Ovšonka s. r. o.
Mlynica · Výstavba obytných a neobytných budov
37 000 €tržby 2024 ▲ 208 %+29 515 €zisk 2024aktívna 4 roky
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 5. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 22 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -360 €
- 23 : tržby 12 000 €, výsledok hospodárenia 10 132 €
- 24 : tržby 37 000 €, výsledok hospodárenia 29 515 €
Ovšonka s. r. o. (IČO 54787564) mala v roku 2024 tržby 37 000 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2024, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Ovšonka
V roku 2024 mala Ovšonka priemerne 0 zamestnancov.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2024 (PDF).
Počet: poznámky účtovnej závierky 2024 v RÚZ, zber 28. 9. 2026.
Konateľ Ovšonka
Podľa Registra právnických osôb koná za Ovšonka 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026.
Spoločník Ovšonka
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Peter Ovšonka100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Peter Ovšonkaod 19. 2. 2025 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Ovšonka
Za rok 2024 má Ovšonka v závierke tržby 37 000 €, o 208,3 % viac než v roku 2023, a výsledok hospodárenia +29 515 €. Závierky máme za 3 roky (2022 až 2024), najvyššie tržby sú z roku 2024: 37 000 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 700 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Ovšonka
Najvyššie tržby: rok 2024, 37 000 €. Najnižšie: rok 2023, 12 000 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2024 | 37 000 € |
| 2023 | 12 000 € |
| 2022 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 2 rokoch, strata v 1 roku z 3 roky. Súčet za celé obdobie: 39 287 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2024 | 29 515 € |
| 2023 | 10 132 € |
| 2022 | −360 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Ovšonka
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +79,8 %, medián odvetvia +3,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Ovšonka | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2024 | +79,8 % | +3,0 % |
| 2023 | +84,4 % | +1,8 % |
| 2022 | — | +1,5 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Ovšonka
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2024 mala súvaha majetok 49 495 €, vlastné imanie 35 287 € a záväzky 14 208 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2024 | 49 495 € | 35 287 € | 14 208 € |
| 2023 | 16 496 € | 14 772 € | 1 724 € |
| 2022 | 4 640 € | 4 640 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Ovšonka (3 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 37 000 € | 29 515 € | 49 495 € | 35 287 € | 14 208 € | 34 723 € | +79,8 % |
| 2023 | 12 000 € | 10 132 € | 16 496 € | 14 772 € | 1 724 € | 11 856 € | +84,4 % |
| 2022 | — | −360 € | 4 640 € | 4 640 € | — | −360 € | — |
Riziko: zaplatí Ovšonka?
Ovšonka a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 4 zmluvy s dodávateľom Ovšonka v objeme 300 € z rokov 2022 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Obec Mlynica, č. 75, 059 91 Mlynica: 300 € v 2 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2026, 300 € v 2 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 2 | 300 € |
| 2025 | 1 | 0 € |
| 2022 | 1 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Ovšonka
Dátum vzniku Ovšonka je 5. 8. 2022, teda pred 4 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2022. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/44500/P
- Prvú verejnú zmluvu uzavrela do roka od vznikuObjednávateľ Obec Mlynica, č. 75, 059 91 Mlynica. Firma vznikla 5. 8. 2022.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2022majetok 4 640 €
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2024Závierok máme 3, posledné tržby 37 000 €.
- Nový spoločník: Peter OvšonkaSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121785930
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Ovšonka
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Čistiace a upratovacie služby
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Prenájom hnuteľných vecí
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026.
Ovšonka v odvetví výstavba budov
Ovšonka je v registri v odvetví Výstavba budov (SK NACE 41), činnosť výstavba obytných a neobytných budov. Medián tržieb odvetvia za rok 2024 je 55 161 € (9 967 závierok), Ovšonka má 37 000 €, čo je 67 % mediánu. V okrese Poprad je v tomto odvetví 488 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Ovšonka 146. z 231.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 18 970 €, polovica do 55 161 €, tri štvrtiny do 227 200 €; 10 % firiem má viac než 760 070 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 721 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 18 970 € |
| medián | 55 161 € |
| horný kvartil | 227 200 € |
| 10 % firiem má viac než | 760 070 € |
| Ovšonka | 37 000 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Ovšonka
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Ovšonka s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Ovšonka | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2024 | 37 000 € | 55 161 € |
| 2023 | 12 000 € | 57 870 € |
| 2022 | — | 62 232 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2024.
Čísla v tabuľke
| Ovšonka | 37 000 € |
|---|---|
| medián okresu Poprad | 60 353 € |
| medián kraja | 58 841 € |
| medián Slovenska | 55 161 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- SULKO, s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 90 226 € (2025)
- ZINVERD s. r. o.Trnava · tržby 90 182 € (2025)
- BUKOV Štúdio, s. r. o.Dunajská Streda · tržby 90 152 € (2025)
- RBC s. r. o.Ivanka pri Dunaji · tržby 90 062 € (2025)
- INFACT s.r.o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 90 037 € (2025)
- Build HZ s.r.o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 90 000 € (2018)
- Trainer spol. s r.o. v likvidáciiKošice - mestská časť Juh · tržby 90 000 € (2018)
- Stavexon s. r. o.Trnava · tržby 89 969 € (2025)
- SV STAV CONSTRUKT s.r.o.Gajary · tržby 89 948 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Ovšonka, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Ovšonka: Mlynica
Ovšonka sídli na adrese 100, 059 91 Mlynica, okres Poprad. V obci Mlynica je 172 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 17 098.
Mlynica: obyvatelia a dáta ›Okres Poprad ›Adresár firiem v okrese Poprad ›
Ovšonka: IČO, sídlo a základné údaje
Ovšonka s. r. o. (IČO 54787564) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Mlynica, okres Poprad. Dátum vzniku je 5. 8. 2022, na trhu je 4 roky a štatutárom je Peter Ovšonka. Za rok 2024 sú v závierke tržby 37 000 € a výsledok hospodárenia +29 515 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výstavba obytných a neobytných budov (SK NACE 4100) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 5. 8. 2022 |
| Obec | Mlynica |
| Okres | Okres Poprad |
| Vyrubená daň z príjmov | 700 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 3 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výstavba budov (SK NACE 41) Ovšonka s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2024 mala 37 000 €, typická firma odvetvia 55 161 € (medián z 9 967 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Poprad ›Výstavba budov: tržby a mzdy ›Výstavba budov v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Poprad ›
Sieť prepojení firmy Ovšonka
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Ovšonka
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Ovšonka
- Tendre118súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,4 mil. €
- Granty a dotácie84výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy170zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 42 tis. €
- Výhry konkurentov406firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 609 tis. €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v obci Mlynica
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava829 zmlúv za 3 roky · 17 151 084 € · naposledy 30. 9. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.562 zmlúv za 3 roky · 53 342 987 € · naposledy 9. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.326 zmlúv za 3 roky · 1 032 240 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 2 902 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Mlynica
PXT s. r. o.Priority Partners s.r.o.Poľnohospodárske družstvo MlynicaMITERA, s.r.o.Odťahová služba POPRAD-TATRY, s. r. o.Všetky firmy v obci Mlynica ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 41.20) v okrese Poprad
NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.Realizácie stavieb, a. s.IMS EAST, s. r. o.Snowstav s.r.o.DDMD development s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.