VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

Zabes, s. r. o.

Žilina · Výroba ostatných elektrických zariadení

48 250 €tržby 2025 ▲ 31 %+12 844 €zisk 2025

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

48 250 €tržby 2025 ▲ 31 %
+12 844 €zisk 2025
  1. 23 : tržby 24 971 €, výsledok hospodárenia 622 €
  2. 24 : tržby 36 897 €, výsledok hospodárenia -330 €
  3. 25 : tržby 48 250 €, výsledok hospodárenia 12 844 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

Zabes, s. r. o. (IČO 55236430) mala v roku 2025 tržby 48 250 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci Zabes

Zabes má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 1 679 €.

Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 4. 10. 2026.

Konateľ Zabes

Podľa Registra právnických osôb koná za Zabes 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.

Spoločník Zabes

V registri je zapísaný 1 spoločník.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.

Tržby, zisk a majetok Zabes

Za rok 2025 má Zabes v závierke tržby 48 250 €, o 30,8 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +12 844 €. Závierky máme za 3 roky (2023 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 48 250 €.

Tržby 202548 tis. €▲ +30,8 % medziročne
Výsledok hospodárenia 202513 tis. €zisk
Majetok (aktíva) 202527 tis. €
Vlastné imanie 202518 tis. €
Záväzky 20258 865 €32,8 % majetku
Pridaná hodnota 202518 tis. €
Zisková marža 2025+26,6 %medián odvetvia +4,1 %
Súčet výsledkov za 3 roky13 tis. €2023 až 2025

Výkaz ziskov a strát Zabes

Súvaha Zabes

Všetky čísla zo závierok Zabes (3 roky)
Čísla zo závierok Zabes po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
202548 250 €12 844 €27 000 €18 135 €8 865 €18 194 €+26,6 %
202436 897 €−330 €21 912 €5 292 €16 620 €5 348 €−0,9 %
202324 971 €622 €21 233 €5 622 €15 611 €5 210 €+2,5 %

Riziko: zaplatí Zabes?

Zabes a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv sú 2 zmluvy s dodávateľom Zabes v objeme 11 858 € z rokov 2024 až 2025. Najväčší objem je s odberateľom Justičná akadémia Slovenskej republiky: 11 858 € v 2 zmluvách.

Zmluvy so štátom2Centrálny register zmlúv
Objem zmlúv12 tis. €spolu za všetky roky
Prvá zmluva20241. 4. 2024

História firmy Zabes

Dátum vzniku Zabes je 14. 2. 2023, teda pred 3 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2023.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/81360/L
  2. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121906985
  3. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2023tržby 24 971 € · majetok 21 233 €
  4. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Justičná akadémia Slovenskej republiky, hodnota zmluvy 5 856 €. Firma vznikla 14. 2. 2023.
  5. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 3, posledné tržby 48 250 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti Zabes

  • Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod).
  • Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu , služieb, výroby
  • Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
  • Čistiace a upratovacie služby
  • Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
  • Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami do celkovej hmotnosti 3,5 t vrátane prípojného vozidla
  • Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastok
  • Prenájom hnuteľných vecí
  • Výroba a hutnícke spracovanie kovov
  • Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
  • Prípravné práce k realizácii stavby
  • Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
  • Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovu
  • Administratívne služby
  • Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
  • Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení
  • Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosť
  • Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadení
  • Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
  • Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolí
  • Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrických
  • projektovanie, montáž, údržba, revízia alebo oprava zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a systémov a zariadení umožňujúcich monitorovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolí.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.

Zabes v odvetví výroba elektrických zariadení

Zabes je v registri v odvetví Výroba elektrických zariadení (SK NACE 27), činnosť výroba ostatných elektrických zariadení. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 113 165 € (1 025 závierok), Zabes má 48 250 €, čo je 43 % mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 102 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Zabes 45. z 54.

V odvetví v okrese Žilina102aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou1 025Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia113 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+4,1 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Zabes, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Priemyselná výroba v okrese Žilina ›

Sídlo Zabes: Žilina

Zabes sídli na adrese Čajakova 2174/9, 010 01 Žilina, okres Žilina. V obci Žilina je 21 470 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 952. Na tej istej adrese je zapísaných 7 aktívnych subjektov.

Subjektov v obci Žilina21 470aktívnych
Subjektov v okrese Žilina34 952aktívnych
V tom istom odvetví102okres Žilina
Na tej istej adrese7aktívnych subjektov

Žilina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›

Zabes: IČO, sídlo a základné údaje

Zabes, s. r. o. (IČO 55236430) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žilina, okres Žilina. Dátum vzniku je 14. 2. 2023, na trhu je 3 roky a štatutárom je Viktor Fecman. Za rok 2025 sú v závierke tržby 48 250 € a výsledok hospodárenia +12 844 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetvieVýroba ostatných elektrických zariadení (SK NACE 2790)
Základné imanie5 000 €
Vznik14. 2. 2023
ObecŽilina
OkresOkres Žilina
Účtovných závierok v registri3

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví výroba elektrických zariadení (SK NACE 27) Zabes, s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 48 250 €, typická firma odvetvia 113 165 € (medián z 1 025 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Výroba elektrických zariadení: tržby a mzdy ›Výroba elektrických zariadení v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›

Sieť prepojení firmy Zabes

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Zabes

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu Zabes

  • Tendre29súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 61 tis. €
  • Granty a dotácie80výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 228 tis. €
  • Končiace zmluvy19zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 14 tis. €
  • Výhry konkurentov196firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 2 700 €
  • Diery na trhu3odvetvia chýbajú v meste Žilinatypický nepokrytý dopyt 1,2 mil. €

Súvisiace firmy

Najväčšie firmy v obci Žilina

Stredoslovenská energetika, a. s.SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o.Stredoslovenská distribučná, a.s.TIPSPORT SK, a.s.Hyundai Transys Slovakia s. r. o.Všetky firmy v obci Žilina ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 27.90) v okrese Žilina

Cable Connect s.r.o.Ray Service, s.r.o.Komplex s.r.o.VoltX s. r. o.SPEDITION ZAVŘEL, s.r.o.

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálO násMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk