Slovenské centrum pre polovodiče
Bratislava - Karlova Ves · Činnosti ostatných členských organizácií i. n.
0 €tržby 2025−1 138 €strata 2025aktívna 2 roky10 až 19 zamestnancov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 6. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 24 : tržby 0 €, výsledok hospodárenia 384 983 €
- 25 : tržby 0 €, výsledok hospodárenia -1 138 €
Slovenské centrum pre polovodiče (IČO 56509499), sídlo Bratislava - mestská časť Karlova Ves, je v registri zapísaná od 11. 9. 2024 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 6. 10. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Slovenské centrum pre polovodiče
Slovenské centrum pre polovodiče má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 10 až 19 zamestnancov.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR.
Štatutár Slovenské centrum pre polovodiče
Podľa Registra právnických osôb koná za Slovenské centrum pre polovodiče 1 štatutár. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 10. 2026.
Spoločníci Slovenské centrum pre polovodiče
V registri sú zapísaní 5 spoločníkov.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok Slovenské centrum pre polovodiče
Za rok 2025 má Slovenské centrum pre polovodiče v závierke tržby 0 €, a výsledok hospodárenia −1 138 €. Závierky máme za 2 roky (2024 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 0 €.
Výkaz ziskov a strát Slovenské centrum pre polovodiče
Najvyššie tržby: rok 2024, 0 €. Najnižšie: rok 2024, 0 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 0 € |
| 2024 | 0 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 1 roku, strata v 1 roku z 2 roky. Súčet za celé obdobie: 383 845 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −1 138 € |
| 2024 | 384 983 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Slovenské centrum pre polovodiče
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 2 313 878 €, vlastné imanie 383 845 € a záväzky 82 728 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2 313 878 € | 383 845 € | 82 728 € |
| 2024 | 385 003 € | 384 983 € | 20 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Slovenské centrum pre polovodiče (2 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 € | −1 138 € | 2 313 878 € | 383 845 € | 82 728 € | — | — |
| 2024 | 0 € | 384 983 € | 385 003 € | 384 983 € | 20 € | — | — |
Riziko: zaplatí Slovenské centrum pre polovodiče?
Slovenské centrum pre polovodiče a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 14 zmlúv s dodávateľom Slovenské centrum pre polovodiče v objeme 28 829 209 € z rokov 2025 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky: 28 508 582 € v 2 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2026, 22 463 363 € v 12 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 12 | 22 463 363 € |
| 2025 | 2 | 6 365 845 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Slovenské centrum pre polovodiče
Dátum vzniku Slovenské centrum pre polovodiče je 11. 9. 2024, teda pred 2 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2024. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiZáujmové združenie právnických osôb · OU-BA-OVVS1-2024/474005
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2024tržby 0 € · majetok 385 003 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2122325425
- Prvú verejnú zmluvu uzavrela do roka od vznikuObjednávateľ Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky, hodnota zmluvy 6 045 218 €. Firma vznikla 11. 9. 2024.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 2, posledné tržby 0 €.
- Najväčšia verejná zmluva: 22 463 363 €Objednávateľ Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky. Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku 401101I779
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Slovenské centrum pre polovodiče
- iné
- 1. Predmetom činnosti Združenia je: a) prispievať k rozvoju ekosystému polovodičových technológií a súvisiacich technológií na Slovensku, b) presadzovať oprávnené záujmy aktérov komerčnej, verejnej a výskumnej sféry pri tvorbe štátnej politiky, stratégií, právnych predpisov, štandardov a noriem, c) prezentovať verejnosti, orgánom štátnej správy a zainteresovaným subjektom v oblasti polovodičových technológií prínosy a riziká polovodičových technológií, d) rozvíjať medzinárodnú spoluprácu s podobnými organizáciami a združeniami s cieľom zdieľať najlepšie poznatky v danom odvetví a zastupovať Slovenskú republiku na týchto fórach, e) poskytovať súčinnosť štátnym orgánom pri formovaní pozície Slovenskej republiky v rôznych oblastiach využitia polovodičových technológií pre jednotlivé sektory hospodárstva a spoločnosti, f) participovať pri tvorbe odporúčaní týkajúcich sa úlohy, ktorú by Slovenská republika a Európska únia mohla zohrávať vo využití polovodičových technológií, g) vecne podnecovať relevantné orgány štátnej správy v oblasti polovodičových technológií, s cieľom napomôcť ich efektívnej integrácii do aplikovanej praxe a zároveň vytvárať transparentné regulačné prostredie, h) sprostredkovať štátnym orgánom a súkromným subjektom poznatky a skúsenosti o riešeniach získaných výskumom a vývojom v oblasti polovodičových technológií a infraštruktúry do oblasti s potenciálom transferu do praxe, i) organizovať odborné diskusie, konferencie