MiP Bau, s.r.o.
Oravská Jasenica · Výstavba obytných a neobytných budov
241 351 €tržby 2024 ▲ 57 %+27 599 €zisk 2024aktívna 3 roky
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 22 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 0 €
- 23 : tržby 154 140 €, výsledok hospodárenia 19 825 €
- 24 : tržby 241 351 €, výsledok hospodárenia 27 599 €
MiP Bau, s.r.o. (IČO 55035353) mala v roku 2024 tržby 241 351 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2024, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Konateľ MiP Bau
Podľa Registra právnických osôb koná za MiP Bau 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Spoločník MiP Bau
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Miroslav Paterek100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Miroslav Paterekod 25. 1. 2024 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok MiP Bau
Za rok 2024 má MiP Bau v závierke tržby 241 351 €, o 56,6 % viac než v roku 2023, a výsledok hospodárenia +27 599 €. Závierky máme za 3 roky (2022 až 2024), najvyššie tržby sú z roku 2024: 241 351 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 9 814 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát MiP Bau
Najvyššie tržby: rok 2024, 241 351 €. Najnižšie: rok 2023, 154 140 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2024 | 241 351 € |
| 2023 | 154 140 € |
| 2022 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 2 rokoch, strata v 0 rokoch z 3 roky. Súčet za celé obdobie: 47 424 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2024 | 27 599 € |
| 2023 | 19 825 € |
| 2022 | 0 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- MiP Bau
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +11,4 %, medián odvetvia +3,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | MiP Bau | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2024 | +11,4 % | +3,0 % |
| 2023 | +12,9 % | +1,8 % |
| 2022 | — | +1,5 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha MiP Bau
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2024 mala súvaha majetok 130 381 €, vlastné imanie 52 424 € a záväzky 77 957 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2024 | 130 381 € | 52 424 € | 77 957 € |
| 2023 | 66 408 € | 24 825 € | 41 583 € |
| 2022 | 5 000 € | 5 000 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok MiP Bau (3 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 241 351 € | 27 599 € | 130 381 € | 52 424 € | 77 957 € | 42 123 € | +11,4 % |
| 2023 | 154 140 € | 19 825 € | 66 408 € | 24 825 € | 41 583 € | 31 115 € | +12,9 % |
| 2022 | — | 0 € | 5 000 € | 5 000 € | — | — | — |
Riziko: zaplatí MiP Bau?
Peniaze od štátu: MiP Bau
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy MiP Bau
Dátum vzniku MiP Bau je 16. 12. 2022, teda pred 3 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2022. Na časovej osi je spolu 4 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/81026/L
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2022majetok 5 000 €
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2024Závierok máme 3, posledné tržby 241 351 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti MiP Bau
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Vedenie účtovníctva
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastok
- Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účely
- Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzy
- Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosť
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Skladové, pomocné a prepravné služby v doprave
- Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrických
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
MiP Bau v odvetví výstavba budov
MiP Bau je v registri v odvetví Výstavba budov (SK NACE 41), činnosť výstavba obytných a neobytných budov. Medián tržieb odvetvia za rok 2024 je 55 174 € (9 978 závierok), MiP Bau má 241 351 €, čo je 4,4-násobok mediánu. V okrese Námestovo je v tomto odvetví 511 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je MiP Bau 61. z 195.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 18 965 €, polovica do 55 174 €, tri štvrtiny do 227 393 €; 10 % firiem má viac než 759 787 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 712 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 18 965 € |
| medián | 55 174 € |
| horný kvartil | 227 393 € |
| 10 % firiem má viac než | 759 787 € |
| MiP Bau | 241 351 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- MiP Bau
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby MiP Bau s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | MiP Bau | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2024 | 241 351 € | 55 174 € |
| 2023 | 154 140 € | 57 914 € |
| 2022 | — | 62 248 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2024.
Čísla v tabuľke
| MiP Bau | 241 351 € |
|---|---|
| medián okresu Námestovo | 117 956 € |
| medián kraja | 74 186 € |
| medián Slovenska | 55 174 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- ITT - International trade in timber s.r.o.Štúrovo · tržby 555 157 € (2025)
- HolzHaus, s.r.o.Detva · tržby 554 870 € (2025)
- REAL FLOOR, spol. s r.o.Leopoldov · tržby 554 782 € (2025)
- AZ OKNÁ s.r.o.Trenčianska Turná · tržby 554 755 € (2025)
- Prominent Gastro s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 553 998 € (2025)
- KH Building s. r. o.Cerová · tržby 553 072 € (2025)
- STRACOM spol. s r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 552 987 € (2025)
- BauDex s. r. o.Slovenské Pravno · tržby 552 380 € (2025)
- SLOGA s. r. o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 551 849 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb MiP Bau, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo MiP Bau: Oravská Jasenica
MiP Bau sídli na adrese 455, 029 64 Oravská Jasenica, okres Námestovo. V obci Oravská Jasenica je 493 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 14 384.
Oravská Jasenica: obyvatelia a dáta ›Okres Námestovo ›Adresár firiem v okrese Námestovo ›
MiP Bau: IČO, sídlo a základné údaje
MiP Bau, s.r.o. (IČO 55035353) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Oravská Jasenica, okres Námestovo. Dátum vzniku je 16. 12. 2022, na trhu je 3 roky a štatutárom je Miroslav Paterek. Za rok 2024 sú v závierke tržby 241 351 € a výsledok hospodárenia +27 599 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výstavba obytných a neobytných budov (SK NACE 4100) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 16. 12. 2022 |
| Obec | Oravská Jasenica |
| Okres | Okres Námestovo |
| Vyrubená daň z príjmov | 9 814 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 3 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výstavba budov (SK NACE 41) MiP Bau, s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2024 mala 241 351 €, typická firma odvetvia 55 174 €, čo je 4,4-násobok mediánu (medián z 9 978 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Námestovo ›Výstavba budov: tržby a mzdy ›Výstavba budov v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Námestovo ›
Sieť prepojení firmy MiP Bau
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu MiP Bau
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu MiP Bau
- Tendre102súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,5 mil. €
- Granty a dotácie77výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy175zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 46 tis. €
- Výhry konkurentov398firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 609 tis. €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v obci Oravská Jasenicatypický nepokrytý dopyt 23 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava846 zmlúv za 3 roky · 17 721 907 € · naposledy 30. 9. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.565 zmlúv za 3 roky · 53 342 987 € · naposledy 12. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.326 zmlúv za 3 roky · 1 032 240 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 2 922 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Oravská Jasenica
JUMAZ, s.r.o.PROKEŠ & Co.SK, s.r.o.I.N.V.E.S.T. a.s.METALTRIM, s.r.o.EMKB, s. r. o.Všetky firmy v obci Oravská Jasenica ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 41.20) v okrese Námestovo
STAVEBNÝ PODNIK s.r.o.STAVPOČ s.r.o.OravPit, s. r. o.MIRANO, s.r.o.JM. Jumako, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.