,3 % |
| 2023 | +0,3 % | +1,9 % |
| 2022 | +0,3 % | +2,1 % |
| 2021 | 0,0 % | +2,0 % |
| 2020 | +1,2 % | +1,6 % |
| 2019 | +1,0 % | +1,5 % |
| 2018 | +1,3 % | +1,6 % |
| 2017 | +1,5 % | +2,2 % |
| 2016 | +1,0 % | +2,0 % |
| 2015 | +0,9 % | +1,7 % |
| 2014 | +0,7 % | — |
| 2013 | +0,2 % | — |
| 2012 | +0,1 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 8 z 13 rokov, najviac v roku 2023 (+6,3 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −12,7 % |
| 2024 | +3,0 % |
| 2023 | +6,3 % |
| 2022 | +3,0 % |
| 2021 | −16,3 % |
| 2020 | +5,2 % |
| 2019 | +1,9 % |
| 2018 | +3,4 % |
| 2017 | −0,2 % |
| 2016 | −1,0 % |
| 2015 | +5,9 % |
| 2014 | −3,1 % |
| 2013 | +0,3 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha PETRUS GROUP
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 116 425 €, vlastné imanie 63 586 € a záväzky 52 839 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 116 425 € | 63 586 € | 52 839 € |
| 2024 | 127 127 € | 65 994 € | 61 133 € |
| 2023 | 94 827 € | 57 390 € | 37 117 € |
| 2022 | 120 400 € | 56 004 € | 64 078 € |
| 2021 | 111 975 € | 54 877 € | 56 780 € |
| 2020 | 127 832 € | 54 916 € | 72 618 € |
| 2019 | 109 855 € | 50 323 € | 59 256 € |
| 2018 | 122 827 € | 49 919 € | 72 567 € |
| 2017 | 116 671 € | 48 227 € | 68 103 € |
| 2016 | 95 033 € | 45 771 € | 48 963 € |
| 2015 | 131 781 € | 41 594 € | 89 845 € |
| 2014 | 106 435 € | 41 692 € | 64 402 € |
| 2013 | 139 998 € | 42 726 € | 96 880 € |
| 2012 | 125 656 € | 41 918 € | 83 347 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok PETRUS GROUP (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 393 068 € | −2 408 € | 116 425 € | 63 586 € | 52 839 € | 69 233 € | −0,6 % |
| 2024 | 450 217 € | 8 603 € | 127 127 € | 65 994 € | 61 133 € | 76 212 € | +1,9 % |
| 2023 | 437 284 € | 1 386 € | 94 827 € | 57 390 € | 37 117 € | 75 213 € | +0,3 % |
| 2022 | 411 262 € | 1 127 € | 120 400 € | 56 004 € | 64 078 € | 70 069 € | +0,3 % |
| 2021 | 399 137 € | −39 € | 111 975 € | 54 877 € | 56 780 € | 60 321 € | 0,0 % |
| 2020 | 476 898 € | 5 907 € | 127 832 € | 54 916 € | 72 618 € | 79 466 € | +1,2 % |
| 2019 | 453 532 € | 4 404 € | 109 855 € | 50 323 € | 59 256 € | 72 096 € | +1,0 % |
| 2018 | 445 269 € | 5 692 € | 122 827 € | 49 919 € | 72 567 € | 72 015 € | +1,3 % |
| 2017 | 430 534 € | 6 456 € | 116 671 € | 48 227 € | 68 103 € | 70 622 € | +1,5 % |
| 2016 | 431 568 € | 4 177 € | 95 033 € | 45 771 € | 48 963 € | 65 079 € | +1,0 % |
| 2015 | 436 053 € | 3 902 € | 131 781 € | 41 594 € | 89 845 € | 63 422 € | +0,9 % |
| 2014 | 411 772 € | 2 966 € | 106 435 € | 41 692 € | 64 402 € | 54 659 € | +0,7 % |
| 2013 | 425 051 € | 808 € | 139 998 € | 42 726 € | 96 880 € | 52 562 € | +0,2 % |
| 2012 | 423 639 € | 316 € | 125 656 € | 41 918 € | 83 347 € | 53 248 € | +0,1 % |
Riziko: zaplatí PETRUS GROUP?
PETRUS GROUP a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 2 zmluvy s dodávateľom PETRUS GROUP z roku 2021.
História firmy PETRUS GROUP
Dátum vzniku PETRUS GROUP je 2. 4. 1993, teda pred 33 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/1079/L
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020428685
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 423 639 € · majetok 125 656 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Liptovský Mikuláš. Firma vznikla 2. 4. 1993.
