WITO-BB s. r. o.
Pravica · Ťažba rašeliny
17 775 €tržby 2025 ▼ 81 %−13 718 €strata 2025aktívna 4 roky
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 18. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 22 : tržby 23 741 €, výsledok hospodárenia 8 984 €
- 23 : tržby 47 646 €, výsledok hospodárenia -2 198 €
- 24 : tržby 94 073 €, výsledok hospodárenia 29 109 €
- 25 : tržby 17 775 €, výsledok hospodárenia -13 718 €
WITO-BB s. r. o. (IČO 54758688) mala v roku 2025 tržby 17 775 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci WITO-BB
osobné náklady v roku 2025 boli 64 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 64 € | — |
| 2024 | — | 1 593 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 6. 10. 2026.
Konateľ WITO-BB
Podľa Registra právnických osôb koná za WITO-BB 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026.
Spoločník WITO-BB
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Peter Wittmann100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Peter Wittmannod 21. 7. 2022 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok WITO-BB
Za rok 2025 má WITO-BB v závierke tržby 17 775 €, o 81,1 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −13 718 €. Závierky máme za 4 roky (2022 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 94 073 €.
Výkaz ziskov a strát WITO-BB
Najvyššie tržby: rok 2024, 94 073 €. Najnižšie: rok 2025, 17 775 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 17 775 € |
| 2024 | 94 073 € |
| 2023 | 47 646 € |
| 2022 | 23 741 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 2 rokoch, strata v 2 rokoch z 4 roky. Súčet za celé obdobie: 22 177 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −13 718 € |
| 2024 | 29 109 € |
| 2023 | −2 198 € |
| 2022 | 8 984 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- WITO-BB
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −77,2 %, medián odvetvia +6,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | WITO-BB | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −77,2 % | +6,2 % |
| 2024 | +30,9 % | +4,7 % |
| 2023 | −4,6 % | +3,0 % |
| 2022 | +37,8 % | +2,2 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 2 z 3 roky, najviac v roku 2023 (+100,7 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −81,1 % |
| 2024 | +97,4 % |
| 2023 | +100,7 % |
| 2022 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha WITO-BB
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 55 746 €, vlastné imanie 27 177 € a záväzky 28 569 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 55 746 € | 27 177 € | 28 569 € |
| 2024 | 49 777 € | 40 895 € | 8 882 € |
| 2023 | 21 779 € | 11 786 € | 9 993 € |
| 2022 | 16 541 € | 13 984 € | 2 557 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok WITO-BB (4 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17 775 € | −13 718 € | 55 746 € | 27 177 € | 28 569 € | −7 723 € | −77,2 % |
| 2024 | 94 073 € | 29 109 € | 49 777 € | 40 895 € | 8 882 € | 39 696 € | +30,9 % |
| 2023 | 47 646 € | −2 198 € | 21 779 € | 11 786 € | 9 993 € | −1 692 € | −4,6 % |
| 2022 | 23 741 € | 8 984 € | 16 541 € | 13 984 € | 2 557 € | 10 710 € | +37,8 % |
Riziko: zaplatí WITO-BB?
Peniaze od štátu: WITO-BB
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy WITO-BB
Dátum vzniku WITO-BB je 21. 7. 2022, teda pred 4 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2022.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/44241/S
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121777405
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2022tržby 23 741 € · majetok 16 541 €
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 4, posledné tržby 17 775 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti WITO-BB
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- Prenájom hnuteľných vecí
- Čistiace a upratovacie služby
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úprava
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026.
WITO-BB v odvetví iná ťažba a dobývanie
WITO-BB je v registri v odvetví Iná ťažba a dobývanie (SK NACE 08), činnosť ťažba rašeliny. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 70 201 € (296 závierok), WITO-BB má 17 775 €, čo je 25 % mediánu. V okrese Veľký Krtíš je v tomto odvetví 5 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je WITO-BB 2. z 3.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 22 527 €, polovica do 70 201 €, tri štvrtiny do 409 259 €; 10 % firiem má viac než 2 228 711 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 756 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 22 527 € |
| medián | 70 201 € |
| horný kvartil | 409 259 € |
| 10 % firiem má viac než | 2 228 711 € |
| WITO-BB | 17 775 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- WITO-BB
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby WITO-BB s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | WITO-BB | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 17 775 € | 70 201 € |
| 2024 | 94 073 € | 71 769 € |
| 2023 | 47 646 € | 144 890 € |
| 2022 | 23 741 € | 182 512 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| WITO-BB | 17 775 € |
|---|---|
| medián kraja | 79 432 € |
| medián Slovenska | 70 201 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Innovation Technology s. r. o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 44 460 € (2025)
- MATYKA s.r.o.Štúrovo · tržby 43 897 € (2022)
- css-mineral s. r. o.Sobrance · tržby 43 343 € (2025)
- NZ ZEL s.r.o.Komárno · tržby 42 797 € (2025)
- AGRM s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 41 930 € (2025)
- SMOF s. r. o.Poprad · tržby 41 854 € (2025)
- MZC s.r.o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 41 628 € (2025)
- ALP-tech s. r. o.Suché · tržby 41 373 € (2025)
- WebWorks s. r. o.Šurany · tržby 41 303 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb WITO-BB, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo WITO-BB: Pravica
WITO-BB sídli na adrese Imrov Kopec 63, 991 21 Pravica, okres Veľký Krtíš. V obci Pravica je 26 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 5 847.
Pravica: obyvatelia a dáta ›Okres Veľký Krtíš ›Adresár firiem v okrese Veľký Krtíš ›
WITO-BB: IČO, sídlo a základné údaje
WITO-BB s. r. o. (IČO 54758688) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Pravica, okres Veľký Krtíš. Dátum vzniku je 21. 7. 2022, na trhu je 4 roky a štatutárom je Peter Wittmann. Za rok 2025 sú v závierke tržby 17 775 € a výsledok hospodárenia −13 718 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 18. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Ťažba rašeliny (SK NACE 0892) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 21. 7. 2022 |
| Obec | Pravica |
| Okres | Okres Veľký Krtíš |
| Účtovných závierok v registri | 4 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví iná ťažba a dobývanie (SK NACE 08) WITO-BB s. r. o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 17 775 €, typická firma odvetvia 70 201 € (medián z 296 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Veľký Krtíš ›Iná ťažba a dobývanie: tržby a mzdy ›Iná ťažba a dobývanie v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Veľký Krtíš ›
Sieť prepojení firmy WITO-BB
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu WITO-BB
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu WITO-BB
- Tendre2súťaže štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 303 tis. €
- Granty a dotácie79výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 1,1 mil. €
- Končiace zmluvy39zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 12 tis. €
- Výhry konkurentov9firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 16 tis. €
- Diery na trhu0odvetví chýba v obci Pravica
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
LESY Slovenskej republiky, štátny podnik organizačná zložka OZ Tribeč7 zmlúv za 3 roky · 53 071 € · naposledy 3. 8. 2026Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja7 zmlúv za 3 roky · 262 € · naposledy 4. 12. 2025Obec Vinica6 zmlúv za 3 roky · 480 € · naposledy 4. 12. 2025 Všetkých 76 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Pravica
VILAD ViS, s.r.o.Pozemkové spoločenstvo - Vlastnícka…GALMIKA s.r.o.Všetky firmy v obci Pravica ›
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.