VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

AVA architecture s.r.o.

Považská Bystrica · Inžinierske činnosti a súvisiace technické poradenstvo

412 381 €tržby 2025 ▲ 36 %+4 527 €zisk 2025

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 10. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

412 381 €tržby 2025 ▲ 36 %
+4 527 €zisk 2025
  1. 23 : tržby 43 843 €, výsledok hospodárenia 3 475 €
  2. 24 : tržby 303 033 €, výsledok hospodárenia -80 €
  3. 25 : tržby 412 381 €, výsledok hospodárenia 4 527 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

AVA architecture s.r.o. (IČO 55438709) mala v roku 2025 tržby 412 381 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci AVA architecture

AVA architecture má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 21 551 €.

Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.

Konateľ AVA architecture

Podľa Registra právnických osôb koná za AVA architecture 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026.

Spoločníci AVA architecture

V registri sú zapísaní 2 spoločníci.

Podiely spoločníkov na vkladoch AVA architecture
Podiely spoločníkov na vkladoch AVA architecture Ing.arch. Andrej Vojtko 80,0 %, Ing. Štefan Elek 20,0 %. Spolu 5 000 €. Ing.arch. Andrej Vojtko: 4 000 €, 80,0 %Ing. Štefan Elek: 1 000 €, 20,0 %80,0 % najväčší podiel
  • Ing.arch. Andrej Vojtko80,0 %
  • Ing. Štefan Elek20,0 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
Ing.arch. Andrej Vojtkood 27. 3. 2024 4 000 €80,0 %
Ing. Štefan Elekod 27. 3. 2024 1 000 €20,0 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Tržby, zisk a majetok AVA architecture

Za rok 2025 má AVA architecture v závierke tržby 412 381 €, o 36,1 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +4 527 €. Závierky máme za 3 roky (2023 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 412 381 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 1 920 € podľa Finančnej správy SR.

Tržby 2025412 tis. €▲ +36,1 % medziročne
Výsledok hospodárenia 20254 527 €zisk
Majetok (aktíva) 2025156 tis. €
Vlastné imanie 202523 tis. €
Záväzky 2025133 tis. €85,3 % majetku
Pridaná hodnota 202551 tis. €
Zisková marža 2025+1,1 %medián odvetvia +9,1 %
Súčet výsledkov za 3 roky7 922 €2023 až 2025
Vyrubená daň z príjmov1 920 €obdobie do 31. 12. 2025

Výkaz ziskov a strát AVA architecture

Súvaha AVA architecture

Všetky čísla zo závierok AVA architecture (3 roky)
Čísla zo závierok AVA architecture po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
2025412 381 €4 527 €155 719 €22 821 €132 898 €51 045 €+1,1 %
2024303 033 €−80 €94 322 €20 041 €74 281 €23 789 €0,0 %
202343 843 €3 475 €10 487 €8 475 €2 012 €5 465 €+7,9 %

Riziko: zaplatí AVA architecture?

AVA architecture a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom AVA architecture v objeme 43 025 € z roku 2025. Najväčší objem je s odberateľom Mesto Nové Mesto nad Váhom: 43 025 € v 1 zmluve.

Zmluvy so štátom1Centrálny register zmlúv
Objem zmlúv43 tis. €spolu za všetky roky
Prvá zmluva202517. 4. 2025

História firmy AVA architecture

Dátum vzniku AVA architecture je 25. 5. 2023, teda pred 3 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2023. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/45313/R
  2. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121997944
  3. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2023tržby 43 843 € · majetok 10 487 €
  4. Nový spoločník: Ing.arch. Andrej VojtkoSpoločník v.o.s. / s.r.o.
  5. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Mesto Nové Mesto nad Váhom, hodnota zmluvy 43 025 €. Firma vznikla 25. 5. 2023.
  6. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 3, posledné tržby 412 381 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti AVA architecture

  • Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb drobných stavieb a zmien týchto stavieb
  • Výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15 m, drobných stavieb a ich zmien
  • Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
  • Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
  • Prípravné práce k realizácii stavby
  • Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
  • Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzy
  • Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno- hospodárskej povahy
  • Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
  • Poskytovanie služieb osobného charakteru
  • Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
  • Autorizovaný stavebný inžinier v kategórii: Inžinier pre konštrukcie pozemných stavieb podľa § 5 ods. 1 písm. b), bod 1 zák. č. 138/1992 Zb. s rozsahom oprávnení: vypracúvanie odborných posudkov a odhadov podľa § 5 ods. 6 zák. 138/1992 Zb., výkon odborného autorského dohľadu nad uskutočňovaním stavieb podľa projektovej dokumentácie overenej stavebným úradom v územnom konaní alebo v stavebnom konaní podľa § 5 ods. 6 zák. 138/1992 Zb.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026.

AVA architecture v odvetví architektonické a inžinierske činnosti

AVA architecture je v registri v odvetví Architektonické a inžinierske činnosti (SK NACE 71), činnosť inžinierske činnosti a súvisiace technické poradenstvo. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 51 421 € (7 329 závierok), AVA architecture má 412 381 €, čo je 8,0-násobok mediánu. V okrese Považská Bystrica je v tomto odvetví 180 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je AVA architecture 8. z 50.

V odvetví v okrese Považská Bystrica180aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou7 329Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia51 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+9,1 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb AVA architecture, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Odborné, vedecké a technické činnosti v okrese Považská Bystrica ›

Sídlo AVA architecture: Považská Bystrica

AVA architecture sídli na adrese Slovenských partizánov 5033/73, 017 01 Považská Bystrica, okres Považská Bystrica. V obci Považská Bystrica je 6 646 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 9 848.

Subjektov v obci Považská Bystrica6 646aktívnych
Subjektov v okrese Považská Bystrica9 848aktívnych
V tom istom odvetví180okres Považská Bystrica

Považská Bystrica: obyvatelia a dáta ›Okres Považská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Považská Bystrica ›

AVA architecture: IČO, sídlo a základné údaje

AVA architecture s.r.o. (IČO 55438709) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Považská Bystrica, okres Považská Bystrica. Dátum vzniku je 25. 5. 2023, na trhu je 3 roky a štatutárom je Ing. arch. Andrej Vojtko. Za rok 2025 sú v závierke tržby 412 381 € a výsledok hospodárenia +4 527 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetvieInžinierske činnosti a súvisiace technické poradenstvo (SK NACE 7112)
Základné imanie5 000 €
Vznik25. 5. 2023
ObecPovažská Bystrica
OkresOkres Považská Bystrica
Vyrubená daň z príjmov1 920 € (za obdobie do 31. 12. 2025)
Účtovných závierok v registri3

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví architektonické a inžinierske činnosti (SK NACE 71) AVA architecture s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 412 381 €, typická firma odvetvia 51 421 €, čo je 8,0-násobok mediánu (medián z 7 329 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Považská Bystrica ›Architektonické a inžinierske činnosti: tržby a mzdy ›Architektonické a inžinierske činnosti v Trenčianskom kraji ›Mzdy v okrese Považská Bystrica ›

Sieť prepojení firmy AVA architecture

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu AVA architecture

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu AVA architecture

  • Tendre16súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 109 tis. €
  • Granty a dotácie81výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 149 tis. €
  • Končiace zmluvy135zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 15 tis. €
  • Výhry konkurentov107firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 34 tis. €
  • Diery na trhu19odvetví chýba v meste Považská Bystricatypický nepokrytý dopyt 803 tis. €

Súvisiace firmy

Najväčšie firmy v obci Považská Bystrica

SEOYON E-HWA AUTOMOTIVE SLOVAKIA s.r.o.RAVEN a.s.ELGAS, s.r.o.Danfoss Power Solutions a.s.Bonfiglioli Slovakia s.r.o.Všetky firmy v obci Považská Bystrica ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 71.12) v okrese Považská Bystrica

Zetor Engineering Slovakia, a.s.Hasmont s.r.o.UCED Servis SK s. r. o.KG STAV s.r.o.MB idea SK, s. r. o.

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálO násMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk