Importex s. r. o.
Bratislava - Petržalka · Výroba ostatných potravinárskych produktov i. n.
12 722 385 €tržby 2025 ▲ 1 609 %−246 407 €strata 2025aktívna 4 roky3 zamestnanci (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 11. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 22 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 0 €
- 23 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -23 685 €
- 24 : tržby 744 587 €, výsledok hospodárenia 27 116 €
- 25 : tržby 12 722 385 €, výsledok hospodárenia -246 407 €
Importex s. r. o. (IČO 54743273) mala v roku 2025 tržby 12 722 385 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Importex
V roku 2025 mala Importex priemerne 3 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 61 391 €. Odhad hrubej mzdy zo závierky vychádzajú 1 252 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Priemyselná výroba v okrese Bratislava V bola v roku 2025 1 904 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 3 | 61 391 € | — |
| 2024 | 2 | 24 427 € | — |
Mesačne na zamestnanca v roku 2025 a priemerná hrubá mzda
- Importex, odhad zo závierky1 252 €
- Priemyselná výroba v okrese Bratislava V1 904 €
- Všetky odvetvia v okrese Bratislava V2 375 €
- Priemyselná výroba na Slovensku1 904 €
Firma: osobné náklady mikro závierky delené 1,362 (odvody zamestnávateľa), počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2025, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Priemyselná výroba, porovnanie je preto orientačné.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ Importex
Podľa Registra právnických osôb koná za Importex 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026.
Spoločník Importex
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Petro & Romano Future s.r.o.100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Petro & Romano Future s.r.o.od 12. 4. 2024 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Importex
Za rok 2025 má Importex v závierke tržby 12 722 385 €, o 1 608,6 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −246 407 €. Závierky máme za 4 roky (2022 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 12 722 385 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 3 840 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Importex
Najvyššie tržby: rok 2025, 12 722 385 €. Najnižšie: rok 2024, 744 587 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 12 722 385 € |
| 2024 | 744 587 € |
| 2023 | — |
| 2022 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 1 roku, strata v 2 rokoch z 4 roky. Súčet za celé obdobie: −242 976 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −246 407 € |
| 2024 | 27 116 € |
| 2023 | −23 685 € |
| 2022 | 0 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Importex
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −1,9 %, medián odvetvia +2,6 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Importex | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −1,9 % | +2,6 % |
| 2024 | +3,6 % | +2,2 % |
| 2023 | — | +1,3 % |
| 2022 | — | +0,7 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Importex
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 2 653 767 €, vlastné imanie −237 976 € a záväzky 2 891 743 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2 653 767 € | −237 976 € | 2 891 743 € |
| 2024 | 139 658 € | 8 431 € | 131 227 € |
| 2023 | 35 923 € | −18 685 € | 54 608 € |
| 2022 | 5 000 € | 5 000 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Importex (4 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12 722 385 € | −246 407 € | 2 653 767 € | −237 976 € | 2 891 743 € | −133 078 € | −1,9 % |
| 2024 | 744 587 € | 27 116 € | 139 658 € | 8 431 € | 131 227 € | 65 281 € | +3,6 % |
| 2023 | — | −23 685 € | 35 923 € | −18 685 € | 54 608 € | −23 595 € | — |
| 2022 | — | 0 € | 5 000 € | 5 000 € | — | — | — |
Riziko: zaplatí Importex?
Importex a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom Importex z roku 2024.
História firmy Importex
Dátum vzniku Importex je 20. 7. 2022, teda pred 4 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2022. Na časovej osi je spolu 11 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/162493/B
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2022majetok 5 000 €
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2121777064
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Mesto Čadca. Firma vznikla 20. 7. 2022.
- Nový štatutár: Petr AnýžKonateľ
- Nový spoločník: Petro & Romano Future s.r.o.Spoločník v.o.s. / s.r.o.
- Prvé tržby po 2 rokoch bez tržiebZa rok 2024 firma vykázala 744 587 €.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 4, posledné tržby 12 722 385 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Importex
- výroba potravinárskych výrobkov
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výroby
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- prenájom hnuteľných vecí
- prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- administratívne služby
- nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026.