- Nový spoločník: Jozef LovichSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 393 068 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti PETRUS GROUP
- - obchod s farbami a lakmi
- - vykonávanie bytových a občianskych stavieb
- - vykonávanie priemyselných stavieb
- - vykonávanie inžinierskych stavieb
- - obchod s tovarom všetkého druhu okr.viazaných obch.živností
- - obchod s tovarom všetkého druhu okr.konce- sovaných obch.živností
- - sprostredkovanie obchodu
- - ubytovacie služby
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
PETRUS GROUP v odvetví veľkoobchod
PETRUS GROUP je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť veľkoobchod s drevom, stavebným materiálom a sanitárnymi zariadeniami. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 138 922 € (14 215 závierok), PETRUS GROUP má 393 068 €, čo je 2,8-násobok mediánu. V okrese Liptovský Mikuláš je v tomto odvetví 516 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je PETRUS GROUP 49. z 163.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 34 000 €, polovica do 138 922 €, tri štvrtiny do 775 831 €; 10 % firiem má viac než 3 998 549 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 682 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 34 000 € |
| medián | 138 922 € |
| horný kvartil | 775 831 € |
| 10 % firiem má viac než | 3 998 549 € |
| PETRUS GROUP | 393 068 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- PETRUS GROUP
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby PETRUS GROUP s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | PETRUS GROUP | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 393 068 € | 138 922 € |
| 2024 | 450 217 € | 139 355 € |
| 2023 | 437 284 € | 134 610 € |
| 2022 | 411 262 € | 133 200 € |
| 2021 | 399 137 € | 117 726 € |
| 2020 | 476 898 € | 111 877 € |
| 2019 | 453 532 € | 120 229 € |
| 2018 | 445 269 € | 118 244 € |
| 2017 | 430 534 € | 106 142 € |
| 2016 | 431 568 € | 97 867 € |
| 2015 | 436 053 € | 98 124 € |
| 2014 | 411 772 € | — |
| 2013 | 425 051 € | — |
| 2012 | 423 639 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| PETRUS GROUP | 393 068 € |
|---|---|
| medián okresu Liptovský Mikuláš | 67 710 € |
| medián kraja | 140 794 € |
| medián Slovenska | 138 922 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- POWERBRAND s. r. o.Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice · tržby 970 955 € (2025)
- IKEMA, spol. s r.o.Bernolákovo · tržby 970 691 € (2025)
- Technosam s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 970 464 € (2025)
- LORA-International, spol. s r.o.Piešťany · tržby 970 291 € (2025)
- Investpharm, a. s.Trstená · tržby 969 638 € (2025)
- SLOV. - INT., Export - Import, spol. s r.o.Trenčín · tržby 969 572 € (2025)
- PULWAMA, s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 969 414 € (2025)
- GEMER INVEST, s.r.o.Rimavská Sobota · tržby 969 336 € (2025)
- LIBRA spol. s r.o.Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice · tržby 968 600 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb PETRUS GROUP, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Liptovský Mikuláš ›
Sídlo PETRUS GROUP: Liptovský Mikuláš
PETRUS GROUP sídli na adrese kpt.Nálepku 12, 031 01 Liptovský Mikuláš, okres Liptovský Mikuláš. V obci Liptovský Mikuláš je 6 053 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 13 282.
Liptovský Mikuláš: obyvatelia a dáta ›Okres Liptovský Mikuláš ›Adresár firiem v okrese Liptovský Mikuláš ›
PETRUS GROUP: IČO, sídlo a základné údaje
PETRUS GROUP, spol. s r.o. (IČO 31583555) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Liptovský Mikuláš, okres Liptovský Mikuláš. Dátum vzniku je 2. 4. 1993, na trhu je 33 rokov a štatutárom je Jozef Lovich. Za rok 2025 sú v závierke tržby 393 068 € a výsledok hospodárenia −2 408 €, počet zamestnancov podľa registra je 3 až 4.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Veľkoobchod s drevom, stavebným materiálom a sanitárnymi zariadeniami (SK NACE 4683) |
| Základné imanie | 6 640 € |
| Vznik | 2. 4. 1993 |
| Obec | Liptovský Mikuláš |
| Okres | Okres Liptovský Mikuláš |
| Vyrubená daň z príjmov | 1 920 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) PETRUS GROUP, spol. s r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 393 068 €, typická firma odvetvia 138 922 €, čo je 2,8-násobok mediánu (medián z 14 215 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Liptovský Mikuláš ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Liptovský Mikuláš ›
Sieť prepojení firmy PETRUS GROUP
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu PETRUS GROUP
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu PETRUS GROUP
- Tendre13súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 2 700 €
- Granty a dotácie84výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy19zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 143 tis. €
- Výhry konkurentov60firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 2 200 €
- Diery na trhu8odvetví chýba v meste Liptovský Mikuláštypický nepokrytý dopyt 9,3 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
LESY Slovenskej republiky, štátny podnik, OZ Sever128 zmlúv za 3 roky · 6 879 884 € · naposledy 14. 9. 2026Mestské lesy Košice a.s.109 zmlúv za 3 roky · · naposledy 28. 9. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava65 zmlúv za 3 roky · 809 673 € · naposledy 27. 8. 2026 Všetkých 279 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Liptovský Mikuláš
Tatry mountain resorts, a.s.COOP Jednota Liptovský Mikuláš, spotrebné…CBA VEREX, a.s.COOP LC SEVER, a.s.Savencia Fromage & Dairy SK, a. s.Všetky firmy v obci Liptovský Mikuláš ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.73) v okrese Liptovský Mikuláš
K.R.T., s. r. o.Prima Stavebniny, s. r. o.LUDOSS, s.r.o.Benell s. r. o.AVASTO s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.