Groteska s. r. o.
Bratislava - Staré Mesto · Počítačové programovanie
42 478 €tržby 2025+19 662 €zisk 2025aktívna 1 rok1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 27. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 25 : tržby 42 478 €, výsledok hospodárenia 19 662 €
Groteska s. r. o. (IČO 56770316) mala v roku 2025 tržby 42 478 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci Groteska
V roku 2025 mala Groteska priemerne 0 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 499 €.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 4. 10. 2026.
Konateľ Groteska
Podľa Registra právnických osôb koná za Groteska 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 27. 10. 2026.
Spoločník Groteska
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Miroslav Melkner100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Miroslav Melknerod 7. 2. 2025 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Groteska
Za rok 2025 má Groteska v závierke tržby 42 478 €, a výsledok hospodárenia +19 662 €.
Všetky čísla zo závierok Groteska (1 rok)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 42 478 € | 19 662 € | 42 396 € | 24 662 € | 17 734 € | 30 094 € | +46,3 % |
Riziko: zaplatí Groteska?
Peniaze od štátu: Groteska
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy Groteska
Dátum vzniku Groteska je 7. 2. 2025, teda pred 1 rokom. Závierky v registri máme od roku 2025.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/185201/B
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2122427296
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025tržby 42 478 € · majetok 42 396 €
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Groteska
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Mimoškolská vzdelávacia činnosť
- Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecí
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávok
- Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností
- Výroba hračiek, hier, bižutérie, suvenírov, sviečok, tieniacej techniky, hudobných nástrojov, metiel, kief a maliarskeho náradia
- Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastok
- Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolí
- Výroba textílií, textilných výrobkov, odevov a odevných doplnkov
- Spracovanie kože, výroba obuvi, kožených a kožušinových výrobkov
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 27. 10. 2026.
Groteska v odvetví počítačové programovanie a poradenstvo
Groteska je v registri v odvetví Počítačové programovanie a poradenstvo (SK NACE 62), činnosť počítačové programovanie. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 53 950 € (12 897 závierok), Groteska má 42 478 €, čo je 79 % mediánu. V okrese Bratislava I je v tomto odvetví 2 059 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Groteska 694. z 1 082.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 22 872 €, polovica do 53 950 €, tri štvrtiny do 98 248 €; 10 % firiem má viac než 316 048 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 6 510 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 22 872 € |
| medián | 53 950 € |
| horný kvartil | 98 248 € |
| 10 % firiem má viac než | 316 048 € |
| Groteska | 42 478 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 2. 11. 2026; mierka je logaritmická.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Groteska | 42 478 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava I | 68 529 € |
| medián kraja | 60 506 € |
| medián Slovenska | 53 950 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Smart Force Dev s. r. o.Banská Bystrica · tržby 103 720 € (2025)
- J & M FOREST s.r.o.Jakubov · tržby 103 697 € (2025)
- LIC MARKET, s.r.o.Haniska · tržby 103 664 € (2025)
- ArbITAR s. r. o.Chorvátsky Grob · tržby 103 654 € (2025)
- ITen s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 103 600 € (2025)
- EU IT s. r. o.Šaľa · tržby 103 560 € (2025)
- BestUniverse s.r.o.Nitra · tržby 103 527 € (2025)
- quartico s. r. o.Ružomberok · tržby 103 522 € (2025)
- Sophos Solutions s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 103 508 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Groteska, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Groteska: Bratislava - Staré Mesto
Groteska sídli na adrese Tolstého 5, 811 06 Bratislava - mestská časť Staré Mesto, okres Bratislava I. V obci Bratislava - Staré Mesto je 46 007 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 45 830. Na tej istej adrese je zapísaných 650 aktívnych subjektov.
Bratislava - Staré Mesto: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava I ›Adresár firiem v okrese Bratislava I ›
Groteska: IČO, sídlo a základné údaje
Groteska s. r. o. (IČO 56770316) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Staré Mesto, okres Bratislava I. Dátum vzniku je 7. 2. 2025, na trhu je 1 rok a štatutárom je Miroslav Melkner. Za rok 2025 sú v závierke tržby 42 478 € a výsledok hospodárenia +19 662 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 27. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Počítačové programovanie (SK NACE 6210) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 7. 2. 2025 |
| Obec | Bratislava - Staré Mesto |
| Okres | Okres Bratislava I |
| Účtovných závierok v registri | 1 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví počítačové programovanie a poradenstvo (SK NACE 62) Groteska s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 42 478 €, typická firma odvetvia 53 950 € (medián z 12 897 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 2. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava I ›Počítačové programovanie a poradenstvo: tržby a mzdy ›Počítačové programovanie a poradenstvo v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava I ›
Súvisiace firmy
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto
Energetika Slovensko, a. s.Železnice Slovenskej republikyZápadoslovenská distribučná, a.s.Rascon Europe central s. r. o.Torreol, s. r. o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 62.01) v okrese Bratislava I
PosAm, spol. s r.o.Natuvion Slovakia s.r.o.ANASOFT APR, spol. s r.o.Goldmann Systems, a.s.AXASOFT, a. s.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.