5A s.r.o.
Bratislava - Ružinov · Ostatné stavebné kompletizačné a dokončovacie práce
219 490 €tržby 2025 ▲ 95 %+3 338 €zisk 2025aktívna 3 roky
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 23 : tržby 259 155 €, výsledok hospodárenia 3 014 €
- 24 : tržby 112 520 €, výsledok hospodárenia 3 619 €
- 25 : tržby 219 490 €, výsledok hospodárenia 3 338 €
5A s.r.o. (IČO 55623913) mala v roku 2025 tržby 219 490 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Konateľ 5A
Podľa Registra právnických osôb koná za 5A 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Spoločníci 5A
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Michal Rauch85,0 %
- Cremo Slovakia s.r.o.15,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Michal Rauchod 25. 8. 2023 | 4 250 € | 85,0 % |
| Cremo Slovakia s.r.o.od 25. 8. 2023 | 750 € | 15,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok 5A
Za rok 2025 má 5A v závierke tržby 219 490 €, o 95,1 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +3 338 €. Závierky máme za 3 roky (2023 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2023: 259 155 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 960 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát 5A
Najvyššie tržby: rok 2023, 259 155 €. Najnižšie: rok 2024, 112 520 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 219 490 € |
| 2024 | 112 520 € |
| 2023 | 259 155 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 3 rokoch, strata v 0 rokoch z 3 roky. Súčet za celé obdobie: 9 971 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 3 338 € |
| 2024 | 3 619 € |
| 2023 | 3 014 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- 5A
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +1,5 %, medián odvetvia +4,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | 5A | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +1,5 % | +4,2 % |
| 2024 | +3,2 % | +3,0 % |
| 2023 | +1,2 % | +2,0 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha 5A
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 166 410 €, vlastné imanie 14 971 € a záväzky 151 439 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 166 410 € | 14 971 € | 151 439 € |
| 2024 | 12 595 € | 11 633 € | 962 € |
| 2023 | 150 086 € | 8 014 € | 142 072 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok 5A (3 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 219 490 € | 3 338 € | 166 410 € | 14 971 € | 151 439 € | 4 602 € | +1,5 % |
| 2024 | 112 520 € | 3 619 € | 12 595 € | 11 633 € | 962 € | 4 765 € | +3,2 % |
| 2023 | 259 155 € | 3 014 € | 150 086 € | 8 014 € | 142 072 € | 4 095 € | +1,2 % |
Riziko: zaplatí 5A?
Peniaze od štátu: 5A
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy 5A
Dátum vzniku 5A je 25. 8. 2023, teda pred 3 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2023.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/171902/B
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2122066045
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2023tržby 259 155 € · majetok 150 086 €
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 3, posledné tržby 219 490 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti 5A
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahy
- Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecí
- Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávok
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
5A v odvetví špecializované stavebné práce
5A je v registri v odvetví Špecializované stavebné práce (SK NACE 43), činnosť ostatné stavebné kompletizačné a dokončovacie práce. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 71 954 € (14 574 závierok), 5A má 219 490 €, čo je 3,1-násobok mediánu. V okrese Bratislava II je v tomto odvetví 2 852 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je 5A 268. z 743.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 25 740 €, polovica do 71 954 €, tri štvrtiny do 269 089 €; 10 % firiem má viac než 853 119 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 767 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 25 740 € |
| medián | 71 954 € |
| horný kvartil | 269 089 € |
| 10 % firiem má viac než | 853 119 € |
| 5A | 219 490 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- 5A
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby 5A s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | 5A | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 219 490 € | 71 954 € |
| 2024 | 112 520 € | 79 046 € |
| 2023 | 259 155 € | 84 776 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| 5A | 219 490 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava II | 97 050 € |
| medián kraja | 67 817 € |
| medián Slovenska | 71 954 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- B2H, s.r.o.Nemčice · tržby 555 158 € (2025)
- Creative Corporation s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 555 079 € (2023)
- Bombaplot s. r. o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 554 024 € (2025)
- PUPPYNATOR, s.r.o.Červený Kameň · tržby 553 657 € (2025)
- BAUDEbau s. r. o.Hrnčiarska Ves · tržby 553 497 € (2023)
- LEMAR LEVICE, s.r.o.Levice · tržby 553 034 € (2025)
- KRIMAX Montage s. r. o.Plaveč · tržby 552 813 € (2025)
- Icon Marketing s.r.o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 552 671 € (2025)
- TKJD, s. r. o.Žalobín · tržby 552 553 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb 5A, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo 5A: Bratislava - Ružinov
5A sídli na adrese Vlčie hrdlo 76, 821 07 Bratislava - mestská časť Ružinov, okres Bratislava II. V obci Bratislava - Ružinov je 43 869 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 55 356. Na tej istej adrese je zapísaných 23 aktívnych subjektov.
Bratislava - Ružinov: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava II ›Adresár firiem v okrese Bratislava II ›
5A: IČO, sídlo a základné údaje
5A s.r.o. (IČO 55623913) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Ružinov, okres Bratislava II. Dátum vzniku je 25. 8. 2023, na trhu je 3 roky a štatutárom je Michal Rauch. Za rok 2025 sú v závierke tržby 219 490 € a výsledok hospodárenia +3 338 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Ostatné stavebné kompletizačné a dokončovacie práce (SK NACE 4335) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 25. 8. 2023 |
| Obec | Bratislava - Ružinov |
| Okres | Okres Bratislava II |
| Vyrubená daň z príjmov | 960 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 3 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví špecializované stavebné práce (SK NACE 43) 5A s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 219 490 €, typická firma odvetvia 71 954 €, čo je 3,1-násobok mediánu (medián z 14 574 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava II ›Špecializované stavebné práce: tržby a mzdy ›Špecializované stavebné práce v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava II ›
Sieť prepojení firmy 5A
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu 5A
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu 5A
- Tendre91súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,5 mil. €
- Granty a dotácie76výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy76zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 56 tis. €
- Výhry konkurentov397firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 605 tis. €
- Diery na trhu0odvetví chýba v meste Bratislava - Ružinov
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.802 zmlúv za 3 roky · 1 006 287 € · naposledy 30. 9. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava719 zmlúv za 3 roky · 11 154 233 € · naposledy 16. 10. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.135 zmlúv za 3 roky · 1 734 972 € · naposledy 10. 9. 2026 Všetkých 3 225 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
S.T.V.R.T.A. s.r.o.Mytrend Slovakia s.r.o.KRIOS plus s.r.o.Mytrend s. r. o.PluRa Credit Slovakia s.r.o.
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Ružinov
SLOVNAFT, a.s.Slovenské elektrárne, a.s.Lidl Slovenská republika, s.r.o.Slovak Telekom, a.s.Alza.sk s. r. o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Ružinov ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 43.39) v okrese Bratislava II
MBM-GROUP, a.s.Torcy s.r.o.UNICO EU, s. r. o.POMAS EU s. r. o.KRS-Transport s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.