Štatistiky Kompletné dáta o firme

ITAX SLOVAKIA s.r.o.

Žilina · Výroba ostatných strojov na všeobecné účely i. n.

79 223 €tržby 2025 ▲ 73 %−35 914 €strata 2025

aktívna 3 roky1 zamestnanec (2025)

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 22. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

79 223 €tržby 2025 ▲ 73 %
−35 914 €strata 2025
  1. 23 : tržby 315 562 €, výsledok hospodárenia 12 445 €
  2. 24 : tržby 45 722 €, výsledok hospodárenia -4 813 €
  3. 25 : tržby 79 223 €, výsledok hospodárenia -35 914 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

ITAX SLOVAKIA s.r.o. (IČO 55106013) mala v roku 2025 tržby 79 223 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 11

Zamestnanci ITAX SLOVAKIA

V roku 2025 mala ITAX SLOVAKIA priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 33 319 €.

Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 3. 10. 2026.

Konatelia ITAX SLOVAKIA

Podľa Registra právnických osôb konajú za ITAX SLOVAKIA 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 22. 10. 2026.

Spoločníci ITAX SLOVAKIA

V registri sú zapísaní 2 spoločníci.

Podiely spoločníkov na vkladoch ITAX SLOVAKIA
Podiely spoločníkov na vkladoch ITAX SLOVAKIA ITAX PRECISION s.r.o. 66,7 %, Pavel Fuska 33,3 %. Spolu 20 000 €. ITAX PRECISION s.r.o.: 13 333 €, 66,7 %Pavel Fuska: 6 667 €, 33,3 %66,7 % najväčší podiel
  • ITAX PRECISION s.r.o.66,7 %
  • Pavel Fuska33,3 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
ITAX PRECISION s.r.o.od 13. 1. 2023 13 333 €66,7 %
Pavel Fuskaod 13. 1. 2023 6 667 €33,3 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Kto firmu skutočne vlastní a kde nájsť konečného užívateľa výhod ›

Tržby, zisk a majetok ITAX SLOVAKIA

Za rok 2025 má ITAX SLOVAKIA v závierke tržby 79 223 €, o 73,3 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −35 914 €. Závierky máme za 3 roky (2023 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2023: 315 562 €.

Tržby 202579 tis. €▲ +73,3 % medziročne
Výsledok hospodárenia 2025−36 tis. €strata
Majetok (aktíva) 202520 tis. €
Vlastné imanie 2025−8 282 €
Záväzky 202511 tis. €55,8 % majetku
Pridaná hodnota 20258 115 €
Zisková marža 2025−45,3 %medián odvetvia +4,0 %
Súčet výsledkov za 3 roky−28 tis. €2023 až 2025

Výkaz ziskov a strát ITAX SLOVAKIA

Súvaha ITAX SLOVAKIA

Všetky čísla zo závierok ITAX SLOVAKIA (3 roky)
Čísla zo závierok ITAX SLOVAKIA po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
202579 223 €−35 914 €19 727 €−8 282 €11 009 €8 115 €−45,3 %
202445 722 €−4 813 €41 351 €27 632 €13 719 €31 014 €−10,5 %
2023315 562 €12 445 €29 922 €26 128 €3 794 €16 471 €+3,9 %
Odkiaľ sú tržby a zisk a kedy pribudne závierka za ďalší rok ›

Riziko: zaplatí ITAX SLOVAKIA?

ITAX SLOVAKIA a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom ITAX SLOVAKIA v objeme 200 € z roku 2023. Najväčší objem je s odberateľom Základná škola s materskou školou, Do Stošky 8, Žilina: 200 € v 1 zmluve.

Zmluvy so štátom1Centrálny register zmlúv
Objem zmlúv200 €spolu za všetky roky
Prvá zmluva20239. 12. 2023

História firmy ITAX SLOVAKIA

Dátum vzniku ITAX SLOVAKIA je 13. 1. 2023, teda pred 3 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2023. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/81148/L
  2. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121882257
  3. Prvú verejnú zmluvu uzavrela do roka od vznikuObjednávateľ Základná škola s materskou školou, Do Stošky 8, Žilina, hodnota zmluvy 200 €. Firma vznikla 13. 1. 2023.
  4. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2023tržby 315 562 € · majetok 29 922 €
  5. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 3, posledné tržby 79 223 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti ITAX SLOVAKIA

  • Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účely
  • Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
  • Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
  • Prenájom hnuteľných vecí
  • Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
  • Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
  • Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
  • Skladovanie a pomocné činnosti v doprave

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 22. 10. 2026.

ITAX SLOVAKIA v odvetví výroba strojov a zariadení

ITAX SLOVAKIA je v registri v odvetví Výroba strojov a zariadení (SK NACE 28), činnosť výroba ostatných strojov na všeobecné účely i. n.. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 145 700 € (1 319 závierok), ITAX SLOVAKIA má 79 223 €, čo je 54 % mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 74 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je ITAX SLOVAKIA 34. z 45.

V odvetví v okrese Žilina74aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou1 319Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia146 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+4,0 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb ITAX SLOVAKIA, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Priemyselná výroba v okrese Žilina ›

Sídlo ITAX SLOVAKIA: Žilina

ITAX SLOVAKIA sídli na adrese K cintorínu 102/20, 010 04 Žilina, okres Žilina. V obci Žilina je 21 494 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 932.

Subjektov v obci Žilina21 494aktívnych
Subjektov v okrese Žilina34 932aktívnych
V tom istom odvetví74okres Žilina

Žilina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›

ITAX SLOVAKIA: IČO, sídlo a základné údaje

ITAX SLOVAKIA s.r.o. (IČO 55106013) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žilina, okres Žilina. Dátum vzniku je 13. 1. 2023, na trhu je 3 roky a štatutármi sú Miroslav Bořil a Tomáš Bořil. Za rok 2025 sú v závierke tržby 79 223 € a výsledok hospodárenia −35 914 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 22. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetvieVýroba ostatných strojov na všeobecné účely i. n. (SK NACE 2829)
Základné imanie20 000 €
Vznik13. 1. 2023
ObecŽilina
OkresOkres Žilina
Účtovných závierok v registri3

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví výroba strojov a zariadení (SK NACE 28) ITAX SLOVAKIA s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 79 223 €, typická firma odvetvia 145 700 € (medián z 1 319 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 1. 11. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Výroba strojov a zariadení: tržby a mzdy ›Výroba strojov a zariadení v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›

Súvisiace firmy

Najväčšie firmy v obci Žilina

Stredoslovenská energetika, a. s.SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o.Stredoslovenská distribučná, a.s.TIPSPORT SK, a.s.Hyundai Transys Slovakia s. r. o.Všetky firmy v obci Žilina ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 28.29) v okrese Žilina

PL - STEEL s.r.o.BJ Energy, s.r.o.SOLVIKS s. r. o.FMach, s.r.o.AUTOŽERIAVY MALINA s.r.o.

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.skDatahorses, kybernetická bezpečnosť