VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

MŠK Žilina, a.s.

Žilina · Činnosti športových klubov

8 823 328 €tržby 2025 ▲ 141 %+3 678 021 €zisk 2025

aktívna 22 rokov90 zamestnancov (2025)

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 16. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

8 823 328 €tržby 2025 ▲ 141 %
+3 678 021 €zisk 2025
  1. 13 : tržby 732 859 €, výsledok hospodárenia -1 444 407 €
  2. 14 : tržby 1 489 922 €, výsledok hospodárenia -2 921 688 €
  3. 15 : tržby 2 508 955 €, výsledok hospodárenia 96 236 €
  4. 16 : tržby 3 432 025 €, výsledok hospodárenia 545 024 €
  5. 17 : tržby 1 440 024 €, výsledok hospodárenia 1 030 680 €
  6. 18 : tržby 8 085 639 €, výsledok hospodárenia 580 062 €
  7. 19 : tržby 1 590 418 €, výsledok hospodárenia -4 649 221 €
  8. 20 : tržby 4 783 821 €, výsledok hospodárenia 383 096 €
  9. 21 : tržby 732 982 €, výsledok hospodárenia -1 040 681 €
  10. 22 : tržby 2 107 428 €, výsledok hospodárenia -2 554 726 €
  11. 23 : tržby 2 210 776 €, výsledok hospodárenia 101 464 €
  12. 24 : tržby 3 660 667 €, výsledok hospodárenia -963 994 €
  13. 25 : tržby 8 823 328 €, výsledok hospodárenia 3 678 021 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

MŠK Žilina, a.s. (IČO 36419320) mala v roku 2025 tržby 8 823 328 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci MŠK Žilina

V roku 2025 mala MŠK Žilina priemerne 90 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 2 041 802 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 1 378 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Umenie, zábava a rekreácia v okrese Žilina bola v roku 2025 1 631 €.

Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.

Predstavenstvo MŠK Žilina

Podľa Registra právnických osôb konajú za MŠK Žilina 3 členovia predstavenstva. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.

Spoločníci MŠK Žilina

V registri sú zapísaní 4 spoločníci.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.

Tržby, zisk a majetok MŠK Žilina

Za rok 2025 má MŠK Žilina v závierke tržby 8 823 328 €, o 141,0 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +3 678 021 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 8 823 328 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 116 327 € podľa Finančnej správy SR.

Tržby 20258,82 mil. €▲ +141,0 % medziročne
Výsledok hospodárenia 20253,68 mil. €zisk
Majetok (aktíva) 202513,0 mil. €
Vlastné imanie 20256,20 mil. €
Záväzky 20253,99 mil. €30,7 % majetku
Pridaná hodnota 2025648 tis. €
Zisková marža 2025+41,7 %medián odvetvia +3,5 %
Súčet výsledkov za 13 rokov−7,16 mil. €2013 až 2025
Vyrubená daň z príjmov116 tis. €obdobie do 31. 12. 2025

Výkaz ziskov a strát MŠK Žilina

Súvaha MŠK Žilina

Všetky čísla zo závierok MŠK Žilina (13 rokov)
Čísla zo závierok MŠK Žilina po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
20258 823 328 €3 678 021 €12 984 536 €6 201 196 €3 991 176 €647 560 €+41,7 %
20243 660 667 €−963 994 €9 916 413 €2 523 176 €4 145 197 €−1 424 973 €−26,3 %
20232 210 776 €101 464 €7 286 489 €3 487 170 €2 895 843 €−2 417 694 €+4,6 %
20222 107 428 €−2 554 726 €5 600 730 €3 385 705 €1 546 612 €−2 420 284 €−121,2 %
2021732 982 €−1 040 681 €5 804 335 €2 940 431 €1 986 286 €−3 846 306 €−142,0 %
20204 783 821 €383 096 €9 121 526 €3 981 112 €4 385 130 €1 939 872 €+8,0 %
20191 590 418 €−4 649 221 €19 995 464 €3 598 017 €12 435 405 €−3 023 228 €−292,3 %
20188 085 639 €580 062 €22 816 818 €8 247 238 €10 307 324 €3 495 868 €+7,2 %
20171 440 024 €1 030 680 €23 404 175 €7 667 175 €11 371 210 €−2 283 888 €+71,6 %
20163 432 025 €545 024 €17 863 843 €6 636 495 €6 605 257 €−3 289 657 €+15,9 %
20152 508 955 €96 236 €17 917 750 €6 091 471 €7 111 074 €−1 624 937 €+3,8 %
20141 489 922 €−2 921 688 €13 699 679 €5 995 235 €6 233 548 €−1 554 971 €−196,1 %
2013732 859 €−1 444 407 €16 000 730 €8 916 923 €6 908 015 €−825 527 €−197,1 %

Riziko: zaplatí MŠK Žilina?

MŠK Žilina a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv je 63 zmlúv s dodávateľom MŠK Žilina v objeme 7 307 542 € z rokov 2013 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR: 4 500 000 € v 3 zmluvách.

Zmluvy so štátom63Centrálny register zmlúv
Objem zmlúv7,31 mil. €spolu za všetky roky
Prvá zmluva201328. 1. 2013

História firmy MŠK Žilina

Dátum vzniku MŠK Žilina je 1. 6. 2004, teda pred 22 rokmi. Skoršie obchodné mená: MŠK Žilina, a.s., MŠK Žilina, a.s. v likvidácii. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 26 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiAkciová spoločnosť · Sa/10412/L
  2. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK7020001010
  3. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Žilinská teplárenská, a.s.. Firma vznikla 1. 6. 2004.
  4. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 732 859 € · majetok 16 000 730 €
  5. Nový štatutár: Ing. Karol FeranecPredstavenstvo
  6. Zmena obchodného menaPredtým MŠK Žilina, a.s., odvtedy MŠK Žilina, a.s. v likvidácii.
  7. Zmena obchodného menaPredtým MŠK Žilina, a.s. v likvidácii, odvtedy MŠK Žilina, a.s.
  8. Nový spoločník: PRETO spol. s r.o.Jediný akcionár a.s.
  9. Nový zápis v registri: Ing. Michal BergerČlen dozorného orgánu
  10. Nový štatutár: Mgr. Jaroslav BačíkPredstavenstvo
  11. Firma si uplatnila odpočet na výskum a vývojOdpočet 181 252 €, projektov: 1. Uplatní si ho asi 600 subjektov na Slovensku.
  12. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 8 823 328 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti MŠK Žilina

  • Športová činnosť - vytváranie ako športový klub vhodných podmienok na vykonávanie športu, organizovanie súťaží a na prípravu a účasť jednotlivcov alebo družstiev v súťaži podľa § 15 zákona č. 440/2015 Z.z. o športe

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.

MŠK Žilina v odvetví šport, zábava a rekreácia

MŠK Žilina je v registri v odvetví Šport, zábava a rekreácia (SK NACE 93), činnosť činnosti športových klubov. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 19 760 € (4 494 závierok), MŠK Žilina má 8 823 328 €, čo je 447-násobok mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 934 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je MŠK Žilina 1. z 169.

V odvetví v okrese Žilina934aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou4 494Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia20 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+3,5 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb MŠK Žilina, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Umenie, zábava a rekreácia v okrese Žilina ›

Sídlo MŠK Žilina: Žilina

MŠK Žilina sídli na adrese Športová 9, 010 01 Žilina, okres Žilina. V obci Žilina je 21 468 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 947. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.

Subjektov v obci Žilina21 468aktívnych
Subjektov v okrese Žilina34 947aktívnych
V tom istom odvetví934okres Žilina
Na tej istej adrese2aktívnych subjektov

Žilina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›

MŠK Žilina: IČO, sídlo a základné údaje

MŠK Žilina, a.s. (IČO 36419320) je akciová spoločnosť so sídlom v obci Žilina, okres Žilina. Dátum vzniku je 1. 6. 2004, na trhu je 22 rokov a štatutármi sú Mgr. Jaroslav Bačík, Ing. Jozef Michalko a 1 ďalší. Za rok 2025 sú v závierke tržby 8 823 328 € a výsledok hospodárenia +3 678 021 €, počet zamestnancov podľa registra je 50 až 99.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Webmskzilina.skOverené 29. 9. 2026, web firmy s IČO na stránke.
Registrové údaje firmy
Právna formaAkciová spoločnosť
OdvetvieČinnosti športových klubov (SK NACE 9312)
Základné imanie1 029 020 €
Vznik1. 6. 2004
Skoršie názvyMŠK Žilina, a.s.
MŠK Žilina, a.s. v likvidácii
ObecŽilina
OkresOkres Žilina
Vyrubená daň z príjmov116 327 € (za obdobie do 31. 12. 2025)
Účtovných závierok v registri14

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví šport, zábava a rekreácia (SK NACE 93) MŠK Žilina, a.s. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2025 mala 8 823 328 €, typická firma odvetvia 19 760 €, čo je 447-násobok mediánu (medián z 4 494 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Šport, zábava a rekreácia: tržby a mzdy ›Šport, zábava a rekreácia v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›

Sieť prepojení firmy MŠK Žilina

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu MŠK Žilina

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu MŠK Žilina

  • Tendre22súťaží štátu podľa webu firmy s lehotou do mesiacatypická hodnota 518 tis. €
  • Granty a dotácie71výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 165 tis. €
  • Končiace zmluvy984zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 2 000 €
  • Výhry konkurentov57firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 3 000 €
  • Diery na trhu3odvetvia chýbajú v meste Žilinatypický nepokrytý dopyt 1,2 mil. €

Súvisiace firmy

Rovnaký konateľ alebo spoločník

Stredoslovenská energetika, a. s.Ryba Žilina, spol. s r.o.DC NORDIA, s.r.o.PRETO Ryba, s.r.o.PRETOLOG s. r. o.

Najväčšie firmy v obci Žilina

SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o.Stredoslovenská distribučná, a.s.TIPSPORT SK, a.s.Hyundai Transys Slovakia s. r. o.FERONA Slovakia, a.s.Všetky firmy v obci Žilina ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 93.12) v okrese Žilina

Akadémia MŠK ŽilinaAQUA. PRO, spol. s r.o.Tenisový klub ŽilinaMOZOLANI TRAININGS SPORT AGENCYTelovýchovná jednota Mier Rajec

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk