PREAGRO s. r. o.
Buzica · Pestovanie obilnín okrem ryže, strukovín a olejnatých semien
57 485 €tržby 2025 ▲ 91 %+13 874 €zisk 2025aktívna 2 roky
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 17. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 23 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia neuvedený
- 24 : tržby 30 163 €, výsledok hospodárenia 13 984 €
- 25 : tržby 57 485 €, výsledok hospodárenia 13 874 €
PREAGRO s. r. o. (IČO 56175477) mala v roku 2025 tržby 57 485 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Konateľ PREAGRO
Podľa Registra právnických osôb koná za PREAGRO 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
Spoločník PREAGRO
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Štefan Prekop100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Štefan Prekopod 10. 4. 2024 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok PREAGRO
Za rok 2025 má PREAGRO v závierke tržby 57 485 €, o 90,6 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +13 874 €. Závierky máme za 3 roky (2023 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 57 485 €.
Výkaz ziskov a strát PREAGRO
Najvyššie tržby: rok 2025, 57 485 €. Najnižšie: rok 2024, 30 163 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 57 485 € |
| 2024 | 30 163 € |
| 2023 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 2 rokoch, strata v 0 rokoch z 2 roky. Súčet za celé obdobie: 27 858 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 13 874 € |
| 2024 | 13 984 € |
| 2023 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- PREAGRO
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +24,1 %, medián odvetvia +3,1 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | PREAGRO | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +24,1 % | +3,1 % |
| 2024 | +46,4 % | +3,0 % |
| 2023 | — | +1,9 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha PREAGRO
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 52 667 €, vlastné imanie 32 858 € a záväzky 19 809 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 52 667 € | 32 858 € | 19 809 € |
| 2024 | 43 134 € | 18 984 € | 24 150 € |
| 2023 | 5 220 € | 5 000 € | 220 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok PREAGRO (3 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 57 485 € | 13 874 € | 52 667 € | 32 858 € | 19 809 € | −3 066 € | +24,1 % |
| 2024 | 30 163 € | 13 984 € | 43 134 € | 18 984 € | 24 150 € | −3 993 € | +46,4 % |
| 2023 | — | — | 5 220 € | 5 000 € | 220 € | — | — |
Riziko: zaplatí PREAGRO?
Peniaze od štátu: PREAGRO
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy PREAGRO
Dátum vzniku PREAGRO je 10. 4. 2024, teda pred 2 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2023.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2023majetok 5 220 €
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/59372/V
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2122235104
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 3, posledné tržby 57 485 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti PREAGRO
- Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predaja
- Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvo
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
PREAGRO v odvetví pestovanie plodín a chov zvierat
PREAGRO je v registri v odvetví Pestovanie plodín a chov zvierat (SK NACE 01), činnosť pestovanie obilnín okrem ryže, strukovín a olejnatých semien. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 102 765 € (3 907 závierok), PREAGRO má 57 485 €, čo je 56 % mediánu. V okrese Košice - okolie je v tomto odvetví 487 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je PREAGRO 78. z 117.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 25 644 €, polovica do 102 765 €, tri štvrtiny do 607 012 €; 10 % firiem má viac než 2 034 431 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 892 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 25 644 € |
| medián | 102 765 € |
| horný kvartil | 607 012 € |
| 10 % firiem má viac než | 2 034 431 € |
| PREAGRO | 57 485 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- PREAGRO
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby PREAGRO s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | PREAGRO | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 57 485 € | 102 765 € |
| 2024 | 30 163 € | 98 286 € |
| 2023 | — | 100 540 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| PREAGRO | 57 485 € |
|---|---|
| medián okresu Košice - okolie | 148 302 € |
| medián kraja | 105 490 € |
| medián Slovenska | 102 765 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- FARMA MEDOVARCE, s.r.o.Medovarce · tržby 136 815 € (2025)
- AGROMARK - SK s.r.o.Jablonov · tržby 136 650 € (2025)
- Abrod, s.r.o.Horná Streda · tržby 136 425 € (2025)
- TEFAN s.r.o.Nový Ruskov · tržby 136 310 € (2025)
- EKO PD Nižná Olšava, s.r.o.Nižná Olšava · tržby 135 779 € (2025)
- Pan Am, s.r.o.Demandice · tržby 135 681 € (2024)
- Sinawa s.r.o.Lúčka · tržby 135 375 € (2025)
- AGRO-SOBRANA, s.r.o.Šarišské Bohdanovce · tržby 135 225 € (2025)
- Roľnícke družstvo Telgárt, družstvoTelgárt · tržby 135 185 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb PREAGRO, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Poľnohospodárstvo, lesníctvo a rybolov v okrese Košice - okolie ›
Sídlo PREAGRO: Buzica
PREAGRO sídli na adrese 307, 044 73 Buzica, okres Košice - okolie. V obci Buzica je 121 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 13 219.
Buzica: obyvatelia a dáta ›Okres Košice - okolie ›Adresár firiem v okrese Košice - okolie ›
PREAGRO: IČO, sídlo a základné údaje
PREAGRO s. r. o. (IČO 56175477) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Buzica, okres Košice - okolie. Dátum vzniku je 10. 4. 2024, na trhu je 2 roky a štatutárom je Štefan Prekop. Za rok 2025 sú v závierke tržby 57 485 € a výsledok hospodárenia +13 874 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Pestovanie obilnín okrem ryže, strukovín a olejnatých semien (SK NACE 0111) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 10. 4. 2024 |
| Obec | Buzica |
| Okres | Okres Košice - okolie |
| Účtovných závierok v registri | 2 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví pestovanie plodín a chov zvierat (SK NACE 01) PREAGRO s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 57 485 €, typická firma odvetvia 102 765 € (medián z 3 907 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Košice - okolie ›Pestovanie plodín a chov zvierat: tržby a mzdy ›Pestovanie plodín a chov zvierat v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Košice - okolie ›
Sieť prepojení firmy PREAGRO
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu PREAGRO
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu PREAGRO
- Tendre5súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 969 tis. €
- Granty a dotácie84výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 90 tis. €
- Končiace zmluvy216zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 500 €
- Výhry konkurentov49firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 68 tis. €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v obci Buzicatypický nepokrytý dopyt 69 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
PÔDOHOSPODÁRSKA PLATOBNÁ AGENTÚRA3 172 zmlúv za 3 roky · 65 120 457 € · naposledy 9. 9. 2026Slovenský pozemkový fond518 zmlúv za 3 roky · 2 190 353 € · naposledy 14. 10. 2026Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR412 zmlúv za 3 roky · 153 188 € · naposledy 8. 9. 2026 Všetkých 477 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Buzica
Laserkov a.s.STS METALKOV spol. s r.o.BARTRANZ AGRO s.r.o.B.A. plus, s.r.o.IT EUROPE s.r.o.Všetky firmy v obci Buzica ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 01.11) v okrese Košice - okolie
AT ABOV, spol. s r.o.Mold Trade MF, s. r. o.MOLD-TRADE, spoločnosť s ručením obmedzenýmOlšanka spol. s r.o.AT AGROCES, spol. s r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.