Importex v odvetví výroba potravín
Importex je v registri v odvetví Výroba potravín (SK NACE 10), činnosť výroba ostatných potravinárskych produktov i. n.. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 82 611 € (2 787 závierok), Importex má 12 722 385 €, čo je 154-násobok mediánu. V okrese Bratislava V je v tomto odvetví 286 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Importex 2. z 92.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 24 590 €, polovica do 82 611 €, tri štvrtiny do 420 480 €; 10 % firiem má viac než 1 768 189 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 5 984 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 24 590 € |
| medián | 82 611 € |
| horný kvartil | 420 480 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 768 189 € |
| Importex | 12 722 385 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Importex
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Importex s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Importex | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 12 722 385 € | 82 611 € |
| 2024 | 744 587 € | 73 519 € |
| 2023 | — | 69 360 € |
| 2022 | — | 67 261 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Importex | 12 722 385 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava V | 63 579 € |
| medián kraja | 55 854 € |
| medián Slovenska | 82 611 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- GROTTO TRADE s. r. o.Bartošova Lehôtka · tržby 31 913 505 € (2025)
- Partner in Pet Food SK s.r.o.Dunajský Klátov · tržby 30 880 235 € (2025)
- PRETO Ryba, s.r.o.Žilina · tržby 30 866 970 € (2025)
- GreenPharm s. r. o.Košice - mestská časť Sever · tržby 29 811 018 € (2025)
- Innopharma s. r. o.Dunajská Streda · tržby 28 091 396 € (2025)
- AGROFARMA, spol. s r.o. Červený KameňČervený Kameň · tržby 27 309 632 € (2025)
- FRUCONA Košice, a.s.Košice - mestská časť Nad jazerom · tržby 27 132 415 € (2025)
- VAMEX, a.s., KošiceKošice - mestská časť Nad jazerom · tržby 26 891 609 € (2025)
- Beluša Foods s. r. o.Beluša · tržby 26 326 463 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Importex, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Importex: Bratislava - Petržalka
Importex sídli na adrese Panónska cesta 9, 851 04 Bratislava - mestská časť Petržalka, okres Bratislava V. V obci Bratislava - Petržalka je 32 439 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 564. Na tej istej adrese je zapísaných 16 aktívnych subjektov.
Bratislava - Petržalka: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava V ›Adresár firiem v okrese Bratislava V ›
Importex: IČO, sídlo a základné údaje
Importex s. r. o. (IČO 54743273) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Petržalka, okres Bratislava V. Dátum vzniku je 20. 7. 2022, na trhu je 4 roky a štatutárom je Petr Anýž. Za rok 2025 sú v závierke tržby 12 722 385 € a výsledok hospodárenia −246 407 €, počet zamestnancov podľa registra je 5 až 9.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výroba ostatných potravinárskych produktov i. n. (SK NACE 1089) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 20. 7. 2022 |
| Obec | Bratislava - Petržalka |
| Okres | Okres Bratislava V |
| Vyrubená daň z príjmov | 3 840 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 4 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výroba potravín (SK NACE 10) Importex s. r. o. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2025 mala 12 722 385 €, typická firma odvetvia 82 611 €, čo je 154-násobok mediánu (medián z 2 787 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava V ›Výroba potravín: tržby a mzdy ›Výroba potravín v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava V ›
Sieť prepojení firmy Importex
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Importex
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Importex
- Tendre5súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 176 tis. €
- Granty a dotácie69výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 196 tis. €
- Končiace zmluvy18zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 19 tis. €
- Výhry konkurentov51firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 32 tis. €
- Diery na trhu6odvetví chýba v meste Bratislava - Petržalkatypický nepokrytý dopyt 1,0 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen275 zmlúv za 3 roky · 6 841 771 € · naposledy 14. 10. 2026Pôdohospodárska platobná agentúra52 zmlúv za 3 roky · 456 451 € · naposledy 9. 12. 2025Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.37 zmlúv za 3 roky · 45 677 € · naposledy 31. 8. 2026 Všetkých 375 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Petržalka
Faurecia Automotive Slovakia s.r.o.ESET, spol. s r.o.SHELL Slovakia, s.r.o.Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.JTI Slovak Republic, s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Petržalka ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 10.89) v okrese Bratislava V
Crustoria s. r. o.KUBO SLOVAKIA PLUS s.r.o.OBUK CZ s. r. o.Sofia Design s. r. o.AHA Jasná s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.