a iné platformy s odborným zameraním na oblasť polovodičových technológií a pridružených technológií, j) posilňovať spoluprácu, podporovať transfer poznatkov v oblasti polovodičových technológií medzi členmi Združenia a iným zainteresovaným subjektom v oblasti polovodičových technológií, k) poskytovať na základe objednávok pre záujemcov expertízu v oblasti bezpečnosti polovodičových technológií a infraštruktúry, 1) realizovať výskumné a vývojové aktivity vlastnými kapacitami, m) uchádzať sa o finančné príspevky z grantových výziev na realizovanie výskumných a vývojových aktivít v oblasti polovodičových technológií a infraštruktúry vrátane využívania mechanizmov regrantingu, n) prispievať k posilňovaniu vzdelávania v oblasti polovodičových technológií na úrovni stredných škôl a vysokých škôl, ako aj celoživotného vzdelávania expertov z praxe, o) prispievať k rozvoju talentu v oblasti využitia a rozvoja polovodičových technológií, ale aj širšie v oblasti fyziky, výpočtovej techniky a komunikačných technológií, p) monitorovať iniciatívy v oblasti polovodičových technológií v Európe a vo svete, q) vytvoriť atraktívne a transparentné fórum na zdieľanie informácií a názorov najmä prepájaním zainteresovaných subjektov z akademického, súkromného, neziskového a štátneho sektora, r) napomáhať inovátorom a začínajúcim podnikateľom pri efektívnej implementácii a realizácii myšlienok z oblasti polovodičového ekosystému, s) identifikovať a analyzovať bariéry rozvoja využitia nových technológií s dôrazom na využitie polovodičových technológií a pridružených technológií, t) pripravovať návrhy na odstránenie bariér rozvoja využitia nových technológií s dôrazom na využitie polovodičových technológií a pridružených technológií, u) podporovať budovanie infraštruktúry pre rozvoj polovodičových technológií a v) presadzovať a obhajovať oprávnené záujmy členov Združenia
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 10. 2026.
Slovenské centrum pre polovodiče v odvetví členské organizácie
Slovenské centrum pre polovodiče je v registri v odvetví Členské organizácie (SK NACE 94), činnosť činnosti ostatných členských organizácií i. n.. V okrese Bratislava IV je v tomto odvetví 2 171 aktívnych subjektov.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| medián okresu Bratislava IV | 15 163 € |
|---|---|
| medián kraja | 13 100 € |
| medián Slovenska | 9 946 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Sídlo Slovenské centrum pre polovodiče: Bratislava - Karlova Ves
Slovenské centrum pre polovodiče sídli na adrese Ilkovičova 3, 841 04 Bratislava - mestská časť Karlova Ves, okres Bratislava IV. V obci Bratislava - Karlova Ves je 9 860 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 25 932. Na tej istej adrese je zapísaných 12 aktívnych subjektov.
Bratislava - Karlova Ves: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava IV ›Adresár firiem v okrese Bratislava IV ›
Slovenské centrum pre polovodiče: IČO, sídlo a základné údaje
Slovenské centrum pre polovodiče (IČO 56509499) je záujmové združenie právnických osôb so sídlom v obci Bratislava - Karlova Ves, okres Bratislava IV. Dátum vzniku je 11. 9. 2024, na trhu je 2 roky a štatutárom je Peter Miklovič. Za rok 2025 sú v závierke tržby 0 € a výsledok hospodárenia −1 138 €, počet zamestnancov podľa registra je 10 až 19.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Záujmové združenie právnických osôb |
|---|---|
| Odvetvie | Činnosti ostatných členských organizácií i. n. (SK NACE 9499) |
| Vznik | 11. 9. 2024 |
| Obec | Bratislava - Karlova Ves |
| Okres | Okres Bratislava IV |
| Účtovných závierok v registri | 2 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
Sieť prepojení firmy Slovenské centrum pre polovodiče
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Slovenské centrum pre polovodiče
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Slovenské centrum pre polovodiče
- Tendre114súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 491 tis. €
- Granty a dotácie81výziev s uzávierkou do mesiaca
- Končiace zmluvy3 359zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 2 000 €
- Diery na trhu15odvetví chýba v meste Bratislava - Karlova Vestypický nepokrytý dopyt 729 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Fond na podporu kultúry národnostných menšín2 857 zmlúv za 3 roky · 17 258 601 € · naposledy 6. 10. 2026Fond na podporu umenia2 437 zmlúv za 3 roky · 22 810 432 € · naposledy 5. 10. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava1 846 zmlúv za 3 roky · 78 096 323 € · naposledy 9. 10. 2026 Všetkých 6 395 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
MH Invest, s.r.o.Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a.s…MH Invest II, s. r. o.Valaliky Industrial Park, s. r. o.
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Karlova Ves
N I K É , spol. s r.o.Siemens Healthcare s. r. o.Siemens s.r.o.Národná diaľničná spoločnosť, a.s.SkyToll, a. s.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Karlova Ves ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 94.99) v okrese Bratislava IV
Dúbravská oáza pokoja a oddychu n.o.Duálna akadémia, z.z.p.o.Divadlo komédieBest English o.z.Angličtina - ZŠ Beňovského
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.