Xclean s.r.o.
Bratislava - Staré Mesto · Poradenské služby v oblasti podnikania a riadenia
26 408 €tržby 2025 ▼ 71 %+7 513 €zisk 2025aktívna 3 roky1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 18. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 23 : tržby 47 648 €, výsledok hospodárenia 6 481 €
- 24 : tržby 90 170 €, výsledok hospodárenia 5 387 €
- 25 : tržby 26 408 €, výsledok hospodárenia 7 513 €
Xclean s.r.o. (IČO 55524923) mala v roku 2025 tržby 26 408 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Xclean
V roku 2025 mala Xclean priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 13 391 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 13 391 € | — |
| 2024 | — | 8 581 € | — |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 6. 10. 2026.
Konateľ Xclean
Podľa Registra právnických osôb koná za Xclean 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026.
Spoločník Xclean
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok Xclean
Za rok 2025 má Xclean v závierke tržby 26 408 €, o 70,7 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +7 513 €. Závierky máme za 3 roky (2023 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 90 170 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 835 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Xclean
Najvyššie tržby: rok 2024, 90 170 €. Najnižšie: rok 2025, 26 408 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 26 408 € |
| 2024 | 90 170 € |
| 2023 | 47 648 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 3 rokoch, strata v 0 rokoch z 3 roky. Súčet za celé obdobie: 19 381 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 7 513 € |
| 2024 | 5 387 € |
| 2023 | 6 481 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Xclean
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +28,4 %, medián odvetvia +10,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Xclean | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +28,4 % | +10,2 % |
| 2024 | +6,0 % | +6,5 % |
| 2023 | +13,6 % | +4,8 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Xclean
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 3 145 €, vlastné imanie 24 380 € a záväzky −21 235 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 3 145 € | 24 380 € | −21 235 € |
| 2024 | 8 148 € | 16 868 € | −8 720 € |
| 2023 | 24 234 € | 11 481 € | 12 753 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Xclean (3 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 26 408 € | 7 513 € | 3 145 € | 24 380 € | −21 235 € | 21 912 € | +28,4 % |
| 2024 | 90 170 € | 5 387 € | 8 148 € | 16 868 € | −8 720 € | 15 474 € | +6,0 % |
| 2023 | 47 648 € | 6 481 € | 24 234 € | 11 481 € | 12 753 € | 7 625 € | +13,6 % |
Riziko: zaplatí Xclean?
Peniaze od štátu: Xclean
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy Xclean
Dátum vzniku Xclean je 28. 6. 2023, teda pred 3 rokmi. Skoršie obchodné meno: Pointex s. r. o.. Závierky v registri máme od roku 2023.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/170597/B
- Nový štatutár: Ivica StevanovićKonateľ
- Zmena obchodného menaPredtým Pointex s. r. o., odvtedy Xclean s.r.o.
- Nový spoločník: Ivica StevanovićSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2023tržby 47 648 € · majetok 24 234 €
- Registrácia pre DPH podľa § 7aIČ DPH SK2122024069 · daň z pridanej hodnoty nefakturuje
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 3, posledné tržby 26 408 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Xclean
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Čistiace a upratovacie služby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Faktoring a forfaiting
- Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzy
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- Finančný lízing
- Mimoškolská vzdelávacia činnosť
- Opracovanie drevnej hmoty, výroba komponentov z dreva a výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahy
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastok
- Vedenie účtovníctva
- Verejné obstarávanie
- Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností
- Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výroby
- Skladové, pomocné a prepravné služby v doprave
- Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienky
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026.
Xclean v odvetví vedenie firiem a poradenstvo v riadení
Xclean je v registri v odvetví Vedenie firiem a poradenstvo v riadení (SK NACE 70), činnosť poradenské služby v oblasti podnikania a riadenia. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 46 749 € (13 615 závierok), Xclean má 26 408 €, čo je 56 % mediánu. V okrese Bratislava I je v tomto odvetví 4 219 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Xclean 1 341. z 1 946.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 17 067 €, polovica do 46 749 €, tri štvrtiny do 116 037 €; 10 % firiem má viac než 406 858 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 488 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 17 067 € |
| medián | 46 749 € |
| horný kvartil | 116 037 € |
| 10 % firiem má viac než | 406 858 € |
| Xclean | 26 408 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Xclean
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Xclean s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Xclean | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 26 408 € | 46 749 € |
| 2024 | 90 170 € | 42 193 € |
| 2023 | 47 648 € | 41 565 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Xclean | 26 408 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava I | 50 768 € |
| medián kraja | 48 904 € |
| medián Slovenska | 46 749 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- METALKOV s.r.o.Sereď · tržby 59 335 € (2025)
- PJ PROFI s.r.o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 59 322 € (2025)
- interim SK s. r. o.Budmerice · tržby 59 300 € (2025)
- KP Dental s.r.o.Košice - mestská časť Juh · tržby 59 281 € (2025)
- MJŠ INVEST s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 59 249 € (2025)
- sincox s. r. o.Košice - mestská časť Sever · tržby 59 245 € (2025)
- Ekoslov Consulting, s.r.o.Veľký Šariš · tržby 59 231 € (2025)
- morrow creative, s.r.o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 59 225 € (2025)
- Adykert, s.r.o.Komárno · tržby 59 218 € (2022)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Xclean, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Odborné, vedecké a technické činnosti v okrese Bratislava I ›
Sídlo Xclean: Bratislava - Staré Mesto
Xclean sídli na adrese Námestie Martina Benku 6302/16, 811 07 Bratislava - mestská časť Staré Mesto, okres Bratislava I. V obci Bratislava - Staré Mesto je 45 972 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 45 857. Na tej istej adrese je zapísaných 53 aktívnych subjektov.
Bratislava - Staré Mesto: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava I ›Adresár firiem v okrese Bratislava I ›
Xclean: IČO, sídlo a základné údaje
Xclean s.r.o. (IČO 55524923) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Staré Mesto, okres Bratislava I. Dátum vzniku je 28. 6. 2023, na trhu je 3 roky a štatutárom je Ivica Stevanović. Za rok 2025 sú v závierke tržby 26 408 € a výsledok hospodárenia +7 513 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Poradenské služby v oblasti podnikania a riadenia (SK NACE 7020) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 28. 6. 2023 |
| Skoršie názvy | Pointex s. r. o. |
| Obec | Bratislava - Staré Mesto |
| Okres | Okres Bratislava I |
| Vyrubená daň z príjmov | 835 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 3 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví vedenie firiem a poradenstvo v riadení (SK NACE 70) Xclean s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 26 408 €, typická firma odvetvia 46 749 € (medián z 13 615 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava I ›Vedenie firiem a poradenstvo v riadení: tržby a mzdy ›Vedenie firiem a poradenstvo v riadení v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava I ›
Sieť prepojení firmy Xclean
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Xclean
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Xclean
- Tendre45súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1 800 €
- Granty a dotácie76výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 185 tis. €
- Končiace zmluvy266zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 6 000 €
- Výhry konkurentov88firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 1 900 €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v meste Bratislava - Staré Mestotypický nepokrytý dopyt 2 800 €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.1 095 zmlúv za 3 roky · 548 805 € · naposledy 30. 9. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava627 zmlúv za 3 roky · 6 121 562 € · naposledy 25. 9. 2026Úrad pre investície a akvizície MO SR207 zmlúv za 3 roky · 9 066 578 € · naposledy 16. 10. 2026 Všetkých 3 072 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto
Energetika Slovensko, a. s.Západoslovenská distribučná, a.s.Rascon Europe central s. r. o.Torreol, s. r. o.O2 Slovakia, s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 70.22) v okrese Bratislava I
Dell s.r.o.Development 5, s. r. o.Regional Card Processing Centre, s. r. o.Porpentina s.r.o.Workcontrol s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.